PDA

Zobacz pełną wersję : Bład 43, szarpanie, falujące obroty...



lukasz-lukasz
28-01-09, 00:43
Witam, jak sporo osób mam problem z autem. Mój objawia się szarpaniem dosłownie wyrywającym z fotela... Honde mam od dwóch miesięcy, podczas których pare razy udało mi się doprowadzić do takiego szarpania ale gdy tylko sie pojawiało wciskałem sprzęgło i delikatnie gaz i było okej. Potem jeździłem do 3tyś obrotów ponieważ myślałem że tak jest ekonomicznie a jak potrzebowałem przyśpieszyć to wciskałem gaz i hania ładnie się wkręcała a więc problem nie występował... Dwa dniu temu zrobiłem książkowo reset i nauke kompa, pojeździłem cały dzień a następnie sprawdziłem błędy. Zero błędów. Wczoraj jednak jak na złość, jadąc na trójce ponad 3tys obrotów zapalił się check engine i zaczęło szarpać autem. Samodiagnostyka pokazała błąd 43. Po zgaszeniu sinika lampka zgasła, jednak kiedy znowu przez jakis czas zacząłem trzymać obroty ponad 3 tys auto zaczynało szarpać i check sie zapalał. Podczas szarpania ewidentnie słychać że silnik przerywa, na słuch tak jakby ktoś zatykał i odtykał wydech... Po dodaniu gazu hania przestaje szarpać i gna elegancko dalej... W aucie wymieniłem filtr paliwa, powietrza, olej z filtrem, świece oraz rozrząd. Padła sonda lambda? Na jaką wymienić? Co sprawdzić jeszcze? Wybaczcie mi rozwlekłość wypowiedzi ale starałem się wszystko dokładnie ująć ;-).

jogal
28-01-09, 01:01
Bład nr 43 miałem w zesżłym tygodniu i było to z winy sondy lambda, zaczeła pokazywać ujemne napięcie i wogóle jakoś tak bez sensu wskazywała, zawieszała sie itp. Autko nie szarpało ani nic, nawet wiecej nie paliło no ale denerwowała mnie ta kontrolka Check engine po przejechaniu kilku kilometrów. Sondę kupiłem z firmy ashika (uniwersalna) za 180 zł i działa już dobrze wszystko, checka nie ma :). Możesz kupić tez sondę NGK o symbolu OZA624-E4 (też uniwersalna w podobnej cenie). Radzę ją kupić w noramlnym sklepie a nie z allegro bo trafiają sie jakieś podróbki. Nalezy jedynie pamiętać o podłaczeniu, podłacza się ją na zasadzie odwrotności kolorów tzn tak:

Honda -> Sonda uniwersalna
czarny -> biały
czarny -> biały są to przewody od grzałki sondy
biały -> czarny Sygnał (+)
zielony -> szary Masa ( - )

kaktusr
28-01-09, 11:46
Potwierdzam błąd 43 w szczególności przy jeździe tak 3-3.5 rpm to na bank sonda u mnie było to samo z tym że nie szarpało autem a zaczynały falować wtedy obroty :) Wymieniłem sondę na używkę i teraz wszystko cacy. Przynajmniej teraz pali mi normalnie czyli potrafię się w 8l zmieścić :D Wymieniaj sondę i wszystko będzie git.

lukasz-lukasz
28-01-09, 19:34
Dzięki panowie za odpowiedź. Mówicie że to sonda, wymienie z tym że chyba bez kanału lub podnośnika się nie obędzie ponieważ mam kolektor 4-2-1 i z tego co wiem sonda jest przy łączeniu 2 w 1 gdzieś pod spodem auta? Bynajmniej jej przez komorę silnika nie widzę.

lukasz-lukasz
01-02-09, 22:00
A więc tak, hania w tym tygodniu miała dostać nową sondę, ale dziś coś mnie tknęło i odpiąłem czujnik położenia przepustnicy. Wsiadłem, odpaliłem, check engine oczywiscie sie zapalił, ale to nie to samo auto! Próbowałem sprowokować szarpnięcia (stałe obroty 3-3,5tys) i nic! Zero szarpnięć. Auto od 3tys do odciecia wkreca sie niesamowicie lepiej niż wcześniej! Co o tym myśleć? Wymieniać sonde? Czy najpierw przepustnicę a później zobaczyć co się będzie działo?

Tompro
01-02-09, 23:43
A więc tak, hania w tym tygodniu miała dostać nową sondę, ale dziś coś mnie tknęło i odpiąłem czujnik położenia przepustnicy. Wsiadłem, odpaliłem, check engine oczywiscie sie zapalił, ale to nie to samo auto! Próbowałem sprowokować szarpnięcia (stałe obroty 3-3,5tys) i nic! Zero szarpnięć. Auto od 3tys do odciecia wkreca sie niesamowicie lepiej niż wcześniej! Co o tym myśleć? Wymieniać sonde? Czy najpierw przepustnicę a później zobaczyć co się będzie działo?

Auto ci chodzi w trybie awaryjnym to nie dziwne, że chodzi niby lepiej bo komp nie bierze wtedy pod uwage sygnałów z wielu czujników.

lukasz-lukasz
01-02-09, 23:51
A to nie jest tak że nie bierze pod uwage sygnału z czujnika który w danej chwili nie działa lub podaje odczyty z kosmosu (w tym wypadku odpietu czujnik poł. przepustnicy)? Czemu miałby nagle zacząć ignorować odczyty z innych czujników?

jogal
02-02-09, 00:20
A nie możesz poprostu zmierzyć jakie napięcie daje Ci sonda lambda?? Wtedy będziesz wiedział czy to ona jest do wymiany czy nie. Czujnik TPS ma wpływ na to czy sonda działą czy nie, bo do 50 % (mniej więcej) otwarcia komp bierze pod uwagę wskazania sondy i reguluje mieszankę. Powyżej 50 % otwarcia przepustnicy wskazania sondy nie sa brane pod uwagę i komp bierze wartości bezpośrednio z mapki zapisanej w kompie. Po pierwsze sprawdź jakie napięcie pokazuje sonda na rozgrzanym silniku.

lukasz-lukasz
02-02-09, 22:16
Chętnie bym ją sam sprawdził ale jest w takim miejscu że bez kanału się nie dostane, chyba że wartości napięcia można zczytać gdzieś z kabla idącego w komorze silnika lub w kabinie pod deską w strone do komputera? A tak to zostało mi czekać do mechanika w kolejce. Tak czy tak napewno sprawdzę!

lukasz-lukasz
13-02-09, 21:27
Witam, dziś wymieniono mi sondę na zamiennik ngk i auto widać wróciło do życia! Także check engine wskazujący błąd nr 43 zapalający się jadąc z równymi obrotami 3-3,5 tyś przez jakiś czas i towarzyszące przy tym dziwne zachowania silnika (szarpanie, przerywanie itp) to na 99% sonda lambda. Pozdrawiam!