PDA

Zobacz pełną wersję : Energy Suspension - czy to działa ????



Sven
19-12-04, 01:39
Witam wszystkich !!!!

Mam pytanko i z gory dzieki za odpowiedz:
otoz na Allegro do kupienia jest stabilizator biegów
Energy Suspension CIVIC CRX

zobaczcie ta strone:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=37141530

i mam pytanie czy to naprawde dziala i czy rzeczywiscie
pomaga w zmianie biegow (bo faktycznie czasem mam problem
z wstekiem :(

moja furka to civic coupe z 1994

pomozecie brachy ??? :)

SVEN[/b]

lukiasz
19-12-04, 02:04
kurcze pierwszy post ale i ja w koncu bede tym niedobrym!!!

szukaj a znajdziesz bylo juz nie raz!!!

kivik
19-12-04, 13:12
Te "gumki" warto kupic. Usztywniaja troche lewarek co pomaga ale nie oczekuj od nich zbyt wiele. Na 1 bieg i na wsteka na pewno nie pomoze.
Przy szybkiej zmanie biegow bedzie ciut lepiej bo wszystko jest sztywniejsze.
Jezeli masz "latajacy" lewarek to zobacz co jest tego przyczyna. Nie zawsze sa to wyrobione gumki.

Jarek
19-12-04, 14:28
Też mam dokładnie taki problem. Wsteczny nędznie wchodzi i 2 -> 1 także słabo. Pozostałe biegi jak dla mnie wchodzą rewelacyjnie. Widzę, że ten stabilizator zbytnio nie pomoże, w takim razie co zrobić, aby usunąć ten problem? Ja mam Cifa 5D.

LIO
19-12-04, 14:29
zmienic olej w skrzyni :!:

boomer
19-12-04, 17:21
zmienic olej w skrzyni
Racja, jak nie pomoze to dopiero sie za gumkami rozgladac

bObOrObOl
20-12-04, 00:56
Te "gumki" warto kupic. Usztywniaja troche lewarek co pomaga ale nie oczekuj od nich zbyt wiele. Na 1 bieg i na wsteka na pewno nie pomoze.
Przy szybkiej zmanie biegow bedzie ciut lepiej bo wszystko jest sztywniejsze.
Jezeli masz "latajacy" lewarek to zobacz co jest tego przyczyna. Nie zawsze sa to wyrobione gumki.

A więc zachęcony powyższą reklamą "kupiłem teraz" ten zestawik. A co tam, sam sobie też zrobię prezent pod choinkę. :lol: Mam nadzieję, że skrzynia będzie lepiej reagować na szybką zmianę biegów, bo przy zmianie na wyższy w okolicach odcięcia lubi sobie czasem zgrzytnąć. Jak zamontuję to się podzielę.

Pati
20-12-04, 00:57
no to sprzęgło/synchronizatory.

ARTX
20-12-04, 01:11
Jak zamontuję to się podzielę
koniecznie :)

Gr00bY
20-12-04, 21:25
Jeżeli przy wysokich obrotach lubi zgrzytnąć to zazwyczaj sprzęgło.

bObOrObOl
27-01-05, 01:38
Oto wrażenie:
Drążek rzeczywiście - jak pisał kivik - został usztywniony. Biegi wchodzą z przyjemnym oporem, drogi prowadzenia drążka są bardziej precyzyjne. Seryjnie były bardziej "maślane", tak więc ogólnie jestem zadowolony. Zmiana nie pomogła na: sporadyczne problemy z wrzucaniem wstecznego i jedynki oraz na sporadyczne zgrzyty przy zmianie biegu w okolicach odcinki.

Lord_ZED
27-01-05, 04:14
bObOrObOl - Na to mi pomogła zmiana sprzęgła :). Przy okazji możesz sobie koło zamachowe odchudzić.