PDA

Zobacz pełną wersję : kłopociki, brak ciepła i słaby nadmuch



jacet
17-01-06, 13:15
Witam wszystkich,
mam problem porą zimową. Strasznie zimno w tym moim siviku. Po pierwsze coś się dzieje z nadmuchem... wiatrak hałasuje jak nie wiem co, nie wspomne że coś tam burczy w nim (łożysko?) a nie wiele co wychodzi do kabiny tego wiatru. No i cieniutko grzeje do wnętrza... po przejechaniu w trasie jakichś 100 kilosów dopiero czyć że to powietrze jest bardziej niż ciepłe... ale i tak ledwo leci... Nie wiem co to może być, bo sekwencyjny gaz przełącza się stosunkowo szybko z benzyny na gaz przy określonej temperaturze silnika ( czy to wyklucza termostat?) a teraz po nocach buszuje nawet -15 stopni...
To wszystko powoduje oszronienie, a czasem ostre oblodzenie szyby przedniej i tylnej od środka :(

Prosze o podowiedz co to moze byc i instrukcje dostepu do konkretnych podzespolow.. jezeli mozna prosic :)

Jaco da sivik driver [/list]

JAPAN
17-01-06, 13:31
Kłopociki to dopiero będą ,jak szybciutko nie uzupełnisz profilka :D

jacet
17-01-06, 13:58
jaśniutkie jak słoneczko...

wunat
17-01-06, 14:57
podskocz jutro na spot porowanamy jak dmucha Twoj i moj, u mnie nawiewy bylu niedawno robione (thx rem ;])

ppm702
17-01-06, 16:31
porównajcie dmuchanie i będzie wdzystko jaśniusieńkie ;)

prz3mo
17-01-06, 16:39
Co do oszronienia od srodka przedniej szyby to tez tej zimy kilka razy mi sie zdarzylo... A dywaniki suche, filtr przeciwpylkowy suchy...

ps. Nie polecam srodka przeciwzamarzaniu i parowaniu szyb firmy SHELL ! Totalny badziew... Kasa wywalona w błoto.. Nic nie daje..

jacet
17-01-06, 18:36
teraz jestem w krakowie... wiec ciezko bedzie przyjechac na spocik.. ale na pewni sie kiedys pojawie..
a co dokladnie robiles ze swoimi nawiewami...? U mnie huczy strasznie a nic nie wylata na zewnatrz... moze mu sie cos odwidzialo i wiatrak kreci w 2 strone ;)

J

LukiS
17-01-06, 19:57
kolega mial prodobnie w mazdzie 323f, ale u niego dolaczyl sie przewod z nawiemu pod deska, nie dochodzilo do nagrzewnicy i slabo grzalo, zimne pwoietrze z wentylatora wylatywalo prosto na nogi pasazera, podlaczylismy i jest git :D

a co do temperatury to napredzej termostat (nie wiem jak jest z tym gazem ale w przypadku benzyny)

blizniak
17-01-06, 20:17
W mojej tez słabo wieje :/ . Dopiero jak włącze 3 bieg dmuchawy to czuć że cosik z tamtąd leci ale to nie jest jakaś wichura tylko taki mały wezyrek. A na nadmuchu ustawionym na 1 lub 2 to zupełnie nic nie czuje żeby leciało, ale w aucie nie jest zimno.

gregorb
17-01-06, 20:24
jacet: mialem to samo na wiosne - nie wyczuwalem w ogole lecacego powietrza. Jesli dziala wentylator to na 99% jest to problem zapchanego filtra przeciwpylkowego. 10 minut pracy i po klopocie i jakies 60zl mniej w portfelu.

Szymek
17-01-06, 21:14
jeśli do tego o czym piszesz, dodać parującą przednią szybę to na pewno wew. filtr powietrza. kiedy ostatnio go zmieniałeś ? wymień go lub przynajmniej mocno przedmuchaj i powinno znacznie pomóc :smile:

jacet
17-01-06, 21:45
hmm.. mysle ze 1,5 roku jak go wymienialem...

Szymek
17-01-06, 22:00
jak ma 1,5 roku to powinien być jeszcze ok, no chyba że nie garażujesz samochodu, jak regularnie stoi np pod drzewem filtr może być zatkany liśćmi. Moj brat tak własnie miał (a miał własnie takiego Civa co Ty...)

jacet
17-01-06, 22:03
stoi ciagle pod chmurką... za niski żeby zjechać do garażu :(
wezme filterek na celownik.. ciekawe jak brudny musi byc ze prawie zupelnie blokuje przepływ...

gregorb
17-01-06, 23:36
One same w sobie dosyc szczelne bez zanieczyszczen, bo sa wlasnie przeciwpylkowe. Mozesz sprawdzic od razu na sucho czy bedziesz mial lepszy ciag: wyjmij wklad filtra, ktory masz, wloz na chwile jego oprawke w obudowe znow i wlacz nawiew. Na pewno wyczujesz roznice. Fakt...po zalozeniu nowego filtra spadnie juz nawiew, ale gwarantuje Ci, ze bedzie wiekszy niz masz teraz :).

fidobiboy
18-01-06, 00:00
Ja tesh mam problem z tym nawiewem w cifie tzn slabo dmucha ,tylko jak wymienic ten filtr ? On jest tam pod schowkiem ?? Moze mi ktos wytlumaczyc mniej wiecej co trzeba zdemontowac zeby go wymienic , dzieki z gory

gregorb
18-01-06, 06:53
opcja SZUKAJ. Znajdziecie na pewno.

jacet
18-01-06, 12:34
a moze znacie jakies pewne servisy w krakowie..? moze ktos po znajomosci albo po prostu sprawdzony...?

pasti78
18-01-06, 19:45
tylko jak wymienic ten filtr ? On jest tam pod schowkiem ?? Moze mi ktos wytlumaczyc mniej wiecej co trzeba zdemontowac zeby go wymienic

Zobacz tu ---> http://www.remix.rubikon.pl/26.html

gregorb
18-01-06, 20:38
jacet: spokonie zrobisz to sam bez zadnego serwisu. Potrzebujesz jak dobrze pamietam oczkowy klucz 10mm i srubokret (chyba gwiazdkowy). 10 minut i po zabawie. Szkoda zachodu z serwisem, bo wezma za to kaske, a taka naprawa to czysta przyjemnosc dla wlasciciela :).

prz3mo
18-01-06, 20:43
Nie jestem pewien jak to jest w 5d, ale w moim 3d 6 gen (bez klimy) nie musialem nawet demontowac schowka... Tylko od dolu otworzylem pokrywke, wsunalem od dolu nowy filtr i zamknalem... Zreszta bylo juz o tym na forum..

gregorb
18-01-06, 20:54
Wlasnie tu jest ta roznica miedzy 3D a 5D. W 3D filtr wchodzi od dolu, a w 5D wejscie z ramka jest za schowkiem. Schowek trzyma sie jak dobrze pamietam na 4 srubkach i pozniej jest taka listwa na klucz chyba 10mm. Po tym rozpninasz takie klamry i maszw filtr juz w reku.

fidobiboy
18-01-06, 23:13
Dzieki za pomoc jak tylko sie cieplej zrobi biore sie do roboty :D

jacet
19-01-06, 01:24
filterek wymienie sam.. no problemo.. ale w warunkach zimowo-podworkowych za termostat wolalbym sie nie brac... bo cos czuje ze juz sie wysluzyl...

jinjet
19-01-06, 15:10
filtr do wymiany napewno i przydalo by sie przedmuchc kanaly wentylacyjne najlepiej za pomoca sprezarki, co do glosnego nawiewu to wada konstrukcyjna modelu 5d - nic nie poadzisz.

jacet
19-01-06, 20:31
szanowni koledzy... nie wyskakujac jeszcze z garniaka po pracy, wyciagnalem filtr przeciwpylkowy. Co sie okazalo? ze chyba worek w odkurzaczu mam czystrzy niz ten filterek.. wymienialem go 1,5 roku temu i jest tragedia... pelen przekroj owadow, pylkow i lisci...dokladnie zaklejona kazda faldka!

Przystapilem do dzialania ( lekka prowizorka ). Wyciagnalem z apteczki pewien material (chusta) prawie zupelnie przezroczysty ale szczelny, wykonalem z niego filterek zastepczy.. tak aby tylko wiekszy syf sie nie pchal w klime... teraz musze kupic sitko wlasciwe i po klopociku :razz: . Jeszcze pozostaje kwestia nagrzewania sie powietrza.

Dzwonilem do servisu hondy krężel & krężel w krakowie. Facet powiedzial ze to normalka przy zapchanym filtrze. Kwestia wymiany i bedzie grzalo. Tak z ciekawosci spytalem sie koszt wymiany nagrzewnicy... 2300!!!! koszt wymiany termostatu.. 200... (TAK DLA ZAINTERESOWANYCH )

prz3mo
19-01-06, 20:59
koszt wymiany termostatu.. 200... (TAK DLA ZAINTERESOWANYCH )

hehe...czyli x10 niz normalnie... Ja placilem za wymiane termostatu na stacji diagnostycznej wlasnie 20pln :lol:

Diups
20-01-06, 17:46
Dzwonilem do servisu hondy krężel & krężel w krakowie. Facet powiedzial ze to normalka przy zapchanym filtrze. Kwestia wymiany i bedzie grzalo. Tak z ciekawosci spytalem sie koszt wymiany nagrzewnicy... 2300!!!! koszt wymiany termostatu.. 200... (TAK DLA ZAINTERESOWANYCH )

Mieszkam kolo K&K i naprawde tam maja chore ceny...

a ile ten filtr przeciwpylowy kosztuje??

jinjet
20-01-06, 17:53
w filtronie ok 25zl pewnie, wserwisie stawil bym na 100 ale "gdybam sobie" :razz:

fidobiboy
20-01-06, 18:42
Wlasnie skonczylem wymieniac filtr 16 Euro mnie kosztowal , i jest roznica nieziemska :P
Jezeli ktos ma problem z klima i ogrzewaniem niech wymienia bo naprawde warto !! Szkoda tylko ze w wakacje nie wiedzialem o waszym forum i sie pocilem w upaly !

Bart_wawa
23-01-06, 11:18
Witam wszyskich.Rowniez jestem psoiadaczem civica 3d i mam problemy z ogrzewaniem.Zrobilem wszystko co tu piszecie czyli:termostat mam dobry,filtra przeciw pylkowego nie posiadam i sprawdzilem temperature przedowu za czujnikiem cieplo zimno i jest w miare ciepły.Wiec moze doradzicie mi jaka moze byc jeszcze przyczyna tego ze leci ledwo ciepłe powietrze??Pozdrawiam wszystkich.

ppm702
23-01-06, 13:08
Bart_wawa, na jakich odcinkach jeździsz - jakiej długości?

jacet
23-01-06, 14:13
moze jest taka opcja ze rura niosaca powietrze obsunela sie na laczeniu w ktoryms miejscu i sie rozszczelnilo.. jezeli cos takiego wchodzi wogole w gre...

[ Dodano: Pon 23 Sty, 2006 ]
PS. W SGSP robilem isnstalacje swiatlowodowa... ;)

Bart_wawa
24-01-06, 12:51
Do pracy mam 10 km temperatura na szafie sie podnosi,lecz nie w aucie.Ale czesto ejzdze po miescie wieczorami na duzych odległościach i dopiero po około 30km zaczynam coś odczuwać.Może rzeczywiście ta rura.gdzie tego szukać jesli wiecie??

wunat
24-01-06, 12:51
a do ilu obrotow jezdzisz w zime ?

Bart_wawa
24-01-06, 13:43
To zalezy ale tak do 3000tys.

Wally
24-01-06, 13:46
To zalezy ale tak do 3000tys.

To jak juz bedziesz mial optymalna temp. to depnij kilka razy troche wyzej, np. do 5-6 krpm i na pewno powinienes odczuc znaczna roznice. Jesli nic sie nie zmieni to bedziemy dalej szukac;)

Bart_wawa
24-01-06, 13:50
He he ciekawa metoda na.Ale to chyba wtedy adrenalina podnosi temerature :D zdarza sie tez deptanie do takich obrotow.ale rzadko chu.. pogoda na sciganie :grin:

wunat
24-01-06, 15:32
ja jak wczoraj wracalem trybem emerykim z Otwocka (2,5k - 3k obrotow) to tez mialem w****u zimno. ale jak wypadlem na wal miedzyszynski odrazu sie cieplej zrobilo :>

jacet
24-01-06, 16:13
u mnie teraz nie zaleznie od obrotow sie nagrzewa... fakt ze nie parzy jak u ojca w eskorcie... ale dziekuje Bogu za to co mam :) tramwaj odstawilem do odwolania :lol:

Bart_wawa
24-01-06, 16:20
Kuzwa to widze ze trzeba sie zaopatrzyc w cysterne i dawal po max obrotach dzis sporbuje.I odezwe sie jutro.

[ Dodano: Sro 25 Sty, 2006 ]
Wunat miałeś racje,wczoraj wieczorkiem pogazowałem troszke fure i jest w miarę ciepło.nie jest tak jak w poprzednim moim autku,ale lepiej niz w komunikacij miejsckiej.Pozdrawiam.