PDA

Zobacz pełną wersję : Skraplanie wody pod przednią szybą



Sagi80
26-01-09, 00:29
Koledzy, od jakiegoś czasu, gdy temperatury wzrosły i zrobiło się bardziej mglisto zauważyłem, że na dole pod przednią szybą skrapla się woda, konkretnie widać to w okienku z numerem nadwozia w dolnym pasie przedniej szyby. Taka skroplona woda, podobnie jak w parujących reflektorach. Zastanawiam się czy to jakaś błahostka, czy powód do reklamacji.

Kozo
26-01-09, 06:26
Koledzy, od jakiegoś czasu, gdy temperatury wzrosły i zrobiło się bardziej mglisto zauważyłem, że na dole pod przednią szybą skrapla się woda, konkretnie widać to w okienku z numerem nadwozia w dolnym pasie przedniej szyby. Taka skroplona woda, podobnie jak w parujących reflektorach. Zastanawiam się czy to jakaś błahostka, czy powód do reklamacji.

tez tak mam, i u sasiada na parkingu tez to przyuwazylem :) znowu TTTM?

kvas
26-01-09, 09:55
No niestety, u mnie to samo :(

semri
26-01-09, 11:10
u mnie tez

Dobi
26-01-09, 11:24
U mnie w trybie automatycznym - przednia szyba paruje w lewym rogu (obok prędkościomierza) pomaga zmiana ustawiń
nawiewu na szybę lub zwiększenie obrotów nawiewu. Chyba jednak TTTM ...

szoi
26-01-09, 12:22
ja mam ustawienie na szybę i nogi a nawiew auto i jest ok nic nie paruje

Pabloss
26-01-09, 12:38
u siebie tez nie zauwazylem ale sprawdze

Sagi80
26-01-09, 12:44
U mnie w trybie automatycznym - przednia szyba paruje w lewym rogu (obok prędkościomierza) pomaga zmiana ustawiń
nawiewu na szybę lub zwiększenie obrotów nawiewu. Chyba jednak TTTM ...

Nie chodzi o to co widać od wewnątrz, lecz od zewnątrz - w pasie dolnym - przy okienku na numer nadwozia.

No cóż widać ze to "normalne" - ciekawe czy przez taką nieszczelnośc nie zbiera sie tam gdzieś wilgoć i za pare lat nie zacznie rdzewieć...

Kozo
26-01-09, 16:16
U mnie w trybie automatycznym - przednia szyba paruje w lewym rogu (obok prędkościomierza) pomaga zmiana ustawiń
nawiewu na szybę lub zwiększenie obrotów nawiewu. Chyba jednak TTTM ...

akurat nie o to chodzi ale tez tak mam - dokladnie to samo - lewy dolny rog i tylko dmuchniecie na szybe pomaga ;)

szubek
26-01-09, 19:14
dokładnie to samo jak jest duza wilgotność na zewnatrz to paruje lewy dolny róg szybi tylko pomaga manualne ustawienie na szybe

semri
26-01-09, 20:34
rozróżnijmy, jedni piszą o szybie od wewn, a pytanie głównie tyczy się okienka z numerem VIN na szybie od zewn

VIN - paruje
wewn - paruje

Sagi80
26-01-09, 20:55
rozróżnijmy, jedni piszą o szybie od wewn, a pytanie głównie tyczy się okienka z numerem VIN na szybie od zewn

VIN - paruje
wewn - paruje

dokładnie o to mi chodziło - tam gdzie jest vin

lokcio
26-01-09, 22:25
ehehehehehe no chlopaki teraz to dowaliliscie !!!! TEMAT
bez przesadyzmu !!!!

Adam79
26-01-09, 22:42
U mnie też numer VIN pod przednią szybą paruje, dzisiaj dodatkowo zauważyłem ,że pręt podtrzymujący maskę rdzewieje mniej więcej po środku chyba od drgań i wytarcia od plastiku pod maską.

Qrczak86
26-01-09, 23:44
A ja zauważyłem że moje auto pali benzynę :( ile wleje, tyle spali... co to może być, czy Wy też tak macie? pomóżcie chłopaki :(

bunet
26-01-09, 23:51
A ja zauważyłem że moje auto pali benzynę :( ile wleje, tyle spali... co to może być, czy Wy też tak macie? pomóżcie chłopaki :(
TTTM
Mój też pali.:)

Yossarian
27-01-09, 00:50
wlej wodę, wtedy nic nie spali

kvas
27-01-09, 10:39
I dwie lyzeczki cukru, mozna tez plasterek cytrynki zapodac :)

Sagi80
27-01-09, 11:06
I dwie lyzeczki cukru, mozna tez plasterek cytrynki zapodac :)

Nie róbcie sobie jaj :) Sami czasem pytacie o pierdoły.

kvas
27-01-09, 13:12
Hehe to taki niby smieszny feler jest, ale jak kolo od ubezpieczyciela chcial sobie numer VIN spisac to akurat wtedy mialem zaparowane na maxa :) Chwilka w garazu i po sprawie, ale de facto TTTM