PDA

Zobacz pełną wersję : Śiwy śmierdzący dym z rury



Slytytus
24-01-09, 19:16
Honda Civic Coupe '94r. D15B7 B+LPG
Mam takie objawy w swoim cudzie (na benzynie):

- siwy i śmierdzący dym
- od ponad miesiąca pogarsza się praca silnika i zmienia na traktor, ale na moc i osiągi nie wpłynęło żle i wcale nie tak głośno, ale mam wyczulony słuch
- około miesiąc temu zauważyłem znaczny brak płynu chłodniczego i oleju (poprzednie sprawdzenie pół roku temu)
- olej od tej pory OK, ale zdaje mi się, że boryga ucieka, a wycieków zewnętrznych nie widzę
- dzisiaj jak zajechałem po pracy to za mną było siwo z rury i śmierdziało dziwnie (chemia jakaś a nie paliwo)
- odpaliłem po godzinie i było narazie OK, potem się przejechałem i temperatura skoczyła mi na max.
- za mną znowu siwo, lecz inny, ale dalej dziwny smród
- oczywiście poczekałem aż ochłonie i do domu - to samo pod koniec drogi

Morał mam jeden i się go obawiałem już miesiąc temu, ale nie chcę dawać sugestii.
Szukałem na forum, ale strasznie ciężko coś znaleźć, więc jak ktoś ma zamiar pisać abym to zrobił, bo już taki temat był, to niech lepiej da link, a nie cwaniakuje.

Konrad84
24-01-09, 19:24
najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą, moż coś jeszcze -> mechanik.

dimo
24-01-09, 19:58
specem nie jestem ale tak jak pisze konrad, uszczelka pod glowica a przynajmniej typowe objawy...

PeJot
24-01-09, 20:06
Nie ma co się łudzić to wydmuchana uszczelka pod głowicą, płyn chłodniczy normalnie leje się do któregoś gara.

Lepiej nie zwlekać i zrobić bo pierścienie mogą kiepsko znieść przegrzania i będzie Ci później jeszcze palił sporo oleju ...

Slytytus
24-01-09, 21:49
Więc mam takie pytanie:
Czy mogę w takim stanie dojechać ok. 20 km do mechanika dolewając wodę?
Ile może jej chlać?

PeJot
24-01-09, 23:14
Ile pije wody to sam powinieneś zaobserwować. Jak było do tej pory?, wywalało Ci płyn do zbiorniczka wyrównawczego i silnik się przegrzewał czy po prostu tak dużo go ubywało z układu ?

Przed wyjazdem trzeba by dolać do pełna bezpośrednio do chłodnicy i do zbiorniczka do kreski max, a w trakcie jazdy nie kręcić wysoko bo wtedy mocniej ciśnienie idzie do układu chłodzenia ...

Pietruch
25-01-09, 17:20
Ile pije wody to sam powinieneś zaobserwować. Jak było do tej pory?, wywalało Ci płyn do zbiorniczka wyrównawczego i silnik się przegrzewał czy po prostu tak dużo go ubywało z układu ?

Przed wyjazdem trzeba by dolać do pełna bezpośrednio do chłodnicy i do zbiorniczka do kreski max, a w trakcie jazdy nie kręcić wysoko bo wtedy mocniej ciśnienie idzie do układu chłodzenia ...

po tych 10 km stań i looknij, powinieniś zajechac bez kłopotu i omijaj korki kolego albo jedz wieczorkiem:)