PDA

Zobacz pełną wersję : Wydech do 5d '95



Diups
15-01-06, 15:06
Hello. Jesli taki temat byl to z gory przepraszam..... Chodzi mi o wydech do angola.... jest jakas roznica miedzy rocznikami 95 a np 97 ?? roznia sie czyms te po lifcie czy nie ?
no i przy okazji pytanie nr 2 ... jaki brac wydech - wrzucajcie jakies sugestie - linki glownie na allegro. Lepiej brac dedykowany (bo mysle nad ulterem) czy uniwersalny spokojnie podejdzie bez wiekszych przerobek ??

z gory dzieki - pozdro

wunat
15-01-06, 15:12
lepiej dedykowany, ja mam ultera.

Diups
15-01-06, 15:15
lepiej dedykowany, ja mam ultera.

ile dales za niego ?? bo uniwersalny z 250... a dedykowany ??

wunat
15-01-06, 15:16
dedykowany jakies 500PLN, ja wyrwalem za polowe ceny na allegro po okazji ;] uniwersalny nie bardo chce sie zmiescic.

gregorb
21-01-06, 21:59
Ale co znaczy wydech dedykowany w tym momencie ? Czy to sam koncowy tlumik czt tez moze ze srodkowym i rurami w srodku ?

Matey
21-01-06, 22:06
sam koncowy

Diups
21-01-06, 22:32
Dedykowany to sam koncowy dopasowany ze nie musisz nic kombinowac.... uniwersalny to zwykla pucha i musisz sobie zrobic mocowania i doprowadzic go zeby laczyl sie z srodkowym tam gdzie trzeba .... dobrze mowie ?? :P

Matey
21-01-06, 22:44
dobrze :)))

gregorb
22-01-06, 14:45
wunat: moglbys zapodac zdjecie tego wydechu Ultera ?

Jakie sa zalety takiego wydechu ? Czy tlyko ze inny dzwiek i wyglad czy tez cos innego ? Czy znacie jakies firmy w necie, ktore maja dedykowane wydechy, mozna je tam obejrzec na fotkach i zamowic ?

Diups
22-01-06, 14:47
Ulter ma dedykowane do Nas i ma bardzo duzo koncowek do wyboru... ja bede bral prawdopodobnie ultera na lato... www.ulter.com.pl i dalej to juz dasz sobie rade

wunat
22-01-06, 14:49
wunat: moglbys zapodac zdjecie tego wydechu Ultera ?

Jakie sa zalety takiego wydechu ? Czy tlyko ze inny dzwiek i wyglad czy tez cos innego ? Czy znacie jakies firmy w necie, ktore maja dedykowane wydechy, mozna je tam obejrzec na fotkach i zamowic ?

chodzi Ci o zdjecie stricte samego wydechu czy zamontowanego ?

gregorb
22-01-06, 17:50
Zapodaj takie zdjecier jak dasz rade zrobic. Jesli mozesz to wrzuc tyl swojego autka jak wyglada z ta koncowa ktora masz u siebie.

wunat
22-01-06, 17:51
tylko to mam:
http://img61.imageshack.us/img61/8669/cifff5od.th.jpg (http://img61.imageshack.us/my.php?image=cifff5od.jpg)

gregorb
22-01-06, 17:55
Jakie sa zalety takiego wydechu ? Czy tylko, ze inny dzwiek i wyglad czy tez cos innego ?

wunat
22-01-06, 17:56
ciezko powiedziec co poza wygladem i dzwiekiem bo nie hamowalem samochodu przed zalozeniem wydechu, ale jezeli cos daje to nieduzo. no ale dzwiek ma przepiekny i warto bylo kupic tymbardziej ze mi sie udalo kupic za 250PLN z przesylka

gregorb
22-01-06, 18:01
Moze...moglbys nagrac dzwiek i wrzucic do sciagniecia ?:) Jesli jest tak naprawde ciekawie, to bedzie sie czym pochwalic, a nam pomozesz w podjeciu decyzji, hehe.
Podejrzewam, ze ja po wiosnie bede musial zmienic swoj tlumik, a jak bym wygral jakas 4-czke w totka to wzialbym takiego Ultera.

Czekam na plik audio :)

P.S. Mozesz podac uzytkownika od ktorego na allegro kupowales ten tlumik ? To byla firma czy ktos tylko jeden sprzedawal okazyjnie ?

jinjet
22-01-06, 18:02
nie ma to wiekszej roznicy, napewno nie przy samym koncowym, tylko dzwiek, no i trwalosc, a dedykowanie to to ze masz zaczepy w dobrych miejscach i srednice dobra taka jak reszta wydechu.

dolot, filtr powierza moga dac jakies przyrosty ale i tak praktycznie nieodchuwalne.

wunat
22-01-06, 18:02
ktos sprzedawal okazyjnie. a dzwieku niebardzo mam na co nagrac, chyba ze ktos z grupy wUwUa ogarnalby jakis sprzet ...

Lcfr
22-01-06, 18:23
jeżeli chodzi o ultera to posiada wg mnie takie zalety:
DEDYKOWANY DO MODELU
- jest trwały i dobrze wykonany;
- ma dobrze dopasowane wymiary zaczepy itp;
- przyjemnie mruczy do 2-3k obr/min i przy wyzszych obrotach na trasie nie męczy;
- na pewno nie wpływa na obniżenie mocy(takie doswiadczenia miałem w swoich civicach)
- nie koroduje ani tłumok ani koncówka przez przynajmniej 2 lata
- nawet jak juz sie wypali i staje sie min głośniejszy to nie meczy...

UNIWERSALNY
- jest trwały i dobrze wykonany;
- nie koroduje ani tłumok ani koncówka przez przynajmniej 2 lata
- JEST GLOŚNIEJSZY OD DEDYKOWANEGO ale przyjemnie sie z nim jeździ...

Jeżdziłem z dedykowanym ulterem i polecam...Teraz jeżdze z uniwersalnym (poprzedni wąłściciel zakupił 2 m-ce przed sprzedażą więc szkoda wywalać nowego tłumoka) i też polecam...Jest tanszy od dedykowanego i bardziej ryczy ale w granicach znośności...
Dzwiek jest bardziej basowy-różni sie od tych JDM...

Ogólnie tego dedykowanego porównałbym do REMUSA dla ubozszych (dedykowany 450-500 a Remus 1200--->)bez kompleksów z takim samym efektem...
ja jestem bardzo zadowolony...[/b]

gregorb
22-01-06, 20:08
Czy znacie wiec moze firme w necie, ktora sprzedaje wysylkowo takie dedykowane Ulter'y ?

wunat
22-01-06, 20:10
http://www.auto-land.pl/ firma z Olsztyna, nie wiem czy sprzedaja wysylkowo.

jinjet
22-01-06, 20:36
gregorb, jest z olsztuna wiec problemu byc nie powinno nie :wink:

wunat
22-01-06, 20:36
dlatego tak wlasnie wyszukalem mlody Padawanie ;p

reXio
28-01-06, 13:44
Ja zakladalem dedykowanego ULTERa do siebie i moge powiedziec ze jestem zadowolony jak cholera! Po pierwsze spasowal idealnie po 2 mruczy pieknie - slychac go delikatnie basowo ale nie meczy nic a nic. Jest malo zuzyty - mam go niespelna 2 lata (kwiecien 2004). Same koncowki z nierdzewki sa IDEALNIE czyste i wygladaja jak nowe! Na puszcze widac troche rdzy ale jest to powierzchowne! Ogolnie jestem na TAK! :)

W galerii zobaczcie jakiego mam - 2 x 80mm.

Gdzie kupic?! Poszukajcie numeru do ULTERa do Wegierskiej Gorki, polaczcie sie z dzialem sprzedazy i tyle :) Ja tak zrobilem i tlumik mialem po 2 dniach :) Z montazem zaplacilem 450 zl (montaz 20 ;) )

P.s. - wyglada dokladnie tak: http://www.ulter.com.pl/baza/wysyp.php?marka=11&model=57&silnik=131

Koncowek do wyboru kilka ;)

Misiu
04-02-06, 19:30
ja se sam zrobilem i ladnie slychac go i niemczech niemialem zadnych problemow z TÜVem hehe

Simpson_CiViC
07-03-06, 22:14
Jeśli już o tłumokach mowa ... mam civa 3d 98' i rozglądam się ale za całym z nierdzewki - czy ktoś z Was orientuje sie czy materiał ma coś do dżwięku tłumika ?? Nie chce żeby ryczał jak wściekły tylko "grał" nisko tak jak u Rexia. ULTER chyba takich nie robi :?
pozdro

przemo78
07-03-06, 23:12
Diups jesli jesteś jeszcze zainteresowany to mam coś takiego do sprzedania

http://tcs.mystat.net/fotki/wielkasobota_2005/PICT0033.JPG

http://tcs.mystat.net/fotki/16-07-2005/Pict0200.jpg

http://tcs.mystat.net/fotki/03-07-2005/Pict0054.jpg

Oczywiście ma w wyposarzeniu sailencer

:mrgreen:
http://tcs.mystat.net/fotki/10-07-2005/Pict0153.jpg

Diups
07-03-06, 23:21
ja nie , bo ja juz mam ulterka... ale zapytaj JORGE

Bs
10-03-06, 09:12
Ja polecam tlumiki Upgrade. Sa bardzo dobrze wykonane, relatywnie ciche. Osobiscie kupilem model Revolver i jestem bardzo zadowolony. Tutaj masz linka

http://tuningo.net/index.php?id=11

A co do montazu tu w concerto zajal 25 min.

Simpson_CiViC
10-03-06, 14:36
A co do montazu tu w concerto zajal 25 min.

A był dedykowany czy normalny :?:

Bs
10-03-06, 16:25
A był dedykowany czy normalny :?:

Normalny

Simpson_CiViC
23-03-06, 17:49
Ja znalazłem już końcówkę jaka mi pasi u Ultera tylko teraz pytanie - czy warto dokładać jakieś 200zł na ten dedykowany :?:
Ktoś napisał że uniwewrsalny bardziej ryczy, a ja szukam dyskretnego basiku od pocztątku do czeronej kreski ... co radzicie - przerabialiście już to.
z góry thx

Lcfr
23-03-06, 18:43
miałem obydwa

dedykowany-ma wiekszy bas i na wyzszych obrotach jest cichszy-nie męczy na trasie...
uniwersal-tez basowy ale ten bas jest wyzszy tonowo, na wyzszych obrotach głosniejszy ale jeszcze wszystko w normie-da sie jezdzic bez bólu głowy.

ja bym wybrał dedykowany-mimo ze drozszy
bardziej mi dzwiek pasował - taki "cywilizowany" był ale przy 2-3 mozna sobie pomruczec ;)

Diups
23-03-06, 21:14
Ja mam uniwersalny i nie narzekam... fakt ze najbardziej go slychac powyzej 3tys :D ale tak ma byc :D bo wtedy dostaje kopa :) nie narzekam w srodku znosnie, tylko przy redukcji mocnej jest glosniej ;) no ale bas jest gleboki i bardzo ladny ;)

Simpson_CiViC
23-03-06, 22:42
Ja mam uniwersalny i nie narzekam... fakt ze najbardziej go slychac powyzej 3tys :D ale tak ma byc :D bo wtedy dostaje kopa :) nie narzekam w srodku znosnie, tylko przy redukcji mocnej jest glosniej ;) no ale bas jest gleboki i bardzo ladny ;)
Diups a masz środkowy :?:

reXio
24-03-06, 11:09
nie wiem jak chodzi uniwersal ale jak pytalem to tlumikowcy doradzili dedykowany.

Chodzi bardzo fajnie - daje delikatny aczy slyszalny bas i co wazniejsze wpasowal sie idealnie w auto a dla mnie to tez jest wazne. Ma pasowac jak trzeba a nie dlubanina jak w trabancie :lol:

Diups
24-03-06, 23:21
Diups a masz środkowy n

tak, mam ;) i dzwiek slychac tylko z tylu w aucie cicho

zed
11-05-06, 23:51
A ma ktos z Was moze zalozonego ultera nrs?Ten tłumik mi sie podoba ale nie wiem jak chodzi.Mam juz wymieniony kolektor i katalizator ale to wiadomo nic nie zmienilo w dzwieku silnika.Dopiero jak zalozylem stozek to ryczy ciekawie.Tylko ze koncowy to seria i wszystko sie na nim zatrzymuje.Licze na Wasze opinie o tym tlumiku albo moze polecicie mi cos podobnego.Moze tez byc uzywka jak ktos ma na sprzedanie w bardzo dobrym stanie pozdro

Simpson_CiViC
12-05-06, 11:05
A ma ktos z Was moze zalozonego ultera nrs?Ten tłumik mi sie podoba ale nie wiem jak chodzi.
Na stronie Ultera masz galerie dżwięków i tam NRS chodzi całkiem spoko. Ja nie chciałem żeby było głośno i zdecydowałem się na dedykowanego, gra lekkim basikiem natomiast nierdzewki dają bardziej rasowo.
Jaki stożek założyłeś :?:

zed
12-05-06, 13:56
Sluchalem juz na stronie ultera tego tlumika ale zawsze to lepiej jak ktos powie jak on chodzi w samochodzie np. czy nie meczy przy wiekszych predkosciach.A stozek mam Tenzor i jestem z niego bardzo zadowolony pozdro