PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 - nie podaje paliwa



yonaszo
22-01-09, 00:46
mam problem ze swoim cholernym d13b2. z powodu problemów z poprzednim, wymieniłem gaźnik na nowy. myślałem, że będzie dobrze, ale okazało się teraz, że jest problem z podawaniem paliwa do niego.
wężyki suche. po odpięciu od gaźnika przy kręceniu nie idzie paliwo. i teraz kilka pytań:

1.) czy gaźnik ma jakikolwiek wpływ na przepływ paliwa w układzie paliwowym (w sensie - może jakiś wężyk, coś czego nie zauważyłem przy wymianie)?
2.) czy filtr paliwa może się zapchać "na amen" - tak, że nie przepuszcza w ogóle paliwa - (wymieniany parę miesięcy temu)?
3.) czym może być spowodowany ewentualny brak ciśnienia w układzie paliwowym d13b2 (posiadającego mechaniczną pompę paliwa - to tak dla niezorientowanych ;) )?
4.) jakiś pomysł na fakt dlaczego nie ciągnie paliwa ze zbiornika?

nadmienię też od razu, że auto od miesiąca stoi w garażu gdzie temperatura raczej nie spada poniżej 10 stopni, więc wszelakie "zimowe" teorie chyba nie mają racji bytu.
blisko miesiąc temu auto ciężko i ledwo zipiąc wjechało o własnych siłach do garażu. podejrzenie padło od razu na gaźnik bo miałem już z nim trochę przejść, ale po jego wymianie auto umarło na amen.
po wymianie, wstrzykiwałem paliwo prosto do gaźnika i czuć, że je przepala przy kręceniu, ale nie ciągnie nowego ze zbiornika, żeby silnik wstał (po czym obstawiam, że gaźnik w porządku, a problem jest w układzie zasilania paliwem).
wymieniałem pompę paliwa na inną i dalej nic, za to zdjętej wyciekło paliwo po jej wyjęciu (jeśli to ważne).

będę wdzięczny za pomysły.

yautja
22-01-09, 07:36
Pytanie wbrew pozorom związane z tematem - masz LPG?

Skoti
22-01-09, 09:27
to pozostaje chyba tylko filtr i węzyki z paliwem. No chyba że pompa, którą wymieniłeś jest nie sprawna. powinna ciągnąć paliwo

yonaszo
22-01-09, 12:07
LPG nie mam.
pompę już kiedyś wymieniałem, ale wtedy okazało się, że problemem był silniczek krokowy a nie pompa. wczoraj właśnie podmieniłem na tą poprzednią, z nadzieją że to coś*zmieni, ale dupa.
chyba jednak w końcu czas wyholować auto z garażu i zawieść do mechanika, bo mi już skończyły się pomysły.

yautja
22-01-09, 12:30
O LPG pytałem, bo przeważnie jest na przewodzie paliowym zaworek odłączający dopływ paliwa przy pracy na LPG i mógłbyś mieć go zepsuty albo zamknięty. Jeśli go nie ma to może zmień przewód paliwowy od pompy do gaźnika - może coś w środku? Sprawdź też filt paliwa zaraz za pokrywą zaworów (jeśli jest) - może w nim się coś osadziło?

Pati_crx
26-01-09, 12:35
Wez ty wreszcie zatankuj ten samochód, bez paliwa nie pojedzie tyle razy mówiłem :P

2rek
26-01-09, 12:39
przerwa w układzie paliwowym, zapchany filtr... kura w bagażniku ?

Whiplash
26-01-09, 13:37
Wez sobie przelutuj przekaznik pompy paliwowej i bedzie ok :) zimne luty puscily i pompa nie dziala :) to jest mala brazowa puszeczka pod twoimi nogami :) zaraz za bezpiecznikami

nike69
26-01-09, 14:18
d13b2 nie ma przekaznika pompy ;)

2rek
26-01-09, 14:27
bo w d13b2 jest pompa mechaniczna przy silniku.

yonaszo
26-01-09, 16:32
Wez ty wreszcie zatankuj ten samochód, bez paliwa nie pojedzie tyle razy mówiłem :P

kurde tyle rzeczy sprawdziłem, a o tym zapomniałem. cały czas myślałem, że wystarczy odpowiednio silna wola... ;)

w każdym bądź razie auto już u Romiego i czekam na wyrok. mam nadzieję, że nie wyjdzie że znowu coś z gaźnikiem.

2rek
27-01-09, 09:28
daj znać jaka diagnoza - bo zakłady poszły

Pati_crx
28-01-09, 01:16
Ja słyszałem, że Romi to już po woli sprzedaje części z tego trupa, które jeszcze sie nadaja :P Pamiętaj, że zawsze możesz kupić bude po mambowozie i wsadzić tam d13 :D

2rek
29-01-09, 09:41
diagnoza wstepna: cewka zapłonowa to change