PDA

Zobacz pełną wersję : Miska olejowa



typeR
17-12-04, 20:15
Witam,

po kilku ostatnich glebach moja miska olejowa kwalifikuje sie do wymiany. Jest na serio w strasznym stanie i prostowanie/spawanie raczej odpada. Dzwoniłem do aso - cena z kosmosu :shock:, szukałem nawet na ebay, bo moj kumpel niedlugo wraca z USA... bez rezultatu. Macie może jakies pomysły, bo mi sie juz skończyły :sad: Zastanawiałem sie tez czy dałoby sie podpasowac z jakiegos innego modelu... Bede wdzięczny za podpowiedzi. BTW moj motor to B16A2.

LIO
17-12-04, 23:21
nie chce glupio pytac ;) ,ale pytales na szrotach, w maag'u ???
I czy rózni sie w cifach z inymi silnikami ?
moze warto sprawdzic w ASO, czy z czegos podejdzie, wtedy wieksza mozliwosc szukania.

lukiasz
18-12-04, 13:19
z tego co zdazylem sie dowiedziec micha pasuje od:
All Honda: 1,6L 86-89 acura integra, 88-95 civic Si/crx Si, 92-95 Civic EX nie wiadmomo czemu inny numer katalogowy jest do Integry 1,8L 94-98 a myslalem ze bedzie to samo ale bede szukal i dalej juz na gg ci napisze co wymyslilem

aha jest jeszcze taka firma jak Moroso w us ktora robi takie rzeczy z aluminium ale ceny chore bo mniej wiecej 350$ wiec chyba nei warto ....

tak wogule czym sie rozni miska stock od takiej aluminium??

Nevada
18-12-04, 13:32
to chyba do nowej miski warto będzię zaopatrzyć się w płyte pod silnik

typeR
18-12-04, 15:55
Dzwoniłem do maag'u - powiedzieli ze co najmniej od dwoch lat nie mieli miski do b16a2 :( Nie byli tez w stanie powiedzieć czy bedzie pasowała od innego modelu. Podzwonilem tez po sklepach z zamiennikami do aut japonskich - bez szans. Jedyne co mi pozostaje w tej chwili to USA - kumpel wraca na sylwestra to moze mi przywiezie. Znalazłem cos takiego:
http://search.carpartsteam.com/parts/newparts/carpartsteam/wizard.jsp?year=2000&make=HO&model=CVC-LX4-002&category=All&part=Oil+Pan

+ uszczelka 23 dulary. Co o tym sądzicie?

Pati
18-12-04, 18:15
miski morosa sa aluminiowe, zebrowane dla lepszego chlodzenia i maja przegrody, zeby sie olej nie przelewal na winklach. stad cena. drogo, ale na performance use bym polecil.

kivik
18-12-04, 21:55
miski morosa sa aluminiowe, zebrowane dla lepszego chlodzenia i maja przegrody, zeby sie olej nie przelewal na winklach. stad cena. drogo, ale na performance use bym polecil.

Miski Moroso z tego co pamietam sa robione pod kątem drag'a a nei na ulice, tzn slabo trzymaja olej na zakretach.
Podobno tez potrafia pekac - tak czytalem

lukiasz
18-12-04, 22:01
Miski Moroso z tego co pamietam sa robione pod kątem drag'a a nei na ulice, tzn slabo trzymaja olej na zakretach.
Podobno tez potrafia pekac - tak czytalem

to tyle mam dac za taki badziew :shock:

wole stock :wink:

Janek bierz tamto tak jak mowilem nie mo sie zastanwaic po tym co zobaczylem u ciebie pod spodem

SAJENS
18-12-04, 22:48
A ja jak zrobilem glebe obawialem sie o rozporke ktora idzie pod silnikiem.
PO zamieszczeniu tego topiku sam wlazlem pod samochod poniewaz kilka razy ostro przytarlem podwoziem o koleiny na asfalcie :) (4cm przeswitu z przodu na gwincie pomiedzy rozporka a asfaltem, trzeba go podniesc ale dalej nie mam klucza :( ). I co sie okazalo przytarta jest rozporka i to ostro poniewaz jest alminiowa ale miska w stanie nie naruszonym czyli rozporka ma dwie wlasnosci nie dosc ze usztywania zawieszenie to jeszcze chroni jako tako elementy silnika od spodu przed przytarciem.

Moze w tym temacie porusze temat ktory kiedys rozpoczalem w innym topiku. Czy ktos ma oslone metalowa pod silnika cos w rodzaju slizgacza.

Bo bralem pod uwage tzw sanki ktore sprzedawane sa na Ebay. Maja one za zadanie usztywnienie zwieszenia i ochrone silnika, ale ostatnio z mechanikiem stwierdzilismy ze samemu mozna takie cos wyspawac w oparciu o moja rozporke i do tej kratki przyspawac element z blachy zeby w razie czego nie wychaczyc jedna z rurek tylko slizgiem isc. Jak mi sie to uda zkonstruowac z profili metalowych i blachy to dam foto jak ktos bedzie chcial to bedzie mozna dorobic. Bedzie lekkie i wytrzymale.
Moja rozporka skonczy sie za jakies 2 miesiace :)

POzdrowionka SAJENS

ARTX
18-12-04, 23:33
ja w styczniu bede montowal oslone pod silnik, taka ala WRC :wink: a wlasciwie to pod sama miske bo moja coupeta jest ekstremalnie nisko.. :D

Gul
19-12-04, 00:27
z tego co zdazylem sie dowiedziec micha pasuje od:
All Honda: 1,6L 86-89 acura integra, 88-95 civic Si/crx Si, 92-95 Civic EX
z tego by wynikało że pasuje micha od Dserii?!? Jeśli to prawda, albo chcecie sprawdzić czy przypasuje to mam gdzieś niepotrzebną mi miske od D16Z6.

lukiasz
19-12-04, 00:30
z tego co zdazylem sie dowiedziec micha pasuje od:
All Honda: 1,6L 86-89 acura integra, 88-95 civic Si/crx Si, 92-95 Civic EX
z tego by wynikało że pasuje micha od Dserii?!? Jeśli to prawda, albo chcecie sprawdzić czy przypasuje to mam gdzieś niepotrzebną mi miske od D16Z6.

i mamy problem rozwiazany!! Janke kontaktuj sie z Gulem obejrzysz przylozysz i wsio wiesz!!! a przy okazji my na przyszlosc bedziemy wiedzieli czy to prawda :wink:

Gul
19-12-04, 00:36
jak będe u mechanika i nie zapomne to poszukam, bo chyba u niego zostala. a do tego czasu moze ktoś sprawdzi w EPC czy chociaż uszczekla pod miske w D i B serii jest taka sama, bo ja gdzieś zawieruszylem płytke..

Pati
19-12-04, 14:04
halo halo. amerykance dostali seryjne B16A2 dopiero w civicu Si 99-00. poprzednio najmocniejsze co bylo to D16cośtamsrośtam sohc vtec. integra 86-89 miala silnik bedacy pochodną D16A9.

Max: tfu, no jasne ze do dragu - przeca oni zakrętów nie znają ;) a o pękaniu nie słyszałem.

itr
19-12-04, 14:05
Witam,

po kilku ostatnich glebach moja miska olejowa kwalifikuje sie do wymiany. Jest na serio w strasznym stanie i prostowanie/spawanie raczej odpada. Dzwoniłem do aso - cena z kosmosu :shock:, szukałem nawet na ebay, bo moj kumpel niedlugo wraca z USA... bez rezultatu. Macie może jakies pomysły, bo mi sie juz skończyły :sad: Zastanawiałem sie tez czy dałoby sie podpasowac z jakiegos innego modelu... Bede wdzięczny za podpowiedzi. BTW moj motor to B16A2.

nie pytam ile $ miska w ASO bo pamietam ze sama uszczelka to jakies 250 pln :)

lukiasz
19-12-04, 14:51
za uszczelke w aso dalem 180 pln

itr
19-12-04, 16:24
moze nie 250 a 180, nadal duzo :)

typeR
23-12-04, 15:20
To jeszcze raz ja. Problem rozwiązany. Swiety Mikolaj przywiezie mi ze stanow nową miske od civica Si 99-00 :D . Bedzie troche drozsza, ale okolice 350 PLN razem z uszczelką to i tak smieszne pieniadze. Dzieki wszystkim za pomoc!