PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie znaczka 'H' z klapy bagażnika [civic 96' 5d]



hrabja
13-01-06, 17:46
Chce usunąć znaczek hondy z tylnej klapy. Nie chciałbym przy tym uszkodzić lakieru ani zniszczyc samego znaczka. Wydaje mi się że jest on mocowany na jakichś bolcach.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia, lub wie jak się do tego zabrać??

Pzdr.
hrabja

LIO
13-01-06, 18:14
ale ten temat jest o naklejce chyba, a nie o znaczku (wypukłym)

hrabja
13-01-06, 18:28
ale ten temat jest o naklejce chyba, a nie o znaczku (wypukłym)

Chodzi mi o znaczek centralnie umieszczony na klapie (logo honda). Wydaje mi sie ze jest on wczepiony w jakis sposob w blache i na pewno nie jest naklejka.

Pzdr.
hrabja

Litfos
13-01-06, 18:30
Sprawdz na czym sie trzyma probujac wsadzic cos cienkiego miedzy klape a znaczek.
Jesli na samych bolcach to podwazaj z kazdej strony po trochu jakims cienkim srubokretem. Mozliwe ze trzyma sie tez na tasmie dwustronnej wiec bedziesz musial ja odciac np mozykiem do papieru. Ale jak zostana dziurki po kolkach w klapie to nie bedzie to zbyt ladnie wygladalo.

elmer
13-01-06, 19:03
Nie dam głowy, ale wydaje mi się, że jest tylko klejony. Przynajmniej pozostałe na tylnej klapie są bez bolców.

Lcfr
13-01-06, 19:11
w serii jest na 2 bolcach i klejony tasma obustronna...

nalezy:
"złapać;)" kawałek mocnej nitki i trzymajac za dwa konce "ruchem moja twoja" odciac znaczek a następnie podwazajac systematycznie n wokół wycignac znaczek...
podgrzac suszarka-usunac pozostałości tasmy dwustronnej
potem przemyc do czysta ekastracyjna benzynką
i nie masz znaczka.....

zostaja tylko 2 dziury!!!!

Diups
13-01-06, 19:37
Podpinam sie pod temat.... reszte wlepek usunalem zylka metoda podobna do opisanej przez Lcfr, a na srodku niestety zostawiam bo sa bolce chyba

LIO
13-01-06, 19:39
rozumiem, że wszyscy wstydzą się Hondy i zdejmują znaczki :roll:

nie kapuje takiego podejścia

Furious
13-01-06, 20:23
Moze wszyscy je przerabiają na TypeR`owe zupelnie jak u mnie? :D

Lcfr
13-01-06, 20:38
ja tam wszystkie oznacznia moge zdjac ale H TO DLA MNIE DUMA...moze głupi jestem....

http://zloty.honda.gda.pl/displayimage.php?album=110&pos=17

a fantazja...:) mam ją-taki napis mam z tyłu ;) incjały czeciowe ;)

hrabja
13-01-06, 21:05
No ja akurat sciagma z tylu, bo chce zmienic na cos takiego

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1-pr-Honda-CARBON-H-Emblem-Emblems-Civic-88-00-92-96_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33643QQitemZ80293220 65QQrdZ1

martwie sie tylko czy mi otworki beda pasowac i w ogole czy ud miu sie wyciagnac ten stary znaczek.

Pzdr.
hrabja

T-O-M-E-K
13-01-06, 21:33
ja mam pytanko..jak jest w mojej hondzie są bolce czy tylko klej stoi na przeszkodzie bym sciągnoł znaczek ? 3d - rocznik 1998

Lcfr
13-01-06, 21:35
aha... czyli będzie znaczek H?
pozytyw....

tak na marginesie-BEZPROBLEMOWO DA SIE ZDJĄC standartowy...
troszke cierpliwosci-nic na sile...

a poza tym w POLANDZIE ktos Ci to zaraz zakorbi(czego nie zycze) bo tak to juz jest...
mnie sie osobiscie carbon srednio podoba-ale o gustach nie dyskutuje....

uwazaj tylko-te znaczki z fotek ebaya nie pasuja na tył do coupe 92-95 i 5d 96-2000-inny kształy tyłu....

ps. tak tylko pisze bo nie spojrzałem czym fruwasz;)

hrabja
13-01-06, 21:43
No wlasnie problem jest taki ze mam wlasnie 5d 96, i wiem ze jest inny ksztalt tylu. Ale przod juz wymienilem i teraz musze dopasowac tyl :)

Jak juz zdejme stanardowy znaczek to sie bede martwil :) Moze silikon pojdzie w ruch i sie dopasuje...

Pzdr.
hrabja

pirus
13-01-06, 21:46
ja mam pytanko..jak jest w mojej hondzie są bolce czy tylko klej stoi na przeszkodzie bym sciągnoł znaczek ? 3d - rocznik 1998
na tylnej klapie znaczek H jest na bolce a pozostale tylko na klej

Lcfr
13-01-06, 22:07
Jak juz zdejme stanardowy znaczek to sie bede martwil Moze silikon pojdzie w ruch i sie dopasuje...

moze jakis montaż hybrydowy? oryginał+lanss....

hrabja
14-01-06, 09:32
Nie no, to juz by byla przesada :) Jeden emblem to akurat, 2 to juz lekko choinka :)

Ze tez nie mogli zrobic prostej klapy tylko sobie profilowac i przetlaczac musieli ;)

Pzdr.
hrabja

Lcfr
14-01-06, 10:11
nie zrozumiałeś mnie...

chodzi mi w tych o to ze znaczek(tylny) od tej wersji co masz rózni sie od standartowego
i ten co kupujesz nie bedzie Ci pasowawał na tył-nawet jak go założysz będzie pochylony w dół.
Piszac o hybrydzie myslałem zeby na "dół" serijego nalkeic ten co kupujes zby wszystko było ok... Zrobic taka podkładkę znormalnego znaczka...Jest plastykowy wiec da sie i przy starannym wykonaniu byłoby ok i rosto jak seryjnie...

Diups
14-01-06, 12:17
wystarczyloby ze z tego orginalnego na srodku wycialby albo jakos zeszlifowal sam znaczek H i zostawil to czarne od spodu i na to nakleil ten carbonowy.... byloby ok moim zdaniem i prosto

Lcfr
14-01-06, 13:07
wycialby albo jakos zeszlifowal sam znaczek H i zostawil to czarne od spodu i na to nakleil ten carbonowy....

o cos takiego mi chodziło...
jakos nie mogłem tylko tego tak prosto ujac... :wink:

Diups
14-01-06, 16:01
o cos takiego mi chodziło...
jakos nie mogłem tylko tego tak prosto ujac... Wink

to ujalem to za Ciebie :)