PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpanie przy ruszaniu



ryszard.m
18-01-09, 22:31
Od pewnego czasu pojawił się problem przy ruszaniu.
Mianowicie szarpie w trakcie puszczania sprzęgła.
Natężenie szarpnięć bywa różne. Próbowałem zmienić technikę ruszania, tzn z większym gazem i mniejszym, ale zawsze jest tak samo.
Ostatnio jak odbywałem dłuższą podróż to zauważyłem, że im dłużej jadę i zatrzymuję się na światłach, tym bardziej nasilało się to przy ruszaniu.
Nie wiem czym to jest spowodowane, ale do niedawna tego nie było.
Czeka mnie więc wizyta w ASO ...:(

Sagi80
18-01-09, 22:38
Mi podobny objaw pojawił się w poprzednim Civiku (model 5D '96). Pojawił sie przy 120 tys km, ale nic z tym nie robiłem i po prostu sie przyzwyczaiłem. Do 220 tys kiedy go sprzedawałem nic sie nie zmieniło - czasem szarpał...

semri
18-01-09, 22:38
mam to samo, jest taki temat pare postow nizej http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=9723
troche o temacie jest,potem zaczeli gadac o killach i troche znow na temat
daj znac co ci powiedzieli, ja jutro do nich dzwonie

ryszard.m
18-01-09, 23:13
mam to samo, jest taki temat pare postow nizej http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=9723
troche o temacie jest,potem zaczeli gadac o killach i troche znow na temat
daj znac co ci powiedzieli, ja jutro do nich dzwonie

Tak, ale u mnie objawy są nieco inne. U mnie nie szarpie przy przyspieszaniu a tylko i wyłącznie przy ruszaniu.

kvas
19-01-09, 00:06
Rysiek taki problem ma tu kupa ludzi - vide thread: "Szarpanie przy przyspieszaniu w okolicach 2000 obr/min". Ja myslalem, ze to wina kiepskiego paliwa itd, bo to raz sie pojawia a raz jest wszystko cacy. Ludzie jednak maja to samo w tym i TY, wiec to jest jakis ogolny babol. Mi pojawilo sie to po roku uzytkowania samochodu... A mam objawy identyczne jak opisales, toczka w toczke :)

Qrczak86
19-01-09, 10:52
Nie palcie sprzęgła chłopaki... mam to samo, objawy które się pojawiają po jeździe w korkach, gdzie często ruszamy i wysprzęglamy...to najprawdopodobniej przegrzany docisk.

Sagi80
08-12-09, 15:00
Ryszard, czy rozwiązałeś jakoś problem? Bu mnie od niedawna to samo. Dodatkowo nasiliło się "mrowienie" w pedale sprzęgła. Im silnik cieplejszy tym objaw bardziej wyczuwalny.

szoi
08-12-09, 15:06
Mam to samo...
A gumy nie spaliłem ani razu, nie licząc paru niewinnych zabaw na śniegu przy wyłączonym VSA.

alphaOne
09-12-09, 18:30
pomaga zmiana filtra powietrza na gąbkowy (przynajmniej u mnie pomoglo).

lukione
09-12-09, 21:18
Ja regularnie upalam sprzęta i ogólnie nie ma łatwo. Ostatnio też trochę poszarpywał przy puszczaniu sprzęgła, ale pojeździłem spokojniej (średnie spalanie 6.6 po 150km :D ) i przestał szarpać. Mówiąc szczerze to już mam dosyć serwisu hondy i nie jeżdżę tam z niczym. Sprzęgło mi trzeszczy, podszybie chrobocze teraz coś w przednim zawiasie zaczęło pukać, czasami przy hamowaniu potrafi poprostu zgasnąć, nie zawsze chce wejść pierwszy bieg i wiele wiele innych tematów wartych zajęcia się. Czekam aż cif stanie i na lawecie pojedzie do serwisu bo inaczej to bym stracił wszystkie włosy i dostał hemoroidów od siedzenia w ASO ;P

Jacek65
10-12-09, 16:18
Ja zauwazyłem ,choć jeżdzę od miesiąca że sprzegło działa inaczej niż w moim poprzednim aucie.Jak dam za mało gazu to mi silnik kilka razy gasł.A jak za dużo to opony piszcza przy ruszaniu.Jak by za szybko łapało.Ale z tego co wiem Honda stosuje sprzęgła sterowane hydraulicznie.Może to jest przyczyna i trzeba się przyzwyczaić.Dawniej jeździłem z linką.Trochę było wygodniej.Jak na razie ucze się ruszać tym autkiem.Aż wstyd się przyznać:oPozdrawiam.:)

alphaOne
10-12-09, 17:23
Jak dam za mało gazu to mi silnik kilka razy gasł.A jak za dużo to opony piszcza przy ruszaniu.

to chyba dosc normalne zjawisko :)

mariusz05
10-12-09, 19:01
Ja zauwazyłem ,choć jeżdzę od miesiąca że sprzegło działa inaczej niż w moim poprzednim aucie.Jak dam za mało gazu to mi silnik kilka razy gasł.A jak za dużo to opony piszcza przy ruszaniu.Jak by za szybko łapało.Ale z tego co wiem Honda stosuje sprzęgła sterowane hydraulicznie.Może to jest przyczyna i trzeba się przyzwyczaić.Dawniej jeździłem z linką.Trochę było wygodniej.Jak na razie ucze się ruszać tym autkiem.Aż wstyd się przyznać:oPozdrawiam.:)
Jak sie silnik dotrze czyli 20-30 tys to zacznie normalnie działać silnik , tzn dostanie więcej mocy na niskich obrotach ale i spalanie po miescie nie spadnie pon.7-8L(to co opisujesz nie jest winą sprzęgła tylko małej mocy silnika na niskich obrotach (polecam przez jakiś czas ruszać z tzw. półsprzęgła)

majkilipa89
11-12-09, 00:46
Nie palcie sprzęgła chłopaki... mam to samo, objawy które się pojawiają po jeździe w korkach, gdzie często ruszamy i wysprzęglamy...to najprawdopodobniej przegrzany docisk.

Dlatego warto uzywac jak najmniej sprzegla w korkach- starac sie jednostajnie toczyc, a nie tak jak wiekszosc ludzi robi- jedynka, ruszanie, przejechane 5 metrow, stop i trzymanie na sprzegle. Ja staram sie zachowac wiekszy dystans i jak najplynniej jechac, zeby uniknac nadmiernego zuzycia sprzegla.

A propos tematu- sprzeglo dziala konkretnie, jedynie skrzynia czasem przy wrzucaniu jedynki i dwojki lekko haczy, tyle.

kocik
11-12-09, 12:14
a co do haczenia na 1 - zauwazylem ze tak jest tez w innych samochodach - np nissanie almerze mojego znajomego - trzeba sie troszke wysilic - i to jest chyba takie zabezpieczenie - bo jak wiemy 1 bardzo hamuje

djvega
11-12-09, 12:17
Takie objawy to przeważnie kończące sie sprzęgło albo poduchy...

radmac
11-12-09, 12:55
a co do haczenia na 1 - zauwazylem ze tak jest tez w innych samochodach - np nissanie almerze mojego znajomego - trzeba sie troszke wysilic - i to jest chyba takie zabezpieczenie - bo jak wiemy 1 bardzo hamuje

hmmm... kto używa jedynki do hamowania silnikiem?
jedynka powinna służyć właściwie tylko do ruszania, i nie powinno się wrzucać jedynki jeśli samochód ma już pewną prędkość.
To że haczy to tylko objaw protestu - za częste wrzucanie jedynki przy poruszającym się samochodzie doprowadzi, mówiąc oględnie, do rozje**nia skrzyni a dokładnie synchronizatorów biegu pierwszego.
powodzenia!

kocik
11-12-09, 14:00
nie mowilem ze uzywam :) - tylko nomrlane jest ze haczy i ze to nie jest jakis problem :)

no jak w korku stoje i jade 12km/h na dwojce - to wiadomo ze wrzuce jednyke podobnie jak zjazdem do garazu podziemnego ;P (stad wiem ze haczy) :D

Kozo
11-12-09, 15:04
........podobnie jak zjazdem do garazu podziemnego ;P (stad wiem ze haczy)

:eek:

lukione
11-12-09, 21:09
jakie teorie tutaj wysnuwacie rodem z malucha gdzie pierwszy bieg nie był synchronizowany i nie można było wrzucać go w trakcie jazdy :D Jedynka jest jak każdy inny bieg...

radmac
11-12-09, 21:17
jakie teorie tutaj wysnuwacie rodem z malucha gdzie pierwszy bieg nie był synchronizowany i nie można było wrzucać go w trakcie jazdy :D Jedynka jest jak każdy inny bieg...

no nie do końca.
w maluchu nie było synchronizatorów więc nie wolno było wrzucać jedynki "w biegu"
w innych samochodach są synchronizatory i można wrzucać, co nie zmienia faktu, że nie powinno się.
Tak jak napisałem wcześniej, jeśli wrzuca się pierwszy bieg "w biegu" to wywiera duże obciążenie na synchronizatory, a im większa prędkość, tym większe obciążenie, co przy przełożeniu jedynki wzrasta bardzo szybko (właśnie poprzez to "przełożenie" inne biegi nie wysilają tak synchronizatorów)
Ale rób jak chcesz - tylko pamiętaj, że na gwarancji mogą Ci tego nie naprawić.

leonik
11-12-09, 22:24
hehhe tez mam "mrowienie" sprzęgła choć miesiąc temu zalożylem nowy komplet sprzęgła..wkurza mnie to :(

lukione
11-12-09, 22:28
no nie do końca.
w maluchu nie było synchronizatorów więc nie wolno było wrzucać jedynki "w biegu"
w innych samochodach są synchronizatory i można wrzucać, co nie zmienia faktu, że nie powinno się.
Tak jak napisałem wcześniej, jeśli wrzuca się pierwszy bieg "w biegu" to wywiera duże obciążenie na synchronizatory, a im większa prędkość, tym większe obciążenie, co przy przełożeniu jedynki wzrasta bardzo szybko (właśnie poprzez to "przełożenie" inne biegi nie wysilają tak synchronizatorów)
Ale rób jak chcesz - tylko pamiętaj, że na gwarancji mogą Ci tego nie naprawić.

Tylko ja jak redukuję na niższy bieg to podnoszę obroty pedałem gazu i jeżeli się dobrze wstrzelisz to możesz nawet sprzęgła nie wciskać;) Jeżeli chodzi o naprawy na gwarancji to wątpie czy kiedykolwiek coś mi na niej naprawią bo jak narazie to serwis hondy nic nie umie zrobić tak jak należy.

ryszard.m
12-12-09, 00:12
Jeżeli chodzi o problem szarpania przy ruszaniu, to jest on już załatwiony pozytywnie, tzn wszystko jest znów ok.
Przy okazji przeglądu technicznego zgłosiłem fakt w ASO i oni mi to ładnie naprawili. Do dziś, czyli po 6 miesiącach ruszam autkiem bez najmniejszych problemów.
Wg wyjaśnień ASO ( z tego co pamiętam) problem spowodowany był odłączeniem się jakiegoś kabelka miedzy silnikiem a komputerem chyba i wynikający z tego brak wskazań aktualnej temperatury silnika ...
Chyba wiedzieli co robią, bo jak napisałem powyżej, obecnie jest ok.

Jacek65
12-12-09, 17:08
Napisał alphaOne:[QUOTE=alphaOne;841135]to chyba dosc normalne zjawisko :)

Może i normalne,ale w poprzednim aucie ruszało się dość elestycznie.No ale to inne auto i nowsza technika,więc trzeba się nauczyć.:)

Lucas.FK2
13-12-09, 16:08
A w Ufo nie irytuje was ten wrażliwy gaz? robiłem raz próbę. Słowo daje-w bucie poruszyłem dużym palcem i jak poprostu trzymałem noge na gazie bez obrotów. poruszyłem palcem od dwie małe kreski wskazówka powędrowała :eek:. wkurza mnie to :P

radmac
13-12-09, 18:56
A w Ufo nie irytuje was ten wrażliwy gaz? robiłem raz próbę. Słowo daje-w bucie poruszyłem dużym palcem i jak poprostu trzymałem noge na gazie bez obrotów. poruszyłem palcem od dwie małe kreski wskazówka powędrowała :eek:. wkurza mnie to :P

efekt "drive-by-wire" ??
przepustnica sterowana przez elektronikę a nie linkę...

leonik
13-12-09, 20:36
zgadza sie.we wszystkich cifach przez ta elektroniczna przepustnice tak jest.delikatnie musniesz gaz i szarpie :) odpuszczasz tez szarpie :) ten typ tak ma :)

arkadiusz29
13-12-09, 23:40
mnie tam nic nie szarpie....jak go kupiłem przez pierwsze 1000km troche tak ale teraz hania ułozyła sie pod moją noge :) i jest git zero szarpania natomiast reakcja na gaz fenomanalna ;)

Sagi80
14-12-09, 14:35
Słuchajcie, a to szarpanie to nie jest moze wina zuzytych tłumików drgań skrętnych? Tych małych sprężynek na tarczy? Ale przy przebiegu 30 tys to wydaje mi się za wcześnie...

Ezrael
14-12-09, 15:00
w tym wozie wogole jakies slabe sprzegla daja, zobaczcie jakie problemy maja w dislu ... moze to objaw w benzyniakach

Ez.

Sagi80
16-12-09, 11:35
Szarpanie było coraz bardziej odczuwalne... nie wiem co mnie podkusiło ale postanowiłem zrobić eksperyment i przypalić trochę sprzęgło. Przez cały dzień ruszałem z wysokich obrotów i kilka razy na wysokich biegach i niskich prędkościach powoli spuszczałem sprzęgło (aż można było je trochę poczuć). Teraz jest zdecydowanie lepiej! Może po prostu mam zły nawyk ruszania prawie bez gazu i to powoduje nierówne wycieranie się tarczy?

Pik
16-12-09, 12:24
U mnie czasem lekko szarpie, ale tylko na zimnym silniku. Po rozgrzaniu jest wszystko OK. IMHO to normalne zjawisko.

Sagi80
16-12-09, 12:27
U mnie czasem lekko szarpie, ale tylko na zimnym silniku. Po rozgrzaniu jest wszystko OK. IMHO to normalne zjawisko.

Ale tu nie chodzi o szarpanie silnika - tylko szarpanie na etapie załączania sprzęgła przyruszaniu (zwłaszcza w końcowym etapie)

Kozo
16-12-09, 12:55
U mnie czasem lekko szarpie, ale tylko na zimnym silniku. Po rozgrzaniu jest wszystko OK. IMHO to normalne zjawisko.

PIK mial na mysli ze to normalne ale tylko w hondzie :rolleyes:

a zeby na temat to u mnie tez szarpalo a przestawalo zanim dojechalem do ASO :) nawet w seicento ktorym tez czesto jezdze nic nie szarpie, a sprzeglo ma 80 tys km! POWER OF THE NIGHTMARE!

goncjusz
21-12-09, 02:49
Panowie, początkowo czytając wątek o szarpaniu przy ruszaniu zastanawiałem się o co Wam chodzi i nie dowierzałem. Tymczasem od kilku tygodni mam to samo co Wy i zaczyna mnie to mocno irytować... Czy ktoś z Was zwalczył coś już w tym temacie w ASO czy raczej jest to droga przez mękę i neverending story? Moja Hania ma 50 tys km, problem zaczął się przy 45. Na początku myślałem, że źle puszczam sprzęgło w stosunku do gazu i dlatego tak się dzieje, ale teraz jest tak praktycznie cały czas przy przechodzeniu między 2 a 3 biegiem... Wk*&^%$ mnie to niemiłosiernie... Poradźcie co robić :)

mariusz05
21-12-09, 15:46
Panowie, początkowo czytając wątek o szarpaniu przy ruszaniu zastanawiałem się o co Wam chodzi i nie dowierzałem. Tymczasem od kilku tygodni mam to samo co Wy i zaczyna mnie to mocno irytować... Czy ktoś z Was zwalczył coś już w tym temacie w ASO czy raczej jest to droga przez mękę i neverending story? Moja Hania ma 50 tys km, problem zaczął się przy 45. Na początku myślałem, że źle puszczam sprzęgło w stosunku do gazu i dlatego tak się dzieje, ale teraz jest tak praktycznie cały czas przy przechodzeniu między 2 a 3 biegiem... Wk*&^%$ mnie to niemiłosiernie... Poradźcie co robić :)W serwisie swego czasu polecali mi przegonić auto na wysokich obrotach i chyba faktycznie to pomaga (4-5 tys obr.)

lukione
23-12-09, 08:53
U mnie okazało się, że docisk sprzęgła się skrzywił i trakcie uślizgu przy ruszaniu wpada w wibracje nierównomiernie dociskając tarczę sprzęgła.

Artur S.
23-12-09, 11:32
Cześć!
Lukione, możesz napisać czy natężenie tego umownie zwanego "szarpania" było uzależnione od temperatury otoczenia, silnika, czasu jazdy (w korku) etc., no i przy jakim mniej-więcej przebiegu wyszło?
BTW - jak i kto Ci to zdiagnozował że masz pochlastany docisk?
Pzdr - Artur S.

Sagi80
23-12-09, 22:54
U mnie okazało się, że docisk sprzęgła się skrzywił i trakcie uślizgu przy ruszaniu wpada w wibracje nierównomiernie dociskając tarczę sprzęgła.

Dołączam się do pytania przedmówcy, a dodatkowo - czy ASO naprawiło Ci to na gwarancji?

Kozo
24-12-09, 08:27
widze ze temat sie rozrasta :) ale przeciez to nie sa awarie unieruchamiajace samochod, a poza tym sa to pojedyncze przypadki i dotycza tylko rocznika '06 a w nowszych jest juz przeciez wszystko w porzadku :p

lukione
24-12-09, 08:31
Problem występuje jak za długo przytrzymam sprzęgło przy ruszaniu lub np przy ruszaniu pod górkę kiedy moment wysprzęglania jest dłuższy. Sprawdziłem to sam u siebie w warsztacie bo w ASO za sprawdzenie chcieli kasę, motywowali to tym, że jeżeli to będzie co innego to będę musiał ponieść koszt rozbierania samochodu (700zł). Teraz postaram się to załatwić na gwarancji tylko od początku idę na nich z mordą bo grzecznie to można załatwić wymianę żarówki w naszych ASO. Nauczyłem się już na ojca CR-V gdzie po krótkiej nie dość miłej rozmowie będę miał wymienione ślizgające się sprzęgło na gwarancji więc walczcie panowie. ;) Aha przebieg przy jakim to wystąpiło to około 30tys. km

Edit:
Kozo mój jest połowa 2008 ;)

Pik
24-12-09, 21:30
Czy to nie dziwne, ze Golfy VI tez maja problem z sprzeglami, jakas epidemia czy co? Moze Kozo powinienes sprzedac Golfa i poszukac innego idealnego auta? Wiecej http://www.autogolf.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=95 .

Ca$h
25-12-09, 00:39
Czy to nie dziwne, ze Golfy VI tez maja problem z sprzeglami, jakas epidemia czy co? Moze Kozo powinienes sprzedac Golfa i poszukac innego idealnego auta? Wiecej http://www.autogolf.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=95 .

Może to KOZO o innym nicku :p

Kozo
25-12-09, 11:49
ja nie mam sprzegla i jeden problem mniej na glowie - uprzedzajac Twoje kolejne pytanie - nie boje sie o DSG bo mam 5 lat gwarancji a pozniej co najwyzej bedzie sie przejmowal tym drugi wlasciciel :]

lukione
25-12-09, 12:08
To cię kolego wyprowadzę z błędu bo masz 2 sprzęgła ;) W dodatku w 1.4tsi te sprzęgła są dużo mniej wytrzymałe niż w 2.0tsi :)

zyga502
25-12-09, 13:37
ja nie mam sprzegla i jeden problem mniej na glowie

hehe kozo chyba miał na myśli ,że nie ma takiego elementu ,który się wciska nogą :D:D:D

leonik
25-12-09, 13:58
moze on wciska ten element ręką ?? :)

Kozo
25-12-09, 14:16
To cię kolego wyprowadzę z błędu bo masz 2 sprzęgła ;) W dodatku w 1.4tsi te sprzęgła są dużo mniej wytrzymałe niż w 2.0tsi :)

duzo mniej ...coz za fachowa wiedza?! tylko jest to skrzynia DSG 2 generacji , 7-biegowa,(pierwsza generacja to 6 biegowa) w ktorej sprzegla nie pracuja w kapieli olejowej i dlatego przenosi moment do 250 Nm (pierwsza generacja to 350Nm) - wobec tego w calej skrzyni jest tylko 1,7 litra oleju, i jest jeszcze szybsza od 6 biegowej - bo jak zwykle cos tam wiecie ale nie do konca :p Z racji ograniczenia momentu na skrzyni wszyscy ktorzy uwielbiaja chipy i inne filtry powietrza musza sobie dac siana bo skrzynia tego nie przeniesie - bo 1,4 w standardzie ma 240Nm - tak, tak :)

tak, chodzilo mi o ten element ktory sie wciska noga :D moge go tak wam opisac : ten ktory tak u was albo skrzypi, albo tyka, pod ktorym mozecie znalezc peknieta tulejke jak prezent pod choinka i ktory mniej wiecej jeszcze przynajmniej raz bedziecie mieli wymieniany w 2010 roku :D;):cool:

Sagi80
25-12-09, 14:42
Panowie czy możemy merytorycznie kontynuować wątek?
Nie zaniżajmy poziomu forum z powodu jednej osoby.

leonik
25-12-09, 16:42
moja "strzała"stała schowana prawie 2 tygodnie....dzis polatałem troche obwodnica,troche po miescie sie pokręciłem i czułem sie w "stateczku"jak w niebie.nic nie stuka,nie puka,sprzegło super bierze :) mam najezdzone niecale 70 tys km, takze zadnego vw zamiast hondy :P

Kozo
25-12-09, 18:04
moja "strzała"stała schowana prawie 2 tygodnie....dzis polatałem troche obwodnica,troche po miescie sie pokręciłem i czułem sie w "stateczku"jak w niebie.nic nie stuka,nie puka,sprzegło super bierze mam najezdzone niecale 70 tys km, takze zadnego vw zamiast hondy :P

no faktycznie..cos niebywalego..fakt, to jest powod do zadowolenia



Panowie czy możemy merytorycznie kontynuować wątek?
Nie zaniżajmy poziomu forum z powodu jednej osoby.

haha..dlaczego?...ja mam niezly ubaw...prosze nie przerywajcie :D

widze ze juz mamy kolejny watek o stukajacym sprzegle tak wiec "neverending sory":D
zaraz znajdzie sie kolejna osoba i mi odpisze ze u niej jest wszystko ok. i tak dalej tylko cos tam stuknie ale przeciez mozna jechac dalej :D
ale mam dla was swietna wiadomosc - postanowilem ze was zostawie od 1 stycznia 2010 roku i postaram sie wytrzymac, nie zagladac tutaj i was juz nie dołować.

zyga502
25-12-09, 19:12
ale dlaczego dopiero od 1 stycznia :confused:

Yossarian
25-12-09, 19:55
Pewno noworoczne postanowienie. Cos w stylu: "ucieknę z forum Civica VIIIgen, dopóki mój Golf jeszcze sie nie zepsuł" ;) ;)

lukione
25-12-09, 21:46
Akurat co do fachowej wiedzy Kozo to nie radzę Ci wchodzić w dyskusje ze mną ;) Napisałem na tyle fachowo żebyś zrozumiał, bo sam umiesz tylko kopiować broszurki... Dobrze że znikasz bo denerwuje mnie jak ktoś udaje że coś wie

Żeby nie robić OT jak zrobiło się cieplej to juz u mnie tak nie szarpie, co nie zmienia faktu że jak wrócę po nowym roku do wawy to atakuję serwis i każe im rozebrać skrzynię. Podsumowac moge tylko tak że honda to *****isty samochód tylko ASO jest najgorsze jakie mozna trafić i to imo niszczy wizerunek najbardziej.

leonik
25-12-09, 23:27
..."Podsumowac moge tylko tak że honda to *****isty samochód tylko ASO jest najgorsze jakie mozna trafić i to imo niszczy wizerunek najbardziej." Zgadzam sie jak najbardziej z Tobą,Przejechałem sie dzis brata nowym fiatem bravo 1.9 multijet 150 KM :) nie zamieniłbym sie nawet z dopłata 20 tys :)

lukione
26-12-09, 00:16
Ja bym akurat zmienił na takie Bravo, tylko w wersji sport z lepszym zawiasem. W sumie to był mój plan na samochód ale musiałem czekać 3miesiące i wybrałem honde która była dostępna od ręki.

leonik
26-12-09, 00:25
on ma wersje sport..po tygodniu wymienili mu turbine....teraz cos zaczyna trzeszczec w srodku..a to nowka...

Kozo
26-12-09, 09:02
Pewno noworoczne postanowienie. Cos w stylu: "ucieknę z forum Civica VIIIgen, dopóki mój Golf jeszcze sie nie zepsuł" ;) ;)

tak to noworoczne postanowienie...golf ma pol roku i nic nie stuka i nic nie puka (ani przy -17 ani przy +35, a jak tam plastiki w civie? - trzeba podkrecic radio!) czego nie mozna bylo powiedziec o hondzie - zreszta sami dobrze o tym wiecie - nawet w tym watku jest wesolo - powyzej sa ochy i achy na honde ale jeden madrala ktory wie ze w dsg sa AŻ 2 sprzegla jedzie na rozbieranie skrzyni biegow - naprawde zycze ci powodzenia bo to juz nie bedzie tak dzialalo jak wczesniej :p - wiem ze w polskim ASO to pracuja w 80% osoby przypadkowe - tak samo jest w innych firmach tylko jesli auto jest dobre to nie wiedzialbys o tym, a tak widze ze wszyscy juz to wiecie.
Wg. mojego slownika moge powiedziec o samochodzie ze jest dobry jesli nie widzi serwisu miedzy przegladami, a civic? non-stop z tym samym - a dlaczego? bo nawet honda nie wie jak skonstruowac zespol pedala aby nie skrzypial, pukał i aby nie zostawial prezentu na wycieraczce - i gdyby to byl tylko ten pedal? takich niespodzianek jest cała masa.
Jak zwykle czekam na wspaniale riposty WSZYSTKICH zadowolonych uzytkownikow:D

leonik
26-12-09, 11:30
KOZO ale wszystkie auta sie psuja.jedne mniej drugie wiecej wiec po co ciagniesz dalej ten temat?wg Ciebie lepszy jest VW i OK ja przy kupnie auta przejechałem sie Golfem i wogole nie przypadl mi do gustu.Kazdy lubi to co ma :)

Sagi80
29-12-09, 15:46
Zaobserwowane w ostatnich dniach - jak jest cieplej to mniej szarpie.

Sagi80
04-01-10, 13:06
Zaobserwowane w ostatnich dniach - jak jest cieplej to mniej szarpie.

Zimno znowu - znowu szarpie :D Będę męczył temat. Ale widzę że to zależy od temperatury. Im mocniej rozgrzeję okładziny w sprzęgle tym lepiej.

adgorski
06-01-10, 23:11
Zgadzam się z dawniejszym opisem Sagi80 mówiącym o poprawie (zmniejszeniu lub ustąpieniu szarpania) po lekkim "przypaleniu sprzęgła" na wyższych obrotach - zostaje wówczas przetarta powierzchnia jak podczas szlifowania i ścierane zostają większe nierównościi, które powodowały szarpanie. Natomiast mam wrażenie, że u mnie wpływ temperatury na szarpanie jest odwrotny niż opisuje to Sagi80 w ostatnim poście.

Sagi80
07-01-10, 00:19
Zgadzam się z dawniejszym opisem Sagi80 mówiącym o poprawie (zmniejszeniu lub ustąpieniu szarpania) po lekkim "przypaleniu sprzęgła" na wyższych obrotach - zostaje wówczas przetarta powierzchnia jak podczas szlifowania i ścierane zostają większe nierównościi, które powodowały szarpanie. Natomiast mam wrażenie, że u mnie wpływ temperatury na szarpanie jest odwrotny niż opisuje to Sagi80 w ostatnim poście.

Czy byłeś z tym w serwisie? U mnie szarpanie jest wyraźne też po długiej jeździe w korkach.

goncjusz
10-01-10, 22:05
Panowie, szarpanie w moim przypadku nie ustępuje, czasem szarpie mniej, czasem mocniej, a czasem wcale. Oczywiście planuję jechać do ASO, ale znając moje szczęście, jak do nich podjadę i wybierzemy się z mechanikiem w trasę, to akurat trafimy na moment, że wszystko będzie OK. Czy komuś z Was w ASO faktycznie rozwiązali permanentnie problem? Pozdro

Sagi80
14-01-10, 15:39
Ja poruszyłem wątek na angielskim forum:
http://www.civinfo.com/forum/engines-transmission/35709-clutch-pulling-hitting-unevenly-catching.html

Na razie jeden kolega napisał że to wina przegrzanego docisku o ile dobrze zrozumiałem.
Czekam dalej.

lukione
14-01-10, 18:57
jakoś na początku wątku napisałem że to docisk :) ale jak zwykle mało kto czyta co napiszę :p

goncjusz
15-01-10, 01:46
za przeproszeniem g**** mnie interesuje czy to docisk czy co, chciałbym, aby usterka ta została naprawiona przez ASO bez zbędnego gadania i pieprzenia... dlatego spytam jeszcze raz, czy ktoś z tym już był w ASO i czy załatwili mu problem? Jak dokładnie opisał usterkę i czy jechał z doradcą na jazdę próbną czy od razu wzieli auto i uwierzyli na słowo. Bo z moim szczęściem to będzie tak, że przyjadę do ASO i akurat w tym momencie szarpanie ustanie... :(

lukione
15-01-10, 08:48
Na słowo nikt Ci nic nie zrobi, podejrzewam że nawet jak im pokażesz w trakcie jazdy to nic z tym nie zrobią. Dlaczego? Bo potem sami sobie pojadą na jazdę próbną już bez ciebie i stwierdzą że problemu nie ma, czyli standard w ASO honda. A na koniec powiedzą Ci że jeździć nie umiesz i to najprawdopodobniej twoja wina.

Sagi80
15-01-10, 14:53
Na słowo nikt Ci nic nie zrobi, podejrzewam że nawet jak im pokażesz w trakcie jazdy to nic z tym nie zrobią. Dlaczego? Bo potem sami sobie pojadą na jazdę próbną już bez ciebie i stwierdzą że problemu nie ma, czyli standard w ASO honda. A na koniec powiedzą Ci że jeździć nie umiesz i to najprawdopodobniej twoja wina.

No i właśnie o to chodzi. Nawet jeśli powiesz im o swoich podejrzeniach, to oni to zlekceważą bo "co taki laik może wiedzieć". Pojadę z tym do ASO - na pewno tego nie zostawię tylko poczekam aż a) roztopi się śnieg b) będę miał czas po pracy żeby tam podjechać.

Lukione, a myślisz że może mieć to jakikolwiek związek z hydrauliką? U mnie pojawiło się to po wymianie pompy.

lukione
15-01-10, 19:15
nie sądzę wina leży w docisku, ja bym z tym pojechał i sie wykłócił ale kończe własnie studia i mam ważniejsze sprawy na głowie

mroziu
17-01-10, 20:49
Jeżeli chodzi o szarpanie przy ruszaniu to też stawiałbym na docisk. U mnie się problem pojawia jak pojeżdżę dłużej na sprzęgle czytaj postoję w korku. Ale w takim wypadku wystarczy dokładniej puszczać sprzęgło (wolniej :P) i problem zaniknie. Przynajmniej tak jest u mnie.

Więc na wymianę tego na gwarancji bym nie liczył. Bo wystarczy, że goście z ASO będą dokładnie i powoli wysprzęglali i problemu nie powtórzą na 100%.

Sagi80
18-01-10, 10:37
Swoją drogą w każdym samochodzie miałem czasem jakieś tam problemy ze sprzęgłem... Następny mój samochód raczej na pewno będzie z automatem - w końcu w tym roku stuknie mi 30-stka więc to już czas :) Ale na pewno będzie to Honda!

lukione
19-01-10, 13:02
To powodzenia z automatem hondy ;)

Sagi80
19-01-10, 13:17
To powodzenia z automatem hondy ;)

A złe są? Pytam poważnie.

lukione
19-01-10, 17:32
W nowych civicach są przekładnie zautomatyzowane i zmiana biegów trwa lata. A z tego co wiem to zwykłe automaty nie są najnowsze konstrukcyjnie. W nowym legend jest chyba to dopiero jakoś rozwiązane, reszta słyszałem że dość szybko potrafią padać przy jeździe z dużymi prędkościami w trasie.

arkadiusz29
19-01-10, 18:19
Wszystkie automaty to jest kupa i predzej czy pózniej padają-chyba ze ciaćkasz sie z nimi jak z dzieckiem,tego nie wolno tamtego nie wolno,delikatnie z pod swiateł;a dajcie spokój

T.r.
19-01-10, 23:37
Wszystkie automaty to jest kupa i predzej czy pózniej padają-chyba ze ciaćkasz sie z nimi jak z dzieckiem,tego nie wolno tamtego nie wolno,delikatnie z pod swiateł;a dajcie spokój

Zastanawiam jak sprawdzają się te nowoczesne dwu sprzęgłowe automaty montowane w sportowych cackach;) A co do ruszania z pod świateł to dla wygodnickich są takie opcje jak procedura startu w X6M :D Wciskasz hamulec i gaz w podłogę po 2 sek puszczasz hamulec i ruszasz z maksymalnym przyspieszeniem ;) Tylko gdzie w tym wszystkim umiejętności:confused:

Kozo
20-01-10, 07:40
-> Sagi80 -> automat i honda to niestety juz w ogole nie idzie w parze
-> arkadiusz29 -> z tego co piszesz to nie jestes w temacie i dodatkowo chyba nie jezdziles dluzej automatem niz tyle co ktos Ci sie dal przejechac, a najprawdopodobniej w ogole
-> T.r. -> 1) hehe...nie musza byc montowane w sportowych cackach - juz w nowym polo sprawdzaja sie wysmienicie i nie musisz sie zastanawiac tylko mozesz zapytac :)
2) jest to tzw. "control launch" i zeby to zadzialalo musisz jeszcze nacisnac guziczek ESP w celu jego zdeaktywowania.
http://www.youtube.com/watch?v=ddmE2xSjjEA
3) umiejetnosci...no niestety nie sa potrzebne...za to jest fun ;) piszesz o umiejetnosciach jak chocby czytajac to forum jest kilka osob ktore nie wiedza jak uzywac sprzegla, pozniej pisza ze im szarpie bo za duzo je przypalaja a na koniec ostrzegaja mnie jak to sie psuje automat.

Dobi
20-01-10, 08:31
-> Sagi80 -> automat i honda to niestety juz w ogole nie idzie w parze


Szczególnie widać to jak się porówna osiągi wersji ze skrzynią manualną oraz automatyczną,
widać 20% spadek wartości przyspieszenia 0-100km/h dla Hondy konkurencja jest to lepsza (zwykle 5-10% straty albo lepiej)
Tyle że automat kupuje się raczej dla komfortu niż dla sportowych doznań. Pytanie czym jeszcze te skrzynie
odbiegają od innych: szarpią, psują się itp?

Kozo
20-01-10, 08:35
Szczególnie widać to jak się porówna osiągi wersji ze skrzynią manualną oraz automatyczną,
widać 20% spadek wartości przyspieszenia 0-100km/h dla Hondy konkurencja jest to lepsza (zwykle 5-10% straty albo lepiej)
Tyle że automat kupuje się raczej dla komfortu niż dla sportowych doznań. Pytanie czym jeszcze te skrzynie
odbiegają od innych: szarpią, psują się itp?

ja mysle o DSG a nie o zwyklym automacie - w DSG przyspieszenie jest LEPSZE niz w manualu, a spalanie nizsze! jakies pytania ? ;) to polaczenie komfortu i wlasnie sportowych doznan :)

Dobi
20-01-10, 08:46
Zgadza się DSG to inna technologia i faktem jest że w tej chwili nie ma za bardzo konkurencji. Bardziej
chodziło mi o porównanie z klasycznymi automatami.

arkadiusz29
20-01-10, 12:32
No to kolega Kozo ruszył z kopa z nowym rokiem bo w prawie wszystkich tematach zamoncone niezle.Ciekawe ile razy jeszcze będe Ci musiał pisać,ze CTR to nie jedyne auto które posiadam???Jedyne co Ci moge przyznac to nie mam pojęcia jak działa DSG,bo nie miałem z nią styczności z oczywistych pobudek ,firma która je wypuszcza na rynek robi auta ,które wprawiają mnie o mdłosci z monotoni i nudy.

Kozo
20-01-10, 12:59
Jedyne co Ci moge przyznac to nie mam pojęcia jak działa DSG,bo nie miałem z nią styczności z oczywistych pobudek ,firma która je wypuszcza na rynek robi auta ,które wprawiają mnie o mdłosci z monotoni i nudy.


Wszystkie automaty to jest kupa i predzej czy pózniej padają-chyba ze ciaćkasz sie z nimi jak z dzieckiem,tego nie wolno tamtego nie wolno,delikatnie z pod swiateł;a dajcie spokój

to dlaczego jak o czyms nie masz pojecia to wypowiadasz swoje madrosci? Juz to pisalem ze moge zabierac glos o civie bo go mialem dluzej niz Ty i nie jeden z Was, a w druga strone to nie radze sie wymadrzac bo nic nie wiecie.


No to kolega Kozo ruszył z kopa z nowym rokiem bo w prawie wszystkich tematach zamoncone niezle

dlaczego zamocone? jak ktos pisze bzdury i jeszcze utwierdza w nich innych (klima) to spiesze aby to sprostowac bo po co inni maja te bzdury powtarzac?

Mam nadzieje ze znajdzie sie ktos taki z ktorym mozna tu wymienic zdanie i poglady a nie zaraz sie przyczepi ze golf jest nudny - wiadomo nie ma o co sie przyczepic to od razu ze jest nudny - tylu tu jest stalych czytelnikow AŚ i jakos nikt przez swieta nie wspomnial o tescie tego pisemka i jego wyniku - nie pamietam nicka ale ktos sie tu mnie przyczepil ze porownuje civa z g6 1,4 122 km cena i osiagami - i jak widac nawet z takim silnikiem daje sobie rade - uprzedzam ze zaraz beda odpowiedzi ze AŚ nikt tutaj nie czyta bo..... akurat tak bedzie pasowalo do kontekstu.

zyga502
20-01-10, 19:31
AŚ nikt tutaj nie czyta

lukione
20-01-10, 20:31
Nie podskakujcie do Kozo bo ma rodzinę na emigracji i był przy sprzątaniu hali ZF i teraz jest guru od dsg :p A tak na marginesie to miałeś się chyba już nie wypowiadać o "wszechwiedzący".

Wracając do tematu... Byłem w ASO z tym szarpaniem i poniekąd to uznali bo chcieli się umówić na wyjęcie docisku i przebadanie czyja to wina. Ustaliłem że przyjadę na wiosnę bo teraz nie mam za bardzo czasu i możliwości żeby bez auta zostać na tydzień.

leonik
20-01-10, 22:24
mi powiedzieli ze za "sportowo"jezdze - wersja sport :)-niby widzieli filmiki na youtube...i skonczylo sie na wymianie calego sprzegla na moj koszt :) co sie dzieje w aucie to mowia ze albo za szybko albo za wolno sie jezdzi :)

Sagi80
20-01-10, 22:45
Nie podskakujcie do Kozo bo ma rodzinę na emigracji i był przy sprzątaniu hali ZF i teraz jest guru od dsg :p A tak na marginesie to miałeś się chyba już nie wypowiadać o "wszechwiedzący".

Wracając do tematu... Byłem w ASO z tym szarpaniem i poniekąd to uznali bo chcieli się umówić na wyjęcie docisku i przebadanie czyja to wina. Ustaliłem że przyjadę na wiosnę bo teraz nie mam za bardzo czasu i możliwości żeby bez auta zostać na tydzień.

Lukione, w którym ASO byłeś?

Pabloss
20-01-10, 23:44
a mnie wymienia pompe ale to prze klikanie a nie szarpanie przy ruszaniu --- nic takiego nie odczuwam

lukione
21-01-10, 07:37
W plazie, leonik twój samochód i jeździsz jak chcesz. Jeżeli technika jazdy jest poprawna to choćbyś jeździł cały czas z nogą w podłodze to ich obowiązkiem jest samochód naprawić. W końcu dlatego kupuje się samochód nowy i płaci większą kase.

Sagi80
21-01-10, 14:20
W plazie, leonik twój samochód i jeździsz jak chcesz. Jeżeli technika jazdy jest poprawna to choćbyś jeździł cały czas z nogą w podłodze to ich obowiązkiem jest samochód naprawić. W końcu dlatego kupuje się samochód nowy i płaci większą kase.

No proszę, to przeczy obiegowej opinii, że w Plazie zbywają wszystkich. Ciekawe że udało Ci się ich namówić. No nic, ja niebawem tez spróbuję szczęścia, nawet za cenę tygodnia bez samochodu - tylko niech mrozy miną :)

lukione
21-01-10, 15:13
W Plazie zajmują się moim samochodem od początku i już znają mnie więc trochę łątwiej się rozmawia

leonik
21-01-10, 15:37
miałem juz kilka aut w zyciu zrobilem 300 000 km i nigdy w zadnym aucie nie wymienialem sprzegla przegubow polosi itp itd nagle civic jest katowany ze wszystkie elementy wymienialem ?? :) wg Aso tak :)

Dobi
26-01-10, 11:10
U mnie szarpanie pojawiło się przy przebiegu ok. 138kkm. Pojawia się po przejechaniu kilku kilometrów,
na zimnym jest poprawnie. Pomaga bardziej dynamiczne ruszenie. Szarpie tylko na 1 biegu podczas
ruszania tak od połowy ustawienia sprzęgła, jak samochód jest już w ruchu (np. w korku) taki objaw nie
występuje. Wybieram się z tym do ASO może coś pomogą o ile zaobserwują problem.

semri
26-01-10, 11:42
Też mam ten objaw, po trasie, w korkach. Przy ruszaniu, z 1 na 2, z 2 na 3, z 4-5-6 na 3. Strasznie wku...ące. Może w tygodniu podjadę do ASO. Przebieg 70kkm

Sagi80
26-01-10, 12:27
W Plazie zajmują się moim samochodem od początku i już znają mnie więc trochę łątwiej się rozmawia

No ja niestety byłem tam tylko raz z problemem ściągania w lewo. Po tym, jak doradca serwisowy powiedział mi, że to wina tego, że jedna półoś jest dłuższa, druga krótsza, i że to normalne, postanowiłem już więcej ich nie prosić o naprawy gwarancyjne.

Natomiast salon mają świetny i jak będę kupował nowe auto, to pewnie znowu tam.

szubek
27-01-10, 15:45
i mnie dopadło szarpanie:mad: naprawde normalnie mnie szarpie jak wsiadam do tego samochodu !!!! a teraz to poj.........ne sprzęgło mam przejechane 28 tyś i po 10-15 minutach jazdy w mieście szarpie przy ruszaniu.
W żadnym aucie a trochę ich już miałem nigdy nie wymieniałem sprzegła !!!! to jest totalna porażka Hondy na całej linii
z miesiąca na miesiąc wyskakuja jakieś pierdy z tym autem.

Teraz sprzęgło, siłowniki klapy zdechły całkwicie ! przednie zawieszenie amorki i łożyska do wymiany ja już w ASO byełm z 50 razy i pół auta wymieniłem. Ciekawe co dalej ????

Artur S.
27-01-10, 18:29
siłowniki klapy zdechły całkwicie !
A to nie z powodu mrozów? U mnie teraz też klapa chodzi baaaardzo opornie, natomiast w ub roku w lecie było wszystko ok.
Pzdr - Artur S.

lox
27-01-10, 18:56
Jako że jest to mój pierwszy post na forum, chciałem się ze wszystkimi przywitać: Witam Wszystkich ;)

Wracając do tematu: też ostatnio dopadło mnie szarpanie przy zmianie biegów.W moim przypadku (podobnie jak u Sagi80) miało to miejsce tylko przy większych mrozach, ok. -15 stopni Celsjusza. Dzisiaj przy temperatusze -6 stopni żadnego szarpania nie odczułem.

gongor
27-01-10, 19:48
Pisaliście o tym szarpaniu i też zacząłem baczniej zwracać na to uwagę. No i u mnie też potrafi szarpnąć przy tym zimnie. To zjawisko pojawia się tylko przy wachlowaniu biegami między 2-3 tyś obrotów. Gdy zmieniam w okolicach 4 tyś szarpania nie ma. Dodam że też jestem już po wymianie pompy ;)

mariusz05
27-01-10, 19:49
A to nie z powodu mrozów? U mnie teraz też klapa chodzi baaaardzo opornie, natomiast w ub roku w lecie było wszystko ok.
Pzdr - Artur S.
U mnie dla odmiany klapa sama sie zamykała(wku..),popsikałem siłowniki teflonem na razie pomogło, co do sprzęgła to może winą jest nieodpowiedni płyn do hydrauliki( ja odczułem poprawe skuteczności hamulców po dolaniu 2 lata temu płynu hamulcowego(ubyło poniżej min.) Dot ,wrażenie jak by był mniej sciśliwy i przez to hamulce mocniej działają.

arkadiusz29
27-01-10, 20:05
Ciekawe ze dzieje sie to tylko w silnikach 1.8???W ctr'ach tego zjawiska nie ma bynajmniej nikt sie jescze nie chwalił no i u mnie tez nie występuje.Wydaje mi sie ze jest to ewidentnie zbyt lichy podzespół zastosowany przez Honde do tego silnika(dokładniej skrzyni)
Ps. Zaczyna sie tu robić na forum swego rodzaju psychoza,potem człowiek siada do auta i bezustannie nasłuc**** :D

zyga502
27-01-10, 20:45
do tej pory "broniłem się " przed tym potwierdzeniem,ale u mnie tez mam tak samo,z tym ,że na 1 ,tak jak piszecie branie biegu jakby "na raty"

szubek
27-01-10, 21:23
U mnie dokałdnie jak puszczam sprzęgło tak ostatnie 5 cm to szarpie silnikiem tak kilka razy - dokałdnie dobrze to ująłeś takie "branie na raty"

lukione
27-01-10, 21:42
jedźcie z tym do ASO a może się na nowe sprzęgło załapiecie, tylko dobrą gadke trzeba na wjeździe zrobić

T.r.
27-01-10, 22:03
U mnie to samo :/ 10 tyś temu wymieniany był płyn hamulcowy na motula więc raczej to nie to... Będę w lutym na przeglądzie to się dowiem czegoś więcej. Zastanawiam się czy nie jest to wina zbyt niskiej mocy/momentu przy tych 1500 obrotach bo przy mocniejszym ruszaniu już tego nie ma.
Dzisiaj zaniepokoiło mnie jeszcze coś - podczas hamowania na błocie pośniegowym kiedy łapie abs wrzucam jedynkę a ona zgrzyta tak jak przy niedociśniętym sprzęgle...bez hamulca wszystko jest ok. Jutro sprawdzę jeszcze raz ale trochę się przestraszyłem...

lox
27-01-10, 22:45
jedźcie z tym do ASO a może się na nowe sprzęgło załapiecie, tylko dobrą gadke trzeba na wjeździe zrobić

Chętnie bym tak zrobił, ale samochód już pół roku po gwarancji :(

Dobi
28-01-10, 09:07
Wracając do tematu: też ostatnio dopadło mnie szarpanie przy zmianie biegów.W moim przypadku (podobnie jak u Sagi80) miało to miejsce tylko przy większych mrozach, ok. -15 stopni Celsjusza. Dzisiaj przy temperatusze -6 stopni żadnego szarpania nie odczułem.

U mnie też przeszło :). W poprzednich zimach takiego zjawiska nie obserwowałem. Może nie
trzeba wymieniać sprzędła (o ile to w ogóle sprzęgło powoduje takie szarpanie).

T.r.
28-01-10, 09:53
[QUOTE=T.r.;890531
Dzisiaj zaniepokoiło mnie jeszcze coś - podczas hamowania na błocie pośniegowym kiedy łapie abs wrzucam jedynkę a ona zgrzyta tak jak przy niedociśniętym sprzęgle...bez hamulca wszystko jest ok. Jutro sprawdzę jeszcze raz ale trochę się przestraszyłem...[/QUOTE]

Ok. sprawdzone w drodze do pracy... przy redukcji podczas hamowania(w trakcie działania absu) zgrzyta skrzynia - nie ważne czy to z 3 na 2 czt z 2 na 1 :( Ma ktoś może jakiś pomysł? Ta zima zmienia moje zdanie o Civicu :rolleyes:

mariusz05
28-01-10, 10:14
Może przy większych mrozach sprzęgło nie dokońca jest rozprzęgane (w moim civiku zauwazyłem że przy odpalniu przy -20 st. biegi na luz, wciskanie i puszczanie pedału sprzęgła powodowało delikatne szarpanie auta ?)

Sagi80
28-01-10, 12:56
Może przy większych mrozach sprzęgło nie dokońca jest rozprzęgane (w moim civiku zauwazyłem że przy odpalniu przy -20 st. biegi na luz, wciskanie i puszczanie pedału sprzęgła powodowało delikatne szarpanie auta ?)

To akurat wina gęstego zmrożonego oleju w skrzynce.
Też się zastanawiam czy to szarpanie nie jest kwestią chłodów - bo wszystkim te problemy pojawiły się jakoś w okolicach grudnia/stycznia.

Dobi
28-01-10, 15:57
Coś w tym jest, tyle że w moim przypadku to już kolejna (trzecia) zima a problem wystąpił dopiero teraz.
Dziwna rzecz, ciekawe czy wszystkim ustąpi oraz co powie ASO jak już ktoś to zgłosi.

szubek
29-01-10, 13:59
Zamierzam z tym podjechac za chwilę bo mam już siłowniki do klamy zamówione - to nie jest kwestią mrozów u mnie jak właśnie autko się rozgrzeje to zaczyna szarpać

Sagi80
29-01-10, 14:46
Zamierzam z tym podjechac za chwilę bo mam już siłowniki do klamy zamówione - to nie jest kwestią mrozów u mnie jak właśnie autko się rozgrzeje to zaczyna szarpać

Czekamy na relację! Tylko nie daj sobie wmówić że TTTM! W razie co zaatakujemy grupowo.

goncjusz
31-01-10, 21:51
Ja również czekam czy ktoś ostatecznie coś "ugra" w ASO z tym szarpaniem. U mnie np. teraz przestało, a miałem właśnie zamiar wybrać się do ASO z tym i z siłownikami od klapy, która w ogóle się nie podnosi... Paranoja :)

kubaSG
01-02-10, 18:02
U mnie jak byly wieksze mrozy to troche na jedynce szarpalo. Dzisiaj przy -2 nic sie nie dzialo.

rommi
05-02-10, 16:09
U mnie przy przebiegu 17,5 kkm też zaczęo szarpać - pewnie od codziennej 2h jazdy w korku.
Staram się jechać płynnie, jak najmniej ruszać ale czasami to się @#$%wa nie da.
Będę w sobotę w Plazie po części do moto - zobaczymy jak mnie potraktują :)

leonik
05-02-10, 22:25
moje autko stało schowane od początku grudnia.dziś włożyłem akumulator,wyjechałem spokojnie...pozniej ogień 2 godziny po mieście i obwodnica.nic w aucie nie strzela nie stuka nie puka,sprzegło nie szarpie.normalnie ideał :) jestem happy :) i "strzała"znów zapadła w sen zimowy :)

Pik
06-02-10, 20:54
U mnie za sporadyczne "szarpanie" winne okazaly sie zimowe buty, o grubej podeszwie, przez ktore dosc slabo mozna wyczuc gaz... Dobrze, ze sie nie wyglupilem z odwiedzeniem serwisu w tej sprawie. Czytajac to forum mozna czasem popasc w paranoje, heh.

lox
07-02-10, 10:51
Ostatnio szarpało mi nawet przy -2, czyli już nie tylko na większym mrozie. Dziwi mnie to, że jednego dnia jak jechałem to szarpało, na chwilę wysiadłem załatwić jakąś sprawę i po ponownym ruszeniu przestało :confused: Czyżby tak jak pisał Pik, problem leżał jednak po stronie sprzętu u kierowcy? ;) Butów oczywiście nie zmieniałem :D A ciężko też jest mi uwierzyć, żeby jednego dnia tak zmieniały mi się umiejętności obsługi gazu/sprzęgła :(

semri
07-02-10, 21:28
A ciężko też jest mi uwierzyć, żeby jednego dnia tak zmieniały mi się umiejętności obsługi gazu/sprzęgła :(

I tak wielu kierowcom

szubek
07-02-10, 22:59
U mnie wystrczy, że zostawię autko na 5 minut i nie szarpie ale po 10-15 minutach jazdy znowu zaczyna. Byłem w serwisie przelotnie rozmawiałem na ten temat mam przyjechać na ogledziny powiedzieli jak sprzęgło nie jest spalone to zrobią to na gwarancji, mieli już dwa przypadki ale w autkach 1.4. W jednym po 15 tys ale podobno kobitka się zakopała i spaliła sprzęgło a w drugim sprzęgło było zaolejone.

szubek
17-02-10, 22:19
witam byłem w serwisie i rozmawiałem na tema sprzegła, jak rozbiorą i sprzegło nosi ślady zużycia to można zapomnieć o naprawie gwarancyjnej takie jest stanowisko hondy pomimo tego, że wadliwy może być sam docisk( bo zapewne tak jest )
dodatkwo rozmawiałem o zawieszeniu bo już mam dosyć tego szmelcu auto zachowuje się jak stary ruski czołg w którym wszystko strzela w zawieszeniu tak naprawdę to honda rozkłąd ręce bo hyba by trzeba wymienić pół auta i pewnie nic to nie da. Powoli skłaniam się do sprzedaży auta - auto rok czasu 28 tys i 50 wizyt w serwisie i nie mówcie mi, że trafiłem felerny egzemplarz poprostu wiem czego można oczekiwć za 75 tyś na pewno nie tego co daje civic( daje tylko kupę problemów), rozmawiałem w serwisie i niestety takie usterki to standard te auta są najgorszymi hondami jakie wyszły do dnia dzisiejszego.

leonik
17-02-10, 22:28
kup komplet sprzęgła za 1000 zł i po problemie :) wymieniłem u siebie i juz wszystko ok :)

Sagi80
17-02-10, 22:47
kup komplet sprzęgła za 1000 zł i po problemie :) wymieniłem u siebie i juz wszystko ok :)

1000 zł? To chyba nie w ASO?

Ca$h
17-02-10, 22:50
to samo co w ASO tylko bez przycinki;)

leonik
04-03-10, 22:01
dzis pojezdzilem sporo po miescie i lipaaaaaaaaaa.po rozgrzaniu tarczy sprzegla tzn po kilku ruszaniach auto przy kolejnych startach szarpie :( rozmawialem ze swoim mechanikiem mowi ze mam spekane i przypalone kolo masowe.Po wymianie kola bedzie ok.co myslicie?? sprzeglo mam nowe niedawno wymieniane

BENEK
05-03-10, 13:09
Ja mam dokładnie ten sam problem przy jezdzie w korkach auto strasznie szarpie a sprzęgło wymieniane było 2 miesiące temu za tydzień jade do serwisu i zgłosze to ciekawy jestem co powiedzą

Sagi80
05-03-10, 13:19
Ja mam dokładnie ten sam problem przy jezdzie w korkach auto strasznie szarpie a sprzęgło wymieniane było 2 miesiące temu za tydzień jade do serwisu i zgłosze to ciekawy jestem co powiedzą

Tym bardziej uważam że to nie problem samej tarczy/docisku, ale układu sterowania sprzęgłem. Mam przegląd za 2000 km - poproszę o sprawdzenie tego. Albo raczej zażądam bo prosić to se można :/

leonik
05-03-10, 14:47
Znajomy mechanik powiedzial ze strasznie słabe sa kola masowe i juz nie 1szy przypadek gdzie po kilkudziesieciu tys km sa spekane i przegrzane tak jak u mnie..ale auto juz po gwarancji. oczywiscie chodzi o slabe koła w cifie 8 gen :(

Benek z ktorego roku masz auto ?

Sagi80
05-03-10, 15:39
Znajomy mechanik powiedzial ze strasznie słabe sa kola masowe i juz nie 1szy przypadek gdzie po kilkudziesieciu tys km sa spekane i przegrzane tak jak u mnie..ale auto juz po gwarancji. oczywiscie chodzi o slabe koła w cifie 8 gen :(

Benek z ktorego roku masz auto ?

Na logikę - wydawało mi się, że skoro na zimnym silniku i sprzęgle sprzęgło bierze równo, a szarpie dopiero po nagrzaniu, to koło masowe nie powinno mieć znaczenia (czy wówczas nie szarpałoby stale - i na ciepłym i na zimnym silniku)? Po drugie, mój niezawodny sposób na poprawę, którego jednak staram się nie stosować, to przypalenie sprzęgła na wysokich obrotach. Wówczas problem znika na kilka dni, tak jakby powierzchnia się wyszlifowała i wyrównała... Kompletnie nie rozumiem tej zależności.

leonik
05-03-10, 22:12
nie wiem ale tlumaczyl wlasnie ze taki objaw jest przy rozgrzanej tarczy.przy zimnej nie szarpie.nie mam pojecia-nie jestem mechanikiem.ale mowil ze jak wymienie koło napewno problem zniknie :(

ahaaa i ja nie mowie o cieplym/zimnym silniku tylko o tarczy sprzeglowej,tarcza jak sie nagrzeje to szarpie.

ryszard.m
11-03-10, 20:42
Od pewnego czasu pojawił się problem przy ruszaniu.
Mianowicie szarpie w trakcie puszczania sprzęgła.
Natężenie szarpnięć bywa różne. Próbowałem zmienić technikę ruszania, tzn z większym gazem i mniejszym, ale zawsze jest tak samo.
Ostatnio jak odbywałem dłuższą podróż to zauważyłem, że im dłużej jadę i zatrzymuję się na światłach, tym bardziej nasilało się to przy ruszaniu.
Nie wiem czym to jest spowodowane, ale do niedawna tego nie było.
Czeka mnie więc wizyta w ASO ...:(

No i minął rok a sprawa ponownie wychodzi na wierzch i to z nasileniem dwukrotnie większym.
Podczas przeglądu rocznego coś tam mi zrobili i to nawet skutecznie, ale jak widać, szarpanie będzie chyba jedną z typowych usterek tego modelu, przynajmniej mojego.
Tylko, ze teraz nie naprawią mi już tego w ramach gwarancji ...

BENEK
12-03-10, 11:12
Znajomy mechanik powiedzial ze strasznie słabe sa kola masowe i juz nie 1szy przypadek gdzie po kilkudziesieciu tys km sa spekane i przegrzane tak jak u mnie..ale auto juz po gwarancji. oczywiscie chodzi o slabe koła w cifie 8 gen :(

Benek z ktorego roku masz auto ?
auto jest z 2007 w przyszlym tyg umawiam sie do ASO i zobacze couda mi sie wywalczyc i jade jeszcze zzawieszeniem bo cos mi chrobocze przy skrecaniu w prawo w przednim kole a ostatnio mieli to zrobic to odp standart ze wszystko jest jak nalezy

Sagi80
27-04-10, 22:58
A ja znów odgrzeję kotleta :D

Znowu mi szarpie jak cholera po jeździe w korku i/lub dłuższej jeździe po mieście. Przy przeglądzie zwróciłem na to uwagę i panowie po "powąchaniu" sprzęgła stwierdzili że jest ok. Niestety im nic nie szarpało bo auto dotarło do ASO bez korków.
Myślę że po prostu się do tego przyzwyczaję :/

Artur S.
28-04-10, 08:34
Nie uwierzysz, ale u mnie też znowu szarpie. Zauważyłem, że zaczęło się to koło poniedziałku a w niedzielę tankowałem szczawia do pełna (Neste na Wilanowskiej). Zbieg okoliczności?
Pzdr - Artur S.

leonik
28-04-10, 09:19
Sagi80 mam identycznie.u mnie do wymiany koło jednomasowe-jest spękane .koszt koła 1400 zł.

Sagi80
28-04-10, 09:39
Sagi80 mam identycznie.u mnie do wymiany koło jednomasowe-jest spękane .koszt koła 1400 zł.

Do wymiany na gwarancji?

Tylko czemu skoro jest spękane to nie szarpie też na zimno?

leonik
28-04-10, 18:14
juz mam po gwarancji.czemu szarpie na chlodnej "tarczy sprzeglowej" ?? mechanicy mi tlumaczyli,ale nie potrafie wytlumaczyc.jak wymienialem niedawno komplet sprzegla to mechanik od razu stwierdzil ze koło masowe spekane i do wymiany-mowil ze za jakis czas zacznie szarpac-mial racje :(

Sagi80
05-10-10, 13:37
No i znowu się zaczęło. Tak jak całe lato miałem spokój - sprzęgło działało płynnie i gładko, tak teraz, po nadejściu zimnych dni, sprzęgło zaczyna znowu szarpać i działać bardziej "chropowato". Poza temperaturą otoczenia, nie zmienił się ani mój styl jazdy, ani warunki na drodze... Głupieję.

BENEK
05-10-10, 19:19
No i znowu się zaczęło. Tak jak całe lato miałem spokój - sprzęgło działało płynnie i gładko, tak teraz, po nadejściu zimnych dni, sprzęgło zaczyna znowu szarpać i działać bardziej "chropowato". Poza temperaturą otoczenia, nie zmienił się ani mój styl jazdy, ani warunki na drodze... Głupieję.

ja mam ten sam problem zaczeło sie w tamtym tyg i niestety mam już po gwarancji auto raz szarpie mocniej raz mniej jak jadę w korku to wychodzę z siebie żeby ruszyć normalnie :(

Artur S.
06-10-10, 12:03
Widzę, że nie będę oryginalny jeśli napiszę że i mój szczaw zaczął się - głównie w korku - szarpać. Jak dla mnie to albo źle jest dobrany płyn hydrauliczny, albo coś się sypie w elektronice od przepustnicy że nie działa "równomiernie" i stąd szarpanie. Może to teorie rodem z "Archiwum-X", ale że żółtki coś spieprzyły i w tej kwestii - to pewne.
Pzdr - Artur S.

Sagi80
06-10-10, 14:31
wg mnie teoria płynu hydraulicznego jest bardziej prawdopodobna. Czytałem gdzieś jakiś czas temu post, że gość miał podobny problem w Avensisie. Wymienili mu płyn hydrauliczny (choć w ASO nie wierzyli, że to pomoże) i jak ręką odjął! U mnie problem pojawił się rok temu po wymianie pompy sprzęgła (z czym wiąże się również wymiana płynu).

semri
07-10-10, 19:08
U mnie również szarpie, od dwóch dni. A zima niby długa będzie

mariusz05
07-10-10, 20:16
To ja mam dziwną honde bo poniżej 15 stopni przestaje szarpać ale u mnie to raczej chyba silnik i czujniki temperatury silnika ?

goncjusz
07-10-10, 23:57
U mnie również szarpanie nastąpiło. Zastanawiam się czy z tym jechać do ASO czy olać temat, bo szkoda nerwów. Moje ASO ma problem z usunięciem skrzypiącego podszybia (3 razy jeździłem i nie udało im się wyeliminować), to co dopiero będzie jak pojadę z tym sprzęgłem i szarpaniem, które występuje nieregularnie...szkoda moich nerwów, w lutym koniec gwarancji i chyba wszystko wskazuje na to, że będzie bye bye Honda.

kojoo
08-10-10, 00:42
U mnie również szarpanie nastąpiło. Zastanawiam się czy z tym jechać do ASO czy olać temat, bo szkoda nerwów. Moje ASO ma problem z usunięciem skrzypiącego podszybia (3 razy jeździłem i nie udało im się wyeliminować), to co dopiero będzie jak pojadę z tym sprzęgłem i szarpaniem, które występuje nieregularnie...szkoda moich nerwów, w lutym koniec gwarancji i chyba wszystko wskazuje na to, że będzie bye bye Honda.

Zmieniasz auta jak się gwarancja kończy? ;) W moim odczuciu odnośnie tematu, to po prostu ten Civic tak ma i tyle; takie sprzęgło, taka skrzynia, taki silnik. Trzeba dobrze wyczuć auto i to raczej nie jest wina samochodu/podzespołów :o Moja raz szarpie, raz nie - albo szybciej wysprzęglę albo zrobię to płynnie, bez porywu.

Sagi80
08-10-10, 11:42
Zmieniasz auta jak się gwarancja kończy? ;) W moim odczuciu odnośnie tematu, to po prostu ten Civic tak ma i tyle; takie sprzęgło, taka skrzynia, taki silnik. Trzeba dobrze wyczuć auto i to raczej nie jest wina samochodu/podzespołów :o Moja raz szarpie, raz nie - albo szybciej wysprzęglę albo zrobię to płynnie, bez porywu.

To raczej nie chodzi o umiejętności kierowcy, bo wierzę że wśród nas są dobrzy kierowcy z kilkunastoletnim doświadczeniem, którzy naprawdę potrafią puszczać sprzęgło. Fakt jest taki, że latem sprzęgło łapie płynnie bez szarpnięć, zimą przy identycznym traktowaniu łapie "chropowato" i szarpie kołami przy ruszaniu.

goncjusz
08-10-10, 23:08
Zmieniasz auta jak się gwarancja kończy? W moim odczuciu odnośnie tematu, to po prostu ten Civic tak ma i tyle; takie sprzęgło, taka skrzynia, taki silnik. Trzeba dobrze wyczuć auto i to raczej nie jest wina samochodu/podzespołów Moja raz szarpie, raz nie - albo szybciej wysprzęglę albo zrobię to płynnie, bez porywu.

w tym wypadku chyba wypada zmieniać, bo jakbyś sięgnął wątku "Usterki, wady...." to tam całkiem niedawno wpisywałem listę tematów, które przerabiałem ze swoim civiciem - od tamtej pory doszedł prawy przedni amorek, odboje no i teraz to sprzęgło... Nie ma miesiąca, w którym nie musiałbym jechać z jakąś pierdołą do ASO. Skoro w czasie 3 lat eksploatacji dzieją się takie rzeczy, to co dopiero będzie się działo po gwarancji? Wolę nie ryzykować, tym bardziej, że to twarde zawieszenie i wiertarka do 7 tys obrotów przestały mnie jakoś rajcować...

Jeśli zaś chodzi o wyczucie auta - to tutaj jesteś w błędzie. Latem coś takiego nie występowało, a stylu jazdy raczej nagle nie zmieniłem :) Tym bardziej, że w czasie ostatniej zimy było to samo :)

kojoo
09-10-10, 00:16
U mnie na szczęście nic się na razie nie dzieje i oby się nie działo ;) Widzę, że masz ten sam model i również z tego samego roku, co ja. Z wyczuciem niekoniecznie muszę być w błędzie :cool:, może po prostu zdarzało ci się czasami jakoś takoś nerwowo ruszyć, czy coś..., nie żebym wątpił w twój styl jazdy :), no chyba że to nagminnie się teraz dzieje u ciebie w aucie zaraz po tym jak temperatury poszły w dół? Zobaczymy jak się u mnie tej zimy będzie autko sprawowało :rolleyes:

T.r.
09-10-10, 10:15
Znów zimno i znów delikatne wibracje da się wyczuć. Widocznie tan typ tak ma i już. Płyn to raczej nie jest bo w zeszłym roku wymieniałem na motula i nic się w zimie nie zmieniło ;)

Artur S.
16-10-10, 21:00
Panowie, dzisiaj szczaw przeszedł samego siebie jeśli chodzi o szarpanie: ruszając z pod świateł po dłuższej jeździe w korku (qrwa - w tym mieście nawet w sobotę nie da się normalnie pojeździć) myślałem że ruszam z trójki bo takie były "kangurki". W korku jako tako nauczyłem się (sic!) jeździć bo po prostu nie puszczam sprzęgła do końca, ale przy pełnym ruszaniu nie da się już zastosować "półsprzęgłowego trybu". Zauważyłem też, że problem pojawia się po nagrzaniu silnika, bo ruszając po dłuższym postoju przez jakiś czas go nie ma, z kolei w lecie kiedy w ogóle jest ciepło szarpanie też nie występuje więc WTF? Rozmawiałem kiedyś ze znajomym i rzucił taką luźną tezę, że może albo docisk albo łożysko oporowe nierówno "bierze" przy określonym wychyleniu pedału sprzęgła, co z kolei powoduje że tarcza niejednakowo przylega i stąd "kangurki". Nie jestem ekspertem ale brzmi to w miarę sensownie, tyle tylko że jakby tak było to chyba permanentnie a nie dopiero po nagrzaniu silnika w zimie a w lecie wogóle... Co o tym sądzicie? Czy wogóle ktoś z Was już rozgryzł temat co może być powodem tego errora, ewentualnie GDZIE w Wawie jest jakiś bystry mechanik który może pomóc?
Pzdr - Artur S.

Sagi80
17-10-10, 15:31
Mam co do joty takie same objawy. Po prostu trzeba poczekać na odpowiedni moment kiedy szarpanie nabardziej się ujawni i migiem do ASO... Ja zamierzam tak zrobić.

cebu
20-10-10, 22:18
To może ja dodam swoje trzy grosze. Kilka stron temu ktoś pisał, że to tylko przypadłość silnika 1.8, ale chyba nie... Parę dni temu opisywane objawy zauważyłem w moim klekocie 2.2. Oczywiście wszystko za sprawa naszych cudownych korków - po kilkunastominutowym bujaniu się w zatorze zaczyna szarpać przy zmianie z pierwszego na drugi bieg. Zmiana techniki jazdy nie pomaga: to samo przy wysokich i niskich obrotach. Zastanawiam się tylko, czy tak było od poczatku i nie zwróciłem uwagi, czy może oznaka zużycia? Auto ma przejechane 34 tyś, sprzęgło raczej oszczędzane bo wiem, że potrafi płatać figle przy tym silniku.

Artur S.
21-10-10, 20:33
Witam!
Informacyjnie: wczoraj rozmawiałem z jednym z mechaników w AutoWest i ten stwierdził, że szarpanie oraz wibracje przenoszące się na pedał sprzęgła podczas ruszania po dłuższej jeździe w korku to "normalny efekt wynikający z przegrzewania się tarczy i docisku". Może to być również objaw przypalenia/zużycia tarczy nie wynikający bynajmniej z ostrej jazdy, tylko właśnie częstego trybu "korek-mode". Brzmi bardzo sensownie i IMHO wysoce prawdopodobnie, ale na pytanie, czemu zjawisko to nie występowało w żadnym z "ujeżdżanych" wcześniej aut (m.in. focus, mondeo, corolla, clio, fiesta, astra, CC, SC, nieśmiertelny maluch, UNO, etc etc) a TYLKO w szczawiu i tylko w chłodniejszym okresie - nie otrzymałem odpowiedzi (niemożliwe..., dziwne...itp.). Zapytałem się również w AutoWeście czy problem szarpania jest im wogóle znany, i szczerze mówiąc byłbym zdziwiony gdyby przytaknęli ale "na szczęście" oszczędzili mi zaskoczenia którego limit trochę wyczerpałem usłyszawszy cenę za komplet żarówek do szczawia: 160PLN...
Na początku listopada mam się przypomnieć jednemu - w moim mniemaniu - z lepszych speców od hondy pracującemu w ASO (dzięki niemu ustąpiło zjawisko "chrupotania" pedału sprzęgła). Mamy trochę pojeździć i spróbować poszukać przyczyny. Jak będą jakieś wyniki - oczywiście napiszę.
Pzdr - Artur S.

goncjusz
21-10-10, 23:58
Panowie, a u mnie szarpanie ze spadkiem temperatur objawia się non stop i nie ma reguły czy po jeździe w korku czy nie... Zaczyna mnie to irytować, do mojego ASO wiem, że i tak nie ma z tym co jechać, bo szkoda czasu - stwierdzą, że TTTM, że nie umiem jeździć, itp itd... Masakra jakaś. Mam prośbę, jeśli komuś uda się coś w tej materii zdziałać, poproszę o info co to było z tym szarpaniem i jakie to było ASO :) Pozdrowionka

leonik
22-10-10, 15:06
pisałem już że mamy spękane koła jednomasowe dlatego tak szarpie :( nowe koło do 1.8 ok 1100 zł.widziałem to koło podczas wymiany kompletu sprzęgła.masakra.nawet mechanik nie wierzył ,że po 60 tys km takie rzeczy się dzieją.niestety było już po gwarancji.

Sagi80
22-10-10, 20:48
Pisałeś, ale czemu dzieje sie to tylko jesienią i zimą? :)

mariusz05
23-10-10, 19:59
Może winą za szarpanie jest też odpowiedzialny w jakimś stopniu olej w skrzyni i haczące czasami biegi,czy ktoś nie zastanawiał sie nad wyminą oleju na ten z automatycznej skrzyni (w niektórych autach były takie ciche zalecenia dla serwisów) . Z tego co pamiętam to haczyły raczej biegi wrzucane coraz wyższe i żabke potrafiło robić przy spokojnym ruszaniu , przy dynamicznej jeździe nic sie nie działo.

wojtek77
13-11-10, 00:34
u mnie tez zaczeło szarpać gdzieś ok miesiąca temu, w tym też czasie znalazłem na podłodze małą białą plastikową tulejkę, myślałem że to jakiś smieć i chciałem wyrzucić ale na wszelki wypadek niedowierzając że to może być część mojego auta wrzuciłem do schowka:) i tak jeźdźiłem chyba jeszcze ze dwa tygodnie, raz szarpało mocno raz mniej a czasami wogóle:p
ponad 2 tygodnie temu postanowiłem pojechać do ASO z brzęczeniem gdzieś w kokpicie i szczerze mówiąc podeszli do tego dość rzeczowo ale przy okazji pokazałem moje znalezisko i wspomniałem o tym szarpaniu (po przeczytaniu tutaj postów myślałem że TTTM i nie chciałem wdawać się w zbędne dyskujsje) ale ku mojemu zdziwieniu powiedziano że problem jest im znany, tulejke odrazu rozpoznano i stwierdzono że konieczna jest wymiana pedału sprzęgła, po kilku dniach czekania na częśc wymieniono mi i od tamtej pory nic nie szarpie:) mam nadzieję że moja radość nie jest przedwczesna bo teraz jest kilka stopni więcej na podwórku:p

Artur S.
13-11-10, 19:37
Witam!
Sorry ale mam złą wiadomość: ta biała plastikowa tulejka to element mocowaniu pedału sprzęgła i niestety nie mająca nic wspólnego z szarpaniem. Jej zniszczenie to jeden z dwóch powodów (drugim jest pompa) przez które pedał sprzęgła "chrupie" podczas wciskania (głównie w ciepłe i bardzo ciepłe dni). Temat jest znakomicie znany w każdym normalnym ASO i dlatego nie wnikają wymieniając od razu cały pedał....
Może jednak w Twoim przypadku będzie inaczej i problem szarpania tudzież chrupotania pedału sprzęgła nie wróci - szczerze Ci tego życzę :)
Pzdr- Artur S.

Artur S.
26-11-10, 10:38
Witam!
Mam wrażenie że przy wyłączonym VSA samochód trochę mniej szarpie, a już na pewno czuć mniejsze wibracje na pedale sprzęgła przy jego puszczaniu. Mógłby ktoś zweryfikować moje spostrzeżenie? Mowa oczywiście o dłuższej jeździe w korku. Aha - VSA trzeba wyłączyć zanim ww. problem zacznie narastać, czyli najlepiej tuż przed tym jak się wpadnie długi korek.
Pzdr - Artur S.

Hoze
26-11-10, 14:35
To i ja się "pochwalę". Moje auto ma dwa miesiące i całe 2600 km:). I sprzęgło już zaczyna mi szarpać po rozgrzaniu - a ruszyłem nim zrywając przyczepność tylko raz:). Miałem tak w poprzedniej Hondzie od nowości, zrobiłem nią 100 tys.km. i w sumie nic poza tym się nie działo. Tu jest dokładnie to samo, mam to w nosie. I tak pewnie na gwarancji mi powiedzą, że takowa tego nie obejmuje. Chociaż, jeśli coś innego się stanie i pojadę do ASO (oby nie:D) to wtedy problem sprzęgła poruszę, tak na próbę.