PDA

Zobacz pełną wersję : wielki kłopot! kulka w baku



kwiatu88
17-01-09, 10:42
witam panowie i panie mam wielki problem tzn podczas nalewania benzyny z baniaczka wpadla mi do baku koleczka metalowa o srednicy 0,5 cm. Nie pytajcie jak? Przejechalem 400m i samochod mi zgasl, po przekreceniu kluczow podczas jazdy zapalił , i tak sie dzieje srednio co pare minut, przy hamowaniu (czasem), dojeżdzaniu(czasem) badz tez czasem na jałowym, obroty są wporządku, jak daje po garach to sie zbiera elegancko jak wczesniej. Mysle ze jakby kulka zatzrymywala sie na sitku to by gasl ale jak daje w rure to idzie. Moze to zbieg okolicznosci, moze swiece, kable badz cos innego? Nastepna akcja jak stoje na parkingu samochod wlaczony po okolo 2-3 minutach sam gasnie. Wiecie jak mi pomoc?

kiero
17-01-09, 10:46
witam wydaje mi sie ze niemozliwe zeby przez nia ci gasl ... chyba ze niemasz filterka przy pompie...

pppawelek
17-01-09, 11:06
Z tego co sie orjentuje to kulka nie mogła Ci wpaść do baku, bo jest tam sitko. Mi tak gasł jak wlałem złej jakości paliwo (benzyna 98 wymieszna z kilkoma litrami ropy). Wlej do pełna jakiejs dobrej benzynki i powinno być ok:)

kwiatu88
17-01-09, 12:06
benzynke lałem na neste 98 PB tez mi sie wydaje bo jakby nawet kulka cos spowodowalo to by niemial ciągu :/

kris-cf
17-01-09, 12:32
Być moze ze nie masz tego sitka przy wlewie i wpadła ona do zbiornika a jakims cudem pompka zasysa ta kulke:confused:,najlepiej dostań sie do zbiornika od góry(pod kanapą jest dojscie do czujnika) i zobacz czy tej kulki nie ma w baku,moze to i głupie ale mozliwe.

kwiatu88
17-01-09, 12:42
kris mozesz mi to wytlumaczyc dokladniej jak to zrobic?

pedros
17-01-09, 12:57
dlatego ci gasnie bo lales na nesta ;) na nesti jest syf ! tez mi gasnie po zatankowaniu na nesta ;/ ale musze wyjezdzic to co mam

kris-cf
17-01-09, 13:35
kwiatu88 pod tylna kanapa pod metalową zaślepką przykręcaną kilkoma śrubkami masz dostęp do czujnika paliwa i pompki,jezeli je odkręcisz to bedziesz miał dostęp do środka zbiornika,czy dasz rade wsadzić łape do środka tego nie wiem bo osobiście tego nie rozbierałem,ale spróbować mozna bo nie jest to duzo roboty.

Tu masz widok bakui czujnika i pompki z VI gen,tylko nie wiem jakie masz auto,uzupełnij profil
http://img206.imageshack.us/img206/456/screnbakuog1.th.png (http://img206.imageshack.us/my.php?image=screnbakuog1.png)

pwl
17-01-09, 14:04
dlatego ci gasnie bo lales na nesta ;) na nesti jest syf ! tez mi gasnie po zatankowaniu na nesta ;/ ale musze wyjezdzic to co mam

Nie pierdziel głupot... Moje EJ9 od kiedy tylko ją mam tankuję na Neste PB98 i nie mam NAJMNIEJSZYCH problemów.

Smolar
17-01-09, 17:23
Potwierdzam,Hanke tez leje na Neste,nigdy nie mialem najmniejszych problemow z jazda po laniu paliwa na tej wlasnie stacji:)

kwiatu88
17-01-09, 19:25
ogolnie to do tej pory lałem tylko 95PB ale ostatnio roznica wynosila tylko 2 gr wiec mowie h** i zatankowalem 98, chodzil duzo palil potem dolałem lotosa ale juz z baniaczka po plynie od spryskiwaczy... tak to wygladało ale teraz bede tankowal na shelu bo podobno duzo lepsze paliwko

pwl
17-01-09, 21:20
No ja słyszałem, że na shellu można się zdziwić ostro ;/

Andzi
17-01-09, 23:40
Przy pompie paliwa yeż jest sitko-nie ma byka by ta kulka powodowała gaśnięcie.

smsh
18-01-09, 00:05
ja tez tankuje na neste, tyle ze 95 (na 98 wiecej mi pali ale moze to przez to, ze wiecej cisne :D) i narazie jestem 10x bardziej zadowolony niz np z paliw ze stacji bp.

teg
18-01-09, 00:46
Na Neste ani ja, ani nikt kogo znam osobiście się nie przejechał (w negatywnym sensie ;) ). To samo mogę powiedzieć o Statoil i Shell. Najgorzej było z Orlenem - raz strzały, innym razem pod górkę nie mogłem podjechać. Ale to temat rzeka ;)

Rzeczywiście powinna być siatka, ale może kulka albo coś innego wcześniej ją uszkodziło? Tyle, że wtedy to byś raczej słyszał, jakby to pompa zassała - pewnie niewiele by z niej zostało :/ Trzeba filtr/filtry paliwa obejrzeć. Albo wyciągnąć to paliwo i zalac innego, bo może kulka nie ma tu nic do rzeczy.

szczupak28
18-01-09, 00:55
przemyj silniczek krokowy i wymień filtry paliwa

gruszkin
18-01-09, 05:07
ile tych flitrów paliwa ma wymienic?;>.
w ogole co ma krokowiec do gasnięcia, on jest regulatorem a nie receptą na wszystko;].zaworek na przepustnicy zajmuje sie jakimstam przeplywem powietrza w celu utrzymania obrotów.

paliwo neste mnie tez nie zawiodło nigdy za to shell raz tak.
kulka nie powinna mieć wpływu z uwagi na sitko które znajduje się jeszcze przed pompą.może feket placebo?a może cos sie zjebalo;)

PeJot
18-01-09, 11:26
Po pierwsze po cholerę Ci 98 oktanów jak silnik masz na 95 ;), musiałbyś przestawić zapłon żeby to dobrze jeździło (poczytaj archiwum)

Po drugie pewnie masz wodę w baku, jeżeli zatankowałeś do pełna to dolej 100ml denatu a on zwiąże się z wodą i zmiesza z benzyną. Są też inne firmowe środki ale po co płacić 10 zł za mała buteleczkę gdy za kilka złotych masz pół litra denaturatu.

I na przyszłość pamiętaj żeby w zimie tankować do pełna bo inaczej na ściankach w baku skrapla się woda.

pwl
18-01-09, 12:48
Po pierwsze po cholerę Ci 98 oktanów jak silnik masz na 95 ;), musiałbyś przestawić zapłon żeby to dobrze jeździło (poczytaj archiwum).

Y? MI śmiga ok na 98 :P

Btw, może jakiś MOD by wydzielił posty o jakości paliwa i scalił je z tematem o rodzaju paliwa? Bo się jeden temat w dwóch wątkach zrobił w sumi.

PeJot
18-01-09, 13:03
Y? MI śmiga ok na 98 :P

Btw, może jakiś MOD by wydzielił posty o jakości paliwa i scalił je z tematem o rodzaju paliwa? Bo się jeden temat w dwóch wątkach zrobił w sumi.

To może porównaj spalanie na _markowej_ 98 z markową 95 a możesz się zdziwić - podwójny dodatkowy koszt w cenie benzyny i spalaniu ...

Bo 98 z Neste to pewnie nie ma więcej oktanów jak 95 z Shell'a :P

pwl
18-01-09, 13:15
Nie wiem skąd wniosek o gorszej jakości 98 Neste od innych 98... Niższa cena paliw na stacjach Neste nie jest efektem gorszej jakości, a niższych kosztów utrzymania stacji. Porównując 95 vs 98 w Yarisce tej nowej z 1.3 różnica w sapalniu jest ok 0.5l na korzyść 98.

PeJot
18-01-09, 13:22
Nie wiem skąd wniosek o gorszej jakości 98 Neste od innych 98... Niższa cena paliw na stacjach Neste nie jest efektem gorszej jakości, a niższych kosztów utrzymania stacji. Porównując 95 vs 98 w Yarisce tej nowej z 1.3 różnica w sapalniu jest ok 0.5l na korzyść 98.

Może ta Yariska ma czujnik spalania stukowego ?

kwiatu88
18-01-09, 19:12
to musze przyznac na 98 zatankowanej na neste wiecej pali duzo wiecej ale na 95 z tej samej stacji juz w normie to tez mnie zdziwilo i roznice widac golym okiem po wskazowce... w zime leje do pelna a czasem nawet jak mam ze 3/4 to podjade i dotankuje. wlewalem tez jakis specyfik z orlenu do baku podobno mial pomoc w odpalaniu w zime, oczyscic uklad, zebrac wode i dupa 15zl a hanka dopiero po 2 tyg zaczela palic w normie :P

pwl
18-01-09, 23:06
Nie wiem po kiego lejecie te wszystkie wynalazki... One więcej krzywdy niż pożytku mogą zrobić.

taz666
18-01-09, 23:34
Kwiatu88, wiem że pisałeś w pierwszym poście żeby nie pytać ale jakoś nie mogę się powstrzymać... Jak do jasnej cholery udało Ci się wrzucić tą kulkę do baku :confused:

A co do wynalazków lanych do baku, to na pewno nic nie szkodzą, jedyne co może się stać to że jakiś syf, który miałeś w baku a który został przez to ustrojstwo wypłukany, zapcha Ci filtr paliwa. Jak nie używasz tego częściej niż jest zalecane to nic nie zaszkodzi. Co innego wszelkiej maści "moto-doktory" i inne syfy, co lejesz do ojelu, to to potrafi dopiero namieszać...

teg
19-01-09, 18:23
A że tak zapytam przy okazji:) Silniki 1.5 VTEC-E w Civikach VI gen. nie mają czujnika spalania stukowego i nie potrafią sobie kąta zapłonu zmieniać?

skolopendra
19-01-09, 21:09
i nie potrafią sobie kąta zapłonu zmieniać?

nie

Aquarius
19-01-09, 23:38
Potwierdzam,Hanke tez leje na Neste,nigdy nie mialem najmniejszych problemow z jazda po laniu paliwa na tej wlasnie stacji:)

Niestety ja nie moge tego potwierdzic...zalalem do połowy...letnia noc troche wilgotno i niestety mialem problem żeby do domu dojechac od znajomych...silnik mocno przebierał...dławił sie...masakra...wjechalem na inna stacje dolalem kilka litrow i bujając autem staralem sie wymieszac i sie uspokoiło...więc różnie to bywa...stacja stacji nie równa..

To była moja pierwsza i ostania wizyta na stacjach sieci Nestea czy jak to sie tam pisze ;)

taz666
20-01-09, 13:09
Neste sie pisze :) Ja leje od paru lat na Neste w Warszawie i okolicach i nie maiłem żadnych problemów ani z ON ani z Pb95 czy 98.

kwiatu88
22-01-09, 10:51
jak znalazła sie kulka w baku? to wam powiem miałem okolo 10 l benzynki z Lotosu na lewo załatwionej ((sam załatwiałem) :P niemiałem kanistra to nalałem w baniaczek taki zwykly, przystepuje do nalewania i musze zapadke odchylic tą od baku a benzynke wlewam przez butelke od coca coli i wsadzilem antenke (mam taką drugą od telefonu na daszku z tyłu) na koncu miala kulke i jak chcialem wyciagnac to sie urwała:P i dupa na początku sie smialem ale pozniej juz mi niebylo do smiechu:P

StefanS
22-01-09, 14:23
to może rzeczywiście odkręć pokrywę pompy i jakimś magnesem spróbuj wyciągnąć tą kulkę z baku (jeśli jest metalowa). Jeśli nie to może trzeba by jakoś odessać paliwo z baku i próbować czymś wyciągnąć kulkę. Sprawa trochę ginekologiczna ;-)

taz666
22-01-09, 16:48
jak znalazła sie kulka w baku? to wam powiem miałem okolo 10 l benzynki z Lotosu na lewo załatwionej ((sam załatwiałem) :P niemiałem kanistra to nalałem w baniaczek taki zwykly, przystepuje do nalewania i musze zapadke odchylic tą od baku a benzynke wlewam przez butelke od coca coli i wsadzilem antenke (mam taką drugą od telefonu na daszku z tyłu) na koncu miala kulke i jak chcialem wyciagnac to sie urwała:P i dupa na początku sie smialem ale pozniej juz mi niebylo do smiechu:P

Niezła historia, zainwestujesz po tej przygodzie w lejek jak mniemam? :D

kwiatu88
22-01-09, 17:01
dobra panowie dzis wyjezdzilem do konca bak juz prawie na oparach i co zatankowalem sie na lukoilu 10litrow i co dalej gasnie glownie przy dojezdzaniu? i co teraz

pwl
22-01-09, 23:27
Bo lukoil trzeba omijać szerokim łukiem. Kiła straszna to ich paliwo.

A na tej "kombinowanej" benzynie z Lotosa to widać, że Ci się opłacało "zaoszczędzić" xD

LechuLK
22-01-09, 23:51
Bo lukoil trzeba omijać szerokim łukiem. Kiła straszna to ich paliwo.

Ja tankuję cały czas na Lukoil i nie narzekam.

kwiatu88
23-01-09, 10:31
wssszystko fajnie ale zalozylem temat o problemie i szukam pomocy w rozwiązaniu go. GASNIE? a przypuscmy ze to nie kulka to co wtedy mam wymieniac? jakie moga byc przyczyny?

pwl
23-01-09, 12:15
Sory jeśli to już było poruszane - filtr paliwa w jakim jest stanie?

Piotrek_krak
25-01-09, 12:26
Bardzo mała opcja zeby ci z powodu kulki gasł,generalnie sprawa jest dosc prosta wyjezdzasz paliwo lub spuszczasz korkiem w baku,sciagasz tylna kanape(tam jest po srodku jedna srubka i pod kanapa masz zaslepke od baku...a gasnac moze z kilkunastu roznych powodow..jakie to dokladnie civic..

Skoti
25-01-09, 12:42
Ja leje na róznych stacjach ale tankując na nestii nigdy nie spotkałem się z jakimkolwiek problemem