PDA

Zobacz pełną wersję : moc na wysokich obr.



nightcrawler
11-01-06, 18:17
Czesc

chcialbym sie dowiedziec czy to napewno to co mysle a mianowicie auto nie chce jechac powyzej 5tys obr im wyzsze to zmula a wkoncu powyzej 4tys niby wtec dziala i ma ciagnac jeszcze lepiej. Błedów nie ma zadnych.
Dzieje sie tak zarowno na benzynie i LPG

Mam taka mysl ze jest to zapchany uklad wydechowy. Spalin jest wiecej na wys. obr. i nie nadazaja sie wydostac - dobrze myśle ? ma ktos podobnie ?

prawdopodobnie w piatek wymieniam caly ukald wydechowy oprocz kolektora. Wiec napisze co to dało.

Dzida
11-01-06, 18:23
Spaliny przy każdych obrotach wylatują tak samo... Więcej obrotów -> Wiecej spalin -> szybciej się wydostają na zewnątrz...

Tak na logikę :P Napisz, czy wymiana wydechu coś da :)

nightcrawler
11-01-06, 18:35
no ale skoro jest przytkany (domniemanie) to lepiej wydostac sie mniejszej ilosci spalin, chociaz powstaje wieksze cisnienie przy wiekszej ilosci spalin no sam juz nie wiem. Po zgaszeniu silnika z tłumika dymi tak nawet ponad minute czasami i to nie malutki dymek :sad:

ERKA
11-01-06, 19:06
To dymienie to może być poprostu para wodna. Szcególnie przy takiej pogodzie może być jej więcej w układzie (z rozgrzanego tłumika odparowuje poprostu woda).

NFS
12-01-06, 18:00
proponuje zaczac od tego:

jaka instalacja LPG?

nightcrawler
12-01-06, 19:57
2gen z kompem

NFS
12-01-06, 22:13
swiezo zakladana? jesli tak to moze "mózgi" z zakładu dobrali ci za duza zwezke(mixer) i dlatego muli.

nightcrawler
13-01-06, 14:14
no to mam nowy wydeszek, srodkowy taki jakis niby sportowy malutki, koncowy od Octane'a. Chodzi super bez silencera jest niczym rasowy bolid, a z silencerem co mnie ucieszylo nie ma takiego pyrkania i na wyzszych obr pieknie chodzi. Szkoda ze nie mam jak nagrac :(

Czy cos sie poprawiło ?
ciagnie lepiej, na wyzszych juz tak nie zamula (1>2 do odcinki bardzo szybko a na 3 juz mu ciezej).
ide zaraz wyjac zwezke i polatam na paliwie zobaczymy czy to ona az tak pieprzy> jeszcze maly reset kompa.

Jak ktos ma jeszcze jakies propozycje to prosze pisac.

teraz to ja wiem ze mam Honde i 125km :mrgreen:
jednak zwezka zabija kupe koni, sa jakies patenty na ominiecie zwezki oprocz Blosa i montazu sekwencji? Prosze tylko nie pisac abym wypieprzył całą instalecje LGP.