PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic D14Z2 problem z elektryka? alternator?



hondaWL
15-01-09, 18:54
witam w dniu dzisiejszym dotknęło mnie kilka "błędów" podaczas jazdy , zaczęło sie ze padly zegary konsola glowna wskazowka predkosci, z czasem zapalil mi sie blad ABS, auto zaczelo padac na wlaczonych swiatlach, podjechalem do elektryka nie bylo ladowania, padlo na alternator, skonczylo sie na wymianie bezpiecznika? ale co moglo byc powodem ? moze wrocic ? padl bezpiecznik sensor sp .(elektryk nie wiedzial co to i jak zaradzic na przyszlosc), co to oznacza prosze o pomoc, pozdrawiam

Honda Civic 6gen D14Z2 1.4iS 200o rok

skolopendra
15-01-09, 22:26
ale co moglo byc

np wilgoć w obrębie alternatora i wiele innych

hondaWL
20-02-09, 14:13
Hm problem wrócił, auto stało na malym mrozie z 3 dni , przy odpaleniu poszedł bezpiecznik odpowiedzialny za alternator , wymieniłem na 15A, auto na razie jeździ ale świeci sie cały czas kontrolka ładowania ; / i prędkościomierz nie działa , kazdy elektryk mówi rożne rzeczy cześć zwala na wstępie na alternator ? ale przecież on ląduje? co z tym zrobic ... Pomoze jakis reset ? Radio/Backup fuse ? albo odlaczyc aku?

uniu1
20-02-09, 15:52
To może być regulator napięcia-on odpowiada za wyłączanie sie kontroliki ładowania. Przeważnie jest montowany przy alternatorach ale nie wiem gdzie on jest umiejscowiony w hondzie

woPo
20-02-09, 17:46
W Hondzie jest w alternatorze, miałem słabe ładowanie, wymieniłem na inny alternator i już jest ok, też D14Z2.

hondaWL
20-02-09, 17:52
czy wymiana alternatora , da również pozytywny wynik z tym nie chodzącym prędkościomierzem ? ale czy to bedzie to jesli ładownie jest dobra przynajmniej na akumulatorze ok 14,5 ?

regulator napięcia jest czescia wymienna w alternatorze? czy zakupić 2 ?

skolopendra
21-02-09, 14:17
da również pozytywny wynik z tym nie chodzącym prędkościomierzem ?

nie sadzę