PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Odpaleniem :( :(



...Bartuś...
15-01-09, 12:12
Witam...Mam taki problem że po nocnym postoju mam problem z odpaleniem silnika: Silnik zapala wejdzie na 900obr gaśnie.Gdy potrzymam go chwile(30-50s) na obrotach tak z 1500obr i odpuszczę gaz to wszystko później jest normalnie.Przez cały dzień już nie ma tego problemu tylko po nocy...

Drugi problem to taki że zaraz po odpaleniu silnik pracuje jak Diesel :( nie wiem czy normalne na zimnym silniku,po nagrzaniu pracuje normalnie.

Dodam że to wszystko w B18 o przebiegu około 130000km


PS.Jak odkręcić antenę bo jak odkręcam to mocowanie anteny to nie chce wyjść???

Baracuzzz
15-01-09, 12:22
Problem może leży po stronie ssania-poszukaj w manualu i oblukaj czy wszystko ok. Po za tym sprawdź świece i kable WN oraz filtr paliwa.

skolopendra
15-01-09, 12:33
.Gdy potrzymam go chwile(30-50s) na obrotach tak z 1500obr i odpuszczę gaz to wszystko później jest normalnie.Przez cały dzień już nie ma tego problemu tylko po nocy...


powodów możne być kilka
na początek zatankuj zbiornik na innej stacji i dodaj czegoś do czyszczenia wtrysków ,asymilacji wody w paliwie etc...

WaSSIL
15-01-09, 12:40
STP polecam u siebie co 3 tankowanie wlewam od niedawna :D efektów nie zauważyłem poza tym że coś mi delikatnie mniej pali ale to takie subiektywne odczucie ...

oldee
15-01-09, 12:40
to że po odpalenie pracuje głośniej to normalne. zależy tylko jak głośno bo to pojecie wzgledne












.

zieloo007
15-01-09, 18:16
to że po odpalenie pracuje głośniej to normalne. zależy tylko jak głośno bo to pojecie wzgledne.

Z tłumikiem sportowym na ssaniu bardzo głośno :)

Moja jak stoi cały tydzień nie odpalana to faktycznie przez krótka chwile ma niskie obroty, ale myslę, że jest to związane z wodą skroploną w układzie wydechowym oraz rozrzadzenie paliwa. Dlatego warto zalać 98 na zimę lub 95 więcej niż rezerwa.

Wojtek Ksiezopolski
15-01-09, 18:48
moze masz jeszcze zalana jekies stare paliwo... letnie a nie zimowe?

...Bartuś...
15-01-09, 19:20
Paliwo lałem 3dni temu na Orlenie 95...Będę czyścił krokowy w sobotę...Teraz wiem że jest taki klekot również po nagrzaniu silnika :( :( Kupię ten środek do czyszczenia wtrysków

taz666
16-01-09, 12:20
Też co jakiś czas stosuję ten specyfik "STP- Formuła do silników benzynowych" Całe 15 PLN kosztuje a jak do tej pory w żadnym samochodzie mi nie zaszkodziało.