PDA

Zobacz pełną wersję : Schodzi wam farba z gałki dźwigni zmiany biegów?



ryszard.m
13-01-09, 18:35
U mnie schodzi na potęgę.
Głównie na powierzchni górno - bocznej prawej tak, że ubytek bardziej widoczny jest od strony pasażera. Dlatego pierwszy raz uwagę na to zwrócił mi właśnie pasażer. Cała srebrna farba zeszła i odsłoniła sie połać jasnożółtego ordynarnego plastiku.
Pojechałem do serwisu, zrobili zdjęcia, zamówili nową gałkę i wymienili.
Przy wymianie, a właściwie już po, wymieniający mechanik poprosił mnie o pokazanie rąk.
Jak pokazałem, z wielką dumą w głosie i błyskiem w oku stwierdził odkrywczo:
- Panie, to od obrączki !!!
Rzeczywiście. Wszystko pasuje.
Nową gałkę mam nieco ponad rok i, pomimo, że staram się uważa,ć farba zeszła jeszcze gorzej niż na poprzedniej.
Zastanawiam się, czy jechać jeszcze raz do serwisu, i czy tym razem mi wymienią, bo to przecież zużycie przez nich niezawinione.
Po cholerę jednak robią takie badziewiaste gałki ?
Przy okazji pytanie: Może są jakieś takie gałki, z których farba się nie złuszcza, np skórzane, czy z barwionego tworzywa ?
Gdyby ktoś miał namiar to będę wdzięczny i wchodzę to nawet za cenę zapłaty ...

Kozo
13-01-09, 18:43
U mnie schodzi na potęgę.
Głównie na powierzchni górno - bocznej prawej tak, że ubytek bardziej widoczny jest od strony pasażera. Dlatego pierwszy raz uwagę na to zwrócił mi właśnie pasażer. Cała srebrna farba zeszła i odsłoniła sie połać jasnożółtego ordynarnego plastiku.
Pojechałem do serwisu, zrobili zdjęcia, zamówili nową gałkę i wymienili.
Przy wymianie, a właściwie już po, wymieniający mechanik poprosił mnie o pokazanie rąk.
Jak pokazałem, z wielką dumą w głosie i błyskiem w oku stwierdził odkrywczo:
- Panie, to od obrączki !!!
Rzeczywiście. Wszystko pasuje.
Nową gałkę mam nieco ponad rok i, pomimo, że staram się uważa,ć farba zeszła jeszcze gorzej niż na poprzedniej.
Zastanawiam się, czy jechać jeszcze raz do serwisu, i czy tym razem mi wymienią, bo to przecież zużycie przez nich niezawinione.
Po cholerę jednak robią takie badziewiaste gałki ?
Przy okazji pytanie: Może są jakieś takie gałki, z których farba się nie złuszcza, np skórzane, czy z barwionego tworzywa ?
Gdyby ktoś miał namiar to będę wdzięczny i wchodzę to nawet za cenę zapłaty ...

oczywiscie ze sa. Jest piekna oryginalna galka skorzana. mozesz sobie ja zobaczyc w katalogu z akcesoriami. koszt z tego co pamietam to ok. 350 zl

a jak za duzo to tutaj sobie upoluj nowa :

http://www.allegro.pl/item520229746_galka_zmiany_biegow_honda_civic_ufo_ viii_type_s.html

szubek
13-01-09, 21:25
nie cyckaj się tylko jedź na ponowną wymianę nawet do innego serwisu ...stara śpiekwa z tą obrączką, mojej znajomej po 3 mc użytkowania smochodu też zeszła farba i to samo jej powiedzieli ale wymienili...ew. załuż gałke jak kolega pisał akcesoryjną

szubek
13-01-09, 21:32
nie cyckaj się tylko jedź na ponowną wymianę nawet do innego serwisu ...stara śpiekwa z tą obrączką, mojej znajomej po 3 mc użytkowania smochodu też zeszła farba i to samo jej powiedzieli ale wymienili...ew. zauż gałke jak kolega pisał akcesoryjną

Dobi
14-01-09, 08:59
Polecam gałkę z akcesoriów bardziej trwała i ładniejsza (skóra i aluminium)
Tylko trzeba się przyzwyczaić do jej kształtu. Seryjna jak dla mnie była za śliska
i też się porysowała od obrączki.

szoi
14-01-09, 09:47
Polecam gałkę z akcesoriów bardziej trwała i ładniejsza (skóra i aluminium)
Tylko trzeba się przyzwyczaić do jej kształtu. Seryjna jak dla mnie była za śliska
i też się porysowała od obrączki.

Dokładnie tą gałkę mam. Nie musiałem się przyzwyczajać do kształtu (fajnie leży w ręce) może dlatego że mam ją od początku. Uważam że jest naprawdę dobrej jakości.

Kozo
14-01-09, 11:02
Dokładnie tą gałkę mam. Nie musiałem się przyzwyczajać do kształtu (fajnie leży w ręce) może dlatego że mam ją od początku. Uważam że jest naprawdę dobrej jakości.

kurcze, chyba mnie namowiliscie na wydatek.....;)

Maro2004
14-01-09, 11:20
Wymieniłem na gałkę akcesoryjną od razu przy odbiorze auta z salonu. Blisko 2 lata i zero problemow. Poza tym jest ładna i bardzo pasuje do wnętrza. Koszt w tej chwili (wg cennika Hondy) to 330,88 zł. Można czasami coś jeszcze urwać na cenach akcesoriów.

szadek24
14-01-09, 15:09
Też polecam gałkę z akcesori hondy sam taką mam i szczerze polecam dwa lata i zero problemów
http://images23.fotosik.pl/156/012609e2681b6caam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/012609e2681b6caa.html)

Adam79
14-01-09, 17:53
Posiadam model z 2006r gałka oryginalna, obrączka na prawej dłoni i lakier z gałki nie schodzi :)

ryszard.m
14-01-09, 19:19
Dziękuję za informacje.
Będę niedługo w serwisie, to się zorientuję co do możliwości zakupu gałki.
Może rzeczywiście będzie lepsza niż dotychczasowa.
Przy okazji wymienię wycieraczki.

Kozo
14-01-09, 20:56
czy ta akcesoryjna galka jest fakycznie ze skory czy ze "skory"? :) przypomina w dotyku kierownice ? - jest to bardzo wazne bo trzymam ja rownie czesto co wlasnie kierownice ;) taki nawyk podobno niedobry...

Manwe
14-01-09, 21:32
gałka akcesoryjna jest ze skóry aluminium i częściowo z materiału w kolorze piano look nie wiem czy to plastik ale jeśli tak to bardzo dobrej jakości w każdym razie mam tę gałkę od nowości i jestem bardzo zadowolony ale jeśli ktoś chce mogę sprzedać nową nieużywaną gałkę standardową za niewielką kasę :)

noso
14-01-09, 21:46
gałka akcesoryjna jest ze skóry aluminium i częściowo z materiału w kolorze piano look nie wiem czy to plastik ale jeśli tak to bardzo dobrej jakości w każdym razie mam tę gałkę od nowości i jestem bardzo zadowolony ale jeśli ktoś chce mogę sprzedać nową nieużywaną gałkę standardową za niewielką kasę :)

PAnowie a czy ta galka ma normalnie rozpisane biegi na galce? bo na acces honda widze jakaś taką co ma napisy jakby bylo to do automatu etc?

Maro2004
14-01-09, 21:55
Są dwa rodzaje gałek - do automatu i do manuala z rozpisanymi 6-ma biegami. Różnica w cenie chyba złotówkę. Sprawdź w aksesoriach dla 3d (types plus) tam są obydwie pokazane.

szoi
15-01-09, 09:24
Moja ma normalnie rozpisane biegi

Manwe
15-01-09, 09:46
moja też i logo honda :p

szoi
15-01-09, 11:11
o logo nie wspomnę :D

galagalicki
16-01-09, 09:11
Potwierdzam, również 2006 u mnie obrączka, u żony obrączka i nie tylko :D i również nie schodzi, poza tym mam wrazenie czytając to forum, że albo koledzy przesadzają z tymi usterkami (skrzypienie plastików, zawieszenie itp.) lub ja mam takie za......e szczęście i cieszę się tylko jazdą...... Pozdrawiam

Kozo
16-01-09, 09:27
Potwierdzam, również 2006 u mnie obrączka, u żony obrączka i nie tylko :D i również nie schodzi, poza tym mam wrazenie czytając to forum, że albo koledzy przesadzają z tymi usterkami (skrzypienie plastików, zawieszenie itp.) lub ja mam takie za......e szczęście i cieszę się tylko jazdą...... Pozdrawiam

a moze ma kolega po prostu troche slabszy sluch ;) te skrzypienia plastikow i zawieszenie o ktorym wspominasz jest domena wszystkich civikow 5d - tak mi sie przyznal ostatnio serwis - kto nie przyjezdza na przeglad to o tym mowi, wiec to, ze u Ciebie nie wystepuje jest raczej malo prawdopodobne :)

UPDATE

dzisiaj kupilem nowa galke. Jest super, mam wrazenie ze inaczej (lepiej) teraz sie biegi zmienia i mam cieplej w reke bo nie ma jakiegos tam plastiku :) Zrobili duzy blad ze nie jest to standard. Bardzo mnie (z wzajemnoscia ;) ) lubia w ASO bo koszt to 230 zl brutto :]

noso
05-02-09, 18:59
Panowie znalazłem Ziomka na allegro który sprzedaje akcesoria nowe Hondy i miedzy innymi gałki za 110 zł uważam że warto ( ja już zamówiłem..) http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7937123

ryszard.m
05-02-09, 20:28
No tak, ale to jest gałka do skrzyni 5-biegowej, a my w civikach mamy 6- biegowe :)

noso
05-02-09, 20:31
No tak, ale to jest gałka do skrzyni 5-biegowej, a my w civikach mamy 6- biegowe :)

a to co?!?! http://www.allegro.pl/item545025040_galka_zmiany_biegow_honda_oryginal_n owa.html

zyga502
05-02-09, 20:51
szkoda ,że nie ma do 4d :(

ryszard.m
05-02-09, 23:01
a to co?!?! http://www.allegro.pl/item545025040_galka_zmiany_biegow_honda_oryginal_n owa.html
A, tego ogłoszenia nie znalazłem ...
Dzięki.

Pabloss
06-02-09, 14:44
u mnie jeszcze sie trzyma (lakier oczywiście)

Pik
07-02-09, 16:25
Dzieki za linka. Co prawda farba u mnie nie schodzi (jeszcze), ale galeczke sobie kupilem. Cena jest dobra, to 1/3 ceny hondowskiej...

noso
07-02-09, 16:54
Dzieki za linka. Co prawda farba u mnie nie schodzi (jeszcze), ale galeczke sobie kupilem. Cena jest dobra, to 1/3 ceny hondowskiej...

dokladnie ceny Ziomek ma niezle ... czekam takze na swoja..

Pik
11-02-09, 17:44
Dostalem. Faktycznie galka ladna, fabryczna. Z tym ze bedac w serwisie widzialem takie same po 101 pln. Gostek zarabia 9 pln na transakcji, haha.

noso
11-02-09, 17:49
Dostalem. Faktycznie galka ladna, fabryczna. Z tym ze bedac w serwisie widzialem takie same po 101 pln. Gostek zarabia 9 pln na transakcji, haha.

No co TY u mnie identyczna kosztuje w serwisie 330 zł......

zyga502
11-02-09, 19:38
ja nie wiem co wy robicie, że Wam schodzi farba z tej gałki od biegów

luckie
11-02-09, 20:36
Umnie tez nic nie schodzi na razie a mam obraczke (sprobowalbym nie nosic ... ;) )

bunet
11-02-09, 22:52
Dostalem. Faktycznie galka ladna, fabryczna. Z tym ze bedac w serwisie widzialem takie same po 101 pln. Gostek zarabia 9 pln na transakcji, haha.

gdzie kosztuje 101 zł?
Dzwoniłem do wszystkich w Wawie i 330 kosztuje.

galagalicki
12-02-09, 07:41
Mnie tez nie schodzi, mam obrączkę, a o żonce to już nie mówię co tam nosi...........:)

Yossarian
14-02-09, 19:25
U mnie zaczęła schodzić farba z przycisku dźwigni hamulca ręcznego, przejechane ok. 630km :(. Nie wie ktoś, czy nie ma jakichś zamiennników, najlepiej metalowych bez zadnej farby? W akcesoriach na stronie Hondy nic nie znalazłem

zyga502
14-02-09, 19:56
U mnie zaczęła schodzić farba z przycisku dźwigni hamulca ręcznego, przejechane ok. 630km :(. Nie wie ktoś, czy nie ma jakichś zamiennników, najlepiej metalowych bez zadnej farby? W akcesoriach na stronie Hondy nic nie znalazłem

u mnie tez tak jest i nie wiem dlaczego,bo ani nie używam go zbyt często ani nie "dotykam "go tak samo,ciekawe czy da się to podciągnąć pod gwarancje

Yossarian
14-02-09, 20:15
ech, będzie lista skarg i zażaleń u mnie przy następnych odwiedzinach serwisu. Ech ta Honda, jak zrobili auto na tyle ładne by konkurować z Alfa Romeo, to jakość wykonania też im wyszła jak w Alfie :)

zyga502
14-02-09, 20:24
ja myślę ,że civic 5d bije na głowę alfę jaki by nie był to model,w kwestii "widoku"ale jakość to powinna być tak jak kiedyś "legendarna"

Maciek CIVIC SPORT
15-02-09, 10:29
Za dużo na ręcznym Panowie jeździcie!!!!:)

bunet
16-02-09, 23:40
Tak czytałem cały ten temat i naprawdę nie wiedziałem o czym piszecie.
Aż do czwartku 12.02.2009.
Patrzę, a tu: schodzi farba od strony pasażera. Mój pasażer to zauważył.
Wkurzyłem się na maksa.
Zgłoszę to jako usterkę na przeglądzie.

Po całym zepsutym dniu:
W piątek 13.02.2009 kupiłem nową gałkę-ten lepszy model.(model 08U92-SJD-621D)
Naprawdę polecam. Przynajmniej 2 klasy wyżej niż stara standardowa gałka.
-wykończenie super
-fajnie wyprofilowana
Na razie jej nie montuję.
Jak by się ktoś pytał czemu?
To czekam do przeglądu by pojechać i zareklamować im starą.
Tak dla zasady:)!!
Nową zamontuję po przeglądzie:)
Pozdro

mikocivic
03-03-09, 23:42
Czy ta gałka z akceseriów pasuje tylko do 3d/5d, a do 4d już nie. W ASO twierdzą, że pasuje do wszystkich typów.

zyga502
04-03-09, 06:46
Czy ta gałka z akceseriów pasuje tylko do 3d/5d, a do 4d już nie. W ASO twierdzą, że pasuje do wszystkich typów.

taka gałka jest do obu modeli czyli 3/5 d i do 4d ,ale to są dwie różne gałki i musisz przy kupowaniu jej zwrócić na to uwagę,w 3/5d nie ma mieszka przy dźwigni zmiany biegów ,a w 4d jest i gałka musi być tak zakończona ,żeby można było właśnie ten mieszek połączyć z gałka

bunet
16-03-09, 08:00
Zamontowałem drążek zmiany biegów.(model 08U92-SJD-621D)
Jest super:)
PS:
Dostałem od Hondy nową standardową dźwignię.
I tą standardową mogę sprzedać(nieużywana, nówka sztuka, brak zadrapań itp.)
Jak coś to na priv.
Pozdr.

zyga502
16-03-09, 16:13
U mnie zaczęła schodzić farba z przycisku dźwigni hamulca ręcznego, przejechane ok. 630km . Nie wie ktoś, czy nie ma jakichś zamiennników, najlepiej metalowych bez zadnej farby? W akcesoriach na stronie Hondy nic nie znalazłem

dziś na przeglądzie zgłosiłem to i ...uznali i wymienią mi całą dźwignię hamulca ręcznego na gwarancji :D

Yossarian
16-03-09, 16:41
Ja przy okazji innych pierdólek tez to zgłosiłem, powiedzieli, zeby zaczekac aż farby zlezie wiecej, to zrobią zdjęcie, wyślą gdzieśtam i wymienią całą dźwignie.

Pewno jak wymienią też po paru miesiącach też będzie obłazić

zyga502
21-03-09, 19:35
dziś byłem w serwisie i wymienili mi całą dźwignię hamulca ręcznego oczywiście na gwarancji,pytałem czy często się to zdarza ,to powiedzieli,że ja jestem pierwszy ku...znowu u mnie jest pierwszy raz,ale za to powiedział koleś ,że wymieniają często gałki zmiany biegów w 3/5d,więc panowie ruszajcie do ASO, jak macie taki problem :D

siemaR
19-11-12, 10:06
Akcesoryjna gała skórzano-aluminiowa do 5D kosztuje prawie 500 pln - sporo, znalazłem promocję na gały do CR-V - 230 zł - gwint jest taki sam? Wydaje mi się, że powinna pasować - różną się tylko na dole takim niewielkim kołnierzem na mieszek - to raczej przeboleję - ma ktoś może u siebie gałkę od innego modelu? Czy słabo to będzie wyglądało?

gała CR-V
http://www.honda-access.com/jsp/accimages/268/5019/4495.JPG

gała civic:

http://www.honda-access.com/jsp/accimages/268/6098/2199.jpg

butler.gdansk
19-11-12, 10:38
http://i47.tinypic.com/15hoe2q.jpg

Ja mam u siebie taką.
Fotka co prawda nie moja http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?149661-N22A2-Alabaster-sreberko, ale u mnie identycznie to wygląda.
Całkiem fajnie się zgrywa z "kosmicznym" wyglądem kokpitu :)

zyga502
19-11-12, 18:39
[QUOTE=siemaR;1802659]Akcesoryjna gała skórzano-aluminiowa do 5D kosztuje prawie 500 pln - sporo, znalazłem promocję na gały do CR-V - 230 zł - gwint jest taki sam? Wydaje mi się, że powinna pasować - różną się tylko na dole takim niewielkim kołnierzem na mieszek - to raczej przeboleję - ma ktoś może u siebie gałkę od innego modelu? Czy słabo to będzie wyglądało?

wg mnie będzie to wyglądało bardzo słabo ,bo wersji 5d nie ma mieszka i dlatego gałkę się tylko nakręca ,natomiast gałka od CRV jest takze nakręcana ,ale ma mieszek ,który zapina się na wcisk jak np w civicu 4d,a tak wogóle to w PLAZIE mają teraz promocję i taką gałkę zmiany biegów jak na fotkach do civica 4d kupiłem za 236zł
hm dopiero doczytałem ,wydaje mi się ,że ta gałki do civica CRV i 4D są takie same

siemaR
19-11-12, 19:29
Mam nowy plan na gałę - ten kawałek tulejki z kołnierzem na mieszek na dole chcę po prostu odciąć i wtedy będzie identyczna jak 5D akcesoryjna... Mam nadzieję, że gwint pasuje, jutro postaram się ogarnąć temat.

zyga502
19-11-12, 20:14
no chyba ,że tak,jak ładnie odetniesz,że nie będzie widać, to różnicy w sumie też nie będzie wielkiej do gałki od 5D

Pretorian
19-11-12, 23:24
A ja tam na jednej widzę 5 biegów, a na drugiej 6 :)

siemaR
19-11-12, 23:42
A ja tam na jednej widzę 5 biegów, a na drugiej 6 :)

Brawo za spostrzegawczość, nie zauważyłem :) Zdjęcia podlinkowane z honda-access.com - tam mają błąd, w opisie civic 5D - jest napisane, że 6MT, po part nr też się zgadza - 08U92-SMG-610B. Tak czy inaczej gałki są takie same, mają wygrawerowane cyfry do 6 - różnią się mam nadzieję tylko tym kołnierzem na mieszek.

Pretorian
20-11-12, 10:16
Gdyby ta gałka dla 5D też była w promocji to chętnie bym ją przyjął.
Rozumie, że kupujesz tą dla 4D i będziesz pasować do 5D? Czekam na efekt Twoich prac :)

siemaR
20-11-12, 11:08
O to chodzi, że do 5D kosztuje 2 razy tyle, wersje z mieszkami są o połowę tańsze - dobrze rozumiesz, chcę wersję z mieszkiem założyć do 5D. 4D i CR-V są takie same - part nr 08U92-SWW-620 i znalazłem jeszcze z końcówką 610 - jedna jest jasne aluminium, druga ciemne - za 2 dni mogę mieć w AutoWitolin, podzwonię jeszcze po innych, może gdzieś jest od ręki do obejrzenia, bo ze zdjęć jakoś nie mogę się zdecydować czy ciemna czy jasna.

mikocivic
20-11-12, 14:15
Malowanie złazi niestety. Ja do mojej 4D kupiłem gałkę od 5D. Pasuje, choć jest trochę krótsza. Wygląd też super...

TRAFO
20-11-12, 15:46
Jest prosta metoda na to, żeby farba nie schodziła.
Obrączkę trzeba na lewą rękę przełożyć a żonie rzadko dawać kierować, chyba że w rękawiczkach :)

Pretorian
20-11-12, 23:25
Malowanie złazi niestety. Ja do mojej 4D kupiłem gałkę od 5D. Pasuje, choć jest trochę krótsza. Wygląd też super...

To ja kupuję do 4D i zamiana :]

rafik1984
23-11-12, 19:39
Ja mam 70 tys w swoim , jeżdżę z obrączką , a poprzednia właścicielka nawet z paroma pierścionkami i u mnie farba nie złazi ale za to mam porysowaną płaszczyznę z rysunkiem zmian biegów...

JarekW
24-11-12, 12:15
Jest prosta metoda na to, żeby farba nie schodziła.
Obrączkę trzeba na lewą rękę przełożyć a żonie rzadko dawać kierować, chyba że w rękawiczkach :)

Taka informacja powinna być oficjalnie podawana przez Hondę w instrukcji obsługi ;)

PS. Czy element w kolorze srebrnym w gałce akcesoryjnej (miejsce, w którym pokazane są przełożenia) wykonany jest z metalu czy tworzywa sztucznego?

zyga502
24-11-12, 19:04
wydaje mi się ,że ten element jest wykonany z aluminium,przynajmniej tak wygląda,gałka jest fajna,dobrze leży w dłoni (nawet żona nie czepiała się tego "zbędnego" wydatku :-),ale gdybym miał ją kupić w cenie bez promocji to chyba bym się nie zdecydował,mam ją kilka dni ,ale już wiem ,gdzie farba zejdzie na 100%

JarekW
24-11-12, 22:53
wydaje mi się ,że ten element jest wykonany z aluminium,przynajmniej tak wygląda,gałka jest fajna,dobrze leży w dłoni (nawet żona nie czepiała się tego "zbędnego" wydatku :-),ale gdybym miał ją kupić w cenie bez promocji to chyba bym się nie zdecydował,mam ją kilka dni ,ale już wiem ,gdzie farba zejdzie na 100%

Właśnie ta cena mnie obecnie kusi. ~250 zł to nie 450 zł.

zyga502
25-11-12, 13:50
jeśli Cię kusi to nie zastanawiaj się ,naprawde fajny dodatek do autka,ja nie żałuję ,że ją kupiłem

siemaR
26-11-12, 17:44
Dla zainteresowanych - gałka z CR-V, 4D na 100% pasuje do 5D, gwint jest taki sam, tulejka na mieszek jest oddzielnym elementem i swobodnie można ją zdjąć i przyciąć - wtedy nie będzie się różniła niczym od tej dedykowanej do 5D, chwilowo przymiarka bez przycinania:

http://img266.imageshack.us/img266/2062/20121126165859.jpg

http://imageshack.us/a/img805/5611/galainstr.jpg

Gałka powiedzmy, że ciekawsza niż standardowa, ale pierwsze wrażenie - dupy nie urywa, obawiam się, że też po jakimś czasie zacznie schodzić farba - zobaczymy jak trochę pojeździ - ogólnie za 200zł z groszami można sobie kupić, w normalnej cenie 470 moim zdaniem nie warto. I wydaje mi się, że jest trochę dłuższa, łatwiej się po nią "sięga"

zyga502
26-11-12, 18:25
I wydaje mi się, że jest trochę dłuższa, łatwiej się po nią "sięga"

mam dokładnie takie same odczucia,z resztą Twojej wypowiedzi tez się zgadzam niestety

kedzior1231
27-11-12, 10:09
Witam wszystkich. co do gałki pierwsze co po zakupie to wymieniłem właśnie ją. jest trochę dłuższa, ale jej kształt idealnie pasuje do dłoni przynajmniej w mojej ocenie, co do ceny to pamietam ze bez promocji chyba 320 zapłaciłem. obliczyli mi jeszcze parę groszy za 2 miechy czekania.

JarekW
27-11-12, 23:01
Takie moje spostrzeżenie... Siedziałem dziś w najnowszym Civicu 5d i tam dźwignia zmiany biegów do złudzenia przypomina właśnie akcesoryjną, o której mowa w wątku.

prz3mo
29-11-12, 19:55
A nie lepiej oryginalny Skunk2? Mam takową w ufo i świetnie pasuje do całości wnętrza tego auta. Jedyny minus, że w zimie może rękę odmrozić ;)

kedzior1231
29-11-12, 23:04
a w upały można się przypiec, ale generalnie akcesorium godne polecenia :)

Civil
01-12-12, 21:34
Akcesoryjna gała skórzano-aluminiowa do 5D kosztuje prawie 500 pln - sporo, znalazłem promocję na gały do CR-V - 230 zł - gwint jest taki sam? Wydaje mi się, że powinna pasować - różną się tylko na dole takim niewielkim kołnierzem na mieszek - to raczej przeboleję - ma ktoś może u siebie gałkę od innego modelu? Czy słabo to będzie wyglądało?

gała CR-V
http://www.honda-access.com/jsp/accimages/268/5019/4495.JPG

gała civic:

http://www.honda-access.com/jsp/accimages/268/6098/2199.jpg

Szukam do mojego Civica takiej lub podobnej galki w rozsadnej cenie....
... moze ktos wie gdzie mozna takie cos nabyc w necie lub poza nim ?

JarekW
02-12-12, 01:18
Szukam do mojego Civica takiej lub podobnej galki w rozsadnej cenie....
... moze ktos wie gdzie mozna takie cos nabyc w necie lub poza nim ?

Na allegro cena to ~450 pln. W ASO powinna być na nie jeszcze promocja (~250 pln).

Wysyłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk 2

Civil
02-12-12, 10:53
Znalazlem na Allegro sliczna galke. ....... olera ale jest pod automat :(
kosztuje tylko (!) 100zl ..... moze ktos bedzie mial na nia "ochote" wiec zamieszam link......
http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-do-hondy-skrzynia-i-shift-i2827944883.html
ojjj kupilbym taka pod manuala ;(.

pzdr

Ordi
02-12-12, 14:13
Jak chcecie to mogę załatwić gałki Mugena za około 270pln + wysyłka
Tak ona wygląda:
http://www.petrol-head.com/files/2012/07/08_civic_mugen_081.jpg
http://www.jpcoolcar.com/jpebay/mugen%20pedal/mugen%20mt-9.jpg

Czas oczekiwania do 20dni bo przyszły by prosto w Japonii

butler.gdansk
02-12-12, 14:58
Jak chcecie to mogę załatwić gałki Mugena za około 270pln + wysyłka

Czas oczekiwania do 20dni bo przyszły by prosto w Japonii

Kształt banalny, ale nawet fajnie to wygląda.
Tak się zastanawiałem kiedyś czy sobie sam takiej z "amelinium" w robocie nie zrobić.
Koszty to mniej niż 100zł, a dowolną grawerkę można walnąć.

Ordi
02-12-12, 15:03
cwaniaczek bo ma dostęp do CNC :p
Btw.
Myślę że przed świętami podeśle ci ten mój wzór o którym gadaliśmy do wglądu ;) Narazie jest zimno a mi się pieruńsko nie chce iść do garażu i tego mierzyć hehe

butler.gdansk
02-12-12, 15:24
cwaniaczek bo ma dostęp do CNC :p
Btw.
Myślę że przed świętami podeśle ci ten mój wzór o którym gadaliśmy do wglądu ;) Narazie jest zimno a mi się pieruńsko nie chce iść do garażu i tego mierzyć hehe

To wyślij mi to pocztą... Nie było by wygodniej dla nas obu? Chyba że nie da rady...

Ordi
02-12-12, 15:42
chyba musiał bym ci wysłać pół motoru pocztą... :) Bo muszę wymierzyć dokładne położenie względem tarczy hamulcowej i wahacza tylnego... Tam jest mega ciasno i wystarczy 5mm nie w tą strone i lipa :-/ Postaram się to dokładnie wymierzyć i rozrysować w 3D i w autocadzie wszystkie rzuty... to się jeszcze zgadamy na priva co i jak ;-)

JarekW
02-12-12, 20:12
Znalazlem na Allegro sliczna galke. ....... olera ale jest pod automat :(
kosztuje tylko (!) 100zl ..... moze ktos bedzie mial na nia "ochote" wiec zamieszam link......
http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-do-hondy-skrzynia-i-shift-i2827944883.html
ojjj kupilbym taka pod manuala ;(.

pzdr

To jest ta sama gałka, o której w tym wątku mowa. Tylko grawerka jest pod automat.

Ordi
17-12-12, 00:13
tak na szybko znalazłem na allegro:
http://allegro.pl/galka-biegow-civic-type-r-fd2-fn2-ufo-6-mt-kula-i2872792280.html

Btw. nakrętka nie jest koneiczna bo można zamontować na klej ;) Albo dokupić zwykłą nakrętkę :)

Ordi
20-12-12, 15:48
Edit:
Nieaktualne

buri
21-12-12, 12:32
Jak chcecie to mogę załatwić gałki Mugena za około 270pln + wysyłka
Tak ona wygląda:
http://www.petrol-head.com/files/2012/07/08_civic_mugen_081.jpg
http://www.jpcoolcar.com/jpebay/mugen%20pedal/mugen%20mt-9.jpg

Czas oczekiwania do 20dni bo przyszły by prosto w Japonii

w zwyklym 3/5d gdzie nie ma miszka przy dwigni zmiany biegow taka galka wyglada co najmniej dziwnie
chcialem kupic taka z ctr'a do siebie i jak przymierzylem to dalem sobie spokoj ale oczywiscie co kto lubi

kenzi
21-12-12, 14:08
Pewnie że to kwestia gustu ,osobiście wolałbym założyć gałe od ctr lub skunk2 , niż akcesoryjną która wygląda jak pyta diabła do mieszania smoły.

Ordi
21-12-12, 23:52
...która wygląda jak pyta diabła do mieszania smoły.
+1
Już cie lubie :D hehehe

Fatan
22-12-12, 14:55
http://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201212/1355938813_sttt1k_500.jpg

To jest to! :D

donelvis
24-07-13, 22:08
mam pytanie, może dla niektórych banalne, ale jak zdejmuje się gałkę zmiany biegów w Hondzie Civic 8 gen 5D?
normalnie wykręca się ją czy jakoś na zatrzasku ona jest?
pytam, bo planuję zmienić na nową.

agrttc
24-07-13, 22:46
najnormalniej w świecie odkręcasz :)

donelvis
24-07-13, 22:52
najnormalniej w świecie odkręcasz :)

dzięki za odpowiedź, a czy gałka od TYPE-R (taka metalowa, srebrna) pasuje plug&play do 5D ?

agrttc
24-07-13, 23:05
od type r nie wiem, nie miałem ale mysle ze tak, chyba wszystkie do hondy były wkręcane. na pewno pasuje skunk 2 bo zakładalem niedawno :)

donelvis
24-07-13, 23:18
od type r nie wiem, nie miałem ale mysle ze tak, chyba wszystkie do hondy były wkręcane. na pewno pasuje skunk 2 bo zakładalem niedawno :)

a gdzie można kupić ta skunk 2? masz jakieś zdjęcia jak to wygląda?

agrttc
24-07-13, 23:24
Był tu na forum temat odnośnie gałek i są tam też zdjęcia.
Użytkownik jarusnet sprzedaje oryginalne a w dziale "sprzedam" też się pojawiają, zarówno oryginały jak i repliki ( są tańsze ;) )

donelvis
24-07-13, 23:33
Był tu na forum temat odnośnie gałek i są tam też zdjęcia.
Użytkownik jarusnet sprzedaje oryginalne a w dziale "sprzedam" też się pojawiają, zarówno oryginały jak i repliki ( są tańsze ;) )

dzięki. zgłębię temat i coś zakupię :)

buri
25-07-13, 10:07
a gdzie można kupić ta skunk 2? masz jakieś zdjęcia jak to wygląda?

a tu masz zdjecia skunksa

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?102057-Short-Shifter/page23

szczepar
25-07-13, 10:10
Ja tam zwyczajnie w świecie polakierowałem gałkę :P

qbax
25-07-13, 10:30
Tak to wygląda - gałkę Skunka2 można głęboko wkręcić wtedy shortshifter nie jest już potrzebny - jedyna jej wada to, mocno się nagrzewa w gorące dni.
http://img.tapatalk.com/d/13/07/25/a8uvesu2.jpghttp://img.tapatalk.com/d/13/07/25/ysa8ybuv.jpg

prz3mo
25-07-13, 11:57
qbax, jak zrobiłeś to że masz mieszek? :) możesz coś bliżej napisać? Czy to jakiś oryginalny od H (innej wersji) i jak go tam wcisnąłeś? :)

zombie6
25-07-13, 12:03
http://allegro.pl/galka-momo-combat-evo-sklep-wawa-sparco-omp-i3418526321.html - już kiedyś wklejałem. Ja miałem taką i do UFO-ka pasuje idealnie bez żadnych przeróbek - elegancko wykonana, trwała, wygodna, ładna i....nieco droga ;). Ta fabryczna to jakaś kpina - plastic-fantastic - w VII genie fabrycznie w Sporcie miałem elegancką skórzaną gałkę w standardzie, a w Type S + dostałem badziewny, nagrzewający się niemiłosiernie i jeszcze złuszczający plastik - księgowy zarządził widocznie.... :)

qbax
25-07-13, 12:16
Na ebayu są gotowe, podłokietnik też w skórę dałem.
Jakoś wcisnąłem nie było aż tak ciężko
http://item.mobileweb.ebay.ie/viewitem?sbk=1&nav=SEARCH&itemId=350722353221

mirek58
25-07-13, 12:48
Czy do normalnej gałki zmiany[Honda Civic UFO] biegów skórę [mieszek]jeśli tak to prosiłbym linka.

Pozdr.Mirek

Camaro
25-07-13, 13:28
Tak to wygląda - gałkę Skunka2 można głęboko wkręcić wtedy shortshifter nie jest już potrzebny - jedyna jej wada to, mocno się nagrzewa w gorące dni.

Możesz dać szerszą "panoramę" wnętrze razem z gałką? Ciekawi mnie, jak to wygląda w szerszym ujęciu.

prz3mo
25-07-13, 13:31
Możesz dać szerszą "panoramę" wnętrze razem z gałką? Ciekawi mnie, jak to wygląda w szerszym ujęciu.

Uwierz na słowo - oryginalny Skunk2 bardzo fajnie pasuje i komponuje się z całym wnętrzem ufo. Milion razy lepiej aniżeli oryginalne "coś".
Wady to tak jak ktoś już wyżej wspomniał - gdy auto postoi w słońcu to gałka na początku parzy w dłoń... w zimie z kolei mega zimna ;) Ale to moim zdaniem do przeżycia, jej wygląd rekompensuje wszystko :)

lozik
25-07-13, 13:37
mogę spróbować zrobić panoramę wnętrza se skunkiem2 w swoim civicu ale tak jak mówi prz3mo, pasuje ona idealnie, a mnie dodatkowo właśnie brak mieszka pasuje jeszcze bardziej :)

ClubX
25-07-13, 13:47
U mnie w 5-tce jest gałeczka z jednolitego materiału i takie były najlepsze.
Wyciera się, ale żadna farba nie schodzi :)

prz3mo
25-07-13, 13:47
Szkoda, że tych mieszków nie ma (chyba) w PL, nigdy nic z ebaya nie kupowałem...

jockow
25-07-13, 14:14
A ja do sedana kupiłem gałkę z Hondy CRZ aluminiowo-skórzana kulka szyta niebieską nicią pasującą do zegarów i podświetlenia bardzo ładna dałem 150zł na aledrogo.

qbax
25-07-13, 14:31
Szkoda, że tych mieszków nie ma (chyba) w PL, nigdy nic z ebaya nie kupowałem...

To polak sprzedaje - nie ma co się bać ebaya :-)
http://www.ebay.pl/sch/i.html?_nkw=Civic+06+11&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=See-All-Categories&_okw=Civic+06+11&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Kod+pocztowy&LH_SALE_CURRENCY=0&_fss=1&_fsradio=%26LH_SpecificSeller%3D1&_saslop=1&_sasl=Topgaiters+&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50

lozik
25-07-13, 14:40
Camaro tak wygląda wnętrze civica z oryginalnym Skunk2 w kolorze grafitowym, zgrywa się z drążkiem i całą resztą.

http://i1361.photobucket.com/albums/r677/lukaszloza/IMG_1100_zps09c4f4e0.jpg

donelvis
25-07-13, 14:43
tak się zastanawiam, jak wygląda kwestia dotykania takiej metalowej gałki zimą? czy jest to mocno niekomfortowe? oraz podczas gorących dni, pewnie mocno się nagrzewa? ma ktoś doświadczenia z używania takich gałek w zimowych i gorących okresach?

h16v
25-07-13, 15:07
tak się zastanawiam, jak wygląda kwestia dotykania takiej metalowej gałki zimą? czy jest to mocno niekomfortowe? oraz podczas gorących dni, pewnie mocno się nagrzewa? ma ktoś doświadczenia z używania takich gałek w zimowych i gorących okresach?

http://www.honda-access.com/jsp/accimages/268/6098/2199.jpg
Osobiście dobrze mi się jeździ z tą akcesoryjną gałką. Owszem Skunk wygląda fajnie ale moim zdaniem jest za krótki szczególnie jak się ma Short Shifter. Ta gałka jest dość wysoka i trzymając rękę na podłokietniku mam ją na jednym poziomie co jest bardzo wygodne. Co do temperatury to ja już od kilku lat jeżdżę w letnich rękawiczkach rowerowych i jest super, bo kierownice się dobrze trzyma a w upalne dni nie kleje się do niej.

donelvis
25-07-13, 15:13
http://www.honda-access.com/jsp/accimages/268/6098/2199.jpg
Osobiście dobrze mi się jeździ z tą akcesoryjną gałką. Owszem Skunk wygląda fajnie ale moim zdaniem jest za krótki szczególnie jak się ma Short Shifter. Ta gałka jest dość wysoka i trzymając rękę na podłokietniku mam ją na jednym poziomie co jest bardzo wygodne. Co do temperatury to ja już od kilku lat jeżdżę w letnich rękawiczkach rowerowych i jest super, bo kierownice się dobrze trzyma a w upalne dni nie kleje się do niej.

ta gałka bardzo mi się podoba, ale jej obecna cena 472,95 PLN jest trochę wysoka...

qbax
25-07-13, 15:25
Tu masz taniej z wysyłką 333zł (52+15 funtów)
http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-civic-5-door-gear-shift-knob-6mt2012-p-1256.html

http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-civic-5-door-gear-shift-knob-manual-6-speed-p-1084.html

lozik
25-07-13, 15:55
Skunk2 oczywiście nagrzewa się latem i jest zimny zimą ale nie na tyle żeby się oparzyć czy odmrozić ;) po chwili gałka jakoś wyrównuje temperaturę z ręką albo ręka się przyzwyczaja, po wyjeździe z parkingu w zasadzie nie czuję problemu a w trakcie jazdy nigdy nie miałem kłopotów.
Co do jej długości to w zestawie jest śruba kontrująca więc można ustalić sobie wygodną pozycję. Ja osobiście dokręciłem ją do samego końca "skracając" drążek a mimo wszystko spokojnie sięgam z podłokietnika ;)

Camaro
25-07-13, 18:01
Camaro tak wygląda wnętrze civica z oryginalnym Skunk2 w kolorze grafitowym, zgrywa się z drążkiem i całą resztą.

Dzięki. Mnie właśnie w tej formie (bez mieszka) jakoś nie przekonuje. Kwestia gustu (podobnie mam ze spojlerem od CTR-a w wersjach 5d ;))

donelvis
25-07-13, 18:01
a można wymienić sam ten środek (ten co są na nim rozpisane biegi) ? bo w sumie u mnie gałka jest ok, nic z niej nie zeszło, tylko ta część z biegami jest mocno wytarta, tak że już prawie nie widać rozpiski biegów. wiadomo, że nie jest mi ta rozpiska do niczego potrzebna, ale po prostu brzydko to wygląda...

zyga502
25-07-13, 18:31
A ja do sedana kupiłem gałkę z Hondy CRZ aluminiowo-skórzana kulka szyta niebieską nicią pasującą do zegarów i podświetlenia bardzo ładna dałem 150zł na aledrogo.

jacek dawaj fotke z tą gałką:D

filipfm
25-07-13, 22:11
jacek dawaj fotke z tą gałką:D

Wygląda baaardzo podobnie jak ta z s2000 :)

bunet
25-07-13, 22:31
Poszukam, chyba mam oryginalną gałkę(nową).
Jak coś to mogę sprzedać.

dzierzan
26-07-13, 09:16
A ja u siebie mam gałkę i mieszek od Accorda VIII i wygląda tak

http://imageshack.us/a/img39/2797/j1yk.jpg

kvas
29-07-13, 09:07
Skunk2 oczywiście nagrzewa się latem i jest zimny zimą ale nie na tyle żeby się oparzyć czy odmrozić
Ja zakładam na skunka czapke jak stoi na słońcu bo jak się rozgrzeje to Matko Bosko...

arkona
13-10-13, 23:40
A ja u siebie mam gałkę i mieszek od Accorda VIII i wygląda tak

http://imageshack.us/a/img39/2797/j1yk.jpg
Witam
Jestem nowy a forum. Mam pytanie jak najłatwiej wymienić stary mieszek na nowy nic przy tym nie uszkadzając?

zyga502
14-10-13, 22:00
musisz podważyć ten element jaśniejszy najlepiej czymś szerokim jak karta np bankomatowa ;) ,a i wcześniej odkręć gałkę zmiany biegów,mieszek jest na zszywkach z tego co pamiętam,sam zobaczysz

arkona
16-10-13, 10:45
musisz podważyć ten element jaśniejszy najlepiej czymś szerokim jak karta np bankomatowa ;) ,a i wcześniej odkręć gałkę zmiany biegów,mieszek jest na zszywkach z tego co pamiętam,sam zobaczysz

Dziękuję bardzo za wskazówki przydały się.