PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpanie na gazie (inst. sekwencyjna )



kiciarz
10-01-06, 18:43
witam. mam od niedawna w swoim accordzie zainstalowana gazownie sekwencyjna. od samego poczatku byly z nia problemy. podczas jazdy czuc delikatne szarpanie samochodu, bez roznicy na jakim biegu jade i przy jakich obrotach. raz to szarpanie jest wieksze raz mniejsze.wymienili mi wszystkie podzespoly instalacji na nowe i dalej to samo... moze ktos mial stycznosc z takimi anomaliami. za wszelka pomoc serdeczne Bog zaplac :)
pozdrawiam

tfidos
10-01-06, 22:46
moze zainteresuj sie zaplonem ?

kiciarz
11-01-06, 08:49
ale gdyby cos bylo z zaplonem to na benzynie tez by sie meczyla, a w tym przypadku idzie jak przecinak :) wymienilem swiece, przeczyscilem kopulke, i dalej szarpie subaniec, czesciej jak powoli mu dodaje gazu, zadziej ale za to mocniej jak wcisne do oporu....

kosiniak
11-01-06, 10:50
przewody?? na beznynie moze byc ok na gazie juz za to nie!!

ppm702
11-01-06, 11:08
przewody, za małe wtryski gazu (przerabiałem tu u siebie), czyli zły skład mieszanki, regulacja.

Po pierwsze każ sobie dobrac odpowiednio dysze wtryskiwaczy gazowych, po drugie niech wezmą laptopa i zrobia dynamiczną regulację map gazu pod obciążeniem w trakcie jazdy. Skończą się TWoje problemy :)

kiciarz
11-01-06, 18:46
najlepsze to jest to ze wymieniali wszystko na nowe. wymienili cala listwe wtryskow,sensor obrotow, komputer, zmieniali mapy, w trakcie jazdy rowniez zmienial mape i d...... koles podal mi numer do jakiegos elektronika samochodowego zeby mi zmianil kat zaplonu!! wydaje mi sie ze jesli cos by bylo z zaplonem to i na benzynie by nie szedl rowniez!!nie mam juz zielonego pojecia co moze byc ....

Dzida
11-01-06, 18:52
Niekoniecznie, bo gaz się wolniej spala i potrzebuje troche przyśpieszonej iskry (niekoniecznie oczywiscie) więc na benzynce może byc spoko, a na LPG lipa...

[ Dodano: 11-01-06, 18:59 ]
"mieszanka gazowo - powietrzna ma mniejszą wartość energetyczną niż benzyna(...). Straty mocy można starać się nadrobić lekkim przyspieszaniem zapłonu 3 do 5 stopni więcej."

kiciarz
11-01-06, 19:00
istnieje taka opcja ze mam wlaniete przewody wysokiego napiecia ?? moze one nie daja odpowiedniej iskry na swiece i ..... ?? po zmnianie kata zaplonu jesli to nie to chyba zawsze mozna ustawic taki jaky byl ??