PDA

Zobacz pełną wersję : Autoamtycznie skladane lusterka



czyzu
13-01-09, 15:32
Ma ktos moze patent aby przy wl przycisku od skaldania lusterek po wyl stacyjki/silnika automatycznie sie skaldalay i przy wl stacyjki/silnika automatycznie sie "rozkladaly"?

zyga502
13-01-09, 16:28
nie ma takiej opcji niestety w hondzie,trzeba to robić za każdym razem ręcznie

bunet
13-01-09, 16:43
Ja uważam, że nawet obecne rozwiązanie jest lepsze niż automatyczne składania.
Al za to fajnie było by mieć składanie lusterek w kluczyku(pilocie):)
Pzd

Qrczak86
13-01-09, 17:36
Zgadzam się z przedmówcą... szczególnie teraz w zimę, lusterka mogą przymarznąć i uszkodzą się silniczki, lub mogą pociągnąć kawał lodu ze sobą - u mnie tak zrobiły i poskutkowało zarysowaniem plastiku obok lusterka... nic fajnego. Lepiej samemu zdecydować kiedy złożyć lustra :)

zyga502
13-01-09, 18:06
ja również zgadzam się z przedmówcami ,ale na okres letni to byłoby dobre rozwiązanie ,a już wg mnie najważniejsze jest to ,że moglibyśmy mieć wybór automat lub ręcznie

Kozo
13-01-09, 18:18
a jakby to podpiac np. do centralnego. mam 2006 rocznik i samo sie autko zamyka i jesli wtedy dalby impuls na lusterka. Tak tylko glosno mysle :)

mroziu
13-01-09, 18:34
A ja wyrażę zupełnie odmienne zdanie. Składane lusterka to nic fajnego na parkingach marketowych. Jak złożysz lusterka to kierowcom innych samochód od razu wydaje się że mogą bliżej stanąć i zostaje mi wsiadanie przez bagażnik. Po paru takich akcjach przestałem składać lusterka. I problem się rozwiązał :)

Kozo
13-01-09, 18:55
A ja wyrażę zupełnie odmienne zdanie. Składane lusterka to nic fajnego na parkingach marketowych. Jak złożysz lusterka to kierowcom innych samochód od razu wydaje się że mogą bliżej stanąć i zostaje mi wsiadanie przez bagażnik. Po paru takich akcjach przestałem składać lusterka. I problem się rozwiązał :)

tak, apropo, pojechalem dzisiaj do oszołoma i stanalem tak ze juz sie dalej nie dalo - wokol pusto, wracam, a kolo mnie stanal gosciu 10 letnia favoritka, tak ze ciezko bylo wejsc do samochodu, a miejsca bylo tyle ze moglismy stanac w poprzek, od razu dostalem cisnienia, ale na szczescie nigdzie mnie drzwiami nie machnal bo bym poczekal sobie na niego - nie wiem czy mu sie tak auto spodobalo czy co? :)

lukione
13-01-09, 21:36
Dlatego trzeba albo zajmować 2 miejsca albo stawać na szarym końcu gdzie nikomu by nie przyszło do głowy parkować:p Mnie raz pokusiło zaparkować w dość ciasnym miejscu pod uczelnią i nie zdążyłem wysiąść jak mi koleś zderzak przerysował swoim bokiem bo jeszcze chciał sie obok mnie zmieścić:mad:

czyzu
14-01-09, 01:50
tak wlasnie myslalem. szkoda bo casem by ta funkcja sie przydala

Ca$h
23-02-09, 19:05
kiedyś widziałem owy "bajer" koleś po opłaceniu benzyny na stacji wraca do auta otwiera a lusterka w automacie sie roskladaja :) napewno da sie to zrobic, wystarczy pewnie cos w komputerze zaprogramowac trzeba w ASO popytac, albo na wlasna reke u elektryka...

Mariusz1
23-02-09, 19:22
Tylko pytanie po co?Jak potrzebujesz złozyc to masz od tego przycisk.Jak samochód zmrozony to wcale nie byłby to fajny "bajer" jak by mi sie lusterka składały samoczynnie.

Ca$h
23-02-09, 20:18
jak juz pisalem "bajer" i tyle... :)

semri
23-02-09, 21:58
a przypadkiem nie zdążył wsiąść i włączyć zapłonu? Ja czasem przed wyjściem chowam lusterka, następnie przy wyłączonym zapłonie naciskam przycisk lusterek i jak wracam włączę zapłon to się "otwierają"

zyga502
23-02-09, 22:00
tylko czy cash pisze o hondzie czy innym aucie,bo w innych markach tak właśnie może być np w vw można wybrać opcję auto lub ręczną składania lusterek

Ca$h
24-02-09, 01:23
mowie o civic VIII 5D no własnie mnie to zdziwilo bo wiem jak działa mechanizm w tym aucie :) koles podchodzil z ok 3m wcisnął guzik lampy zamrygały a lusterka w dół :) razem z moja szczęką :D takie rzeczy na pewno sie da zrobic tylko nie wiem czy za posrednictwem ASO.

Manwe
24-02-09, 19:06
trzeba było go zatrzymać i zagadać jak to zrobił :p

zyga502
24-02-09, 23:42
cud panie ,cud :D

kvas
25-02-09, 00:23
Pewnie jego kobita siedziala skulona na siedzeniu i w odpowiednim momencie naciskala guzik. Mieli po prostu dobre synchro :):):)

Pabloss
25-02-09, 16:47
Pewnie jego kobita siedziala skulona na siedzeniu i w odpowiednim momencie naciskala guzik. Mieli po prostu dobre synchro
mmm pewnie ze to bajer ale ja chcetnie bym chciał taki automat ... moja zona notorycznie nie sklada lusterek bo zawsze zapomina, czy to na parkingu czy to w garażu.

Manwe
25-02-09, 17:22
na civinfo jest sposób jak to wykonać ale jest on skomplikowany i to dość mocno według mnie :p

Pabloss
28-02-09, 10:48
na civinfo jest sposób jak to wykonać ale jest on skomplikowany i to dość mocno według mnie
zapodaj linka

Pabloss
14-09-11, 23:12
Koledzy odświerzam wątek, bo.... Niestety ale lewe lusterko czasmi się zacina i się nie składa. Wiecie co może być przyczyną. Chyba juz ktoś pisał tu o podobnym problemie. Zastanawiam się czy spawa rozbije się o czyszczenie czy wymianę mmmmmm np. Silniczka, a to pewnie trochę mnie szarpnie po kieszeni. Jeżeli ktoś z was mial podobny problem i już go nie ma to proszę o wypowiedz.

MateK
15-09-11, 00:28
Koledzy odświerzam wątek, bo.... Niestety ale lewe lusterko czasmi się zacina i się nie składa. Wiecie co może być przyczyną. Chyba juz ktoś pisał tu o podobnym problemie. Zastanawiam się czy spawa rozbije się o czyszczenie czy wymianę mmmmmm np. Silniczka, a to pewnie trochę mnie szarpnie po kieszeni. Jeżeli ktoś z was mial podobny problem i już go nie ma to proszę o wypowiedz.

No wlasnie... tyle jesli chodzi o temat.

Ja u siebie dosc czesto skladalem lusterka i efekt byl taki, ze jedno skladalo sie bardzo powoli, a pozniej w zasadzie przestalo (nie skladalo sie do konca). Zglosilem to w ASO i poskutkowalo to wymiana mechanizmu lusterka na gwarancji. Pozniej to samo z drugim i juz po gwarancji magicy w ASO cos zrobili... ale nie wiem co... w kazdym razie teraz jest ok, ale pytanie na jak dlugo. Moge sie dowiedziec jesli chcesz, przy okazji nastepnego przegladu. Z tego co pamietam to caly mechanizm jest plasticzany i po prostu... sie zuzywa :)

Nie radze kombinac i bajerowac bo skonczy sie tak jak u mnie :) Obecnie skladam lusterka tylko w wyjatkowych sytuacjach... nie mam sily wracac za jakis czas do tematu, jesli mechanizm znowu sie wyrobi/uszkodzi.

zyga502
15-09-11, 21:34
ja składam lusterka praktycznie po kilka razy dziennie i mimo 4 lat działają idealnie ,może nie trzeba było ich oszczędzać przez okres gwarancji,bo jakby miało się zepsuć to by się zepsuło

Pabloss
15-09-11, 23:52
Ja składama zawsze przy każdym parkowaniu czy to na parkingu pod supermarketem czy to w garażu, jest to według mnie bardzo fajne rozwiązanie. Jednak ponawiam pytanie czy wiecie co szlag trafia w tym mechanizmie i drugie pytanie czy orientujecie się ile może to kosztować. Oczywiście wiem że mogę zadzwonić do ASO i zapytać ale chciałem wiedieć jaki to przedział cenowy, aby w ASO mnie nie naciagnęli (bez obrazy dla kolegów z ASO) :-) działało bez problemów 3 lata i 8 miesięcy.

TRAFO
16-09-11, 20:47
Jak byłem pytać w czerwcu (Arher Kraków) to powiedzieli, że regeneracja napędu lusterka to koszt ok 180zł/lusterko. Zawsze możesz wcześniej podzwonić po różnych serwisach i uśrednić koszty... Chętnie poczytam co ci wyszło :)

Pabloss
16-09-11, 23:53
Jak byłem pytać w czerwcu (Arher Kraków) to powiedzieli, że regeneracja napędu lusterka to koszt ok 180zł/lusterko. Zawsze możesz wcześniej podzwonić po różnych serwisach i uśrednić koszty... Chętnie poczytam co ci wyszło :)

W styczniunczeka mnie przeglad i dokładnie tak zrobię jak piszesz, podzwonie i popytam. Nie chce mi się tracić czasu teraz więc odkładam problem na później. Dam znać jak już bedę miał sprawę wyjaśnioną.