PDA

Zobacz pełną wersję : wywala olej spod korka



kwiatu88
12-01-09, 20:40
witam, mam taki problem na dopalonym rozgrzanym silniku ostatnio zaczal mi wychlapywac olej przy odkreconym korku wlewu, slyszalem ze to cos oznacza i to cos niedobrego... wczesniej znaczy okolo miesiaca temu niebylo takiego czegos a oleju tez niedolewalem bo mi do tej pory wzial bardzo malutko. Co myslicie?

teg
12-01-09, 20:44
Problemy z kompresją, prawdopodbnie zawory, ale na tych silnikach się nie znam, więc może i pierścienie. POdjechać do warsztatu, zrobić pomiar kompresji i próbę olejową i się modlić ;) Ew. problem z jakąś odmą, nie wiem jak w tym silniku.

kwiatu88
12-01-09, 20:50
co to oznacza bo jestem laikiem i serducho mi zaczelo mocnij bic :P to jest silniczek 1.3 16V 93rok jakie są ewentualne koszta takich badan badz napraw?

Misiekemeryt160
12-01-09, 20:55
o jakim piszesz silniku.... pozatym przy odkreconym korku jak ma nie wyrzucać oleju jak przeciez tam wałek rozrządu sie kręci....

jero11
12-01-09, 23:47
witam, mam taki problem na dopalonym rozgrzanym silniku ostatnio zaczal mi wychlapywac olej przy odkreconym korku wlewu, slyszalem ze to cos oznacza i to cos niedobrego... wczesniej znaczy okolo miesiaca temu niebylo takiego czegos a oleju tez niedolewalem bo mi do tej pory wzial bardzo malutko. Co myslicie?

myślę że musisz zacząć jeździć z zakręconym korkiem:D
źle słyszałeś że to coś niedobrego, to jest normalne;)

skolopendra
13-01-09, 09:34
wywala olej spod korka

jak odpala na mrozach ,a niema innych niekojących objawów to się nie przejmuj ;)

pwl
13-01-09, 09:37
Nie ma wuja żeby nie strzelał olejem na odkręconym korku xD To normalne.

Baracuzzz
13-01-09, 13:46
Spod korka to normalne że chlapie, tam pracuje cały rozrząd. Ja słyszałem że źle jest jak wywala olej gdy wyciągniemy bagnet na pracującym silniku bo to oznacza że są przedmuchy od dołu silnika (przez pierścienie). Sam nie sprawdzałem bo jak autko chodzi mi elegancko to po co się martwić :) Wiem tylko że u ojca w maździe 626 2.0D Chlapie aż miło a auto jeździ i nic mu nie jest.