PDA

Zobacz pełną wersję : Coś nie tak z przyspieszeniem........



sebas2o
09-01-06, 20:28
Od pewnego czasu mam problem.Jak przełaczam z 1 na 2 lub z 2 na 3 to przez chwile samochód sie zamula trzymam równo gaz a on po jakis 2-3 sekundach przyspiesza czy to normalne , ja mysle ze od razu powinien wchodzic na obroty i przyspieszyc a nie po chwili.A jeszcze jedno nie raz jak jade i wrzucam na luz to obroty spadaja mi prawie do 0 i po chwili wchodza na 900 obr. ale samochód nie gaśnie no i kolejna rzecz która zauwarzyłem to jak jade tankowac i odkrecam korek wlewu to zasysa powietrze.Nie wiem czy to moze miec cos wspólnego.Ostatnio wymieniłem świece i zrobiłem reset kompa ale nie pomogło prosze was o rade chodz wiem ze pewnie juz o tym było ale wszedzie sa nie jasne odpowiedzi.Dlatego mysle ze mi pomozecie tym bardziej ze jestem tu od nie dawna.Pozdrawiam

kosiniak
09-01-06, 20:29
moze gdzies powietzra zasysa lewego i sie dusi??? sprawzdales pzrewody podcisnienia???

pirus
09-01-06, 20:30
kolejna rzecz która zauwarzyłem to jak jade tankowac i odkrecam korek wlewu to zasysa powietrze.
to jest jak najbardziej normalne, moja hania tak zawsze prosi o zupke :D

sebas2o
09-01-06, 20:32
A jak myslicie jak bym wymienił filtr paliwa i wyczyscił silniczek krokowy to mogłoby pomóc bo gdzies to kiedys czytałem :)

kosiniak
09-01-06, 20:34
oczywiście ze moglo by pomoc jezeli ktores z ww jest przyczyna :) powietzra tez mozesz wymienic, przydalo by sie tez wymienic swiece i przewody jezeli nie byly przez ciebie wymieniane??

sebas2o
09-01-06, 20:39
A przewody od podcisnienia to które to bo sie nie orientuje za bardzo macie moze jakąs fotke.

Hycelius
09-01-06, 20:41
Obroty do zera i podnoszą się i zmulas przy zmianie biegów?Przewody załonowe. Mam takie nowe w super cenie jak chcesz daj znać na privie.

Furious
09-01-06, 20:41
Moze kończy Ci sie sprzęgło? Nic nie smierdzi jak mu wciskasz a on nie jedzie? :)
A zasysanie jest normalne... bo w baku tworzy sie podcisnienie podczas normalnej jazdy

kosiniak
09-01-06, 20:42
A przewody od podcisnienia to które to bo sie nie orientuje za bardzo macie moze jakąs fotke.
no zioom te puste ktorymi leci powietzre!!

sebas2o
09-01-06, 20:47
Furious nie ze nie jedzie tylko po zmianie biegu z 1 na 2 przez chwile łapie muła a po jakis 2-3 sekundach dostaje kopa a i jeszcze jedno szarpie przy zmianie biegów :) Wymieniłem swiece no fakt były dojechane troche troche pomogło ale nie za duzo :(

Peter
09-01-06, 20:48
Zostaw silniczek krokowy w spokoju, bo to nie to. Wymien przewody WN.

sebas2o
09-01-06, 20:52
Kiedys po zgasiłem światło w warsztacie i odpaliłem samochód powinno byc widac przeskok iskry jak by to były przewody ale nie widziałem czegos takiego wiec moze to nie przewody a mozna jeszcez jakoś sprawdzic zeby nie kupywac nie potrzebnie?

Hycelius
09-01-06, 20:57
Jaki przeskok iskry.Zmień przewody i nie bedzisz miał problemu.

sebas2o
09-01-06, 20:58
Zreszta jak by to były przewody to by nie równo tez na postoju a to tylko w czasie jazdy dzis zrobiłem reset kompa to jeszcez nie wiem ale wczesnie to mi nawet na postoju falowały obroty ale przewody by miały taki wpływ przy przyspieszaniu :smile:

Hycelius
09-01-06, 21:06
Jeszcze dużo sie musisz nauczyć o cifiach.Powodzenia w resetach. :lol:

kosiniak
09-01-06, 21:08
[quote="Hycelius"]Jeszcze dużo sie musisz nauczyć o CIFIACHquote]
ty też zioom :grin:

sebas2o
09-01-06, 21:08
Hycelius twierdzisz ze reset nic nie pomoze?

Hycelius
09-01-06, 21:13
Rób sobie 10 resetów dziennie co 20 minut. Poza urojoną poprawą i lepszym samopoczuciem nic ci sie nie zmieni hehe. Kup nowe przewody zapłonowe i masz po kłopocie.

LemonR
09-01-06, 21:14
Przerabiam ten sam problem od jakiegoś czasu. Częściowo pomogło mi wyczyszczenie rozdzielacza zapłonu. Nie do końca jest OK ale zancznie lepiej. Przymierzam się do wymiany kopułki i palca. jak nie pomoże to polecą przewody. Jak dalej nic to dam wyregulować zawory. Potem ewentualnie wyczyszczę cały dolot. No może wcześniej dam wyregulować zapłon. Taki mam plan. A jak to wszystko nie pomoże to zamienię Hanię na ... ? Jakieś propozycje? :-)
LemonR

sebas2o
09-01-06, 21:18
Ja w najblizszym czsie zamierzam wymienic rozrzad i od razu zrobic regulacje zaworów , sprawdze tez zapłon.A tak przy okazji ile moga kosztowac kopułka ,palec i przewody.

Furious
09-01-06, 21:43
Hycelius cos sie uparł tych przewodow... fajnie ze masz na sprzedaz ale nie musisz tak po chamsku tego wciskac.. bedzie chcial wziasc przewody to wezmie :/

Hycelius
09-01-06, 22:10
??? Czy ja komuś wciskam przewody? Pulam na to czy on kupi je czy nie. Pisze mu tylko ze przyczyną jego problemów sa przewody zapłonowe.

sebas2o
09-01-06, 22:19
Teraz to ja juz sam nie wiem co mam wymienic zeby mi lepiej chodziła :(

LIO
09-01-06, 22:29
to mogą być przewody ...

rem36
09-01-06, 22:37
Ja chcialem od siebie dodac tyle ze przeraza mnie 100% pewnosc przeprowadzonej przez niektórych internetowej diagnozy usterki w samochodzie.....

Moim zdaniem przyczyna takich objawow

A jeszcze jedno nie raz jak jade i wrzucam na luz to obroty spadaja mi prawie do 0 i po chwili wchodza na 900 obr. ale samochód nie gaśnie

moze byc silniczek krokowy, bo on odpowiada za podtrzymanie obrotow biegu jalowego, zabrudzony moze reagowac z opoznieniem i powodowac opisane objawy.

to moga byc przewody, moze byc cos w aparacie zaplonowym, albo zupewnie cos innego....

ERKA
09-01-06, 22:38
Ja wyczyściłbym najpierw silniczek krokowy, potem recet ECU i do gabloty...powtórz.

spóźniłem się rem już to napisał jak walczyłem z klawiaturą

sebas2o
10-01-06, 10:29
Jak wyczyscic silniczek krokowy gdzie to mozna znalesc bo sie nie orientuje. :smile:

Furious
10-01-06, 10:39
Jest przy przepustnicy, przykrecony do kolektora ssacego:
http://img236.imageshack.us/img236/9216/sk00028vw.jpg

A czyscisz benzyna ekstrakcyjna, opis na stronie Wombata:
http://www.altech.com.pl/wbt/_poradnik/IAC.htm

ERKA
10-01-06, 10:41
Jak wyczyscic silniczek krokowy gdzie to mozna znalesc bo sie nie orientuje. :smile:

spróbuj opcji szukaj, gdzieś kiedyś było

sebas2o
10-01-06, 10:50
A ma ktos moze zdjecie silniczka przy silniku D15B2 bo na tym troche nie czaje.A i jesscze jedno po wyczyszczenie zrobic reset kompa.Wombat opisuje zeby wyciagnać bezpiecznik 7,5A a u mnie nie ma takiego tylko w tym miejscu gdzie powinien byc 7,5A jest 25 to dobrze czy zle.

Furious
10-01-06, 10:53
Dzizys... silniczek wyglada tak samo, poszukaj troche pod maska....
Wombat ma Accorda a ty Civica... :/ Bierzesz opis bezpiecznikow i szukasz palcem Back-Up 7,5A i wyciagasz... (pod maska drugi z lewej ostatni rzad...)

RDK
10-01-06, 10:59
chlopie widac ze niamasz jakiegos wielkiego pojecia (podobnie jak ja ;) ) wiec daruj sobie instrukcje i naprawy samochodu przez internet, tylko jedz do jakiegos zaprzyjaznionego mechanika,

przy grzebaniu samemu zaoszczedzisz na wymianie i czyszczeniu a spieprzysz cos drozszego,

w kazdym razie - powodzenia :)

ERKA
10-01-06, 11:09
...Wombat opisuje zeby wyciagnać bezpiecznik 7,5A a u mnie nie ma takiego tylko w tym miejscu gdzie powinien byc 7,5A jest 25 to dobrze czy zle.

Reset powinieneś zrobić. Jeżeli jako BUCK UP masz 25A to zmień go jak najszybciej na 7.5A. Pytanie dlaczego ktoś taki wsadził duży - bo tylko miał taki pod ręką, czy stale się poprzedni przepalał.

sebas2o
10-01-06, 11:14
No tego to własnie nie wiem sam sie zastanawiam wszyscy pisza zawsze o 7.5A a ja mam 25 A i nie wiem dlaczego moze sie cos stac.

blizniak
10-01-06, 11:21
ja bym obstawiał, że to jest cos z zapłonem (chyba mam obsesje na temat zapłonu bo juz na którys post tak samo odpowiadam :lol: ) możę sie zdeczka przestawił.

vtecmatti
10-01-06, 13:52
A jeszcze jedno nie raz jak jade i wrzucam na luz to obroty spadaja mi prawie do 0 i po chwili wchodza na 900 obr. ale samochód nie gaśnie

ja to samo mam


moze byc silniczek krokowy, bo on odpowiada za podtrzymanie obrotow biegu jalowego, zabrudzony moze reagowac z opoznieniem i powodowac opisane objawy.


sprobuje zrobis jak "rem36" proponuje, mam nadzieje ze pomoze