PDA

Zobacz pełną wersję : trzesczy, stuka, skrzypi!!!!



succi
09-01-06, 20:16
Civic 93' 3d!!!! Vgen!
Gdy przejezdzam po nierownosciach, dziwne trzeczenia, lekkie stukanie dobiega z tylu samochodu z okolic półki.
Mocowalem półke na różne sposoby i nic, wyjąłem i okazalo sie ze to nie polka!!!
Rozkrecalem mechanizm wycieraczki to tez nie to.
Wiem, wiem auto ma juz pare latek, ale te stuki doprowadzaja mnie do szału!!!
Myśle ze to uchylana szyba z racji moze juz nie najbardziej skutecznych podnośników hałasuje!!!
Pojecia juz nie mam co to moze byc innego!!!
Moze ktos z forumowiczów spotkal sie z tym samym probemem!!!
MAcie moze jakies rady sposoby na pozbycie sie tego problemu, bo normalnie zwarjuje!!!
POMOCY POMOCY
dzieki z gory za odpowiedzi!!!

Furious
09-01-06, 20:36
Wsadz kogos do bagaznika i niech slucha... czasami najlprostrze rozwiazania sa najlepsze.
Moga skrzypiec tez tuleje wahaczy w zawieszeniu...

prz3mo
09-01-06, 20:45
A propo stukow, trzeszczenia itd... to mozna zauwazyc, ze w niskich temperaturach zdarza sie, ze niektore elemety w aucie troche inaczej sie zachowują niz gdy jest cieplej.. Zauwazylem to np. gdy wczesniej jezdzilem Mazdą 323F. Teraz w Hondzie tez widze, ze plastki wnetrza, gdy jest bardzo zimno rano itp.. lubią sobie potrzeszczec.. :)

RDK
09-01-06, 20:51
A propo stukow, trzeszczenia itd... to mozna zauwazyc, ze w niskich temperaturach zdarza sie, ze niektore elemety w aucie troche inaczej sie zachowują niz gdy jest cieplej.. Zauwazylem to np. gdy wczesniej jezdzilem Mazdą 323F. Teraz w Hondzie tez widze, ze plastki wnetrza, gdy jest bardzo zimno rano itp.. lubią sobie potrzeszczec.. :)

jak najbardziej sie zgadzam z kolegą przedmówcą zwanym i znanym jako prz3mo :)
mnie tez wkur... trzeszczenie i stukanie i mam to samo, u mnie jest to półka, a zimą dodatkowo plastyki trzeszczą :)

Mateo
09-01-06, 21:12
Trzeba sie po prostu przyzwyczić, a najprawdopodobnie to stuka tylnia szyba. Zauważ że ona jest na dole zamocowana tylko w jenym miejscu więc, nie ma siły i musi stukać. U mnie jest to samo. Zastanawiam się czy nie można by tego czymś podkleić?

kenny
09-01-06, 21:31
A propo stukow, trzeszczenia itd... to mozna zauwazyc, ze w niskich temperaturach zdarza sie, ze niektore elemety w aucie troche inaczej sie zachowują niz gdy jest cieplej.. Zauwazylem to np. gdy wczesniej jezdzilem Mazdą 323F. Teraz w Hondzie tez widze, ze plastki wnetrza, gdy jest bardzo zimno rano itp.. lubią sobie potrzeszczec.. :)

jak najbardziej sie zgadzam z kolegą przedmówcą zwanym i znanym jako prz3mo :)
mnie tez wkur... trzeszczenie i stukanie i mam to samo, u mnie jest to półka, a zimą dodatkowo plastyki trzeszczą :)

Oj ziomy, fizyka klasa 4 szkoły podst. rozdział "temperaturowa rozszerzalność ciał" :P

W zimie plastiki się kurczą i są twardsze.

prz3mo
09-01-06, 21:35
Oj ziomy, fizyka klasa 4 szkoły podst. rozdział "temperaturowa rozszerzalność ciał" :P

W zimie plastiki się kurczą i są twardsze.

Zgadza sie. Ale tylko stwierdzilismy fakt, ze tak wlasnie sie dzieje :)

succi
09-01-06, 21:55
Zgadzam sie z MATEO, i tez stawiam na tylna szybe, zastanawiam sie moze by dac podnosniki do nabicia zeby byly twardsze i jakos trzymaly te nieszczesna szybe!!!
Albo pozostaje zabawa w podklejanie, ale jak juz wstepnie kombinowalem i zeby to ladnie wygladaleo(profesjonalnie) nie mam pojecia czym to zrobic!!
MOze jakas tasma do uszczelnianai okien!!!

redrac
09-01-06, 22:32
Nie szyba...Teraz sa wieksze temperatury ujemne i dlatego skrzypi...jak wyjezdzam rano z pod domu to mam wrazenie ze zaraz mi hania na pol peknie..Jak sie nagzeje to juz przechodzi..jak sa cieplejesze dni to ten objaw znika..

succi
10-01-06, 00:14
Jak bylo cieplej tez halasowalo, rzeczywiscie jakby mniej ale jednak!!!
Zwarjuje przez to cholerstwo!!!

ppm702
11-01-06, 12:42
ktoś do bagaznika i niech słucha. Na łączenia plastików gąbkowa uszczelka do okien i przejdzie. Pamiętaj tylko, żeby ją kleić na ciepło :!:

kris-cf
11-01-06, 18:27
powtórze sie ale na 99% bedzie to tylna szyba + plastiki,u mnie dodatkowo skrzypi szyber dach tak ze oby do wiosny :razz:

siemaR
11-01-06, 19:25
a może to nie półka ani szyba tylko oparcia tylnej kanapy na zatrzaskach sobie stukają ;)

eferugieo
11-01-06, 20:22
Ja miałem podobny problem w swojej hondzie (92 rok, D13B2), stuki dochodziły z tyłu i strasznie mnie wkurzały. W końcu któregoś dnia byłem na zakupach w castorami kupić drzwi i musiałem jechać z otwartą klapą i złożonymi siedzeniami. Stuki ustały. Jak sie okazało bo potem sie wsłuchiwali znajomi podczas jazdy stukała po pierwsze klapa, bo jak wiadomo w tym modelu trzyma sie to w jednym miejscu :). Zamek z górnej klapy stukał o zamek w dolnej, więc podkleiłem tam troche gumy, oblepiłem to troszke taśmą teflonową i to już nie stukało. Jednak jak sie okazało coś jeszcze z tyłu stukało, i były to zatrzaski z siezeń tylnich. Też okleiłem to tasmą teflonową i nie stuka :)

minime
17-01-06, 09:46
Dolacze sie chwilowo do kolejki ,
a mi skrzypi fotel kierowcy, chyba juz mocno zuzyty jest, nie wiadomo jaka byla historia tego auta w przeszlosci ;) ale moze jest jakas metoda oprocz wstawiania nowego aby zlikwidowac to skrzypienie ?

Mini

Furious
17-01-06, 10:39
Dolacze sie chwilowo do kolejki ,
a mi skrzypi fotel kierowcy, chyba juz mocno zuzyty jest, nie wiadomo jaka byla historia tego auta w przeszlosci ;) ale moze jest jakas metoda oprocz wstawiania nowego aby zlikwidowac to skrzypienie ?
Mini

No ale co skrzypi? Litości please :) Musisz okreslic co w nim skrzypi abysmy mogli cokolwiek wymyślic.
Jak caly fotel skrzypi od szyn przez siedzisko i oparcie to wymien cały fotel :P

woodie
17-01-06, 14:31
Jesli chodzi o pomysly stukow z tylu:
U mnie klapa nie stuka, wiec sprawdzilbym przede wszystkim:
Zatrzaski foteli (ktos juz wspominal)
Smieci przy kole zapasowym - moze pod podloga cos sie wala.
Moze nawet bardziej banalnie - cos lata luzem w bagazniku?
Moze zaczepy pasow obijaja sie o boczne scianki,
Moze cos w podwoziu? Przy zawieszeniu? Wszystko zalezy jakie to stuki... Najlepiej zeby ktos niewielkich rozmiarow wsiadl do bagaznika i sprawe obadal...
-----
Fotel - jesli skrzypi przy uchylaniu to trzeba przesmarowac mechanizm, chyba ze cos sie wypaczylo i trze
Jesli na szynach sie buja i skrzypi to trzeba je wymienic.
Pozdro!

Roslina
05-07-08, 10:53
Jesli chodzi o półke to kupiłem filc z OBI, taki z klejem, dwie grubosci. Tym grubszym obkleiłem rant na którym opiera sie półka a tym cieńszym bolce i te zatrzaski co je trzymaja. Musze jeszcze tylko pokombinować z gumami, które dociskaja półkę, tymi przy szybie.

majdan
05-07-08, 12:05
A ja stawiam, że to wydech sie poluzował na gumach i rura obija się o wahacz.
Zajrzyj pod auto, załóż "gumy" na swoje miejsce i bedzie ok. Sprawdź te od tłumika i te od wydechu (dalsze)

sodaone
07-07-08, 00:18
Górne mocowania amortyzatora - nasmarować przy pomocy strzykawki

pe-ter
21-09-08, 18:20
a kto wie jak zlikwidowac skrzypienie z tylu - trze cos w bagazniku podczas jazdy po nierownosciach. Dodam, ze nasila sie gdy jest wilgotno a zupelnie ustaje jak podczas jazdy otworze bagaznik. Uszczelki nasmarowalem preparatem do uszczelek ale to nie pomoglo...

ruttensteiner
21-09-08, 22:35
a może w bagażniku masz coś luzem obok koła zapasowego wrzucone... no i oczywiście tez te wtyczki od pasów z tyłu u mnie walą o plastiki (wersja hb)....sprawdź dokładnie bo ja miałem tez taką sytuację, że napinacze pasów są juz troche słabe i pasy sie do końca same nie zwijały i te wtyczki od przednich pasów waliły mi w tą metalową prowadniczkę przy siedzeniu- a chłopie ile sie na cudowałem zanim do tego doszedłem..... Pozdrówka

pe-ter
22-09-08, 14:51
dzieki za cynk :) te elementy sprawdzone - jesli chodzi o koncowki od pasow to pukaja :) ale mi chodzi o tarcie gumowych powierzchni. i tak jak pisalem jak podczas jazdy otworze bagaznik to tarcie ustaje... takze wyglada na to, ze to uszczelki.. jak bede mial troche wolnego czasu to poprosze kogos niech jedzie a ja sie wpakuje na tyl i bede nasluchiwal, w ktorym miejscu doklanie to trze... chyba ze ktos ma jeszcze jakis pomysl?

pe-ter
19-11-08, 16:18
skrzypienie zlikwidowane :) samo smarowanie uszczelek preparatem nie dało rezultatów, użyłem go również do zamka, gumowych kołeczków itp.. ogólnie psiknąłem wszędzie gdzie się dało :):):) I SKRZYPIENIE CZY JAK KTO WOLI TARCIE USTAŁO :)

wojak1981
26-11-08, 14:38
Witam Klubowiczów,
By nie tworzyć nowej powieści przykleję się do obecnego wątku.

Temat dotyczy skrzypienia (głośnego) w zawieszeniu – prawy przód Civic 3d 6gen)
Wiem że o skrzypieniu została tu już napisana epopeja ale nie doszukałem się takiego przypadku. A mianowicie:
- Skrzypi jak robi się zimno do marca od września/października
- nic nie skrzypi jak jest ciepło albo jak się wsio rozgrzeje po dziesięciu kilometrach
- skrzypi tylko na dołkach, bez znaczenia czy to dołek czy górka, np. nasze piekne koleinki (rowy na drogach)
- tuleje przeglądali mi znawcy z dobrego warsztatu- ok.
- amorki sprawdzałem w lecie przód 58-57
- nie skrzypi przy skręcaniu, (chyba, że to dołek/górna)

Sworzeń nie ma luzów, traktowałem go olejkiem (strzykawka) i nic się nie zmieniło zakładam, że to nie winowajca.
Winię na obecną chwilę (odrzucając tulejki, końcówki, sworznie) amorka lub sprężynę

Panie/ Pany czy ktoś miał podobny przypadek? Czy to może kurczenie metali się kłania - sprężynka, czy może sposób dawania znać przez amorek że już ma dość. A może amorki się smaruje ? Rocznik 98’ 200k a amorki wyglądają na oryginalne.

Będę dźwięczny za wszelkie sugestie.
Pozdr

RDK
26-11-08, 15:19
ja bym stawiał na amortyzator, raz że trzepak to wielkie G a nie miarodajny test ich żywotności, dwa że okolice 50% to nie za dużo... może być tak, że jak latem jest ciepło to smarowanie szybciej się roztegowuje po amortyzatorze i nie słychać piszczenia bo jest smarowanie, zimą olej jest gęsty i piszczy cały czas...

makoś
17-01-09, 09:57
Witam ja ma to samo skrzypi tylko jak jest zimno przedewszystkim na nierownosciach mi sie wydaje ze to elemety gumowe sie kurcza i wydaja wlasnie takie dzwieki tylko z kad???? wiem ze napewno z przodu auta ;/

sodaone
17-01-09, 17:45
z kad????

dobre :)

koberone
18-01-09, 00:12
heh.. mnie tez na zime w tyle skrzypi i na bank to wina temeperatury, robia sie przerwy miedzy plastikami i "latają" :) jak temperatury nie beda juz tak nisikie napewno bedzie git. A jesli plastiki skrzypia ci i w lecie to coz... nie jest to auto z 2008 i moga byc juz takie lekki 'usterki' mimo iz hondy maja zawsze niezle spasowane platiki, przejedz sie golfem to zobaczysz;p heh a elementy sprawdzaj tak ze co dzien wsadzaj gumki, owijki z papieru czy co tam chccesz w poszczegolne elementy z tylu (polka, platiki boczne, szyba itd). Ktoregos dnia przestanie skrzypiec i sprawdz wtedy pod co tym razem podlozyles i sprawa zalatwiona, mozna wtedy 'doszczelnic' kawalkiem gumy czy czym, kleic nie polcam.

cosmonauth
18-01-09, 00:12
uszczelka na szybie, popsikaj ją siliconem albo czymś tłustym

szczupak28
18-01-09, 00:42
najprostszy sposób na plastiki to kupic w sklepie meblowym podkładki filcowe na taśmie dwustronnej.podklej między plastiki,sprawdzone.Odnośnie stukania powodem mogą być tuleje wachacza lub stabilizator.

purol 1.3
19-01-09, 08:45
miałem identyczny problem ale pozbyłem się jrego dużej części w następujący sposób:
1. najpier trzeba zlokalizować co tak się tłucze.
2. jeżeli półka : jest ona mocowana na zatrzaskach w które wchodzą takie plastikowe bolce , ja nałożyłem na te bolce gumową rorkę i już tak nie obijało się i nie trezeszczało.
3. uszczelki przy tylnej klapie . tutaj nie możjna za bardzo poszaleć , jedyne co zrobiłemm to posmarowałem olejem uszczelki gummowe , jeżeli są suche to strasznie o siebie się ocierają i wydają taki wkur... dźwięk , pomogło , ale uwaga , takie posmarowanie nie pomaga ca cały rok :)
4. Może to troche głupie ale proponuje sprawdzić czy w miejscu koła zapasowego wszystko jest na swoim miejscu, czy koło nie lata czy lewarek nie obuja się nigdzie itd.
5. mogą tzreszczeć również plastiki jakimi jest wyłożony bagażnik , no i boczki w hani, ja osobiście wyjmowałem wszystkie plastiki ( włacznie z boczkami drzwi przednich ) i pod nie przykleiłem za pomocą taśmy dwustronnej taką gąbke jaką daje sie pod panele , Wycisza samochód i niweluje trzeszczenie. ( pod tylnymi boczkami gąbke kleiłem też na gołą blache )
jest z tym troche roboty , ale uważam że jeden dzień można poświęcić na takie coś , opłaca się .
6 . Na tłuczenie pomaga również ustawienie tylnej klapy , bo jak to w kombi i w HB klapy lubią się obijać , trzeba tak ustawić aby zamek mocno tzrymał , ( przyciągał do siebie tą klape)
7. zawieszenie , powybijane swożnie i tuleje na wachaczach , dokłanie one sprawiają że słyszymy też dźwięki dokładnie takie jak tzreszczenie , skrzypienie i stukanie , są poprostu powybijane i trzeba je wymienić . Aby sprawdzić czy są powybijane można jechać na wulkanizacje i poprosić żebykolo na opodniusł autko i zonbaczył , albo samemu mordować się lewarkiem i ciągnąc koła do siebie i od siebie , nasłuchując czy mamy małee przeskoki i czy jest nawet malutki luz , jeśli tak to na 99 %v będą do wymiany swożnie , tulejki albo Kto wie co jeszcze .
hm ... to chyba tyle jeśli chodzi o trzeszczenie , stukanie i skrzypienie .
P.S. sam przerabiałem to wszystko .

A jakl to nie pomoże to trzeba to trzeba przyjąć opcje że jest to honda Civiv WRC ( Warcy , Rycy , Cescy )
POzdrawiam .

Mati_1979
19-01-09, 08:54
ja mam rade na tylną szybę
wystarczy przykleić uszczelkę samoprzylepną (na szybie) w miejscu gdzie uszczelka oryginalna styka się z szyba i po trzeszczącej szybie na wiele lat

joniu88
10-02-09, 12:57
odgrzebuje kotleta :D mi trzeszczy i wq*wia uszczelka przedniej szyby ;/ nawet mała nierówność powoduje denerwujący dźwięk.. macie jakąś rade?? czy tak jak było pisane olej i smarowanko??