PDA

Zobacz pełną wersję : pas przedni, oryginał czy zamiennik?



BUBA
10-01-09, 23:58
pogiąłem troszkę moją Hanię. Do wymiany jest pas przedni. Juz zakupiłem zamiennik bo byl we wrocławiu dostepny w dobrej cenie 135zl. teraz gdy widzę go i porównuje do tego lekko krzywego jeszcze na aucie to różnic jest kilka w szczegółach. W sumie moze nie istotnych w spasowaniu pozostałych elementów ale jednak są a czy faktycznie bedzie to dobrze pasowało okaze sie gdy oddam do blacharza a wtedy bedzie jzu za pozno na wymiane na oryg. Najwieksza roznica jest blacha z jakiej jest wykonany. zamiennik ma prawie 2 razy ciensza blache i wiekszosc elementow gne bez problemow ręką czego nie moge zrobic w oryginale np dolne podpórki chłodnicy wody, dwa koliste uchwyty wyginam jak chce. Podobnie jest z pozostalymi elementami. pomijam juz fakt ze gdy jeszcze raz w przyszlosci zalatwie tak hanie to ten zamiennik wygnie sie az do silnika jesi nie peknie. dolna belka jest smiesznie cienka i jedyne co to ta blaszka ladnie gra. czy ktos zmienial pas ten na zamiennik gorszej jakosci i jak to sie mialo do wszystkich innych elementow zwiazanych z tym pasem, maską i jej zamkiem, chłodnica, reflektorami i zderzakiem. jesli oryginal bedzie lepszy z demontazu to ma ktos taki do opchniecia? ten zamiennik moge oddac jak by co.

TENCIO
11-01-09, 00:04
szukalbym raczej oryginalu.znajomy mial irowniez podobny dylemat,blacharz rozwial jego watpliwosci poniewaz przerabial juz temat. kolega kupil uzywany pas oryginalny i jest zadowolony

michauu90
11-01-09, 00:39
z reguły czesci blacharskie oem sa lepsze niz zamienniki lepiej go oddaj i poszukaj orginału, zobacz na zakrzowie w automarpo tam maja duzo czesci do H :)

stashek
11-01-09, 16:43
Dokładnie, orginał to orginał. Na przednim pasie nie ma co oszczedzac, odgrywa wazna role tez w kwesti bezpieczenstwa