PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie!:(



kapucha1910
09-01-09, 21:40
Cześć, Jeżdze Honda Civic 1,5 z 92r.
Ostatnio mialem z nią kilka problemów. w grudniu padl mi akumulator- wymieniłem na nawy bosha. Wrócilem na 2 tyg do polski (bo tymczasowo mieszkam w Norwegii) wszytsko bylo ok. odpalał bez problemow. Poprosiłem mojego współlokatora żeby co 2-3 dni odpalał Hondzine żeby silnik sie nie zastal szczególnie że cieplo nie było. No i 2 dni przed moim przylotem wiadomość - nie odpala:/ i tak jesty do tej pory. Objawy są następujące. Przekręcam kluczyk, slychać pompe, przekręcam i... kręci ale tak powoli, troche stlumiony odglos (jak przy słabym akumulatorze ale to na bank nie to) próbowałem wiele razy z 6-7 i pare razy jakby juz odpalał ale jednak nie. poł roku temu wymieniłem świece , kable od świec i tak.. prosze o pomoc:/ nie mam zabardzo jak zaprowadzic jej do serwisu bo nie ma mnie kto nawet pociagnąc a laweta jest cholernie tutaj droga. moje domysły to może rozrusznik czy to może być to..? pomócie!:) z góry dziekuje i pozdrawiam
Krzysiek.

Helfik
09-01-09, 21:44
Nie ten dział!! Przenieś czym prędzej do działu techniczne!!

qba1983
09-01-09, 22:01
jesli wolno kreci... ale krecie, to jednak stawial bym na rozladowany akumulator.
co oczywiscie nie musi oznaczac ze aku jest zly, jest po prostu nie naladowany lub masz zwarcie gdzies w instalacji.
jesli autko nie jezdzilo, a bylo odpalane na te 10 min, to nie ma sie co dziwic, bo akumulator w pelni laduje sie po 10-20 km jazdy(nie postoju)
rozrusznik, chyba nie... skoro kreci...
mimo tego ze podobno sie tak nie robi... odpal hanie na popych i przejedz sie nia z 20km.

civicmag2
09-01-09, 22:09
sprawdz czy prad gdzies ci nie pobiera,wystarczy poluzowac kleme i podotykac,jesli gdzies ciagnie to widac bedzie iskry

nycha
09-01-09, 22:20
wyciagnij i naladuj aku jak nie pomoze i bedzie słabo kręcił to sprawdź rozrusznik

***Marco***
09-01-09, 22:39
jeśli kreci i nie odpala to moze byc aparat zapłonowy, lub moduł, ja mialem tak dwa razy auto przestalo odpalac i byl to aparat, za jakis rok tan sam objaw i padl moduł.

kapucha1910
09-01-09, 22:58
z popychu odpalałem i lipa. a jeśli to ten moduł albo aparat zapłonowy to jak to sprawdzić? problem jest w tym że musze to zrobić sam a malo sie na tym znam.. żeb nie powiedzieć że wcale.. i jakie koszta są tego aparatu i modułu?

znaczy probowałem odpalic.. i nic, hamuje go i staje w miejscu

karpik85
09-01-09, 23:07
To trzeba zacząć od sprawdzenia czy jest iskra na świecach. A słyszysz pompe paliwową po włączeniu zapłonu ?

***Marco***
09-01-09, 23:11
slyszal pompe, jak sprawdzic? najlepiej przelorzyc z innego i zobaczyc czy to to bo przy module i aparacie sa te same objawy, poprostu nie odpala....

karpik85
09-01-09, 23:20
Jeśli nie ma drugiego aparatu na przekładke to trzeba zdjąć fajke ze świecy, przyłożyć na ok 2-3 mm do silnika albo innej metalowej części, druga osoba musi zastartować stacyjką. Między fajką, a tym np. silnikiem musi przeskakiwać iskra.

Helfik
10-01-09, 17:59
Ja miałem dokładnie taką samą historie jak kolega z pierwszego posta opisał.. auto zawsze paliło idealnie... ostatnio wymieniłem świece na NGK (poprzednie były też NGK) i przewody. Dzisiaj po 5 dniowej stójce auta w na polu w tem -10 do -23 kręci kręci a nie zapali.. Kręciłem aż akumulator padł.. wiec do ładowania.. podładowałem to samo.. no to zapchałem do garażu żeby w cieple postał a w garażu było z 14 stopni na plusie.. i tak stało auto cały dzień... godzinę temu ja do palenia a dalej kręci a nie zapali... Już myślałem że aparat zapłonowy... ale wziąłem stare świece i wkręciłem je z powrotem.. Co się okazało AUTO ZAPALIŁO OD RAZU po pierwszym ruchu rozrusznika..
Kolego kup nowe świece możliwe że pomoże.. Bo jak tak próbowałeś jak ja to mogłeś teoretycznie tamte "zalać".

kapucha1910
11-01-09, 20:12
Ok jutro sie za to wezme i zaczne sprawdzać, tylko że z tymi swiecami to ja juz pól roku na nich jexdziłem i bez problemow. ale masz racje bo dziwne jest to że stalo sie to podczas mrozu.. a czy mozliwe jest że swiece zalałem jak nie dodawałem nic gazu przy odpalaniu?

donelvis
14-01-09, 19:11
może olej ci zgęstniał na tym mrozie. poza tym jak nie jezdzony to sie nie laduje aku. ja postawilem na cala zime w nieogrzewanym garażu i na wiosne odpalił na dyg