PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryka??



rutkose
09-01-09, 18:43
Kurcze kto mi może pomóc i napisac o co chodzi?? Gośc na ulicy zwrócił mi uwagę, że nie mam świateł stopu. Okazało się, że wszystko przez żarówkę jedno-pręcikową (w drugiej lampie miałem dwu-pręcikową). Poprzez to, że połączone są szeregowo, świeciły natężeniem światła typowym dla STOPU, dlatego był nie widoczny. OK. Podjechałem do supermarketu, kupiłem nową, wsadziłem zamiast tej jedno-pręcikowej i wszystko działało. Jeszcze sprawdziłem wszystkie światła i było ok..., do teraz... :(

Dojechałem do domu i poprosiłem ojca, aby zobaczył czy mam stop. Ten do mnie, że tylko z lewej strony. I rzeczywiście. Wymieniłem, następnie zamieniłem żarówki i poprostu lampa nie chce świecic ! W dodatku zniknęło mi podświetlenie deski (jak zaczęło się ściemniac na dworzu, nie zaświeciła się) i w dodatku przednich pozycyjnych też nie mam! Reasumując w ciągu jednego dnia straciłem:

- przednie pozycyjne
- podświetlenie deski i zegarów
- tylne mijania bo kierunek działa

Czy ktoś wie może o co może chodzic?? Nie znam kompletnie się na elektryce samochodowej , więc proszę o pomoc.

Toxer
10-01-09, 03:06
Stary może to po prostu skutki zimy :) Masz nie zaizolowane np. kabelki, coś się skropliło jak nagrzałeś auto i na noc przymarzło. Mi też zniknął jeden usdm z tyłu na pozycji. No ale to nie taki problem jak stopu, bo to może się źle skończyć tym bardziej na takiej ślizgawce.

Chaoz
11-01-09, 01:43
... a moze bezpiecznik?;) sprawdzales czy sa ok?

Toxer
11-01-09, 02:48
Co do mojej tylniej usdmki to znowu działa a nic nawet nie ruszyłem.

rutkose
11-01-09, 11:11
Wszystko jasne. Bezpiecznik poszedł. Migało też podświetlenie tablicy lecz po przetarciu styków żarówki od świateł mijania problem ustał. Cała zasługa w rękach Samuraja, któremu jestem wdzięczny :)