PDA

Zobacz pełną wersję : Poojemność baku i nie tylko



luk_
16-12-04, 13:28
Witam,

Jestem od nie dawna wlascicielem hondy civic 1.5 z 1991 z silnikiem d15b2 i mam do was pare pytan.

1. Jaka jest pojemnosc baku w tym modelu? slyszalem ze 45l czy to prawda?

2. Nie zauwazylem kontrolki rezerwy na wskazniku, w takim razie ile jest miej wiecej paliwa w baku gdy wskazowka jest na pierwszej bialej kresce (czerownej nie ma)?

3. I jeszcze jedno dotyczace samodiagnostyki. Podczas jazdy zapala mi sie lampka Check Engine (przy rozruchu jest ok). Sprawdzalem diode po wykladzina. Miga cyklicznie co jakies 2-3 czy to oznacza blad nr 1 czyli cos z sonda lambda?

probowalem resetowac ecu poprzez wyjecie bezpiecznika (na jakies 15-20 sekund) pod maska ale bez zmian. Wiecie moze jak sie zachowuje ta dioda gdy nie ma zadnego bledu?

4. radio dziala do momentu wlaczenia swiatel. sprawdzalem na wtyczce i po wlaczneiu swiatel po prostu jest odcinane zasilanie radia. problemu nie ma gdy wyjme ktorys bezpiecznik od swiatel tylnych (tylko mi wtedy jedno swiatlo nie swieci). nie mialem jeszce czasu zeby zajrzec do auta ale moze ktos ma jakies rady od czego zaczac.


jest to moj pierwszy samochod wiec nie bluzgajcie za bardzo bo sie dopiero ucze :)
z gory dzieki

Nevada
16-12-04, 14:00
ad.1 Tak, ale tyle nie wlejesz.
ad.2 Nie ma rezerwy. Na całej kresce dolnej mozna zrobić +/- 80km
ad.3 Chyba jest OK (ale strzelam)

Pozdro, uzupełnij Swój profil :wink:

boomer
16-12-04, 14:26
Watek idzie na techniczne, ludzie czytajcie opisy forumow...

LIO
16-12-04, 16:35
1. 45l
2. Nie ma i nie wiem ile zrobisz, to zalezy ile ci pali i jak jezdzisz.....
3. Chyba nie jest OK, tak mi sie wydaje (nie mialem 4generacji) ze mrygnie raz po przekreceniu kluczyka dajac znac o poprawnym dzialaniu a potem to mryga tylko jak jest blad, jak wszystko jest ok to nie mryga.
4. Najprawdopodobniej masz zle podpiety + od zasilania radiem, ale elektrykiem jestem slabym ;)

JAPAN
16-12-04, 23:52
To ja może z innej beczki,ale za to przy temacie :D .Jako że moja Kredka pracuje w ASO Skody,to czasami muszą tankować auta- testówki.No i raz ktoś tam pojechał zatankować,raczej zapchali,hehe,bo to blisko,bo bak był pusty.Była to chyba Fabia ,o ile pamiętam.Zatankowali do pełna 52 litry,a katalogowo i jak podaje producent wchodzi tylko 45 literków.No to mechanicy sie w ****ili i zaczeli spuszczać benz,chcąc udowodnić nieuczciwośc stacji(nie podam jakiej).I okazało się ,że naprawde weszło 52 litry!!!Jaja,co. Taki głupi przykład,wiadomo ,co Honda to nie Skoda,ale warto mieć na uwadze
Pozdro

FOREST
17-12-04, 01:02
ja mam 4 gen i jak jest rezerwa to zapala sie kontrolka. nie wiem ile na niej przejedziesz ja narazie najwięcej ok 50 km z tym że mam inny silnik

Pati
17-12-04, 10:50
Forest - masz iVT? bo o ile pamiętam to tylko w nich była kontrolka rezerwy w 4gen.

Vassago
17-12-04, 13:23
nie... z tymi kontrolkami rezerwy to nie ma reguły... Nie tylko IVT miały...

ERKA
17-12-04, 14:19
Dokładnie tak jak Vassago pisze.
Natomiast w większości aut tak jest zestrojona rezerwa, że gdy się już zapali to niechybnie trzeba lecieć z kanistrem na stację. Było już chyba paręprzypadków na forum na ten temat

Pati
17-12-04, 14:27
przyznaje się, że nie spotkałem 4g nie-iVT z lampką rezerwy...

boomer
17-12-04, 14:50
Natomiast w większości aut tak jest zestrojona rezerwa, że gdy się już zapali to niechybnie trzeba lecieć z kanistrem na stację
Dziwne z czyms takim sie jeszcze nie spotkalem, do tej pory rezerwa pozwalala na przejechanie 50-100km. Wyobraz sobie sytuacje ze zapala sie rezerwa a ty do najblizszej stacji masz np. 50-70km. Producenci samochodow tez wyobrazaja sobie taka sytuacje. U mnie rezerwa to 10l czyli przy ostrej jezdzie 70-80km, przy normalnej 100km a przy super oszczednej 110-120km

Vassago
17-12-04, 14:50
w solu i Itrze po zapaleniu kontrolki 50 km mozna jeszcze spokojnie przejchac... pod warunkiem ze sie jedzie spokojnie...

ERKA
17-12-04, 15:39
Miałem na myśli oczywiście sytuację o zasięgu poniżej 50 km od momentu zapalenia rezerwy. No i ..........pod warunkiem że się jedzie spokojnie.

ERKA
17-12-04, 17:07
No i znalazło się:
http://forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=60860&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=kontrolka+rezerwy

Artek
20-12-04, 23:14
ad.1 Tak, ale tyle nie wlejesz.
ad.2 Nie ma rezerwy. Na całej kresce dolnej mozna zrobić +/- 80km
ad.3 Chyba jest OK (ale strzelam)

Pozdro, uzupełnij Swój profil :wink:
Czemu nie wleje 45l???

boomer
21-12-04, 11:49
Czemu nie wleje 45l???
A ty jezdzisz do calkowitego braku paliwa?

FOREST
22-12-04, 01:21
Forest - masz iVT? bo o ile pamiętam to tylko w nich była kontrolka rezerwy w 4gen.

TAK

servee
11-11-06, 13:29
Zatankowali do pełna 52 litry,a katalogowo i jak podaje producent wchodzi tylko 45 literków.No to mechanicy sie w ****ili i zaczeli spuszczać benz,chcąc udowodnić nieuczciwośc stacji(nie podam jakiej).I okazało się ,że naprawde weszło 52 litry!!!Jaja,co. Taki głupi przykład,wiadomo ,co Honda to nie Skoda,ale warto mieć na uwadze

Wlasnie wrocilem ze stacji paliw i jeszcze mna troche telepie....
Zatankowalem sobie do pelna (nie pod sam korek, ale do pierwszego odbicia tego pistoletu, czy jak sie to nazywa) i weszlo mi 53l!!! Posiadam Civic'a 6gen 5D (anglika) 1,6iSR. Katalog podaje,ze do baku miesci sie 45l. Na rezerwie zrobilem ok. 50km. Bak jest duzo wiekszy niz podaje producent, czy na tej stacji tak kantuja strasznie?
Mam nadzieje, ze w tym przypadku Honda=Skoda

coala_16
11-11-06, 13:46
Wlasnie wrocilem ze stacji paliw i jeszcze mna troche telepie....
Zatankowalem sobie do pelna (nie pod sam korek, ale do pierwszego odbicia tego pistoletu, czy jak sie to nazywa) i weszlo mi 53l!!! Posiadam Civic'a 6gen 5D (anglika) 1,6iSR. Katalog podaje,ze do baku miesci sie 45l. Na rezerwie zrobilem ok. 50km. Bak jest duzo wiekszy niz podaje producent, czy na tej stacji tak kantuja strasznie?
Mam nadzieje, ze w tym przypadku Honda=Skoda

Moze będzie lepiej jak zmienisz stacje benzynową?
Autoświat nieraz robił testy pomiarowe, na jednej stacji (nazwa prawdopodobnie 123) dystryburot pokazał 21litrów, po pomiarach okazało sie iż było tylko 17 czy 18
Czasem na stacjach tez oszukują więc się nie dziw...
Pozdrawiam

qba1983
11-11-06, 14:05
Wlasnie wrocilem ze stacji paliw i jeszcze mna troche telepie....
Zatankowalem sobie do pelna (nie pod sam korek, ale do pierwszego odbicia tego pistoletu, czy jak sie to nazywa) i weszlo mi 53l!!! Posiadam Civic'a 6gen 5D (anglika) 1,6iSR. Katalog podaje,ze do baku miesci sie 45l. Na rezerwie zrobilem ok. 50km. Bak jest duzo wiekszy niz podaje producent, czy na tej stacji tak kantuja strasznie?
Mam nadzieje, ze w tym przypadku Honda=Skoda

hmmm. chyba musisz ich przeprosic bo jednak sie mylisz.
W 5d bak ma 55l
na 100%(twoje dane pewnie sa z http://hondapl.org/
ale tam maj blad wiec...

servee
11-11-06, 14:15
Moze będzie lepiej jak zmienisz stacje benzynową?
Autoświat nieraz robił testy pomiarowe, na jednej stacji (nazwa prawdopodobnie 123) dystryburot pokazał 21litrów, po pomiarach okazało sie iż było tylko 17 czy 18
Czasem na stacjach tez oszukują więc się nie dziw...


Chodzi o to, ze ja tego tak napewno nie zostawie, gdyby to okazala sie prawda, ze az o tyle oszukuja. Napewno czekala by mnie rozmowa z kierownikiem tej stacji i zadal bym wyjaznien. Ale z drugiej strony nie chce sie osmieszyc jesli wszystko jest ok. i w moim baku miesci sie np. 55 litrow. Dlatego zadalem pytanie na forum. W ASO dzis zadnych informacji nie uzyskam na ten temat, bo maja wolne.

[ Dodano: Sob 11 Lis, 2006 ]

hmmm. chyba musisz ich przeprosic bo jednak sie mylisz.
W 5d bak ma 55l
na 100%(twoje dane pewnie sa z http://hondapl.org/
ale tam maj blad wiec...


Widze, ze moj poprzedni post jest juz nieaktualny, ale to dobrze :)
Informacje o pojemnosci baku rzeczywiscie mam z hondapl.org. W mojej szwabskiej instrucji obslugi nie znalazlem pojemnosci baku

qba1983
11-11-06, 15:45
mojej szwabskiej instrucji obslugi nie znalazlem pojemnosci baku
mimo ze po niemieck, na pewno znajdziesz cos o pojemnosci.
szukaj 55l napewno cos znajdziesz :P
ja u siebie znalazlem :D

ERKA
11-11-06, 20:49
W specyfikacji technicznej od swego auta (wersja Canada - V gen, cp2, d16z6) mam wpisane 11,9 galona (Galon amerykański = 3,785 litra) co daje 45 litrw, chzba, e podawali to w galonach angielskich (Galon angielski = 4,546 litra) to mamy wtedy 54 litry. Aczkolwiek (trudne słowo) zawsze gdy spada mi wskazówka poziomu paliwa do poziomu "empty" to do baku średnio wchodzi mi z reguły 33 litry (max był 37 l).

mlevelm
12-11-06, 00:14
Witam . A ja mam pytanko z innej beczki. Jestem szczęśliwym posiadaczem hondy civic coupe 1.5 94r. Szukam dokładnej specyfikacji swojego auta. Informacji jaki olej lać po przekroczeniu 200 tyś. rodzaj płynu hamulcowego , hydraulicznego do wspamagania itp. Czy ktoś z was wie gdzie mugłbym znależć tego typu informacje ? Pozdrawiam . Michał

boomer
12-11-06, 01:18
nie dosc ze odgrzewany kotlet to robi sie burdel, jeden o baku drugi o oleju, plynie hamulcowym niedlugo bedzie odswiezacz powietrza tematem watku

Matey
12-11-06, 01:20
odswiezacz powietrza


wlasnieee, co proponujecie bo musze zakupic sobie :P

LIO
12-11-06, 01:46
normalnie bak paliwa to 45 l, ale jak juz pisano w wiekszosci ,albo we wszystkich anglikach to 55 litra, a poza tym bylo juz o tym na forum, a na pewno nie jest to temat o oleju i innych plynach jakie lac, bo to jest juz smieszne.