PDA

Zobacz pełną wersję : Czemu tak zamula - VTEC



ARTX
04-07-04, 23:01
Przedstawie krotka historie..
Kumpel sprowadzil cifa 5g 3d 1.6 VTEC SOHC na LPG z Holandi. Jako, ze ma go dopiero okolo tygodnia dzis mialem okazje zmierzyc sie z nim na torze. Wyscig na jakies 300m... Moj 1.5 vs jego 1.6 Vtec....
I tu jakie zdziwienie gdy moj cif na kolach 16 cholernie ciezkich i oponkach 205 wciaga juz na poczatku dwojki i do konca trasy (ok 300m) tamten zostaje w tyle o ok 3długosci :lol:
Pierw sobie pomyslalem ze jezdzi jak ****a no ale pozniej sam sie z nim przejechalem i faktycznie zamolony ten vtec. I tu pytanie do was - czy taki objaw moze byc przez samego kata i gaz?? Bo sadze ze juz tego kata tam dawno niema jak jeszcze od pewnego czasu jest LPG.
Co moze byc jeszcze przyczyna??

LIO
05-07-04, 00:37
To co opisałeś napewno może być powodem. A nie wywala jakiegoś błędu? Może vtec wogóle nie działa

ARTX
05-07-04, 09:28
Jeszcze nie robilismy diagnostyki... Tez mi sie zdaje, ze vtec nie dziala bo go wogole nie słychac i nie czuc jak sie włancza. No ale sam nie wiedzialem, ze jest taka mozliwosc zeby vtec sie nie załanczal :roll:

LIO
05-07-04, 12:11
Vtec jak najbardziej może sięnie załączyć, spróbuj z rana na zimnym silniku go wkręcić (nie radze) to też sięnie załączy, bo temperatura oleju, ciśnienie itd. na to nie pozwoli, do tego masz jeszcze czujnik vteca, który jak jest zjeb**y to też się nie załączy...

przemir
05-07-04, 12:31
, spróbuj z rana na zimnym silniku go wkręcić (nie radze) ...

Lio jeszcze jest wekendowy :wink: JA tylko dobrze doradze - jak sie auto ma od tygodnia to najpierw trzeba doprowadzic je do dobrego stanu pozniej sie scigac i takie akcje nie beda miały miejsca :wink:

Rikoo
05-07-04, 12:58
Ta powymieniac plyny, paski i powinno byc oki a jak nie to trza pogrzebac troche :D

sc0rpion
05-07-04, 14:33
wyjmijcie zwezke z dolotu i wtedy sie scigajcie, moim zdaniem to wszystko wina LPG

LIO
05-07-04, 15:00
Przemir ja tylko podałem przykład kiedy się vtec nie załączy, czyli na zimnym silniku...

badyl
24-07-04, 20:26
Nie mam zbyt duzego rozeznanie w vtec-ach ale tez mi sie wydaje ze to przez ten gaz,bo na dolocie jest załozony mieszalnik co powoduje utrudnione zasysanie powietrza,a co zatym idzie zmniejsza moc.Atak wogole to polecam najpierw powymieniac oleje i plyny a pozniej szalec.Wracajac do mieszalnika wystarczy go zdiac.Pozdro. :roll:

mahos
03-08-04, 20:45
Na 100% wine ponosi zwezka dolotu zwana jak kolega wczescniej napisal mieszalnikiem lub mixerem,ja tez mam gaz w D16A9 i mieszam zagazowane V teci.V tec nie lubi gazu...
1)sciagnac zwezke dolotu.
2)zresetowac kompa na 10 min pozniej przyzwyczaic go do jazdy ze zwykla zwezka(bez mixera )i wsio!