PDA

Zobacz pełną wersję : Mrozy = pobita szyba



Maciek CIVIC SPORT
07-01-09, 08:31
Witam!!!

Wczoraj po dniu w pracy wychodzę na parking i co widzę, tylnia lewa szyba pęknięta w najdrobniejsze kawałeczki, auto stało w takim miejscu, że wykluczam działanie osób trzecich (teren zamknięty), nie znalazłem także niczego w środku co by wskazywało, że ktoś tą szybę poprostu wybił. Wydaje mi się, że strzeliła w wyniku mrozu -20, doszło prawdopodobnie do jakiegoś dziwnego naprężenia ramy drzwi:mad:.
Zdarzyło się komuś z was coś podobnego??
Powiem szczerze, że jestem w szoku, oczywiście Honda gwarancji nie uzna i jutro jadę na płatną wymianę.

zyga502
07-01-09, 09:00
ja bym obstawiał jednak działanie osób trzecich,nie wydaja mi się ,żeby od mrozu tak pękła szyba,szczerze mówiąc nigdy o takim przypadku nie słyszałem

Kozo
07-01-09, 09:34
Witam!!!

Wczoraj po dniu w pracy wychodzę na parking i co widzę, tylnia lewa szyba pęknięta w najdrobniejsze kawałeczki, auto stało w takim miejscu, że wykluczam działanie osób trzecich (teren zamknięty), nie znalazłem także niczego w środku co by wskazywało, że ktoś tą szybę poprostu wybił. Wydaje mi się, że strzeliła w wyniku mrozu -20, doszło prawdopodobnie do jakiegoś dziwnego naprężenia ramy drzwi:mad:.
Zdarzyło się komuś z was coś podobnego??
Powiem szczerze, że jestem w szoku, oczywiście Honda gwarancji nie uzna i jutro jadę na płatną wymianę.

z tego co czytam to jednak komus sie nie podoba twoje auto :)

Sagi80
07-01-09, 09:53
Też bym wykluczył naprężenie, bo w drzwiach są elastyczne uszczelki itp (szyba musi sie przeciez otwierać, zamykać, ciągle trzaskamy drzwiami). Mi kiedyś od mrozu pękła przednia szyba w poprzedniej Hondzie - wsiadłem do samochodu przy - 20, nastawiłem na maksa ogrzewanie na przednią szybę i poszła od temperatury.

Maciek CIVIC SPORT
07-01-09, 10:05
A właśnie np duża różnica temperatury, plus jakiś mikro odprysk nie może tego spowodować?

zyga502
07-01-09, 10:40
A właśnie np duża różnica temperatury, plus jakiś mikro odprysk nie może tego spowodować?

Niska temperatura robi różne dziwne rzeczy ,ale w takim przypadku na pewno nie zniszyczyłaby tak bardzo szyby ,jakieś pęknięcie ok ,ale nie tak jak piszesz ,że pękła w "najdrobniejsze kawałki",ktoś wg mnie zrobił to lepiej niż mróz

szubek
07-01-09, 11:09
u w mnie w ASO własnie w 3D już w kilku egzemplarzach poprawiano szybki tylne bo były nie równo wklejone więc mogło dojść do naprężeń i pekniecia....byłem świadkiem jak wycinano i wklejano ponownie bo szyba była bardzo blisko blachy ale analizując głebiej to szyba jest wklejona na elestyczny klej więc chyba mało prawdopodobne aby pękła od złego wklejenia raczej sama szybka mogła być wadliwa.

szoi
07-01-09, 11:44
W mojej poprzedniej firmie wyleciała szyba z VITO właśnie w podobny sposób. A że to szyba hartowana to poszła w drobny mak.

Sagi80
07-01-09, 14:09
No dobra przyznaję się - ja to zrobiłem.

Maciek CIVIC SPORT
07-01-09, 15:49
:):), wiedziałem że znajdę tutaj na forum winowajcę, zapraszam jutro rano do Bieli do Mirkowa na pokrycie szkody:)

Sagi80
07-01-09, 16:36
Nikogo ani niczego nie mam zamiaru pokrywać ;)

lokcio
07-01-09, 16:57
Maciek łącze sie z Toba w smutku i żalu ... ale osobiscie uwazam ze mogla sama pęknąć ,Zyga a szklo hartowane nie peka liniami a rozsypuje sie w drobny mak ,przednia szyba jest klejona wewn folia ... Montuje od czasu do czasu eksluzywne kabiny prysznicowe wykonane ze szkla hartowanego i kilka razy pekla mi niewiedzac dlaczego :| jakas fabryczna wada
Moze i Tobie ten peszek sie przydazyl !!!!
Proponuje Ci tylko zrobic zdjecie autka bez szyby ...zeby przy sprzedazy jakis madrala nie wciskal Ci bajeru ze auto bylo bite bo inna data szyby :)

co do pokrycia to pokrylbym taka Pania co jezdzi czerwonym Civiciem po poznaniu :D super laseczka:D heheeheh

zyga502
07-01-09, 18:17
może i tak było,różne dziwne rzeczy dzieją się na świecie ,ale tak jak radzi lokcio zrób fotkę bez szyby ,kiedyś przy sprzedaży Ci się przyda

szubek
07-01-09, 20:12
honda powinna wstawić szybkę dokąłdnie z danego rocznika przynajmniej tak kiedyś było nie wiem jak jest teraz

browocofil
07-01-09, 22:30
co do pokrycia to pokrylbym taka Pania co jezdzi czerwonym Civiciem po poznaniu super laseczka heheeheh

Mam nadzieję, że nie masz na myśli mojej żony

Maciek CIVIC SPORT
08-01-09, 10:40
Maciek łącze sie z Toba w smutku i żalu ... ale osobiscie uwazam ze mogla sama pęknąć ,Zyga a szklo hartowane nie peka liniami a rozsypuje sie w drobny mak ,przednia szyba jest klejona wewn folia ... Montuje od czasu do czasu eksluzywne kabiny prysznicowe wykonane ze szkla hartowanego i kilka razy pekla mi niewiedzac dlaczego :| jakas fabryczna wada
Moze i Tobie ten peszek sie przydazyl !!!!
Proponuje Ci tylko zrobic zdjecie autka bez szyby ...zeby przy sprzedazy jakis madrala nie wciskal Ci bajeru ze auto bylo bite bo inna data szyby :)

co do pokrycia to pokrylbym taka Pania co jezdzi czerwonym Civiciem po poznaniu :D super laseczka:D heheeheh
Auto już się robi, kazałem naprawę wpisać do książki gwarancyjnej więc zdjęcie raczej nie powinno być potrzebne;]

lokcio
08-01-09, 17:53
Mam nadzieję, że nie masz na myśli mojej żony
hahahhahaa tego nie wiem ;) a tak powaznie jesli tak to gratuluje Zonki ;)

Maciek CIVIC SPORT
09-01-09, 08:18
Zrobione, niema śladu, szybka orginalna, więc jestem mega happy:)

Pabloss
10-01-09, 08:45
miałem tak w seaci ibizie pękla samoczynnie tylnia szyba dokladnie tak jak piszesz w drobny mak sie rozsypała i zapewniam nie było osób trzecich wieć jest to możliwe.