PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana Płynu Chłodniczego



misiek707
06-01-09, 17:15
Może ktoś opisze jak to zrobić krok po kroku w samochodzie HONDA CIVIC EJ9, HB. silnik 1.4 ??
Prosiłbym bardzo bo chce wymienić.

KluH
06-01-09, 18:21
hmmm... sprawdź czy masz zaworek spustowy na spodzie chłodnicy, zlej, zalej i już

jero11
06-01-09, 18:25
jeszcze jest spust w bloku silnika od przodu, ale i są chyba takie że mają od tyłu użyj szukajki;)

WaSSIL
06-01-09, 20:30
możesz też oblukać poniższy link
http://www.fotoporadnik.prv.pl/
masz tu wsio co ci jest potrzebne

misiek707
10-01-09, 16:19
Ile płynu wchodzi do układu chłodzenia w civicu 1.4 ?? Bo nie wiem ile kupić

skolopendra
10-01-09, 16:35
Może ktoś opisze jak to zrobić krok po kroku w samochodzie HONDA CIVIC EJ9, HB. silnik 1.4 ??
Prosiłbym bardzo bo chce wymienić.

odpowiedzi na swoje zapytania i znajdziesz w manualu

więc szukaj leniu :cool:

rutkose
10-01-09, 19:07
Kup duża butelke Presto i powinno starczyc.

1) Przy włączonym silniku ustawiasz grzanie na maxa, wyłączasz silnik.
2) Spuszczasz płyn korkiem spustowym chłodnicy
3) Wylewasz płyn ze zbiornika wyrównawczego
4) Odkręcasz śrubę z bloku silnika i czekasz aż płyn wypłynie
5) Zakręcasz ją oraz korek spustowy chłodnicy
7) Wykręcasz [nie całą (jęśli ją masz) śrubę odpowietrzającą
8) Wlewasz płyn do chłodnicy aż po sam korek oraz do wyrównawczego do poziomu max
9) Zakręcasz wyrównawczy
10) Zatykasz ręką zalaną chłodnicę i ściskasz co chwilę węże od chłodnicy do momentu, aż sam płyn przez odpowietrznik nie zacznie wypływac
11) Jak coś dolewasz płynu
12) Przejeżdżasz parę kilosów z grzaniem na maxa
GOTOWE

misiek707
10-01-09, 19:35
Dzięki a wymieniać płyn na zimnym silniku czy zaraz po zatrzymaniu moge??

kenny
10-01-09, 19:41
jeśli chcesz się poparzyć to dawaj na gorącym

misiek707
10-01-09, 23:44
Czyli butelka 4 litrowa płynu powinna mi wystarczyć na wymianę?

rutkose
11-01-09, 12:58
Ta powinna.

misiek707
17-01-09, 15:57
Chłopaki a możecie mi powiedzieć w którym miejscu jest ta śróba do spuszczania płynu z bloku silnika?? Nie mogę jej znaleźć a chce wymienić ten płyn :(

qba1983
17-01-09, 16:06
jest nad filtrem oleju(troche na lewo)

misiek707
17-01-09, 20:52
Dokładnie tam :) znalazłem sam... ale jezu ta śróba w tamtym miejscu to masakra z pol godz. sie meczylem jak ja odkrecic :( ALe udalo sie :) Wlalem do ukladu prawie cala butelke 4l plynu...

grze
20-04-09, 16:00
Chłopaki a możecie mi powiedzieć w którym miejscu jest ta śróba do spuszczania płynu z bloku silnika?? Nie mogę jej znaleźć
W tym topicu jest schemacik gdzie szukać tej śruby: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=29772

Mam dwa pytania w tym temacie:
1) czy dam radę bez kanału dostać się do tej śruby spustowej w bliku?
2) czy po wykręceniu tej śruby czymś ją doszczelniacie i wymieniacie tą podkładkę, o której jest wspomniane w manualu?

skolopendra
20-04-09, 16:13
czy dam radę bez kanału dostać się do tej śruby spustowej w bliku?

da


czy po wykręceniu tej śruby czymś ją doszczelniacie

powinno obyć się bez

grze
23-05-09, 19:54
Witam,
już po wymianie.
Niestety nie udało mi się ruszyć tej śruby w bloku, a nie chciałem ukręcić gwintu. Spuściłem więc płyn odkręcając korek u dołu chłodnicy. W układzie był jeszcze ori zielony płyn. Następnie Wymontowałem zbiorniczek wyrównawczy, wylałem z niego płyn i wymyłem go w domu gotowaną wodą.
Z racji tego, żę nie udało mi się odkręcić śruby w bloku, postanowiłem więc przepłukać układ wodą destylowaną zmieszaną z nowym płynem. Kupiłem płyn Dynagel 2000 (różowy) w 5L opakowaniu, więc o ponad litr za dużo. zalałem więc na przepłukanie litr płynu Dynagel zmieszany z 2L wody destylowanej i przejechałem się po mieście. Jak trochę ostygło, znowu spuściłem płyn z chłodnicy, co ciekawe znowu spłynął zielony płyn :rolleyes:
Wtedy zalałem układ już docelowym płynem i odpowietrzyłem wg instrukcji zawartej w tym temacie.
Moje pytanie brzmi: czy dobrze zalewając układ wodą destylowaną zmieszaną z płynem aby to przepłukać przed zalaniem nowego płynu? oraz czy dobrze zrobiłem mieszając jednak płyn zielony z różowym?

skolopendra
24-05-09, 12:03
czy dobrze zalewając układ wodą destylowaną zmieszaną z płynem aby to przepłukać przed zalaniem nowego płynu?

nie powinno zaszkodzić

oraz czy dobrze zrobiłem mieszając jednak płyn zielony z różowym?

producent
Dynagel 2000
pisze że jest on mieszalny z każdym rodzajem płynów chłodzących

grze
24-05-09, 19:14
skolopendra, wielkie dzięki za pomoc :D

Udało mi się dowiedzieć, że ori płyn, który był zalany, to GlycoShell i że Honda zalewała ten płyn do 2002.