PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura silnika



syndrom
05-01-09, 22:17
Siema :) Sprawa jest nastepujaca. Teraz gdy mamy zime zauwazylem pewny niepokojacy objaw. Otoz gdy odpalam auto i silnik chodzi sobie na jalowym, to ladnie sie nagrzewa do srodka skali na wskazniku, czyli tak jak powinno byc. Ale wystarczy ze przejade jakis kawalek to strzalka potrafi opasc czasem na sam dol, nawet do literki C. Wedlug niej silnik powinien byc znow zimny ale z nawiewu leci cieple powietrze. Czy to mozliwe aby przez ped zimnego powietrza tak spadala temperatura :confused: Czy moze mam walniety termostat lub cos innego?
pozdro!

Lcfr
05-01-09, 22:21
Czy moze mam walniety termostat lub cos innego?
pozdro!

może..

jero11
05-01-09, 22:26
zmieniaj termostat;)

_Shadow
05-01-09, 23:52
ja przy tych ostatnich mrozach mam tak ze jak stoje długo i ogrzewanie mam właczone to mi spadnie do połowy temperatura.. i wieje chłodne.. ale wystarczy ze zaczne jechac to grzeje goracym :-/ tylko na postoju zimne i to tez nie zawsze :-/

choin
06-01-09, 00:23
Spójrz na termometr. Przy takiej temperaturze nie wielki pęd powietrza potrafi konkretnie schłodzić silnik do tego stopnia że wskazówka momentalnie spada. Możesz sobie zakryć część wlotu powietrza jakąś tekturą czy kawałkiem kartonu by samochód Ci się szybciej nagrzewał w taką wypiździawę. Oczywiście może to też być spowodowane jakimś termostatem itp.

kaktusr
06-01-09, 07:04
Spójrz na termometr. Przy takiej temperaturze nie wielki pęd powietrza potrafi konkretnie schłodzić silnik do tego stopnia że wskazówka momentalnie spada. Możesz sobie zakryć część wlotu powietrza jakąś tekturą czy kawałkiem kartonu by samochód Ci się szybciej nagrzewał w taką wypiździawę. Oczywiście może to też być spowodowane jakimś termostatem itp.

Ej no bez przesady że wskazówka może sobie latać od połowy do zera. Ewidentie widać że termostat raczej walnięty. U mnie dzisiaj przy-20 nagrzał się do połowy i mimo jazdy, fakt że wolnej do 60km wskazówka się nie opadła ani trochę i nie mam nić pozakrywane.

_Shadow
06-01-09, 09:49
no ja jak jade sobie na 4 biegu ok 60km/h to spoko temeratura.. ale jak tylko gdzies stane w taki mróz.. i mam właczone grzanie prawie na maxa i dmuchawe na 4 .. to sie schłodzi.. cokolwiek bym nie zrobił ;-))

WaSSIL
06-01-09, 10:30
było już kilka podobnych tematów i raczej wszystko wskazuje na termostat Płyn masz w normie czy ubywa ??

jero11
06-01-09, 10:47
zmieniaj termostat! temp. silnika po rozgrzaniu nie ma prawa opadać podczas pracy silnika nawet przy takich mrozach.

janior69
06-01-09, 11:09
Ja miałem podobne objawy. Myślę sobie trzeba wymienić termostat, bo pewnie walnięty, odkręcam patrzę :confused: a tam termostatu brak. Gebelsi wymontowali. Nowy założony. Problem zniknął

choin
06-01-09, 12:26
Ej no bez przesady że wskazówka może sobie latać od połowy do zera. Ewidentie widać że termostat raczej walnięty. U mnie dzisiaj przy-20 nagrzał się do połowy i mimo jazdy, fakt że wolnej do 60km wskazówka się nie opadła ani trochę i nie mam nić pozakrywane.

Nie no do zera nie powinna latać (dlatego napisałem że może to być też wina termostatu) ale jeśli nawet ruszysz samochodem i trochę się rozgrzeje silnik to gdy włączysz ogrzewanie to wskazówka coś tam opadnie bo ciepło jest odprowadzane od silnika. U mnie dopiero przy takiej wypiździawie (-15, -20) jest to zauważalne bo termostat miałem wymieniany i sprawdzałem go w garnku z ciepłą wodą że się ładnie załącza :)
Takie jest moje zdanie ale poprawcie mnie jeśli się mylę

WaSSIL
06-01-09, 14:26
a nie zauważyłeś gdzieś wycieku ?? poziom płynu ok ?? może uszczelka ale to byś zauważył bo by ci płyn uciekał

choin
06-01-09, 15:13
Nie no właśnie wszystko jest ok. Płynu jest tyle ile powinno być. Zauważyłem to teraz w te ostre mrozy że jak trochę rozgrzeje się samochód i włączę ogrzewanie to coś spada wskaźnik ale za moment znowu się rozgrzeje i wszystko wraca do normy. Może to taka opcja :)

WaSSIL
06-01-09, 15:56
to może układ zapowietrzony masz hmy

Lcfr
06-01-09, 18:33
ile bedziecie jeszcze dywagować zanim zmienicie ten termostat?

choin
06-01-09, 19:26
Nie chcę się kłócić ale wyżej napisałem że termostat jest ok

jero11
06-01-09, 19:43
najlepiej jest termostat sprawdzić w ten sposób, że na postoju rozgrzewamy silnik aż załączy się wentylator chłodnicy i wtedy podłączamy wentylator na krótko do aku i jeśli wskaźnik temp. opada w tym czasie gdy wentylator pracuje, to oznacza że termostat nie działa jak należy.
sprawdzałem tak 3 termostaty w tym jeden nowy który już kupiłem uszkodzony i nie trzymał temp. a z jednym z tych dwóch starych był taki problem że po włączeniu nawiewu minimalnie opadał wskaźnik temp. czyli tak u choin i dopiero ten trzeci był w 100% sprawny, co lepsze to wszystkie sprawdzałem w garnku i wszystkie niby dobrze działały:D

choin
06-01-09, 19:51
Aaa widzisz... Myślałem że garnek to najlepsza metoda :)
Ok, dzięki za wskazówki. Muszę to przetestować.
Pzdr

Lcfr
06-01-09, 20:06
Aaa widzisz... Myślałem że garnek to najlepsza metoda :)
Ok, dzięki za wskazówki. Muszę to przetestować.
Pzdr


gdybys poszukał własnie to bys wiedział, że czesto przy tej usterce którą masz termostat przechodzi "próbę garnka" wysmienicie a nadal nie działa jak powinien...

choin
06-01-09, 23:28
No ok, ale to nie ja zakładałem temat odnośnie tego problemu tylko w trakcie mnie "oświecono" że może coś być nie tak z moim termostatem.
Ok, już wszystko wiadomo. Temat zakończony

ZwierzG
06-01-09, 23:37
wszystko jasne termostat, w poprzednim autku w daihatsu miałem podobnie na postoju sie ładnie rozgzewał, a w trasie temp spadała prawie do min, okazało s brakowaie ze ktoś kiedyś wyrzucił wogóle termostat i go brakowało, wiec u ciebie pewnie szwankuje praca termostatu

HiszpaN
06-01-09, 23:44
jakiej firmy termostat polecacie?co powiecie na takato?gdzie mozna go dostac?

kenny
06-01-09, 23:54
co powiecie na takato?gdzie mozna go dostac?
takato jest montowany również w ASO więc chyba jest niezły, a dostać można chociazby w sklepach Intercarsu