PDA

Zobacz pełną wersję : jaki olej?.... tym razem do skrzyni

rem36
15-12-04, 23:42
Poniewaz zamierzam po raz pierwszy wymienic olej w skrzyni mam pytanie czy ktos ma jakies doswiadczenia z roznymi olejami. Odrazu mowie ze olej silnikowy odpada 8) Moze ktos wymienial i na ktoryms bylo lepiej , ciszej , lzej albo poprostu przyjemnej, czy moze ogolnie nie ma to wiekszej roznicy co zaleje. MTF hondy kosztuje 70 pln za litr czyli dosyc sporo, wiem ze na olejach nie powinno sie oszczedzac no ale inne oleje sa o połowe tansze.....

skrzynka namualna :)

ARTX
15-12-04, 23:46
Odrazu mowie ze olej silnikowy odpada
dlaczego :?: przeciez takie sa zalecane do H :roll:

Vassago
15-12-04, 23:49
tylko MTF Hondy, tu nie ma co oszczedzac. Olej w skrzyni wymienia sie raz na 80 kkm. Jak cie niesstac lej dobry silnikowy 10w-40. Bron boze przekladniowy...

rem36
15-12-04, 23:50
honda robi specjalny olej do skrzyni manulanych MTF i automatycznych ATF. Oleje silnikowe mozna stosowac tymczasowo, poniewaz od oleji silnikowych wymagania sa nieco inne to lepiej lac oleje specjalne do skrzyn ktore napewno lepiej spełnia swoja role.

tylko MTF Hondy, tu nie ma co oszczedzac. Olej w skrzyni wymienia sie raz na 80 kkm. Jak cie niesstac lej dobry silnikowy 10w-40. Bron boze przekladniowy...

Hmmm a miales kiedys zalany olej silnikowy? No coz w takim wypadku bede to mosial przelozyc na styczen i zalac MTF... :(

havok
15-12-04, 23:55
Odwołuję się do naszego archiwum:
http://www.forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=57097&highlight=olej+skrzyni

Gul
15-12-04, 23:58
lepiej lac oleje specjalne do skrzyn ktore napewno lepiej spełnia swoja role.

bzdura! nigdy nie lej olei przekladniowych do skrzyń hondy! są za gęste. Tylko MTF.. ewentualnie silnikowy tak jak pisał Vass

a jako ciekawostkę dodam że np. w manualu do mojej hondy nic nie wspominają o MTFie a przy oleju do skrzyni jet tabelka z olejami silnikowymi jakie można stosować. natomiast do dyfra zalecają odpowiedni olej do dyfrów :D

rem36
16-12-04, 00:19
No ciekawa sprawa z tym olejem do przekłądni. No ale skoro wszyscy zgodnie mowicie ze lepiej sie sprawdza sinikowy ( poza MTF-em oczywiscie) to przekładniowego nie bede lał :D
Dzieki za odpowiedz
pzdr

TENCIO
16-12-04, 00:25
wiec ja panowie najpierw zalalem polsyntetykiem mobilem po to by po 1000km wymienic go na mtf(aso rybnik ok 60zl/litr) i jest subiektywna roznica w oporach zmiany biegow na kozysc MTF'u , nie wspominajac o komforcie psychicznym. oleju do skrzyni nie wchodzi za duzo..ok 2.2 litra, wiec wydatek nie jest znowu tragiczny, a ze nie wymienia sie tego co 10tys to boli jeszcze mniej...

Maro
16-12-04, 08:46
U mnie w starym civicu mechanik zalał skrzynie elfem przekładniowym i po około 3 tyś kilometrów to 3 i 4 bieg wrzucić to był koszmar , cały czas zgrzytało , myślałem , że już po skrzyni . Ale włąśnie pojechałęm do ASO i zalali mi MTF , to była taka różńica żę Hej. Biegi wchodziły idealnie (no czasami to 4 na wysokich obrotach to zgrzytała) Ale i tak byłem zadowolony . I teraZ W swoim nowym Civicu też zaleje Mtf . Nie ma co oszczędzać lepiej jest dołożyć pare złotych do tego MTF . :grin:

przemir
16-12-04, 09:07
lepiej "spuszczac" olej czy wysysac? ja u siebie mialem wysysany stary ale i tak mam bardzo ciemny /mobil ofkorst/

dareka2
16-12-04, 11:08
Ja przed tygodniem wymieniałem i wybór padł na MTF. Trochę droższy, ale na przełomie 80 tkm co to jest.
Całość ok 160 zł

cihy
16-12-04, 11:19
cholera ja u siebie nie wymienialem oleju, nie wiem kiedy byl wymieniany poprzednio, sa jakies objawy ktore wskazuja na koniecznosc wymiany? jak to jest?

TENCIO
16-12-04, 13:59
z tego co wiem to przy 80tys km nie koniecznie musi byc wymiana, a jedynie inspekcja, olej moze sie nadawac do dalszej eksploatacji...info z aso

3dan
19-10-06, 18:43
znowu odkopalem temat :) Mianowicie moge dolac oleju silnikowego 10W40 do stargo MTF-u,czy lepiej zmienic juz caly i zalac silikowym, pytanie moje bierze sie z tad ,iz cieknie mi troche olej ze skrzyni i prawdopodobnie nie jest w niej wystarczajacy jego poziom,a ze skrzynia narazie nie mam czasu zrobic wiec chcialem przynajniej poziom oleju uzupelnic,a jak juz wyciek sie zlikwiduje to wymienic caly olej

LIO
19-10-06, 20:40
a masz pewnosc ze tam nalany jest MTF ?
jesli tak to mozesz dolac, ja jednak zlalbym go i zatankowal od nowa swiezy olej

3dan
19-10-06, 22:08
Lio Wiec tak pewnosci nie mam,ale jest bardzo prawdopodobne ze jest zalany MTF powniewaz hania byla wczesniej wlasnoscia angola miala 1 wlascicela zanim stalem sie jej posiadaczem :):) byla regularnie serwisowana do 2004r dlatego przypuszczam ,ze jezeli byl wymieniany w niej olej to na MTF,Radzsz zebym zlal go jednak i wymienil na silnikowy??A jezeli bylby tam jednak zalany inny niz MTF a ja doleje silnikowy to chyba nic wielkiego sie nie stanie???,dlatego zastanawiam sie nad sama dolewka bo wiem ze niedlugo (2-3mce)bede robil ze skrzynia i wtedy wymienie olej na nowy.

Furious
19-10-06, 22:15
2l jakiejś taniochy 10W40 to 30-40zł, kup nowy olej i nie rozmyslaj nad tym za mocno....

goro
19-10-06, 22:25
Mam takie pytanie czego piszecie że silinikowy olej do skrzyni to 10w40 a nie naprzykład 5w40???. Bo mi sie wydaje że na 5w40 skrzynia chodziła by lżej niż na 10w40.

Piotrek Klag
19-10-06, 23:17
Mam takie pytanie czego piszecie że silinikowy olej do skrzyni to 10w40 a nie naprzykład 5w40???. Bo mi sie wydaje że na 5w40 skrzynia chodziła by lżej niż na 10w40.
poczytaj chopie w archiwum i głupot nie pisz -10w40 albo MTF - żadnych eksperymentów

k0st3k
20-10-06, 22:18
do skrzyni wg auto daty 10w40 lub 10w30.

dodam ze mam shella 10w40 w swojej skrzyni ..kuzyn ma w esi mtf i biegi u niego wchodza lepiej.

chyba ze w skrzyni d16z6 biegi lepiej sie zapina niz w skrzyni b16a2 :)

spoon radzi zmieniac olej w skrzyni razem z silnikowym jak sie jezdzi ostro i czesto wita tory czyli co jakies 7 - 10tys :) mam na filmie jak ktos nie wierzy.

agent_lol
21-10-06, 00:42
do skrzyni nie ma co przepłacac -kupujes selektol do przekładni i latasz na min- polskie dobre bo pancerne :)

Piotrek Klag
21-10-06, 09:29
do skrzyni nie ma co przepłacac -kupujes selektol do przekładni i latasz na min- polskie dobre bo pancerne :)
chłopie poczytaj archiwum i głupot nie pisz ok ?

zalejsz przekładniowy to pozamiatsz skrzynie na amen.

Gonzo
21-10-06, 11:17
Ten MTF mozna spokojnie dostac gdzies po za ASO?

tomekk
21-10-06, 11:23
Ten MTF mozna spokojnie dostac gdzies po za ASO?

nie wydaje mnie się

maniek1982
21-10-06, 17:21
skoro juz piszecie o olejach to sie dołącze i zapytam.
chciałem sobie zmienić olej w skrzyni na MTF,ale kiedy napisałem do ASO emajla z zapytaniem jaka bedzie cena za wymiane to odpisali mi tak:

Witam Pana ! Sugeruję zastosowanie oleju 15w40 lub 10w30 so skrzyni biegów w Pana samochodzie. Olej Mtf przeznaczony jest skrzyń biegów wyprodukowanych po 1995 r.

dodam ze moja jest z 92roku.....czy to prawda co oni mi napisali???

[ Dodano: Sob 21 Paź, 2006 ]
???

mortas
21-10-06, 23:14
Chłopaki mam pytanie a moge wlac do skrzyni ten olej "castrol gtx magnatec 10w40 polsyntetyk" bo mam dostep do niego po niskiej cenie.Dodam ze mam go rowniez w silniku:)

rem36
21-10-06, 23:21
kurcze, obawiam sie ze chyba nie :( mozna lac tylko olej o specyfikacji 10w40, połsyntetyk.... nie wiem czy ktos wczesnie o tym wspominal dlatego napisalem.

mortas
21-10-06, 23:31
no ale przeciez napisalem jw. 10w40 polsyntetyk.To ja juz sam nie wiem.

maniek1982
21-10-06, 23:52
to chyba było do mnie :?

Piotrek Klag
22-10-06, 14:28
Witam Pana ! Sugeruję zastosowanie oleju 15w40 lub 10w30 so skrzyni biegów w Pana samochodzie. Olej Mtf przeznaczony jest skrzyń biegów wyprodukowanych po 1995 r.

http://piotr.klag.us/!honda_civic/olej-w-skrzyni.jpg
jak nie wie koles w ASO to nie czubek zajrzy w manuala

maniek1982
22-10-06, 14:43
sory,ale nie zabardzo zrozumiałem twoją odpowiedz :|

Max_Damage
06-11-06, 22:01
ja chyba mialem przekladniowy w moim civie...i bylem dzis w warsztacie i zalali skrzynie castrolem gtx magnatec 10w-40, takim samym jak silnik.
dobrze to zrobili?

Piotrek Klag
06-11-06, 23:16
ja chyba mialem przekladniowy w moim civie...i bylem dzis w warsztacie i zalali skrzynie castrolem gtx magnatec 10w-40, takim samym jak silnik.
dobrze to zrobili?
jesus chłopie czytałeś ten temat wogóle czy bez kitu nie wiem :?:

Twoje pytanie zabrzmiało jakbys kurde dostał ulotke od Panadola i było napisane "weź 3 tabletki" i po wzięciu trzech tabletek by sie zapytał autora ulotki "dobrze zrobiłem jak wziąłem 3 tabletki ? " - daj życ normalnie....

Max_Damage
06-11-06, 23:23
jak bym mial czas na czytanie...
ludziska!! caly czas dajecie o to z*****- ale nie kazdy siedzi przed kompem 6godzin dziennie i czeka az ktos cos napisze na forum.
sa ludzie ktorzy maja prace i musza ja wykonac na czas.

[ Dodano: Pon 06 Lis, 2006 ]
pytanie nie boli- tak jak odpowiadanie. mogles napisac"tak-dobrze jest" i zajelo byCi to miej czasu nish pisanie tego kazania...

Piotrek Klag
06-11-06, 23:40
ludziska!! caly czas dajecie o to z*****- ale nie kazdy siedzi przed kompem 6godzin dziennie i czeka az ktos cos napisze na forum.
sa ludzie ktorzy maja prace i musza ja wykonac na czas.

[ Dodano: Pon 06 Lis, 2006 ]
pytanie nie boli- tak jak odpowiadanie. mogles napisac"tak-dobrze jest" i zajelo byCi to miej czasu nish pisanie tego kazania...
pracuje może nawet wiecej od Ciebie ale troche kultury i o to tylko chodzi. Pytasz w temacie w którym jest odpwowiedź na to pytanie wiec jakby Ci ktos pisał "tak oczywiscie" to by to forum wygladało jak śmietnik.... a ma byż rzeczowe na tyle na ile sie da.

Jakby CI sie chiało zekrnac na obrazek który wkleiłem to by śmieci było mniej - a było to raptem 10 cm wyżej od twojego pytania.

Tyle mojego - EOT.

Max_Damage
07-11-06, 00:24
łotewer

Virus1982
07-11-06, 07:32
Ja od mechanika ostatnio usłyszałem, że w starszych autach czyli np. moim (94 rok, 160 tys. przebiegu) nie warto wymieniać oleju w skrzyni. Jeśli nie ma wycieków itp., to wymianą można tylko zaszkodzić. Sczerze mówiąc po tym co usłyszałem nie wiem już nic.

Furious
07-11-06, 07:38
prosisz sie o kolejnego WARNa, dostajesz ode mnie upomnienie, na tym forum sa pewne zasady, jak Ci nie pasuja to nikt Cie tu nie trzyma, nie pisz i nie rob nam śmietnika

Ja od mechanika ostatnio usłyszałem, że w starszych autach czyli np. moim (94 rok, 160 tys. przebiegu) nie warto wymieniać oleju w skrzyni. Jeśli nie ma wycieków itp., to wymianą można tylko zaszkodzić. Sczerze mówiąc po tym co usłyszałem nie wiem już nic.
zmien mechanika

Rydz
07-11-06, 07:39
Racje ma Piotrek Klag jak juz się udzielasz to czytaj to co inni piszą a po za tym ten temat juz był przerabiany i nie ma sensu go drążyć. :570:

gracjan_76
16-11-06, 20:26

dodam ze mam shella 10w40 w swojej skrzyni ..kuzyn ma w esi mtf i biegi u niego wchodza lepiej.

spoon radzi zmieniac olej w skrzyni razem z silnikowym jak sie jezdzi ostro i czesto wita tory czyli co jakies 7 - 10tys :) mam na filmie jak ktos nie wierzy.[shadow=violet:bad03fc090][/shadow:bad03fc090][/glow:bad03fc090][glow=444444]

Jeśli chodzi o olej do skrzyń manualnych hondy to zgodnie z ASO ma to być oryginalny olej hondy (być może jest to MTF bo panowie w serwisie nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie. Po prostu przychodzi do nich w beczkach jako olej przekładniowy. Na beczkach napis HONDA). Drugim dopuszczalnym zastępczym olejem do przekładni może być olej wyłącznie silnikowy, o lepkości 10W50 pod warunkiem, że jest to olej MINERALNY !!!!. Syntetyk czy półsyntetyk co niektórzy mogą sobie wlać do głowy, a nie do skrzyni hondy. Koszt wymiany oleju w ASO (olej + robocizna) to około 170 PLN. Wymiana co jakieś 80 tys. km więc nie ma co oszczędzać. Podobnie nie ma co oszczędzać na oleju i filtrze oleju do silnika !!!
Pozdrawiam ;)

Furious
16-11-06, 21:04

spoon radzi zmieniac olej w skrzyni razem z silnikowym jak sie jezdzi ostro i czesto wita tory czyli co jakies 7 - 10tys :) mam na filmie jak ktos nie wierzy.[shadow=violet:0336ff201c][/shadow:0336ff201c][/glow:0336ff201c][glow=444444]

Jeśli chodzi o olej do skrzyń manualnych hondy to zgodnie z ASO ma to być oryginalny olej hondy (być może jest to MTF bo panowie w serwisie nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie. Po prostu przychodzi do nich w beczkach jako olej przekładniowy. Na beczkach napis HONDA). Drugim dopuszczalnym zastępczym olejem do przekładni może być olej wyłącznie silnikowy, o lepkości 10W50 pod warunkiem, że jest to olej MINERALNY !!!!. Syntetyk czy półsyntetyk co niektórzy mogą sobie wlać do głowy, a nie do skrzyni hondy. Koszt wymiany oleju w ASO (olej + robocizna) to około 170 PLN. Wymiana co jakieś 80 tys. km więc nie ma co oszczędzać. Podobnie nie ma co oszczędzać na oleju i filtrze oleju do silnika !!!
Pozdrawiam ;)

Ręce i wszystkie członki poprostu opadają :/
Ile mozna? Co nowy to nowa teoria.....
http://piotr.klag.us/!honda_civic/olej-w-skrzyni.jpg

marecki27
29-12-06, 20:51
Panowie Mobil 10w40 wystarczy jesli auto ma rocznik do 95r. i po bólu.

Furious
29-12-06, 20:52
Panowie Mobil 10w40 wystarczy jesli auto ma rocznik do 95r. i po bólu.
bylo to pisane juz XX razy
ZAMYKAM