PDA

Zobacz pełną wersję : 1.3 jak to jest naprawde ?



jacrac1
04-01-06, 20:40
witam .jak to jest naprawde z silnikiem 1.3 ?czy rzeczywiście jest taki zły ? czy przebieg 190000 (udokumentowany servis honda ) to dużo ?.ile jeszcze pojeżdzi taki silniczek ?dziekuje za pomoc .

Matey
04-01-06, 20:42
1.3 jest wolny... Ma malo mocy, stosunkowo duzo pali... A ile przejezdzi... To zalezy od tego jak bedziesz o niego dbal...

Dzida
04-01-06, 20:43
Kto Ci powiedział, że ten silnik jest zły?

190000 tysi? przy DOBRYM traktowaniu drugie tyle obleci bezstresowo...

Może troche odejścia nie ma, ale podobno się przyjemnie jeździ...

jacrac1
04-01-06, 20:54
dotychczas auto miało jednego właściciela .od nowosci az do tego przebiegu servisowany w hondzie.w instrukcji pisze v max 170 km/h to chyba duzo jak na taki silnik .nie wiem jak wygladaja osiagi tego auta na tle innych marek , o podobnej pojemności silnika .kusiło mnie na silnik 1.5 ,ale ta honda jest w super stanie ,no i nie wiem.

Hycelius
04-01-06, 20:59
Kto ci powiedzial ze 1.3 to kibel i zły? Ja mam taki silnik z małym przebiegiem i jestem bardzo z niego zadowolony.Jest dynamiczny i niezajeżdzony.Miarkę oleju wyjmuje jedynie jak zmieniam olej i patrze czy nie przelałem.Mało pali i ładnie chodzi.Poza tym ma najtrwalszy blok jaki cyfy mialy.Poprzednio miałem ten kiblowaty 1.5 90km któremu w ostatniej agoni wyprowadzilem zbiorniczek wyrównawczy od oleju do kabiny.A jak zdjelem głowice z Mufim to na cylindrach progi z 2-3 mm,a panewki jak rzepa. Absolutnie nie polecam.Jak masz dylematy to kup sobie vti i podpisz umowe z Orlenem na dostawe oleju. :grin: Pozatym jak 1.3 pali niby wiecej niz jak 1.5?nigdy w życiu.Jak kupisz 1.5 to idz odrazu bierz kredyt na instalacje gazową
żebys jezdzil super ekonomicznie za 2,30 za litr przy spalaniu 4 litrów na 100km.hhehe.

maps
04-01-06, 21:01
Wcale nie jest zly i duzo nie pali.
W trasie mozesz zejsc ponizej 6 litrow.

... a ze wolny. To zalezy od punktu widzenia. Wiadomo ze do scigania sie nie nadaje bo nie do tego sluzy. Ale w tak lekkim samochodzie przy 1-2 osobach radzi sobie calkiem niezle.

mighty
04-01-06, 21:01
kup sobie vti i podpisz umowe z Orlenem na dostawe oleju
bez przesady, ja mam swojego 1,5 roku i dolewałem naprawde niewiele.

Lcfr
04-01-06, 21:14
Poprzednio miałem ten kiblowaty 1.5 90km któremu w ostatniej agoni wyprowadzilem zbiorniczek wyrównawczy od oleju do kabiny.A jak zdjelem głowice z Mufim to na cylindrach progi z 2-3 mm,a panewki jak rzepa. Absolutnie nie polecam.Jak masz dylematy to kup sobie vti i podpisz umowe z Orlenem na dostawe oleju. Pozatym jak 1.3 pali niby wiecej niz jak 1.5?nigdy w życiu.Jak kupisz 1.5 to idz odrazu bierz kredyt na instalacje gazową
żebys jezdzil super ekonomicznie za 2,30 za litr przy spalaniu 4 litrów na 100km.hheh

trafiłes na dobity egzemplarz i przejsakrawiasz...
nie bede sie kłocił - pewnie ktos mnie poprze, ze 1.5 to bardzo dobry motor.... (miałem/mam 3 szt)
i pali tak jak 1.3 (1.3 tez miałem)

a 1.3 jest tez ok... tyle ze słabszy mocowo...poza tym to dobre auto...

co do przebiegów-zalezy gdzie/na jakim oleju/i w jakim stylu... czasem 80tys auto jest bardziej dobite niz 180tys...

Kuba007
04-01-06, 22:14
tez chcialem kupic 1.5, ale niestety ciezko znalezc w dobrym stanie bylo. skusilem sie na 1.3 nie pali duzo z 7,5 litra(okolo, bo przejechalem dopiero 300km) teraz zima w korkach przedswiatecznych.
powiem ci, ze jezdzi ladnie jak na 1.3.

gorek
04-01-06, 22:34
do samego silniczka nie mozna miec zadnych zastrzeżeń. mam własnie taki . jesli zaczynasz przygode z hondą to jest to dobre rozwiazanie. mie ma mocy? ja bym tak nie powiedział bo w porównaniu z innymi autkami o tej pojemności , nikt ci nie podskoczy ;) co prawda podwójny wałek i v tec to nie bedzie ale jesli planujesz sie lansowac ,to ci wystarczy ( zobacz na wieshaq'a z wrocka ładne autko ) .jedyna rzecz która denerwuje to przestarzałe rozwiazanie ssania :( to jest wada tego autka bo na ssaniu jade ok 1,5 km no i ma wtedy duuuze obroty co powoduje hałas na drodze ale zawsze sa jakies minusy ...co co oleju to mi nie bierze i mam nadzieje ze jak nie bede wariował ,to nie bedzie mi nigdy zabierac:) a tak na marginesie to na 2 biegu miałem 90 , nie jest to duzo ale jak wrzucosz 3 to juz widzisz inne autka w lustrze ;) bo jest juz 130 i wiecej wejdzie tez . ogólenie daje rady ....aha no i pamietaj zeby jej nie przekrecic do nie ma odcięcia ani obrotka pozdro

jamal
04-01-06, 22:39
ok to moze tera ja :D mam d13b2 z 95r jak kupowalem bylo 84tys teraz jest okolo 130tys 2 lata na gazie :[ zalety tego autka no na trasie naprawde malusie spalanie ja pol na pol trasa miasto zeszedlem do 5.5l na 100km a przyspieszenie hmmmm po ulepszeniu gaznika wydechu spokojnie 1.5 idzie odstawic :] ale spalanie wzroslo no i co najwazniejsze zyluje go juz 3 latka i nic nonstop gaz gaz i chodzi jak lalunia :D niebierze nic oleju no moze kapke ale pozatym fajny silnik :) aha i spokojnie wytrzymuje 8500-9000 obr :D
a zmienia teraz go bo chce VTEC-a :P

Kuba007
04-01-06, 23:14
ogolnie to latwiej jest znalezc civic 5 gen z konca produkcji (94-95) z silnikiem 1.3 niz z 1.5. bardzo czesto 1.3 sa lepiej wyposazone od 1,5 (czesciej maja airbagi, klime itp. - osobiscie nie spotkalem sie z eg4 z klima czy poduchami, a kilka eg3 widzialem) - nie wiem dlaczego. wiadomo silnik d15b2 jest lepszy, ale d13b2 nie jest zly.

rAku*
04-01-06, 23:25
Ja mam 1.3 i jestem zadowolony.
Jak na 1.3 to umie zaskakiwac :) ladnie sie kreci bo do 8000 tys bez problemu go krece, kupilem go jak mial 125tys zrobilem okolo 10-15 tys i nie bierze grama oleju :)
A czy 1.5 jest lepsze to bym sie ostro zastanowil (oczywiscie mowa o d15b2) moze i troche mocniejszy ale jak sie troche pogrzebie w tym 1.3 to odstawi 1.5.
Na spalanie nie nazekam na trasie okolo 6 litow a na miescie nie wychodze ponad 8l, chyba ze bede go nonstop palowal.
Ogolnie to duzo latwiej trafic 1.3 w dobrej nie bitej budzie niz kazdy inny z mocniejszym silnikiem.

pozdro.

Kuba007
04-01-06, 23:34
teraz zima ile wam pala 1.3 w miescie??

mighty
04-01-06, 23:37
kolejny temat o spalaniu sie robi?

Hycelius
04-01-06, 23:53
do samego silniczka nie mozna miec zadnych zastrzeżeń. mam własnie taki . jesli zaczynasz przygode z hondą to jest to dobre rozwiazanie. mie ma mocy? ja bym tak nie powiedział bo w porównaniu z innymi autkami o tej pojemności , nikt ci nie podskoczy ;) co prawda podwójny wałek i v tec to nie bedzie ale jesli planujesz sie lansowac ,to ci wystarczy ( zobacz na wieshaq'a z wrocka ładne autko ) .jedyna rzecz która denerwuje to przestarzałe rozwiazanie ssania :( to jest wada tego autka bo na ssaniu jade ok 1,5 km no i ma wtedy duuuze obroty co powoduje hałas na drodze ale zawsze sa jakies minusy ...co co oleju to mi nie bierze i mam nadzieje ze jak nie bede wariował ,to nie bedzie mi nigdy zabierac:) a tak na marginesie to na 2 biegu miałem 90 , nie jest to duzo ale jak wrzucosz 3 to juz widzisz inne autka w lustrze ;) bo jest juz 130 i wiecej wejdzie tez . ogólenie daje rady ....aha no i pamietaj zeby jej nie przekrecic do nie ma odcięcia ani obrotka pozdro

Co do ssania.Po wymianie wężyków od podciśnienia na nowe o srednicy 4mm,ssanie mi sie wyłacza po 200 metrach.

polkar
05-01-06, 00:27
miałem 1.3 jako pierwsza hondę, nigdy mnie nie zawiodła przez 3 lata. Nie był może najszybszy, ale jeśli ktos zaczyna przygode z hondą, to na początek może byc. Moja była honda ma teraz ponad 230tys przebiegu i z tego co wiem to jest w miarę ok.

RDK
05-01-06, 01:05
wszyscy gadaja ze jak sie pogrzebie w d13b2 to odstawi d15b2, tylko ze jak sie pogrzebie w d15b2 to wtedy sie dzieja cuda na ulicy :P

jesli samochod zadbany i niema skazy to bierz, ja bym wolał sie rozejzec jeszcze troche, bo jednak nasprowadzali tego wiec jest w czym wybrac, nie to co na początku ale zawsze, ja osobiscie bym nie bral bo wolałbym chociazby d15b2, niemam takich problemów jak inni, narazie :P tak naprwade niemam z nim wogole problemów wiec zastanow sie bo szybko ci sie znudzi grzebanie w 1.3 i bedziesz chciał lepszej bazy, szukaj b16 i bedzie git :P

jacrac1
05-01-06, 12:06
dzieki .za pomoc .pozdrawiam wszystkich. :)

dzilas
05-01-06, 13:21
Wg. mnie 1.3 jeździ bardzo fajnie jak na taką pojemność i przy tym spalanie również nie jest największe. Jak by ktoś nie był za bardzo w temacie jak to z hondą, silnikami i osiągami jest to podaje bardzo prostą tabele, ale coś zawsze tam jest.

http://www.hondaboard.de/modelle/Modelle.htm