PDA

Zobacz pełną wersję : Żarówki



Strony : [1] 2

ryszard.m
01-01-09, 23:06
Witam w Nowym Roku, z życzeniami wszystkiego najlepszego !
Przy okazji, chciałbym zasięgnąć informacji w sprawie rodzaju żarówek, jakie w civiku VIII gen. 1800 w wersji executive, generują normalne światło długie. Standardowo, wersja ta wyposażona jest w światła ksenonowe, lecz dotyczy to tylko świateł mijania. Długie są normalne. Chciałbym nieco poprawić barwę i wygląd świateł długich oraz ich jakość. Zamierzam zastosować żarówki ksenonopodobne np Philips, Bosch czy Osram, w miejsce tych oryginalnych, halogenowych chyba.
W związku z tym moje pytania:

- czy warto to robić ?
- jakie konkretne żarówki kupić (chodzi o typ: H4? H7?) ?
- jaki producent tych ksenopodobnych robi najlepsze ?
- czy wymiana jest trudna i czy trzeba potem na nowo ustawiać światła ?

Za wszystkie odpowiedzi i porady z góry dziękuję.
ryszard.m

semri
01-01-09, 23:19
szkoda kasy na dodatkowe przetwornice wzg czasu włączonych świateł drogowych.

ryszard.m
01-01-09, 23:25
szkoda kasy na dodatkowe przetwornice wzg czasu włączonych świateł drogowych.

Ale ja nie chcę instalować dodatkowych ksenonów, tylko po prostu wymienić zwykłe żarówki od świateł długich na takie np:
https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4834

Chodzi mi o poradę, czy warto to robić.

semri
01-01-09, 23:45
dlugie są H1. ja mam Osram night breaker i maja bardzo biala poswiate wzgledem xenonow. takze tych nie polecam jesli chodzi o wyglad, ale za to bardzo dobrze swieca.
odnosnie wymiany - trwa pare minut.

Pabloss
02-01-09, 12:01
czyli światła mijania na H7 a długie na H1, czy dobrze rozumiem ??

mariusz05
02-01-09, 12:42
Ale ja nie chcę instalować dodatkowych ksenonów, tylko po prostu wymienić zwykłe żarówki od świateł długich na takie np:
https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4834

Chodzi mi o poradę, czy warto to robić.
Jeżeli długich używasz sporadycznie to wg.mnie niema to żadnego sensu ale jeżeli zamiast ksenonów miałbyś żarówki halogenowe to polecam, w moim aucie wymieniałem drogowe halogeny na philipsy ale +50% i nie bluvision różnica jest spora w porównaniu z orginalnymi ,też philipsami jak sie dowiedziałem żarówki po 2-3latach traca b.dużo ze swojej jasności co potwierdzam.

ryszard.m
02-01-09, 13:34
Dzięki wielkie za porady.
Co do jakości światła jakie dają dotychczasowe żarówki "długie", to nie narzekam.
Bardziej zainteresowany byłbym zmianą wyglądu samych świateł, tzn aby obok tego xenonowego nie świecił żołty, tylko jakiś taki bardziej zbliżony odcień, np z "niebieskawą poświatą" jak piszą w reklamie pseudoksenonów Philipsa.
Niestety, w H1 nie znalazłem żarówki, która dawałaby efekt ksenonowy, więc moje starania raczej spełzną na niczym ...

Umberto
02-01-09, 23:47
ja kupiłem komplet długie i te małe szkraby bluevision philipsa bo nie podobała mi się barwa tych szkrabów i jak zmieniłem z mijania na długie. Komplet dałem jakieś 50-60 zł (nie pamiętam dokładnie) w hurtowni w Gdańsku. Sprzedają głównie karty pamięci i baterie ale przypadkiem też te philipsy tam dojrzałem. Na aledrogo też są jako użytkownik qbok.
Żarówki mają homologację i gwarancję producenta więc jest to legal w przeciwieństwie do diodek z chin.
Polecam a oryginały masz już w razie "W" albo na zapas jak jedziesz np. do Chorwacji:)) (trzeba tam mieć wsio z żarówek na zapasie)

zyga502
04-01-09, 17:13
umberto ,a możesz wkleić fotki ,jak wygladają te "szkraby" ?

Umberto
04-01-09, 19:18
wedle życzenia...
chodziło mi o te małe W5 czy T15 czy jeszcze inaczej sie nazywają (nie pamiętam i nie chce mi się szukać:) ) były w komplecie.
to co na zdjęciu to zdjęte oryginały

http://img152.imageshack.us/img152/7598/84183774bo9.jpg (http://imageshack.us)
http://img152.imageshack.us/img152/84183774bo9.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img152/84183774bo9.jpg/1/)
http://img55.imageshack.us/img55/4400/76327496pz8.jpg (http://imageshack.us)
http://img55.imageshack.us/img55/76327496pz8.jpg/1/w600.png (http://g.imageshack.us/img55/76327496pz8.jpg/1/)

zyga502
04-01-09, 20:31
umberto ,ale pokaż jak to wyglada juz w aucie,bo też bym pozycje wymienił,oczywiscie jakbys mógł :D

asta
07-01-09, 19:40
z żarówkami +xx% jest jeden podstawowy problem, ich trwałość niecałe 0,5 roku, padły dwie w odstępie jednego dnia

goncjusz
12-01-09, 00:44
a czy ktoś mógłby zdradzić czy wymiana żarówek w naszych Hondach to droga przez mękę, czy można tę czynność przeprowadzić w miarę bezboleśnie? Pytam, bo w poprzednim autku (Corolla) było ciężko, a w artykule w którymś z ubiegłorocznych Auto Świat czytałem, że w naszych Civikach nie polecają robić tego samemu, tylko w serwisie :)

Adam79
12-01-09, 07:32
W serwisie w Szczecinie pierwszy raz płaciłem 20zł za wymianę żarówek(bez regulacji świateł), trwało to około 15 minut, następnym razem gdy przepaliły mi się żarówki postanowiłem sam je wymienić i również trwało to około 15 minut. W instrukcji obsługi masz opisane jak to zrobić.

Mati_1979
12-01-09, 08:12
Ja w drogowych zamontowałem sobie philipsa Bluevision H1 świecą bardziej biało od zwykłych i odpukać bardzo długo. Z ksenonami jak znalazł. Te nieoryginalne świecą bardziej na niebiesko ale mają kiepską moc świecenia przez mocno zabarwione szkło. Więc polecam Bluevision.

semri
12-01-09, 09:42
trochę kłopotów może być w wymianą od strony akumulatora jak ktoś ma duże dłonie, ale wystarczy odkręcić mocowanie baterii i jest więcej miejsca na wymianę żarówki mijania

Pabloss
14-01-09, 14:02
a zmieniał juz ktoś zarowki od kierunkowskazów - podobno trzeba sciagac nadkole ?????

Sebanek
14-01-09, 14:10
zgadza sie, robilem to juz - trzeba, tam przy okazji lamia sie spinki plastikowe i trzeba improwizowac.
Ale najlepsze jest to ze jak juz wyciagniecie spalona zarowke to kupno takiej samej nowej to kilkadziesiat zl (tak tak - to zarowki pokryte jakims pykiem aluminium czy cos takiego - robi to ponoc Philips)
jednym slowem - auto na podnosnik, sciagniecie kola i zabawa na 1.5 godz.
pozdrawiam

Pabloss
18-01-09, 20:16
uffffffff no to mam nadzieje ze mi sie nie przepali

WindomEarle
22-01-09, 11:55
a czy ktoś mógłby zdradzić czy wymiana żarówek w naszych Hondach to droga przez mękę, czy można tę czynność przeprowadzić w miarę bezboleśnie? Pytam, bo w poprzednim autku (Corolla) było ciężko, a w artykule w którymś z ubiegłorocznych Auto Świat czytałem, że w naszych Civikach nie polecają robić tego samemu, tylko w serwisie :)

No wlasnie wymienialem zarowki na Bluevision .... i skutek taki, ze nie moge zalozyc uprzednio zdjetego "górnej części kanału dolotowego powietrza" dla lewej zarowki mijania (obok akumulatora). I samochodzik na dzis stoi w garazu :-/ ..... operacje wykonywalem zgodnie z instrukcja, zdjac tą gumę to jest moment ...a w zalożeniu przeszkadza wiązka kabli.
Może ktoś zna jakis sposób jak to zrobic ??

CIVIC 5D 1.8 SPORT

semri
22-01-09, 13:58
ja jezdze z ledwo wlozonym kanalem od 1,5 roku. potem sie nauczylem wymieniac zarowki bez jego wyjmowania.

WindomEarle
23-01-09, 08:51
ja jezdze z ledwo wlozonym kanalem od 1,5 roku. potem sie nauczylem wymieniac zarowki bez jego wyjmowania.

założylem :)
teraz pozostaje tylko trening na wymiane zarowki bez wyjmowania tego g.

semri
23-01-09, 10:10
to jaką metodę przyjąłeś żeby to włożyć

WindomEarle
23-01-09, 14:13
to jaką metodę przyjąłeś żeby to włożyć

1. leciutko posmarowalem plynem do mycia naczyn wewn. strone gumy + zewnetrzna rury
2. ponaginalem gume by weszla pod wiązke kabli (tyle ile sie da)
3. niestety trzeba jakims sposobem wlozyc prawa reke od strony migacza i dwoma rekami wcisnac :-/ (uprzednio akumulator out) - male japonskie raczki zapewne bez klopotu wchodza.

^^ lepiej nie potrafie tego opisac

obiecalem sobie, ze juz nigdy tego nie sciagne, rece mam cale pokiereszowane :-/

Qrczak86
23-01-09, 23:24
małe japońskie rączki heheh :)
ja się nauczyłem wymieniać żarówki bez żadnych kombinacji... ręce może nieco pobrudzone, ale daje rade :) a od kiedy mam xenon to już niczym się nie martwie :)

Manwe
23-01-09, 23:52
kiedy mam xenon to już niczym się nie martwie a od kiedy masz ten xenon i czy jest to legalna instalacja :p

Qrczak86
24-01-09, 10:25
Czy legalne... prawda :) jak każdy HID :) ponad pół roku i sprawuje się bezproblemowo.

semri
24-01-09, 11:26
ja zakladalem w serwisie i mi dwa razy nie odpalil sie jeden zarnik, wystarczylo znow wlaczyc swiatla, ale ogolnie ok.

buri
28-01-09, 14:40
a propos HID ktos wie jaka jest zywotnosc,bo nie wiem kiedy spodziewac sie wymiany?

Qrczak86
28-01-09, 21:52
3000 godzin. W praktyce oznacza to... bardzo długo. Jeżdżę od sierpnia 2008 i żadnych problemów. Polecam zestawy z wyższej półki, nie te najtańsze za 300 zł.

radziu79
28-01-09, 22:38
czyli światła mijania na H7 a długie na H1, czy dobrze rozumiem ??

taa a w instrukcji jest na odwrót..z japonskiego tłumaczyli skośni
H1-drogowe
H7-mijania

buri
29-01-09, 14:55
3000 godzin. W praktyce oznacza to... bardzo długo. Jeżdżę od sierpnia 2008 i żadnych problemów. Polecam zestawy z wyższej półki, nie te najtańsze za 300 zł.

dzieki!
znaczy ze niedlugo sie skoncza bo liczac srednio 3 godziny swiecenia dziennie wystarcza na 3 lata a auto mam z listopada 2005...

Maro2004
29-01-09, 20:56
3000 godzin to nie jest tak mało jak się wydaje. Wystarczy policzyć, że jeżdżąc ze średnią prędkością 60km/h żarniki ksenonowe zniszczą sie po przejechaniu 180 000 km. Jeśli ktoś niewiele jeździ, np. "przeglądowe" 20000 km rocznie to wychodzi, że ksenony starczą na 9 lat. Przy wyższej średniej odpowiednio dłużej.

buri
01-02-09, 00:03
obawiam sie ze u mnie srednia jest duzo nizsza..srednia 60 km/h to wbrew pozorom bardzo dobry wynik. z tego co kojarze u mnie oscyluje ona wokol 40 wiec na to wychodzi ze wymiana za jakies 20 tysi liczac jedna czy druga metoda:rolleyes:

jawi
01-02-09, 13:33
3000 godzin to nie jest tak mało jak się wydaje. Wystarczy policzyć, że jeżdżąc ze średnią prędkością 60km/h żarniki ksenonowe zniszczą sie po przejechaniu 180 000 km. Jeśli ktoś niewiele jeździ, np. "przeglądowe" 20000 km rocznie to wychodzi, że ksenony starczą na 9 lat.
Ta trwałość, którą podajecie i podają producenci może i jest taka , ale na niemieckich autostradach. Ja zanim kupiłem wersję z ksenonami popytałem mechaników w trzech serwisach w-wskich. Wszyscy zgodnie twierdzili, że na warszawskich ulicach (a pewnie i polskich drogach) trwałośc tych lamp to około dwóch lat :(

Pozdrawiam

buri
01-02-09, 18:10
moje auto jest z listopada 2005 i swieca jeszcze:D

Pabloss
01-02-09, 19:05
oczywiscie to nie regola ze 3 lata i juz, wiele zależy od stanu dróg i od mocowania poniewaz jak lampa lub mocowanie zarówki trzesie sie i drga na "cudownych polskich drogach" to niewiadomo kiedy zarówka padnie !

Maro2004
01-02-09, 19:50
Chwileczkę Panowie bo albo ja czegoś nie rozumię albo wy powtarzacie opinie pseudofachowców. Po pierwsze w jaki sposób stan naszychn dróg ma wpływać bardziej na żywotność lamp ksenonowych niż na żywotność lamp halogenowych. W ogóle w jaki sposób wpływa na stan lamp ksenonowych? W ksenonach w przeciwieństwie do pozostałych żarówek halogenowych nie ma żarnika wolframowego, który mógłby ulec wstrząśnięciu. Efekt świecenia uzyskuje się poprzez wyładowanie łuku elektrycznego między dwoma elektrodami w rurce wypelnionej gazem. W wyniku tego wyładowania świeci gaz ( a nie żarnik jak w zwykłych żarówkach). Chyba, że mówimy o stanie dróg, który jest przyczyną wypadków i kolizji w wyniku których ulegają rozbiciu reflektory z lampami ksenonowymi;). Albo mowa jest o pseudoksenonach, a więc zwykłych żarówkach przewoltowanych (np o mocy 90W), przystosowanych do istniejącej instalacji elektrycznej samochodu. Ich żywotnośc faktycznie jest wielokrotnie niższa.

Pabloss
01-02-09, 22:18
mario nie zapomnialem o budowie zarowki xenon ale drgania i wstrzasy nie maja dobrego wplywu na ich żywotność. Nie chce abyscie mnie źle zrozumieli ale w jarzeniówce tez nie ma żarnika a świeci palący sie gaz - teraz sprobuja ja wystawić na ciągłe wstrząsy i drgania jak myślisz czy bedzie świecić dłużej czy krócej od innej swiecącej np. u mnie w garażu ???? Koledzy nie twierdzę ze jest to podstawowa przyczyna palenia się xenonów, ale na pewno jedna z wielu.

Maro2004
01-02-09, 23:10
Hmm. Nigdzie na forach nie znalazłem informacji czy opinii uzytkowników o gorszej jakości lub żywotności ksenonów niż zarówek typu H. Nie znalazłem także takich artykułów w pismach motoryzacyjnych czy fachowych zajmujących się oświetleniem. Co do świetlówek weź Pabloss pod uwagę długość świetlówki (nawet miniaturowej) i poddaj ją jakimś wstrząsom to na pewno powstaną na niej większe naprężenia niż na króciutkiej rurce jarznika ksenonowego. No i zasadnicza sprawa: całkiem inna zasada świecenia a więc działania jarzeniówki i jarznika ksenonowego. Zwróć uwagę, że w jarzeniówce świeci luminofor a nie gaz (dokładnie gaz w jarzeniówce promieniuje światłem ultrafioletowym a to promieniowanie dziala na luminofor, ktory zaczyna wtedy świecić). W ksenonówce powstaje łuk elektryczny i brak jest luminoforu. To co wpływa zasadniczo na żywotność ksenonów to ilość cykli włączeń i wyłączeń. Wtedy powstaje najwyższa temperatura, która z czasem powoduje mikropęknięcia na szklanej rurce co w konsekwencji skutkuje stopniowym ulatnianiem sie gazu znajdującego się w rurce. Oczywiście ksenon ma swoje wady (jest drogi, istnieje konieczność albo zalecenie wymiany obydwu jarzników nawet wtedy gdy zniszczeniu ulega tylko jeden - po prostu w miarę zużywania się i utracie ksenonu barwa świecenia przesuwa się ku niebieskiej, koniecznoć wymiany jarzników w serwisie - taki jest zapis w instrukcji obsługi), ale ma swoje niezaprzeczalne zalety (barwa światła zbliżona do widma światła dziennego, większa jasność (ok 3200 lm przy 35W w porównaniu do ok 1500 lm przy 55W dla żarówki halogenowej). Oczywiście wszystko to powinno dzialać w kompletnych lampach z jarznikami ksenonowymi, a nie przeróbek dokonywanych w lampach halogenowych. Wtedy i tylko wtedy użytkownicy takich lamp będą usatysfakcjonowani ale co równie ważne nie będzie to szkodziło współużytkownikom dróg (oślepianie). Ze względu na zalety lamp ksenonowych stopniowo (tak sądzę) producenci będą odchodzili od stosowania żarówek halogenowych na rzecz ksenonów. Ale takie są prawa postępu w motoryzacji.

Edit: Oczywiście zgadzam się, że wstrząsy i drgania wpływają negatywnie na elementy oświetlenia samochodu. Uważam jednak, że w znacznie mniejszym stopniu na ksenony niż na inne rodzaje oświetlenia żarnikowego.

Pabloss
06-02-09, 15:12
Mario2004 --- WSZYSTKO JASNE opisałes to profesjonalnie - DZIĘKI
Ale czytając twojego posta to nasunelo mi sie pytanie dlaczego by nie mić w aucie lamp do jazdy dziennej np. listew LED. Ilość cykli włączania i wyłączanie xenonów spadła by wtedy, a co za tym idzie ich żywotność.
Może coś takiego : http://cgi.ebay.pl/LED-Tagfahrlicht-R87-Modul-28-LEDs-HONDA-CIVIC-AB-2006_W0QQitemZ270329965607QQcmdZViewItemQQptZAutot eile_Zubeh%C3%B6r?hash=item270329965607&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1399%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318

Manwe
06-02-09, 16:39
tak tylko gdzie to zamontować

Maro2004
06-02-09, 20:52
Jestem zwolennikiem legalizmu tzn. gotów byłbym zamontować te elementy, które są zgodne z obowiązującym u nas prawem. Oczywiście sposób montażu musiałby być też legalny. Co do linijki diodowej trudno mi się wypowiadać, gdyż nie miałem jej w ręku i nie wiem co to wogóle jest. O ile się nie mylę obowiązujące u nas w Polsce przepisy dot. świateł do jazdy dziennej muszą spełniać wiele warunków m.in. te:
- Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL,
- Muszą być zainstalowane:
a) symetrycznie względem osi pojazdu
b) na równej wysokości
c) odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy min. 25cm, max. do górnej krawędzi 150cm
d) odległość między lampami mierzona od wewnętrznych krawędzi min. 60cm (z odstępstwami dla pojazdów o szerokości mniejszej niż 130cm)
e) lampy nie mogą wystawać poza obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od tego obrysu
f) minimalna powierzchnia świecenia musi być większa lub równa 40 cm2 a włączenie tych świateł musi powodować równoczesne włączenie świateł pozycyjnych tylnych. Włączenie świateł mijania musi powodować wyłączenie świateł do jazdy dziennej (to samo dotyczy świateł drogowych z wyjątkiem ich krótkotrwałego użycia - mignięcie)
Tyle ogólnych przepisów polskich. Co do naszych Haneczek, czy i gdzie (tu popieram Manwe) zamontować te światełka aby nie zeszpecić naszych autek? Przykleić te listwy? Wyciąć otwory w zderzakach i tam je wmontować? Czy może w jakiś sposób zainstalować je na "plastrach miodu"? Powiem szczerze: nie jestem zwolennikiem takiego "tjuningu". Poza tym dodatkowo trzeba je w sposób odpowiedni podłączyć do instalacji tak aby spełnione były warunki, o których pisałem wyżej. Co gorsze: przepisy w krajach europejskich nie są jednoznaczne w tej kwestii. Są kraje (np. UK, Irlandia, Monako, Holandia) gdzie nie ma przepisów dot tych świateł (a więc mogą być uznane za nielegalne). Są kraje, w których stosowanie świateł w ciągu dnia jest dozwolone lub nakazują taki obowiązek (np. Polska) ale też np w Grecji jest zakaz używania świateł w ciągu dnia. Co ciekawe przepisy Unii Europejskiej nie nakładają obowiązku załączania tylnych świateł pozycyjnych wraz z włączeniem świateł do jazdy dziennej (sprzeczność prawa polskiego z unijnym). Biorąc to wszystko pod uwagę zostanę chyba przy swoich światłach mijania (licząc się nawet z koniecznością częstszej wymiany żarówek) i nie będę kombinował z alternatywnymi światłami do jazdy dziennej z powodów, które jak mi się wydaje wyjaśniłem powyżej. Oczywiście inni mogą mieć odmienne zdanie na ten temat i takie oświetlenie sobie zamontować. Ja takie światła widziałem albo w autach najnowszych, gdzie fabrycznie są one montowane, albo w autach starych, w których prądnice lub alternatory nie są w stanie zapewnić właściwego ładowania lub też w autach pseudo-tuningowanych.

Manwe
06-02-09, 21:58
Ja jestem ciekaw jak to jest ze światłami led do jazdy dziennie które montowane są standardowo np w lancia delta czy wielu modelach audi (tam jako opcja) ponieważ w nich włączenie świateł dziennych nie powoduje włączenia podświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz świateł pozycyjnych tylnych. Co więcej włączenie świateł mijania nie powoduje wyłączenia świateł led. Również nie jestem zwolennikiem listew led za 30zł ale np są rozwiązania helli w technologii led. Drogie ale legalne.Co do samego montażu to kolejna ciekawa sprawa jak się mają przepisy jeśli zamontuję reflektory za plastrem miodu i będą one przez tę kratownicę świecić....

Maro2004
06-02-09, 22:18
Manwe, bo taki sposób podłączenia świateł do jazdy dziennej jest zgodny z przepisami unijnymi (bodajże ECE-R87). Polska wprowadziła dodatkowe wymogi dot. tych świateł (oczywiście w sprzeczności z przepisami unijnymi oraz z ogólnym przeznaczeniem tych świateł - lepsza widoczność pojazdów nadjeżdżających z przeciwka). Co do świateł pod plastrem miodu; powiem szczerze, że nie wiem jak się będą one sprawowały tzn. o ile spadnie ich intensywność (powinny mieć 400-800 kandeli). Poza tym jak gruby jest plaster miodu, gdyż może to powodować, iż światła te będą widoczne tylko "na wprost", a przy widoku lekkiego od osi podłużnej pojadu będą zupełnie niewidoczne. Nie wiem na jakiej wys. są oryginalne przeciwmgielne w naszych Hondach. Gdyby trzymały te 25 cm to marzyłoby mi się aby jakiś niezależny producent (lub sama Honda) skonstruowała taki reflektor do jazdy dziennej montowany zamiast tych reflektorów. A najlepiej aby taki producent skonstruował reflektory główne z linijką diodową wbudowaną na stałe w taki reflektor (chyba na wzór np nowych Audi).

Manwe
06-02-09, 22:51
a nie jest tak w przepisach że właśnie nie można montować świateł dziennych w miejsca fabrycznie przeznaczone na reflektory przeciwmgielne ?? Co do lamp z wbudowanymi światłami led to są takie ale np. do amerykańskiego civic'a 4d lub si szczerze to wątpię by pojawiły się takie do naszej wersji i w dodatku w dobrej jakości wykonania

Maro2004
06-02-09, 23:30
Nie znam takiego przepisu (co nie oznacza, że go nie ma). Istnieje przepis który zabrania montowania żarówek, diód itp w lampy przeznaczone do świateł przeciwmgielnych tak aby służyły one jako światła do jazdy dziennej, mijania i innych. Po prostu reflektory przeciwmgielne inaczej kształtują wiązkę światła tak aby spełniały one swoje zadanie. Na reflektorach spotykamy różne oznaczenia m.in.: znajdziemy kolejne litery, które określają jego przeznaczenie: B - przeciwmgielny, RL - do jazdy dziennej, C - mijania, R - drogowy, CR- mijania i drogowy, C/R mijania lub drogowy. Litera H oznacza, że reflektor przystosowany jest do żarówek halogenowych (H1, H4, H7), a D - ksenonowych. Czyli nie mozna reflektora oznaczonego jako B używać jako RL. Natomiast wydaje mi się że jeżeli włożymy reflektor RL w miejsce reflektora B o ile spełnione są wymogi związane z wymiarami to myślę, że byłoby OK. Ale to tylko moje subiektywne zdanie nie poparte głębszą analizą przepisów. Poza tym jak dotąd nie ma reflektorów typu RL o ksztalcie pasującym do naszych trójkątnych otworów na lampy typu B. No i ciągle nie wiem czy nie są one zbyt nisko (kiedyś wezmę linijkę i to zmierzę;))

browocofil
08-03-09, 21:57
założylem :)
teraz pozostaje tylko trening na wymiane zarowki bez wyjmowania tego g.

Dziś wymieniałem żarówki. Można spokojnie sobie poradzić bez wyciągania tego kanału dolotowego. Założyłem Philipsy Vision Plus. Jeszcze nie miałem okazji potestować

Manwe
09-03-09, 18:38
czekamy na jakieś fotki :)

WindomEarle
09-03-09, 19:39
czekamy na jakieś fotki :)

tez jestem ciekawy, szczegolnie zywotnosci ... ja zalozylem BlueVision

Umberto
09-03-09, 21:37
jedna firma w polszy oferuje lamy na diodach LED do jazdy dziennej z homologacją ale są tak brzydkie że chyba się nie przyjmą w normalnych autach:)
Do traktora albo golfa II to może się nadają...:)

szoi
08-12-09, 15:02
Wczoraj przepaliły mi się seryjne żarówki H7 - poszły obie jedna po drugiej...
Kupiłem żaróweczki OSRAM night braker. Świecą naprawdę przyzwoicie, ciekawe jak będzie z żywotnością.
Blue vision Philipsa odradzono mi bo padają średnio co 5 miesięcy
Wymiana żarówek H7 to dosłownie 5 minut bez demontowania czegokolwiek pod maską.
Gorzej będzie jak się spali kierunek...

Pabloss
15-12-09, 14:45
Wymiana żarówek H7 to dosłownie 5 minut bez demontowania czegokolwiek pod maską.
Gorzej będzie jak się spali kierunek...
ooo 5 minut ale chyba jak jesteś już wprawiony. Wiem że do kierunkowskazu to trzeba zdjąć nadkole. Pozwolę sobie jeszcze zapytać kolegów o xenony jaki jest koszt jednej żarówki ???

szoi
18-12-09, 14:18
Cytat:
Napisał szoi
Wymiana żarówek H7 to dosłownie 5 minut bez demontowania czegokolwiek pod maską.
Gorzej będzie jak się spali kierunek...

ooo 5 minut ale chyba jak jesteś już wprawiony.
Pierwszy raz zmieniałem bańki w Hance.

manticore
19-12-09, 09:05
dokładnie, wymiana H7 (przynajmniej z prawej strony) to kilka minut :)

szoi
21-12-09, 15:15
Kilka minut z dwóch stron bez odkręcania czegokolwiek.

manticore
21-12-09, 15:17
nie no, trzeba odkręcić plastikową osłonę :D

szoi
21-12-09, 15:19
no tak trzeba zdjąć kapsle w światłach ;p

leonik
21-12-09, 15:42
I otworzyc maske !! :)

Ca$h
21-12-09, 22:29
nie da rady bez wczesniejszego wcisniecia guzika na pilocie który otworzy drzwi :cool:

Yossarian
22-12-09, 12:24
I bez wcześniejszego otwarcia drzwi prowadzących do miejsca gdzie zaparkowane jest auto ;)

bart97
23-12-09, 01:13
Ja proponuje dac jeszcze ksiedzu na msze za to zeby operacja sie powiodla :)

Pabloss
23-12-09, 16:20
eee-----hhhhh

kucyk
26-01-10, 12:47
wczoraj wymienilem postojowki, tak, aby pasowaly do HIDow, te defaultowe byly okropne, oto efekt:

http://img403.imageshack.us/img403/3969/w5w.jpg (http://img403.imageshack.us/i/w5w.jpg/)

btw w nocy przy zapalonych mijania wygladaja 100 razy lepiej niz na zdjeciach i 1000 razy lepiej niz z defaultowymi zarowkami

arkadiusz29
26-01-10, 13:29
To są postojówki LED?

kucyk
26-01-10, 16:26
nie, philips W5W BlueVision normalne zarowki

bunet
26-01-10, 21:01
nie, philips W5W BlueVision normalne zarowki

spoko, o wiele lepiej

megithc
27-01-10, 10:38
a ile taka przyjemność kosztuje

kocik
27-01-10, 14:29
http://www.allegro.pl/item894404890_zarowki_w5w_philips_bluevision_posto jowki_hit.html w granicach 10-15 zl

arkadiusz29
27-01-10, 18:50
Ja dziś kupiłem ;) 19zł :) od jakiegoś czasu drazniły mnie te ori postojówki :D

Manwe
28-01-10, 15:39
fajnie wygląda :) ale led'y świecą jeszcze lepiej :) choć są "nielegalne" :p

Jarutis
31-01-10, 22:24
ja mam pytanko co do żarówek wewnatrz auta w moim b16a2 mam procz swiatla na srodku standardowego z przodu przy szybie jeszcze jedno i w gen V na srodku tylko i tu i tu mam rurkowe (w b16a2 na srodku mam zwykla taka jak postojowka) i chce te rurkowe zmienic na ledy ale one sa 26mm a na allegro i w sklepach nie spotkalem sie z takim rozmiarem najmniejsze jakie widzialem to 31 mm i pytanko czy ktos wie gdzie zdobyc takie odpowiednie ledy badz czy te 31 jakos by weszly?

Czajka
01-02-10, 14:24
kupiłem te philipsy w5w blue vision (postoje) i powiem tak, żaróweczka jest niebieska. ale po wsadzeniu do auta i zapaleniu ona swieci prawie tak jak seryjna :( spodziewałem sie czegoś lepszego, szczególnie po zdjeciach pare postów wyżej... :(

KUPILEM DOKLADNIE TAKIE http://allegro.pl/item889059681_zarowki_w5w_blue_vision_philips_2szt _okazja_hurt.html

Ca$h
01-02-10, 15:00
dlatego jak juz kupowac to diody :) a do schowka wrzucic serie dla "misiaków" :) a nawet ostatnio diagnosta uwagi nie zwrocil :P

arkadiusz29
01-02-10, 18:15
Nie przesadzaj seryjne swieciły tak troche nawet na zółto tznswiatło było białe ale poświata jak by zółta a philipsy dają swiatło białe z poświatą niebieską róznica jest znaczna bynajmniej u mnie

carno
01-02-10, 21:07
dlatego jak juz kupowac to diody :) a do schowka wrzucic serie dla "misiaków" :) a nawet ostatnio diagnosta uwagi nie zwrocil :P
LOL... miski każą ci wymienić na miejscu i co? będziesz wymieniał :p
może inaczej bez ingerencji w demontowanie czegokolwiek jak szybko zajmie ci wymiana?

leonik
01-02-10, 21:59
wymiana-chwila moment.trzeba uwazac po stronie od akumulatora.latwo zgubic sprezynke :) trzeba dobrze reka kombinowac :)

Ca$h
01-02-10, 23:23
Cytat:
Napisał Ca$h Zobacz post
dlatego jak juz kupowac to diody a do schowka wrzucic serie dla "misiaków" a nawet ostatnio diagnosta uwagi nie zwrocil :P
LOL... miski każą ci wymienić na miejscu i co? będziesz wymieniał
może inaczej bez ingerencji w demontowanie czegokolwiek jak szybko zajmie ci wymiana?

jak bedzie trzeba to bede:D ale za same diody nikt Cie nie zatrzyma, jak juz to jakiś "komplet wykroczeń" :)

Manwe
02-02-10, 11:50
ciekawe czy ktoś zatrzymuje samochody "nowe" jak mają nielegalne xenony? Jak policja widzi malucha na xenonach to zrozumiałe, że zatrzymają ale takiego civic'a ?

semri
02-02-10, 12:04
w nowych furach na to nie patrza za bardzo, mialem ok 4 kontroli i nic o swiatlach nie bylo mowy

wojtek1963
02-02-10, 15:41
W praktyce jest tak, że faktycznie starszy samochód z ledami bardziej rzuca się w oczy niż np. nowe audi. które fabrycznie ma montowane diody. Ale przy każdej rutynowej kontroli lub przy np. przekroczeniu prędkości sprawdzą homologację takich świateł i wtedy dodatkowy mandat i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

Ca$h
02-02-10, 23:07
sprawdzą homologację takich świateł i wtedy dodatkowy mandat i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

z policji nie jestem :P za predkość (w nocy) kilka razy chwycili, diod nie dostrzegli (mimo że świeca mega fajnie :D), ale wydaje mi sie, że nawet gdyby, to sprawa wygląda jak z folią na szybach zerwiesz to puszczą wolno, mandat kwestia dogadania, ale jak ma sie nowe auto to ciezko sie targowac :p

Czajka
03-02-10, 11:31
Ca$h tak piszesz o tych diodach, może wrzuć jakąś fotke. Chętnie bym zobaczył jak to wygląda u Ciebie...

mrcn
03-02-10, 14:12
Ca$h tak piszesz o tych diodach, może wrzuć jakąś fotke. Chętnie bym zobaczył jak to wygląda u Ciebie...
U mnie wygląda to tak:
http://mrcn.pl/rozne/honda/ledy.jpg

W połączeniu z xenonami jest bardzo fajnie, lekki niebieskawy odcień nie rzuca się bardzo na żywo w oczy. Jeżdżę na nich ponad rok i działają. Takie same wsadziłem do oświetlenia tablicy i wnętrza. Kupowałem u tego sprzedawcy:
http://www.allegro.pl/item882343831_zarowki_led_w5w_t10_13smd_rozpraszaj ace_12.html

arkadiusz29
03-02-10, 18:35
Kurcze mocne to skubaństwo :),róznica do zwykłych żarówek naprawde kolosalna :)

zyga502
03-02-10, 19:26
dziś sąsiad mi pożyczył na chwilę te żarówki 5W5 philipsa i różnica w wyglądzie do ori jest minimalna także nie warto ich kupować

Manwe
03-02-10, 21:13
różnica led - a zwykła jest kolosalna i to zarówno w dzień jak i w nocy u mnie wygląda razem z światłami mijania tak:

http://farm3.static.flickr.com/2775/4327937517_b3414de139.jpg

kucyk
04-02-10, 19:48
Manwe a ty co tez masz ledy? jak to to mozesz powiedziec jakie?

Ca$h
04-02-10, 22:19
Ca$h tak piszesz o tych diodach, może wrzuć jakąś fotke. Chętnie bym zobaczył jak to wygląda u Ciebie...

mam nie fajny aparat :( i nie moge odzwierciedlić wyglądu zapalonych diod :(
http://img208.imageshack.us/img208/6370/for2.jpg (http://img208.imageshack.us/i/for2.jpg/)
http://img5.imageshack.us/img5/4358/for1p.jpg (http://img5.imageshack.us/i/for1p.jpg/)

sama dioda wyglada tak i jest to jakis "hyper led"
http://img30.imageshack.us/img30/4413/for4j.jpg (http://img30.imageshack.us/i/for4j.jpg/)

świecą mocno ale punkotowo nie rozświetlają klosza tak jak u MRCN, efekt to mocno świecące kółeczko daje to ciekawy "inny" wygląd :)

Czajka
05-02-10, 08:42
jest pelno na allegro takich diod, nawet z kilkoma ledami... http://allegro.pl/item899037143_postojowki_led_w5w_t10_5_smd_wysokie j_mocy_plcc6.html taka jak w linku daje światło do okoła więc jeszcze lepszy efekt mógłby być :)

Ca$h
05-02-10, 10:42
to juz jak kto chce :) ja tam ksenonow nie oszczedzam (no chyba ze do przejechania mam 100m :) ) wiec na oświetleniu mi nie zalezy a na wygladzie :) poki co mi sie jeszcze nie znudzily wiec nie bede eksperymentowal...

Pabloss
05-02-10, 15:10
koledzy a czy to prawda że xenony żarówki w hondzie kosztuje 700 zł !!! Brrryryry

Ca$h
05-02-10, 15:15
wcale bym sie nie zdziwil:p

zyga502
05-02-10, 16:02
z ciekawości zadzwoniłem do honda plaza i tam kosztuje jedna szt ok 500zł

Pabloss
08-02-10, 12:56
o dzieki zyga502 za informacje z twojego obszaru, w Katowicach powiedzieli około 700zł/szt !!!

Maro2004
08-02-10, 15:17
Tylko po co przepłacać w ASO. Można kupić palniki (żarówki ksenonowe) w dowolnym sklepie (np. internetowym). O ile się nie mylę to w naszych Hondach są żarówki D2R. Ważne aby kupić jakiegoś znanego producenta (Philips, Osram) a nie kusić sie na tanie chinskie produkty. Cena np Philipsów<150PLN. Przykład: http://www.allegro.pl/item900372461_zarowka_d2r_philips_honda_civic_ufo_ f_v_22.html

Pik
08-02-10, 19:04
Zarowki ksenonowe sa bardzo trwale (norma fabryczna to okolo 18.000 godzin, czyli ponad 2 lata CIAGLEGO swiecenia!). Watpie aby jakikolwiek uzytkownik Civica byl zmuszony juz wymieniac, takze watek jest mocno teoretyczny...

Pabloss
08-02-10, 21:29
ooo 2 lata ciagłego świecenia wiec podczas normalnego użytkowania, jeżdżenia praca - dom - praca - supermarket itd to powinny wystarczyć mmmmm około 5 - 6 lat.

T.r.
08-02-10, 21:57
taaa tylko że najbardziej dostają po dupie w momencie zapalania ;)

Dobi
09-02-10, 07:13
Zdaje się że trwałość jest raczej na poziomie 3000h co daje przebiegi na poziomie 150-180kkm,
18000h to zdaje się że coś w technologi LED. U siebie zauważyłem już objawy zużycia w postaci
migania lamp (zwykle chwilę po uruchomieniu).

darekci
16-02-10, 08:57
Potwierdzam, że zakup żarników w serwisie jest co najmniej chybionym pomysłem. :p
Kupiłem na aukcji od gościa z Zielonej Góry dwa żarniki po 130 zł za szt.
Są identyczne jak te, co mamy w lampach. Ostatnio wymieniłem. Jest trochę zabawy, bo trzeba aku wyjąć żeby prawy żarnik wymienić ale da sie zrobić.
Co prawda w instrukcji serwisowej coś tam piszą o procedurze uczenia reflektorów ale na razie pominąłęm ten punkt :D Na moje oko świecą tak samo jak poprzednie kiedy były nowe.

Re5pect86
25-06-11, 12:48
Witam panowie wiem że napewno gdzieś ten temat był... ale mam pytanie czy mógłby mi ktoś napisać jakie typy żarówek mamy w swoich haniach? chce powymieniać wszystkie na lepsze a mam instrukcje w jezyku niemieckim..i za cholere sie rozczytać nie moge...;/ z góry dziekuje...:)

TRAFO
25-06-11, 17:50
Parę dni temu, przed kolejnym sezonem urlopowym postanowiłem zrobić mały rekonesans i opisać żarówki zainstalowane w samochodzie.
Moje auto to wer. 5D silnik 1.8 Sport z 2006 (przed liftem)
Brakuje tylko przednich świateł przeciwmgielnych ale na dniach to uzupełnię.
Poniżej jest spis, szerszy opis ze zdjęciami do wglądu TUTAJ (http://trafo.za.pl/honda) w dziale ŻARÓWKI...



Przód:

1. Żarówki świateł mijania: 2x H7 - 12V 55W

2. Żarówki świateł drogowych: 2x H1 - 12V 55W

3. Żarówki świateł pozycyjnych: 2x W5W - 12V 5W

4. Żarówki kierunkowskazów (chromowane, asymetryczne): 2 x PY21W - 12V 21W:

5. Żarówki świateł przeciwmgielnych: 2x H11 - 12V 55W



Tył:

6. Żarówki świateł pozycyjnych/stopu w lampie na pokrywie bagażnika: 2x W21/5W - 12V 21/5W

7. Żarówki świateł pozycyjnych/stopu w lampie tylnej: 2x W21/5W - 12V 21/5W

8. Żarówki kierunkowskazów: 2x W21W - 12V 21W

9. Żarówki świateł cofania: 2x W16W - 12V 18W

10. Żarówka światła przeciwmgielnego: 1x W21W - 12V 21W

11. Żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej: 2x W5W - 12V 5W



Wnętrze:

12. Żarówka oświetlenia bagażnika: 1x W5W - 12V 5W

13. Żarówki przedniego oświetlenia sufitowego: 2x W5W - 12V 5W

14. Żarówka tylnego oświetlenia sufitowego: 1x SV8.5(?) - 12V 8W

15. Żarówka oświetlenia schowka: 1x T5(?) - 12V 1,4W

16. Żarówki oświetlenia lusterek w osłonach przeciwsłonecznych: 2x rurkowe - 12V 2W



http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/kreska.jpg

Moje modernizacje...
http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/zabcia.gif (http://www.trafo.za.pl/honda)

semri
26-06-11, 16:26
Brakuje tylko przednich świateł przeciwmgielnych ale na dniach to uzupełnię.

H3, chyba 35W

wojbar
26-06-11, 17:03
Żarówki przednich świateł przeciwmgielnych: 2x H11 - 12V 55W

wydma8
09-03-12, 16:08
Witam.

Przepaliła się żarówka, zdjąłem plastikową dużą zaślepkę po wewnętrznej stronie klapy i ujrzałem tyły od dwóch żarówek.

Proszę o info czy mogę wymienić żarówkę bez demontażu tylnej lampy??

Kable spokojnie mogę odczepić ale wkłady z żarówkami już nie koniecznie...czy jest jakiś patent na to??

Pzdr

4gotten
09-03-12, 17:18
trzeba obrócić wkład żarówki i wyciągnąć. Nie pamiętam tylko czy obrócić w prawo czy też w lewo.

wydma8
09-03-12, 17:27
Tam są dwie żarówki, jedna najbardziej zewnętrzna od zwykłego światła i ona ma wkład okragły, cały symetryczny i z nią mam problem, druga bardziej wewn jest od swiatla przeciwmgłowego i ona mnie nie interesuje...

Ciężko ją chwycić a co dopiero przekręcić, może macie jakiś patent?

TRAFO
09-03-12, 19:05
Wszystkie żarówki w wer 5D z tyłu są bezcokołowe. Odkręca się je w lewo jak pisał 4gotten razem z podstawką a potem wyciąga z cokolika - trzeba je wyszarpnąć, tylko z czuciem :)
Jak interesują cię zdjęcia to kliknij żabę niżej i wejdź do tematu "żarówki".



http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/kreska.jpg

Moje modernizacje...
http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/zabcia.gif (http://www.trafo.za.pl/honda)

wydma8
09-03-12, 23:03
Dziękuję za pomoc, u mnie w 3d jest troszkę inaczej:) ale zdjęcia dużo pomogły.

http://www.trafo.za.pl/honda/odnosniki/zarowki/duze/wew.bagaz.jpg

Pytanie dotyczy środkowej żaróweczki, jak wygląda demontaż wkładu środkowej żarówki, trochę się różni od tych na zewnątrz, z tą którą mam problem wygląda tak samo:)

Pozdrawiam

TRAFO
10-03-12, 21:30
Szczerze mówiąc to nie wiem o co ci chodzi.
Trochę mnie dziwi że żarówki w klapie 3D różnią się od 5D, ale niech ci będzie. 3D nie widziałem.
Napisz coś więcej, do czego służy ta żarówka o której mówisz (wiadomo że do świecenia :) ) ale w sensie; co trzeba włączyć żeby zaświeciła, a najlepiej wklej jakieś zdjątko...

wydma8
10-03-12, 22:34
:) Po ściągnięciu zaślepki jest to najbardziej zewnętrzna żarówka, jest to żarówka od świateł pozycyjnych tył...po zdjęciu zaślepki mam tam dwie żarówki wewnętrzna przeciwmgłowa oraz zewnętrza o której mowa, ta zewnętrza wymaga wymiany:)

Z góry dziękuję za pomoc.

ryszard.m
10-03-12, 22:47
a propos HID ktos wie jaka jest zywotnosc,bo nie wiem kiedy spodziewac sie wymiany?

U mnie pierwszy ksenon (lewy) przepalił się po 5 latach, natomiast drugi (prawy) dokładnie po roku od wymiany pierwszego (oba w lutym).

TRAFO
11-03-12, 07:17
:) Po ściągnięciu zaślepki jest to najbardziej zewnętrzna żarówka, jest to żarówka od świateł pozycyjnych tył...po zdjęciu zaślepki mam tam dwie żarówki wewnętrzna przeciwmgłowa oraz zewnętrza o której mowa, ta zewnętrza wymaga wymiany:)

Najbardziej zewnętrzna żarówka (5D) jest to 2 włóknowa W21/5W (stop/pozycja). Żarówka osadzona jest w brązowawym cokoliku i dochodzi do niej biała kostka z przewodami.
Żeby wyciągnąć żarówkę trzeba mocno chwycić palcami za ten brązowawy plastik i przekręcić go w lewo o jakieś 30-60 stopni a potem pociągnąć do siebie.
Na końcu wyciągamy samą żarówkę z cokolika; jedna ręka za cokolik, druga za bańkę żarówki i ciągniemy...
To chyba najprostsza instrukcja, inaczej nie potrafię wytłumaczyć...



U mnie pierwszy ksenon (lewy) przepalił się po 5 latach, natomiast drugi (prawy) dokładnie po roku od wymiany pierwszego (oba w lutym).

A orientujesz się czy padły ci palniki czy układy wysokiego napięcia? HIDa nie mam ale jestem ciekawy co było wymieniane (o ile sam palnik bez układu WN da się wymienić).

Alix
11-03-12, 09:17
A te 5 lat jak padły ksenony to było z jakim przebiegiem? Bo mam HIDa i też chciałbym wiedzieć czego się spodziewać...

wirtold
11-03-12, 09:22
o ile sam palnik bez układu WN da się wymienić

Bez problemu wymienia się sam palnik, wiem, bo właśnie niedawno wymieniałem oba.

gizmo
25-03-12, 22:51
Co trzeba zrobic żeby w miarę bezproblemowo wymienić żarówczekę przycisku DUAL?
Może już ktoś wymieniał i ma sposób na szybką wymianę.

irecki26
27-04-12, 10:23
Witam,

Przede wszystkim witam wszystkich Użytkowników. Od 2 tyg jestem szczęśliwym posiadaczem civica VIII sedan. Jak zauwazyłęm nie podświetlami sie przycisk do zmiany funkcji komputera. Możecie mi powiedzieć jaka tam idzie żaróeczka, najlepiej link gdzie mogę taką kupic_ w serwisie 30zł. No i jeszcze króki instruktarz jak sie do tego dobrać zeby nic nei uszkodzić.
Pozdrawiam

zyga502
27-04-12, 18:34
Witam,

Przede wszystkim witam wszystkich Użytkowników. Od 2 tyg jestem szczęśliwym posiadaczem civica VIII sedan. Jak zauwazyłęm nie podświetlami sie przycisk do zmiany funkcji komputera. Możecie mi powiedzieć jaka tam idzie żaróeczka, najlepiej link gdzie mogę taką kupic_ w serwisie 30zł. No i jeszcze króki instruktarz jak sie do tego dobrać zeby nic nei uszkodzić.
Pozdrawiam

kolego u mnie nie swiecą się dwie takie żaróweczki i olewam sprawę ,dlaczego?cena żaróweczki to coś ok 10 zł i to pikuś,dostać się tam trzeba "od środka" obudowy,a to już lekki problem

irecki26
29-04-12, 11:21
Kolego, nie wytrzymałęm i rozebrałem - 5 min roboty. odpinasz z zatrzasków dolna obudowę deski, gorna jest przykręcona na jedną śrubkę,dodatkowo wypinasz górną obudowę z zatrzasków. Odpinałem tylko od strony drzwi kierowcy bo juz miałem dostep do włącznika. Żaróweczka oddobna jak kiedys miałem w toyocie i też krzyczeli mi ok 30 zł. Tak naprawdę wystarczy udać sie do pierwszego lepszego zakładu co naprawia sprzęt rtv i dostanie sie taką żaróweczke za 1zł.,a nie 26zł jak mi powiedzieli w honda autowest. Jest to szklana mała żaróweczka z dwoma drucikami, wkałada się ją w oryginalną oprawkę i gotowe. No i jeszcze trzema zamienić ze starej niebieski kapturek żeby kolorek był taki sam. Po długim weekendzie lece na wolumen po żaróweczkę i bedzie ok :). Poniżej link jak wyglda żaróweczka,oczywiście trzeba dobrać odpowiednia wielkość.Pozdr.


http://allegro.pl/zarowka-miniaturowa-12v-40ma-5782-i2244485904.html

zyga502
30-04-12, 21:00
irecki26 właśnie po to jest forum :-)))nie dostałem urlopu na majówkę to sprawdze Twój patent ,dzieki

kajoj
16-11-12, 16:31
Mam problem: kupiłem swoją civic niespełna 2 miesiące temu i padła mi żarówka przednia prawa.

Jak odkreciłem pokrywę, okazało się, że poprzedni właściciel zamontował sobie chińskie ksenony w przetwornicami pod H4... W pokrywie wywiercona dziura, żeby to ustrojstwo włożyć. Z dziurą sobie poradziłem, ale zostaje drugi żarnik. A do nie go za Chiny nie moge się dostać. Pokrywkę odkrecam, ale nie moge juz jej zdjąć bo kable wychodzace z niej skutecznie uniemożliwiają mi jej zdjęcie. Nie mówiąc już o dostawniu się do "żarnika" (który jest niewymienialny, bo ma wprost wlutowane kable!). Pomijam fakt, że reflektor zrobił się matowy od tej badziewnej chińszczyzny, a sam mam ochotę udusić poprzedniego właściciela. Gość, który rzekomo kupił alusy za 10k, a połasił się na zestawy "ksenonowe" od kitajców za 150 zł...

No nic - czy macie Panowie jakieś rozsądne sugestie jak wymienić żarówkę świateł mijania lewą? Z jednej strony akumulator, choć on nie blokuje tak bardzo dostępu, jak rura, bodaj od ciepłego powietrza. Nie wiem czy w warunkach domowych warto braać się za demontaż tego...
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Paluch_tcw
16-11-12, 16:34
ten kawałek płaskiej "rury" od powietrza wypinasz o góry - 2 kołki i wysuwasz ją do góry. Masz wtedy dobre dojście.

kajoj
16-11-12, 16:44
Uff, dzięki, jutro spróbuję, bo teraz ciemno...

omml1
12-01-14, 19:33
Cześć,
Pytanie ,który zestaw powinienem wybrać http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-DUAL-LED-30xSMD-5050-W215W-7443-W3x16q-DRL/891
bo napisali:WAŻNE - Występują dwie wersje gniazd dla żarówek W21/5W, różniących się rozmieszczeniem plusów oraz minusów w oprawce. Przed zakupem żarówki sprawdź która wersja jest w twoim samochodzie. Włożenie żarówki Led przeznaczonej dla gniazda wersji 1 do gniazda Wersji 2 spowoduje zwarcie dla świata DRL.

mam CIVIC'a 2009 5D HB sport 1,4 i która wersje powinienem wybrać?
i drugie czy Civic ma taki system?
opis poniżej:
WAŻNE - W samochodach wyposażonych w system sygnalizacji na komputerze o błędach z żarówek oferowany model w związku z dużo mniejszym poborem prądu w porównaniu ze standardową żarówkę będzie powodował pojawienie się błędu.
pozd

Paluch_tcw
12-01-14, 22:49
Nie dotyczą Ciebie te informacje. Nie masz fabrycznych świateł DRL więc biegunowość w gnieździe zmieniasz poprzez obrót żarówki. A sygnalzacji przepalonych żarówek civic też nie ma.

Powinieneś wybrać jakąś z tych:

http://www.sklepledowy.pl/pl/c/SMD-LED/33

omml1
14-01-14, 00:25
dzieki

WADE1982
19-02-14, 10:38
Witam serdecznie! Szukam jakiś fajnych żarówek H7 do mojej hanii do jazdy dziennej tylko ze interesuje mnie biały kolor klosza mialem już tunsgramy cool blue, jakies niemieckiej firmy też podobno blue ale efekt bardzo słaby swiatlo nadal wpadające w poświate żółtą! Co sądzicie o tych Philips Diamond vision! ! Nardzo proszę o jakąś radę?

andkas
19-02-14, 21:23
Witam serdecznie! Szukam jakiś fajnych żarówek H7 do mojej hanii do jazdy dziennej tylko ze interesuje mnie biały kolor klosza mialem już tunsgramy cool blue, jakies niemieckiej firmy też podobno blue ale efekt bardzo słaby swiatlo nadal wpadające w poświate żółtą! Co sądzicie o tych Philips Diamond vision! ! Nardzo proszę o jakąś radę?

W FN1 mam PHILIPS X-treme Vision +100%, ogólnie polecam ale mają jedną wadę: szybko się "wypalają". Wytrzymują około 6-7 miesięcy.

butler.gdansk
20-02-14, 11:37
Jakiej długości są żaróweczki rurkowe w osłonach przeciwsłonecznych? Takie same jak w tylnym oświetleniu sufitowym 31mm?

mikek
27-10-14, 22:43
witam
zamierzam wymienic zarowki drogowe H1
mam 2 typy ktory polecacie
1 Żarówki Osram H1 Night Breaker Unlimited +110% podobno dobre
2 NOWOŚĆ !! PHILIPS 2 x H1 X-TREME VISION +130% !! to jest niby nowosc wiec nie wiem co myslec

Silent
27-10-14, 23:04
Mam u siebie na drogowych Osramy NBU i jestem bardzo zadowolony.

artax
28-10-14, 09:31
szukam dobrych ksenonow D2R .Jaką firmę brać?Cena nie ma znaczenia.
p.s.No i jakies pewne zrodło zakupu proszę bo jest masa podrobek :(
pzdr

Yak
28-10-14, 11:56
szukam dobrych ksenonow D2R .Jaką firmę brać?Cena nie ma znaczenia.
p.s.No i jakies pewne zrodło zakupu proszę bo jest masa podrobek :(
pzdr

Brałem te u tego sprzedawcy i jest ok
http://allegro.pl/d2r-philips-85126-vision-xenon-ksenon-zarnik-4600k-i4730718927.html

kusiu
17-11-14, 15:55
Witam,

otóż chce wymienić postojówki na jakieś ledy mocne by używać do jazdy dziennej obecnie mam xenony wiadomo że szybko się zużywają oraz biorą dużo prądu a w dzień nie potrzebuje takiego światła, może ktoś polecić jakieś dobre dające fajną barwą białą lub lekko niebieską?

Myślę nad:

http://allegro.pl/philips-w5w-t10-led-zarowki-4000k-warszawa-sklep-i4755327081.html

chyba że jest coś jeszcze lepszego :) Oraz czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania :)

Pozdrawiam

Paluch_tcw
17-11-14, 16:59
Witam,

otóż chce wymienić postojówki na jakieś ledy mocne by używać do jazdy dziennej obecnie mam xenony wiadomo że szybko się zużywają oraz biorą dużo prądu a w dzień nie potrzebuje takiego światła, może ktoś polecić jakieś dobre dające fajną barwą białą lub lekko niebieską?

Myślę nad:

http://allegro.pl/philips-w5w-t10-led-zarowki-4000k-warszawa-sklep-i4755327081.html

chyba że jest coś jeszcze lepszego :) Oraz czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania :)

Pozdrawiam

Po pierwsze światła postojowe nie służą do jazdy dziennej. Po drugie xenon wytrzymuje dłużej niż tradycyjna żarówka, po trzecie nie bierze dużo prądu (przy rozruchu - tak).

Po 4 tych philipsów nie warto
http://allegro.pl/zarowka-5-led-smd-t10-w5w-postojowka-2-kolory-i4741354945.html

kup lepiej 10 sztuk takich. Mam od tego sprzedawcy i jedna po roku zaczęła mrugać więc poszła do wymiany.

jepek
18-11-14, 09:58
Jaka jest żarówka w schowku pasażera?

Co sądzicie o takim zestawie http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Honda-Civic-VIII-Zestaw-MAX-Oswietlenie-wnetrza-LED/614 ?

kusiu
18-11-14, 17:56
Jaka jest żarówka w schowku pasażera?

Co sądzicie o takim zestawie http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Honda-Civic-VIII-Zestaw-MAX-Oswietlenie-wnetrza-LED/614 ?

Żarówka oświetlenia schowka: 1x T5(?) - 12V 1,4W

Oraz z innej beczki,
czy zastosowanie tych żarówek w halogenach i stosowanie do jazdy dziennej będzie dozwolone?
http://allegro.pl/zarowka-h8-h9-h11-led-cree-11w-swiatla-dzienne-i4756138754.html

filipfm
18-11-14, 19:10
Oraz z innej beczki,
czy zastosowanie tych żarówek w halogenach i stosowanie do jazdy dziennej będzie dozwolone?
http://allegro.pl/zarowka-h8-h9-h11-led-cree-11w-swiatla-dzienne-i4756138754.html

Nie

kusiu
18-11-14, 19:16
Nie

A jakieś propozycję dla świateł dziennych, byle nie badziewne światła doczepiane które dla mnie nie wchodzą w grę.

filipfm
18-11-14, 19:20
A jakieś propozycję dla świateł dziennych, byle nie badziewne światła doczepiane które dla mnie nie wchodzą w grę.

Z w pełni legalnych opcji to albo jezdzic na swiatlach mijania albo dolozyc jakies inne swiatla DRL.
Potencjalnie opcja z drogowymi o obnizonej mocy nie jest legalna i jak trafisz na sluzbiste to moze nie podbic przegladu. To bardziej teoria patrzac po tym co jezdzi po naszych drogach, ale czytajac literalnie przepisy nie jest to legalne rozwiazanie.

kjmuszek
19-11-14, 00:06
A jakieś propozycję dla świateł dziennych, byle nie badziewne światła doczepiane które dla mnie nie wchodzą w grę.
Tylko te "badziewne" są w pełni legalną opcją.

BartekGib
19-11-14, 00:12
Moduly DRL korzystajace z wlokna swiatel dlugich na 30 % mocy i da sie to zrobic na zarowce H4. Tylko takie jedne jedyne sensowne wyjscie. Jedyne.

butler.gdansk
19-11-14, 00:41
Dla Ciebie jedyne sensowne, ale dla kogoś innego niekoniecznie ;)

filipfm
19-11-14, 07:16
Moduly DRL korzystajace z wlokna swiatel dlugich na 30 % mocy i da sie to zrobic na zarowce H4. Tylko takie jedne jedyne sensowne wyjscie. Jedyne.

Ale w ufo nie ma H4 :)

artax
19-11-14, 16:53
pewnie miał na myśli h1 :)

kjmuszek
20-11-14, 00:48
Moduly DRL korzystajace z wlokna swiatel dlugich na 30 % mocy i da sie to zrobic na zarowce H4. Tylko takie jedne jedyne sensowne wyjscie. Jedyne.
I te sensowne wyjście posiada "mały" mankament ; brak homologacji

TRAFO
20-11-14, 13:57
Można to samo zrobić na żarówkach świateł mijania. Jest to "prawie" zgodne z przepisami a nie zmienia funkcjonalności w porównaniu z długimi.
Można wtedy pokusić się o założenie mocniejszych żarówek (jakiś + "coś"), bo obniżenie mocy teoretycznie powinno wydłużyć im żywotność.
Wieczorem normalnie przełączały by się na pełną moc.

filipfm
20-11-14, 14:10
Można to samo zrobić na żarówkach świateł mijania. Jest to "prawie" zgodne z przepisami a nie zmienia funkcjonalności w porównaniu z długimi.
Można wtedy pokusić się o założenie mocniejszych żarówek (jakiś + "coś"), bo obniżenie mocy teoretycznie powinno wydłużyć im żywotność.
Wieczorem normalnie przełączały by się na pełną moc.

Z jednej strony moze wydluzyc zywotnosc, ale jak sie przesadzi i temperatura bedzie za niska, to nie bedzie zjawiska halogenowego.

TRAFO
20-11-14, 19:51
Niby coś za coś, ale czy na pewno?
To jest sprawa do dyskusji, bo normalne odparowywanie metalu występuje przy normalnej temperaturze pracy, a obniżenie mocy obniża temperaturę żarnika i zmniejsza parowanie metalu.
Nie widziałem nigdzie wyników badań laboratoryjnych :) ale wydaje mi się że jednak żywotność się zwiększy.
A jeżeli to co odparuje nie będzie miało odpowiedniej temperatury, to tak jak piszesz, efektu nie będzie i pary mogą osiadać na bańce i osłabiać strumień światła...

manticore
18-12-14, 09:51
Panowie, siadły mi podświetlenia przycisków na desce (np caly panel nawiewu i klimatyzacji, podświetlenei awaryjnego i inne)
wiecie jakie tam żarówki są i co ważniejsze jak je wymienić? ; )

szczepar
18-12-14, 10:40
Jesteś pewien że siadły ci żarówki , a nie spalił się bezpiecznik ?
Od podswietlenia deski jest bezpiecznik w skrzynce w kabinie.

manticore
18-12-14, 10:53
Jesteś pewien że siadły ci żarówki , a nie spalił się bezpiecznik ?
Od podswietlenia deski jest bezpiecznik w skrzynce w kabinie.

ok dzieki za hinta, sprawdze : )

manticore
18-12-14, 12:22
nvm

Panowie, jakaś wskazówka którego bezpiecznika szukać?

szczepar
18-12-14, 12:35
Jak pamiętam to był to 7.5 A.
Ja leciałem kolejno wszystkie po kolei.

piter7766
18-12-14, 12:38
W instrukcji nie ma uwzględnionego bezpiecznika od podświetlenia deski, więc musi być pod jakimś innym obwodem, tak jak kolega wyżej napisał ;trzeba szukać :) A skoro tak jest to musi Ci coś jeszcze nie działać . A jak wszystko działa ,to nie wina bezpiecznika.

manticore
18-12-14, 12:47
ano reszta działa, chyba, że "nie usłyszałem" :D
w takim razie wracamy do żaróweczek, wiecie jakie zakupić?

szczepar
18-12-14, 12:52
piter7766:
Znam jednego użytkownika hondy co rok czasu myślał jak naprawić podświetlenie :)
I zmieniliśmy u niego bezpiecznik i zadziałało.

Pod ten sam bezpiecznik podłączony jest układ diagnostyki samochodu - tj. spalony bezpiecznik uniemożliwiał test na sreberko.
Dobrze ci radze zacznij od bezpieczników :)

manticore
18-12-14, 21:12
piter7766:
Znam jednego użytkownika hondy co rok czasu myślał jak naprawić podświetlenie :)
I zmieniliśmy u niego bezpiecznik i zadziałało.

Pod ten sam bezpiecznik podłączony jest układ diagnostyki samochodu - tj. spalony bezpiecznik uniemożliwiał test na sreberko.
Dobrze ci radze zacznij od bezpieczników :)

czekaj ale gdyby to byl bezpiecznik to nie swiecilyby sie zadne nie? a swieci sie podswietlenie radia oraz pokretla od klimy
nie swieci sie awaryjne, vsa i ten okragly zestaw przysiskow do sterowania nawiewem

szczepar
18-12-14, 21:46
Rób jak uważasz :)
Jak dla mnie najpierw sprawdza się bezpieczniki , a dopiero później zaczyna rozbierać samochód.
Poinformowałem Cię o tym że spalony jeden bezpiecznik daje objawy w postaci częściowego niepodświetlenia deski - co z tym zrobisz to już twoja sprawa. :)
Chcesz rozebrać połowę kokpitu zanim sprawdzisz bezpieczniki twoja sprawa :)
Wydaje mi się że jest to bezpiecznik nr 14 , wartość 7.5 A

Ok byłem sprawdzić u siebie.
Ponieważ masz tą samą biedną wersję co ja - komfort :P
Wyjęcie bezpiecznika 14 wygasza podświetlenie przycisków od radia.
Skoro świeci ci podświetlenie radia to szukaj żarówek.

manticore
18-12-14, 22:18
Rób jak uważasz :)
Jak dla mnie najpierw sprawdza się bezpieczniki , a dopiero później zaczyna rozbierać samochód.
Poinformowałem Cię o tym że spalony jeden bezpiecznik daje objawy w postaci częściowego niepodświetlenia deski - co z tym zrobisz to już twoja sprawa. :)
Chcesz rozebrać połowę kokpitu zanim sprawdzisz bezpieczniki twoja sprawa :)
Wydaje mi się że jest to bezpiecznik nr 14 , wartość 7.5 A

Ok byłem sprawdzić u siebie.
Ponieważ masz tą samą biedną wersję co ja - komfort :P
Wyjęcie bezpiecznika 14 wygasza podświetlenie przycisków od radia.
Skoro świeci ci podświetlenie radia to szukaj żarówek.

ok dzieki wielkie za weryfikacje
to teraz ponawiam pierwsze pytanie, wie ktos jakie to zarowki? : )

kusiu
16-01-15, 12:50
Witam serdecznie, który z bezpieczników odpowiada za światła w kabinie (podsufitka) Wymieniając na ledy tył i przód w środku wszystko przebiegło gładko, lecz pod koniec chyba gdy zakładałem "dekiel" plastikowy dotknąłem palcem blaszki obok żarówki od tego czasu przód jak i tył off nie świecą :confused:

butler.gdansk
16-01-15, 14:10
Sprawdź bezpiecznik nr.14 w puszcze na lewo od nóg kierowcy.

kusiu
16-01-15, 23:41
Sprawdź bezpiecznik nr.14 w puszcze na lewo od nóg kierowcy.

Dziękuję, widzę na stronie Trafo również instrukcję, wie ktoś może jakie te bezpieczniki fachowo się nazywają? Bo są nieco mniejsze od standardowych :)

Znalazłem jeszcze takie info:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?158430-kt%F3ry-bezpiecznik-od-o%B6wietlenia-wn%EAtrza-i-baga%BFnika

Chyba będzie on pod maską..

P.s - miałem jeden w zapasie, był to bezpiecznik nr: 17 7,5 pod maską spalony po wymianie wszystko wróciło do normy, podsufitka przód i tył świeci oraz światło w bagażniku :)

astondb7
19-01-15, 21:56
Brałem te u tego sprzedawcy i jest ok
http://allegro.pl/d2r-philips-85126-vision-xenon-ksenon-zarnik-4600k-i4730718927.html
Dzisiaj przepalił mi się jeden żarnik D2R. Czy ktoś z Was w ostatnim czasie miał potrzebę wymiany takiej żarówki i robił to we własnym zakresie (serwisówka odsyła z taką wymianą do ASO)? Te z linku są teraz po 180 zł na allegro. Polecacie coś innego?

andkas
19-01-15, 22:52
Dzisiaj przepalił mi się jeden żarnik D2R. Czy ktoś z Was w ostatnim czasie miał potrzebę wymiany takiej żarówki i robił to we własnym zakresie (serwisówka odsyła z taką wymianą do ASO)? Te z linku są teraz po 180 zł na allegro. Polecacie coś innego?

Dasz radę sam, nic trudnego, problem jest tylko z trudnością w dostępie do reflektora. Pamiętaj żeby wymienić dwie żarówki.

Winni
19-01-15, 23:29
Tez sam wymienialem, trzeba sie troche nagimanstykowac jak andkas mowi zeby dojsc do reflektorow :) Koniecznie wyciagnij kluczyk ze stacyjki i badz ostrozny, pod wysokim napieciem xenony sa ;)

Tych z linka bym nie bral bo sa strasznie zolte, wez lepiej Osram Cool Blue Intense (okolo 5000K) , sa fajne biale i nie za bardzo niebieskie :)

astondb7
19-01-15, 23:42
Tych z linka bym nie bral bo sa strasznie zolte, wez lepiej Osram Cool Blue Intense (okolo 5400K) , sa fajne biale i nie za bardzo niebieskie

Jeździsz z takim żarówkami?

Jutro zobaczę jak to wygląda pod maską.

Winni
19-01-15, 23:49
Tak, mialem wczesniej wlasnie te Phillipsy, teraz Osram Cool Blue Intense i jest super:) Musisz przy zakupie tylko uwazac na podrobki, jak cena zbyt korzystna to od razu wiadomo :)

Najciezej jest z prawym reflektorem bo bateria przeszkadza, jak wyciagniesz sobie waz prowadzacy powietrze to da rady jakos dojsc ale potrzebujesz chude palce :p

Te powinny byc oryginalne:

http://allegro.pl/osram-d2r-xenon-xenarc-cool-blue-intense-5000k-waw-i4942923208.html

Taniej oryginalnych sie raczej nie dostanie.

buri
20-01-15, 10:42
a moze warto zainteresowac sie tymi:
http://allegro.pl/zarnik-xenon-d2r-philips-85126-oryginal-30-mocy-i5008069890.html
?
ja jak wymienialem 2 lata temu to kupowalem w opakowanieach grupy (tfu!) VAG i byly ori

cos takiego:
http://allegro.pl/philips-d2r-xenon-zarnik-hid-ksenon-n10545701-i4985560948.html

a tu jak wolisz w jedynym slusznym pudelku:rolleyes:
http://allegro.pl/philips-d2r-xenon-zarnik-hid-ksenon-n10545701-i4985560948.html

Winni
20-01-15, 10:48
Za tą cenę wątpię że oryginalne :) Opakowanie też madrze wybrane bo nie można sprawdzić po tym niby opakowaniu ASO czy oryginał...

buri
20-01-15, 15:04
zawsze mozna zapytac o numer czesci toyoty to raz, dwa gosc wrzucil sporo fotek w dalszej czesci aukcji, po to wlasnie zeby mozna bylo sprawdzic oryginalnosc i pokazuje to, o czym jest mowa na tym filmie na przyklad
https://www.youtube.com/watch?v=x8URqbxKeMw

za to po obejrzeniu tego filmiku smiem twierdzic ze te z drugiej aukcji, w pudalku vaga sa podrabiane...

astondb7
20-01-15, 18:26
zawsze mozna zapytac o numer czesci toyoty to raz, dwa gosc wrzucil sporo fotek w dalszej czesci aukcji, po to wlasnie zeby mozna bylo sprawdzic oryginalnosc i pokazuje to, o czym jest mowa na tym filmie na przyklad
https://www.youtube.com/watch?v=x8URqbxKeMw

za to po obejrzeniu tego filmiku smiem twierdzic ze te z drugiej aukcji, w pudalku vaga sa podrabiane...


Obejrzałem m.in. ten filmik... niezłe oszustwa. Dlatego chciałbym kupić gdzieś na miejscu, żeby je móc dotknąć i obejrzeć i sprawdzić autentyczność (może ktoś wie, gdzie można je nabyć w trójmieście?).
Interesują mnie trzy modele:
- Philips D2R 85126 Vision 4600K
- Philips D2R 85126+ X-treme Vision 4800K
- Osram D2R Xenarc Cool Blue Intense 5000K
Które będą najlepszym wyborem? Jak odróżnić oryginał OSRAM od kopii? :)

Dziś udało się wyciągnąć jeden żarnik i okazało się, że jest to podróbka philipsa (jest na nim nadpalona farba). Przy drugiej będzie trzeba wyciągnąć akumulator (czy wyciągnięcie go skutkuje wykasowaniem danych - np. pamięć stacji radiowych, danych z komputera pokładowego)?

Winni
20-01-15, 19:46
Wymieniałem bez wyciągania akumulatora :p

Mam Osram Cool Blue Intense i jest fajnie biało, wszytko poniżej 5000K wygląda jak halogen...

kusiu
20-01-15, 20:36
Wymieniałem bez wyciągania akumulatora :p

Mam Osram Cool Blue Intense i jest fajnie biało, wszytko poniżej 5000K wygląda jak halogen...

Witam, jak będziesz miał chwilę czasu i chęci pstrykniesz zdjęcie z załączonymi światłami? :) Swoją drogą podróbek pewnie nie brakuje sam będę zmieniał za jakiś czas i będę miał dylemat co wybrać :)

U mnie jeden świeci na biało drugi na niebiesko odkąd kupiłem auto...

Pozdrawiam,

astondb7
20-01-15, 21:09
Wymieniałem bez wyciągania akumulatora :p

Mam Osram Cool Blue Intense i jest fajnie biało, wszytko poniżej 5000K wygląda jak halogen...


To musisz mieć giętkie palce:) Tam jest bardzo mało miejsca. Jak kupię żarówki to, będę próbował. Pamiętasz ile płaciłeś i gdzie dokonałeś zakupu (sklep stacjonarny czy przez internet)?

Winni
20-01-15, 21:39
Jak wyjmiesz rurę gumową za reflektorem to jest w miarę okey :) W przeliczeniu płaciłem 200zł za sztukę.

astondb7
24-01-15, 20:50
Dzięki panowie za dobre rady. Ostatecznie sam nabyłem żarówki Osram D2R Xenarc Cool Blue Intense 5500K i samodzielnie je wymieniłem (krótką relację znajdziecie w temacie http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?194185-R18A2-FK2-HB-z-M-T-K). Trzeba się trochę nagimnastykować - szczególnie od strony kierowcy. Pozostaje mi wymienić żarówki pozycyjne - są bardzo żółte - trzeba poszukać o białej barwie.

Winni
24-01-15, 21:36
Problem będzie znaleźć, LEDy są za niebieskie, te niebieskie Osram i Philips Cool Blue niewiadomo co to jeden wielki szwindel, świecą tak samo na żółto...

Ja u siebie mam z Ebay żarówki halogenowe bardzo mocno zabarwione że świecą na biało, problem jest że przez mocne zabarwienie ledwo się swiecą, bardziej tlą :)

s-t
26-01-15, 19:58
Powiedzcie co zrobic bo zarwki h7 pala mi sie co miesiac w moim ufo w dieslu wymiana kosztuje mnie sporo nerwow i otarc na rekach, juz nawet stracilem chec i wymieniam je pojedynczo ( od sierpnia 8 zarowek), bez roznicy czy to Phlipips, czy no name z tesco... Slyszalem, ze to normalne w tym modelu, ale bez przeady, juz nawet myslalem o wymianie na xenony, albo na zarowki led cree...

prz3mo
27-01-15, 09:02
Tak, mialem wczesniej wlasnie te Phillipsy, teraz Osram Cool Blue Intense i jest super:)

Te Osramy fajnie "świecą", ale ich żywotność to niestety tragedia.

Winni
27-01-15, 09:17
Tragedia znaczy ile ?

Kupiłem oryginalne i nadal świecą :)

Poniżej 200zł nie liczył bym na oryginał żarnika, za darmo nic nie ma...
Kupował bym tylko jeśli sprzedawca ma certyfikat Osram.


Powiedzcie co zrobic bo zarwki h7 pala mi sie co miesiac w moim ufo w dieslu wymiana kosztuje mnie sporo nerwow i otarc na rekach, juz nawet stracilem chec i wymieniam je pojedynczo ( od sierpnia 8 zarowek), bez roznicy czy to Phlipips, czy no name z tesco... Slyszalem, ze to normalne w tym modelu, ale bez przeady, juz nawet myslalem o wymianie na xenony, albo na zarowki led cree...

Normalne to nie jest... Może cos z elektryką nie tak?

artax
27-01-15, 09:57
Te Osramy fajnie "świecą", ale ich żywotność to niestety tragedia.
piszesz o ksenonowych palnikach czy zarowkach halogenowych h ?Nigdy przez ładnych parę lat nie mialem problemu z "paleniem" zarowek ksenonowych.Jesli juz to z czasem wypal sie w nich gaz i słabnie moc światła.
pzdr

prz3mo
27-01-15, 12:16
piszesz o ksenonowych palnikach czy zarowkach halogenowych h ?Nigdy przez ładnych parę lat nie mialem problemu z "paleniem" zarowek ksenonowych.Jesli juz to z czasem wypal sie w nich gaz i słabnie moc światła.
pzdr

Pomyłka, myślałem, że mowa o H7... a nie o palnikach. Sorki :)

ArdianFK2
02-02-15, 12:39
panowie muszę kupić h1 i h7 (jedno mijania i drugie drogowe tak ?) do mojego fk2 bo mi się mijania spaliła to wymienię chyba już wszystko
miałem robić xenon, ale puki co ma inne wydatki
potrzebuje jak najlepszych czyli najlepiej świecących żarówek - co mi doradzicie ? na allegro widzę te Philipsa, Osram oraz Tungsram i nie wiem jakie wybrać :/ pomożecie ?

ALLEGRO:
Philips 130% - 142 PLN
Osram 110% - 130 PLN
Tungsram 120% - 87 PLN

PS czy warto kupować na allegro czy lepiej gdzieś w sklepie w mieście ? (RZE)

artax
02-02-15, 21:20
panowie muszę kupić h1 i h7 (jedno mijania i drugie drogowe tak ?) do mojego fk2 bo mi się mijania spaliła to wymienię chyba już wszystko
miałem robić xenon, ale puki co ma inne wydatki
potrzebuje jak najlepszych czyli najlepiej świecących żarówek - co mi doradzicie ? na allegro widzę te Philipsa, Osram oraz Tungsram i nie wiem jakie wybrać :/ pomożecie ?

ALLEGRO:
Philips 130% - 142 PLN
Osram 110% - 130 PLN
Tungsram 120% - 87 PLN

PS czy warto kupować na allegro czy lepiej gdzieś w sklepie w mieście ? (RZE)
wszystkie ,ktore wymieniłeś za długo nie poświecą.Niestety te z wiekszym powerem szybciej się fajczą.Nawet producent na opakowaniu ,dyskretnie ale informuje o tym.Prawda jest taka,ze ratują tylko światła dzienne led lub dlugie 30%.Przy jezdzie 24 godz wiekszośc zarowek o zwiekszonej sile nie daje rady.
pzdr

greku1410
02-02-15, 21:20
osram night breaker unlimited - nie znajdziesz nic lepszego

szczepar
02-02-15, 21:45
panowie muszę kupić h1 i h7 (jedno mijania i drugie drogowe tak ?) do mojego fk2 bo mi się mijania spaliła to wymienię chyba już wszystko
miałem robić xenon, ale puki co ma inne wydatki
potrzebuje jak najlepszych czyli najlepiej świecących żarówek - co mi doradzicie ? na allegro widzę te Philipsa, Osram oraz Tungsram i nie wiem jakie wybrać :/ pomożecie ?

ALLEGRO:
Philips 130% - 142 PLN
Osram 110% - 130 PLN
Tungsram 120% - 87 PLN

PS czy warto kupować na allegro czy lepiej gdzieś w sklepie w mieście ? (RZE)

Nie wypowiem się na temat Osram i Philips - bo zwyczajnie nie kupowałem ich.
Co do Tungsramów to kupuje je na allegro i nie narzekam.
Mam je w 2 samochodach, 2 komplety są na półce ;) - a padają średnio mi co 400h jazdy.

Niestety w ostatnim tescie wybrano jakieś egzotyki do testów aby czasem nie było porównania pomiędzy tymi firmami co wymieniłeś.

ArdianFK2
02-02-15, 23:15
mam dylemat między tanimi Tungsram, a Philipsem :/

butler.gdansk
03-02-15, 06:03
W nazwie tej firmy groźba jest zawarta, nie jestem pewien czy ich oferta jest coś warta... ;)

4gotten
03-02-15, 11:00
Żarówek Tungsram używam od ponad czterech lat. Przez ten okres przepaliły mi się tylko 2 sztuki. Co prawda nie używam tych z największym "powerem" tylko Megaligth Plus 50%. Skutecznie oświetlają drogę i nie kosztują majątek. Komplet można kupić w cenie poniżej 40zł.

ArdianFK2
03-02-15, 12:05
chyba zamówie te tańsze i zobaczę jak się będą sprawować, najwyżej pożniej będę wiedział, że jednak warto dopłacić :D

artax
03-02-15, 12:05
Co prawda nie używam tych z największym "powerem" tylko Megaligth Plus 50%.
i to jest kluczowe jesli chodzi o żywotność żarowki.Kolega wspomniał o 100% a tutaj zarowki wystarczaja na około 1/2 roku.
pzdr
p.s.Ważny jest takze stan instalacji elektrycznej.Szczegolnie te podrasowane są wrażliwe na wahania napięcia.Czasem wystarczy zaśniedziały styk i to uśmierca żarowkę.

letnik22
06-02-15, 13:14
Aktualnie mam w ufo h7 tungsram +90 i jest ok. We wcześniejszych autach: osram night breaker (za czeto się przepalały, więc z nich zrezygnowałem). Z dobrych, w miarę tanich i nieprzepalających się często: philips premium (zwanych także +30), bosch pure light. W testach wszystkie miały ok 1450lm.

joker333
06-02-15, 13:19
ja na tungsramach +90 przelatałem 1,5 roku zanim się przepaliły imho to dość dużo biorąc pod uwagę cenę żarówki

manticore
10-02-15, 14:56
no dobra, kupiłem te żarówki do deski w serwisie i wczoraj wymieniłem. Z pomocą przyszła mi instrukcja nieocenionego trafo http://trafo.za.pl/honda/odnosniki/demontaze/demont_licznika.htm , poszło gładko i bezproblemowo ;)

anszel
10-02-15, 15:13
Żarniki xenona wymienione na Osramy.
Taka ciekawostka, według specyfikacji odpowiedni typ żarnika to D2R. Po wyjęciu starych okazało się, że to Bosch i typ D2S! ASO podczas wymiany założyła niewłaściwy typ, który świecił dobrze, ale przepalił się po raptem 2 latach...
Teraz mam z powrotem D2R, działa elegancko, czekam na wieczór;)

szczepar
10-02-15, 16:29
Żarniki xenona wymienione na Osramy.
Taka ciekawostka, według specyfikacji odpowiedni typ żarnika to D2R. Po wyjęciu starych okazało się, że to Bosch i typ D2S! ASO podczas wymiany założyła niewłaściwy typ, który świecił dobrze, ale przepalił się po raptem 2 latach...
Teraz mam z powrotem D2R, działa elegancko, czekam na wieczór;)

daj zdjecie tego bosha - szczególnie widok na gniazdo i wyciecia.

anszel
11-02-15, 11:36
daj zdjecie tego bosha - szczególnie widok na gniazdo i wyciecia.

https://farm8.staticflickr.com/7427/16312281278_e9903c7961_o.jpg (https://flic.kr/p/qRsGUW)2 (https://flic.kr/p/qRsGUW) by AS z aparatem (https://www.flickr.com/people/94899089@N04/), on Flickr

https://farm8.staticflickr.com/7423/16312281398_6f08a8d28d_b.jpg (https://flic.kr/p/qRsGX1)3 (https://flic.kr/p/qRsGX1) by AS z aparatem (https://www.flickr.com/people/94899089@N04/), on Flickr

https://farm8.staticflickr.com/7416/16312281238_3c153c3279_b.jpg (https://flic.kr/p/qRsGUf)1 (https://flic.kr/p/qRsGUf) by AS z aparatem (https://www.flickr.com/people/94899089@N04/), on Flickr

To takie. Ktoś wie czym się różni typ D2S od D2R?

piter7766
11-02-15, 11:46
D2S jest do reflektorów projekcyjnych (soczewkowe) ,a D2R do reflektorów parabolicznych . Różnica jest taka że w D2R jest metalowa przesłona na bańce palnika (poprawia uzyskanie granicy światło-cienia),a D2S jest pozbawiona tej przesłony (przesłona jest w reflektorze).

shinoda
11-02-15, 13:17
D2S jest do reflektorów projekcyjnych (soczewkowe) ,a D2R do reflektorów parabolicznych . Różnica jest taka że w D2R jest metalowa przesłona na bańce palnika (poprawia uzyskanie granicy światło-cienia),a D2S jest pozbawiona tej przesłony (przesłona jest w reflektorze).

zastanowiło mnie to co napisales - mozna rozumiec to tak, ze jesli "omylkowo" wsadzone są D2S to moze byc problem wlasnie z zaobserwowaniem odciecia/granicy swiatlocienia? u mnie tak jest i to od poczatku tj, od ponad 2 lat od kiedy jestem wlascicielem i w tym czasie nie zmienialem ksenonow ale uwazam ze swieca slabo - wydawalo mi sie, ze to moze przez wypalony odblysnik, ale nie znam sie na tym, zeby potrafic to stwierdzic - chyba bez wyjecia reflektora nie mozna tego ocenic?

ale moze to kwestia zlych zarowek ksenonowych... trzeba bezdie sprawdzic przy okazji..

artax
11-02-15, 19:43
ale uwazam ze swieca slabo
Palniki ksenonwe maja to do siebie ,ze po okreslonym czasie gaz sie wypala .Tracą wtedy powera.Widac to fajnie jak zamontujesz nową żarowke i zestawisz to ze starą świecącą w jednym z reflaktorow.Wypalone zaczynają mieć dziwne barwy ;fioletowo -różowa

kusiu
11-02-15, 19:52
Panowie mieliście może problem w civic VIII z parowaniem reflektora lub przypuszczacie co może go "boleć" ? Kupiłem auto nie dawno i mam objaw parowania z lewego reflektora :/

Winni
11-02-15, 20:30
Zobacz czy nie masz nadłamanego kawałka lampy przy kierunkowskazie, bardzo łatwo o uszkodzenie w tym miejscu :)

uniu1
11-02-15, 21:11
A dobrze masz dokręcone dekielki od żarówek?

kusiu
11-02-15, 21:18
Coś było grzebane z tą lampą, jak kupowałem kilka miesięcy temu to mówił że jeden z xenonów się spalił i że nie dawno właśnie wymieniał w ogóle to jeden ten co paruję ma barwę niebieską a drugi białą :) Będę kupował komplet xenonów ale wcześniej chce dojść do ładu z tym parowaniem reflektora, nie jest to zawsze ale dość często paruję a po stronie kierowcy nic a nic nie paruję :) Jakiś czas temu robiłem zdjęcie. Myślałem może że przez tą dziurę co ktoś tak zmasakrował ale skleiłem ją dobrze czarnym silikonem i nic się nie poprawiło :/

Nie wiem w ogóle co tam ktoś przerabiał ale po tej stronie co jest ta dziura i modzone jest jakaś przetwornica z boku podobna do tej ze zdjęcia niżej z żółtą naklejką, może się spaliła i dał drugą?

http://www.civicforum.pl/attachment.php?attachmentid=18191&d=1414666139

http://styling-car.inten.pl/slim2/2.jpg

Winni
11-02-15, 21:35
A masz oryginalne ksenony, spryskiwacze etc.?
Bo brzmi to trochę jak by ktoś nieudolnie zamontował na własną rękę żarniki i przetwornicę do ksenonów :)

kusiu
11-02-15, 21:52
Jasne, spryskiwacze xenonów sprawne i tak jak pisze jest to z prawej strony tylko :) jest to Type S + 2008 :)

viwaldi
28-02-15, 14:43
Widzial ktoś z Was może w jakimś sklepi Duo BOX, ale D2R, a nie D2S Osramów Cool Blue Intense 5000K
tu są D2S np.
http://www.cobrizo.pl/pl/o/OSRAM-D2S-XENARC-COOL-BLUE-INTENSE-DUO-BOX

OSRAM Cool Blue Intense wsadzone. Porównywać do poprzednich oryginalnych Philipsów nie ma co, bo raz że świecą inną barwą (na bardzo biało), a dwa że poprzednie już były mocno "zmęczone". Przejechałem się nocą poza miastem i jest rewelacyjnie :). Jeśli kogoś interesuje cena to najtaniej udało mi się je znaleźć i kupić za 239zł/szt. DUO BOX D2R znalazłem ale tylko w Niemczech za 129Euro + koszt wysyłki.

qbeu
13-04-15, 11:42
Jakie są oryginalne białe żarówki w kierunkowskazach type S? Przy okazji wizyty w warsztacie wymienili mi jedną przepaloną żarówkę na pomarańczową a drugą zostawili biała i wygląda to przynajmniej śmiesznie. Czy te PHILIPS SILVER VISION CHROM http://allegro.pl/zarowki-philips-silver-vision-chrom-2szt-a95160-i5181068224.html podejdą ?

fokusek
13-04-15, 13:26
Ja mam coś takiego i wygląda bardzo dobrze http://allegro.pl/osram-diadem-chrome-py21w-2sztuki-i5075037520.html

maxv
13-04-15, 18:08
wymieniłem ostatnio na diademy ale x2 żywotność troszkę widać pomarańcz ( zależało mi na okresie świecenia bardziej ) . Tzn wymieniłem z lewej przy prawej ...... poległem jak zobaczyłem zbiornik spryskiwacza za żarówką . W środę jadę do Plazy niech się męczą

mikek
15-04-15, 20:32
siemka
wlasnie spalila mi sie zarowka ksenonowa w hondzie civic ufo 8 gen executive
moze wiecie jakiej firmy byla orginalna i wiecie gdzie kupic taka sama lub inna
a wogole jakie parametry ma orginalna zarowka ksenonowa ??
pzdr

butler.gdansk
16-04-15, 14:34
Xenon - żarniki D2R
Barwa około 4000-5000K
Kup dwie sztuki, chyba że nie przeszkadza Ci mieć światła z przodu o różnych kolorach.
Uważaj na podróbki.
http://allegro.pl/oswietlenie-zarowki-4140?a_enum%5B23910%5D%5B32%5D=32

artax
16-04-15, 21:01
Xenon - żarniki D2R
Barwa około 4000-5000K
Kup dwie sztuki, chyba że nie przeszkadza Ci mieć światła z przodu o różnych kolorach.
Uważaj na podróbki.
http://allegro.pl/oswietlenie-zarowki-4140?a_enum%5B23910%5D%5B32%5D=32
ja dodam ,ze przed założeniem niech elektryk sprawdzi instalację ksenonów.Palniki raczej tracą z czasem na mocy i świecą coraz słabszym światłem.Przepalenie palnika moze być powodowane jakimś "elektrycznym problemem".
pzdr
p.s.Piszę o oryginalnych palnikach bo z podróbami może byc różnie:rolleyes:

palecbeckham
22-04-15, 15:36
a jeździ ktoś na takich?

http://old.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=79367

piter7766
23-04-15, 11:49
a jeździ ktoś na takich?

http://old.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=79367

Zapewniam Cię że nie :)

palecbeckham
23-04-15, 13:07
A coś nie tak z nimi może być? Szukam dobrej białej barwy by na tle ksenonow dobrze wyglądało
:-)

piter7766
23-04-15, 13:44
Jeśli ma tylko wyglądać to OK. To ma tylko 3,25W mocy ,więc świecić nie ma prawa na drogowych światłach (o geometrii już nie wspominam),na pozycje się takie SMD5050 montuje w oprawie W5W.

Każda żarówka będzie źle wyglądała przy palniku ksenonowym.

palecbeckham
23-04-15, 14:21
a co najlepiej można z H1 kupić by światło było zbliżone do białego i jakość światła również była dobra na drodze?

alen333
23-04-15, 21:44
http://www.ebay.co.uk/itm/2-x-H1-OSRAM-12V-55W-COOL-BLUE-Hyper-White-5000K-BULB-UKso7-/141641530505?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item20fa7e3c89

a co najlepiej można z H1 kupić by światło było zbliżone do białego i jakość światła również była dobra na drodze?

piter7766
24-04-15, 13:36
Osram,cool blue hyper white ,ładnie wygląda w reflektorze,ale oświetla bardzo słabo (czym mocniejszy filtr,tym mniejsza jasność), brak homologacji drogowej, no i najważniejsze -w deszczową noc tragedia-jazda po omacku :p. Wiem,bo przerobiłem już wszystkie modele żarówek firmy Osram :o
Według mnie najlepszy kompromis (skuteczność/barwa światła) to Osram Cool Blue Intense .

Aktualnie mam u siebie zamontowane na drogowych H1 Tungsram Megalight+120% , barwa daleka od ksenonu,ale za to świeci bardzo dobrze,no i cena przyzwoita, świeci już 2 lata,a że na drogowych mało jeżdżę, to będzie dożywotnia ;)

Tutaj cytat testów żarówek Tungsram ,gościo z forum Honda Accord Club Polska -

1. Zwykłe Halogeny Tungsram H1, 5zł/sztuka.
2. Megalight ultra (up to +90%)
3. Sportlight BLUish (up to +50%)
Wszystkie żarówki nowe, prosto z pudełka.

Pokusiłem się także o pomiar światła, ale to bardziej jako ciekawostka, niż coś, co można wziąć na poważnie. Chciałem porównać żarówki w tych konkretnych warunkach, mieć jakiekolwiek porównanie o ile jedna jest jaśniejsza od drugiej. Producent podaję "up to xx%" jako średnia ważona luminacji najważniejszych punktów w porze nocnej. Nie sposób tego odnieść do moich pomiarów.

Metodologia (dla ciekawych): światłomierz ustawiony równolegle do ściany, zawsze w jednym i tym samym punkcie, naprzeciw lewego reflektora, stała odległość od reflektora. Wymieniałem żarówkę od świateł mijania. Wykonane po 3 pomiary, wynik to średnia arytmetyczna.

Tungsram H1 Halogen - 997lux
Tungsram Megalight Ultra - 1670lux
Tungsram Sportlight BLUish - 1130lux

Podsumowanie
Sportlighty jak widać na fotach mają najbardziej białe światło. Megalighty według światłomierza, to najjaśniejsze żarówki z tej trójki. Sportlighty zostały w światłach mijania, a Megalighty, jako te fabrycznie podkręcone poszły w rzadko używane światła drogowe. Myślę że jako światła mijania nie wytrzymałyby długo.

Kamilao88
03-05-15, 00:14
Nadszedł czas wymiany żarówek h7. Robotka prosta ale zdziwiłem się troche bo jedną żarówkę miałem włożoną ząbkiem do dołu a druga do góry (poprzednia wymiana była robiona podczas przegladu w warsztacie przy okazji).I tu może glupie pytanie jak powinno być prawidłowo. Wydaje mi się ze powinna być zamontowana ząbkiem do góry a jeśli jest soczewka to do dołu.

marcin316
12-05-15, 18:45
Dzisiaj wymieniłem żarówki od świateł mijania w swoim autku. Po lewej ktoś pokleił spinki od nadkola, na szczęście da radę wymienić żarówkę z komory silnika po wyjęciu zbiorniczka od płynu chłodzącego. Wszędzie trafiałem na info, że tylko przez nadkole... jednak wydaje mi się, że od strony komory silnika jest wygodniej. Przy wymianie prawej przez nadkole pokaleczyłem łapę... ale i tak lepsze to niż wymontowywanie pompy ABSu ;)

przemek82
12-05-15, 19:29
ja mam u siebie takie postojowki fajnie swieca do xenonu by pasowalo ;p

http://allegro.pl/najmocniejsza-postojowka-led-w5w-5w-cree-jakosc-i5334029598.html

vitia
12-05-15, 20:36
siemanko panowie nasze ufoki to posiadaja h1 czy jakies inne tak z ciekawosci pytam bo nie zagladalem nigdy do klosza

zyga502
12-05-15, 22:42
ja mam u siebie takie postojowki fajnie swieca do xenonu by pasowalo ;p

http://allegro.pl/najmocniejsza-post...334029598.html

możesz wrzucić jakąś fotki jak to wygląda w dzień i w nocy

filipfm
12-05-15, 22:54
ja mam u siebie takie postojowki fajnie swieca do xenonu by pasowalo ;p

http://allegro.pl/najmocniejsza-postojowka-led-w5w-5w-cree-jakosc-i5334029598.html

Nie wiem czy to dobra opcja, bo chyba swieci glownie do przodu, a zarowka swieci we wszystkich kierunkach i odbija sie od odblysnika, a taki LED pewnie daje bardzo punktowe swiatlo

MałyLuk
13-05-15, 08:11
Dzisiaj wymieniłem żarówki od świateł mijania w swoim autku. Po lewej ktoś pokleił spinki od nadkola, na szczęście da radę wymienić żarówkę z komory silnika po wyjęciu zbiorniczka od płynu chłodzącego. Wszędzie trafiałem na info, że tylko przez nadkole... jednak wydaje mi się, że od strony komory silnika jest wygodniej. Przy wymianie prawej przez nadkole pokaleczyłem łapę... ale i tak lepsze to niż wymontowywanie pompy ABSu ;)

chyba raczej tylko od komory jeśli chodzi o mijania, drogowe też, ja przynajmniej nie utrudniałem sobie bo dostęp od silnika jest ok, co innego lampka od kierunku


siemanko panowie nasze ufoki to posiadaja h1 czy jakies inne tak z ciekawosci pytam bo nie zagladalem nigdy do klosza

zależy które, od mijania to h7

marcin316
13-05-15, 10:16
Prawej od komory silnika się nie da, chyba że wymieniający ma cienkie i długie palce a ręka zgina mu się co najmniej w sześciu miejscach ;)

MałyLuk
13-05-15, 10:37
Prawa masz na myśli stojąc przodem do maski czyli od str kierowcy, może przeszkadzać aku.
ja wymieniłem jedną i drugą od silnika bez problemu dostając się do odp. dekielków.

greku1410
13-05-15, 10:57
nawet w instrukcji obslugi jest ten sposob wymiany przedstawiony, woec nie wiem skad pomysl ze od nadkola?

marcin316
13-05-15, 14:12
Prawa znaczy prawa (od pasażera) a stojąc przodem do auta to będzie ta po lewej stronie... U mnie w papierowej instrukcji mowa jest tylko o nadkolu i o tym, że wymieniając żarówkę prawą koła skręcasz w lewo a wymieniając lewą, koła w prawo. Z autopsji mogę stwierdzić, że uniesienie przodu auta lewarkiem jest znacznie bardziej skuteczne niż skręcenie kół. Pojawia się wyraźnie większa przestrzeń do działania.

Może piszecie o 5d a nie sedanie?

greku1410
13-05-15, 14:25
o Panie, nie zauwazylem ze o sedanie, masz racke ja o hb mowie :)

przemek82
13-05-15, 16:28
Nie wiem czy to dobra opcja, bo chyba swieci glownie do przodu, a zarowka swieci we wszystkich kierunkach i odbija sie od odblysnika, a taki LED pewnie daje bardzo punktowe swiatlo

No tak ale efekt fajny :) Jak podlacze akumulator poskladam wszystko wstawie ;p Poduche mam wyjeta nie chce akumulatora podlaczac zeby bledami nie sypnal komp. W piatek :)

rutkose
08-07-15, 00:46
Panowie zalozylem do siebie OSRAM Nightbreaker'y i potrzebowalbym zamowic jakies, ogolno dostepne np. na eBay zarowki postojowe W5W rowniez swiecace na bialo bo jak narazie swieca na zoltawo i sie brzydko odznaczaja. Moga byc w technologi LED lub zwykle. Jest ich od zatrzesienia i nie wiem, ktore wybrac. Kiedys kupilem "niby" biale ledy to swiecily, ala na fioletowo.

maxv
08-07-15, 05:50
w tym roku wymieniłem wszystkie na Osram 5 W na te i efekt jest zadawalający .
http://allegro.pl/osram-w5w-cool-blue-intense-4000k-wysylka-w-24h-i5049132710.html

rutkose
08-07-15, 11:34
I swieca one na bialo? Bo w tej samej cenie sa LEDy OSRAM 6500k

maxv
08-07-15, 19:11
tak świecą barwa zimna

wydma8
14-07-15, 10:37
Panowie ma ktos manuala wymiany zarowek pozycyjnych do civic 8gen hb 3d?

Z gory dzieki

cyborgwrc
14-07-15, 11:15
Panowie ma ktos manuala wymiany zarowek pozycyjnych do civic 8gen hb 3d?

Z gory dzieki

W instrukcji obsługi jest :) Z resztą temat jest intuicyjny i robiłem to bez instrukcji.

wydma8
14-07-15, 12:52
Udalo mi sie sciaganc okragla plastikowa oslone od zarowek miedzy innymi pozycyjnych, po zdjeciu ujrzalem glowne mocowanie jakiejs innej zarowki i pod spodem pozycyjne, troche sie balem poki co tego ruszac bo nie wiem czy trzeba cos przekrecic czy po prostu wyjac..

cyborgwrc
14-07-15, 13:02
Mocowanie żarówki postojowej trzeba wyciągnąć.

rutkose
16-07-15, 10:59
Zainstalowalem pozycyjne OSRAM COOL BLUE INTENSE W5W i.... mam mieszane uczucia co do nich... Spodziewalem sie, ze ladnie wypelnia klosz swiatlem, by zrowaly sie z kloszami swiatel mijania, a tu zonk. Swieca duzo slabiej, doslownie dwa jarzace sie punkciki i wyglada to slabo.. Chyba, ze tak to ma wygladac?

marcin316
16-07-15, 11:28
Nie ma się co łudzić, że żarówka o mocy 5W rozświetli reflektor tak samo jak 10x mocniejsza... Jeśli uda się uzyskać podobną barwę to już jest duży sukces.

rutkose
16-07-15, 12:10
No jasne, pewnie, ze nie ma co sie ludzic, jednakze liczylem na to, ze klosz bardziej wypelni sie swiatlem bo na chwile obecna wyglada jakby swiecily tak dobrze 2x za slabo, a szkoda bo maja fajna barwe.

esbe
16-07-15, 23:59
mogles sprobowac z takimi, ktore maja wicej diod, np. po bokach ?

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3313151319301-TULB077W-zarowki-led,scr_dItems.html

cyborgwrc
17-07-15, 07:56
mogles sprobowac z takimi, ktore maja wicej diod, np. po bokach ?

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3313151319301-TULB077W-zarowki-led,scr_dItems.html

Od takich "żarówek" polecam trzymać się z daleka. Diody szybko się przepalają, barwa światła paskudna.
Lepiej dopłacić i zapłacić za marowe philipsy czy osramy.

esbe
17-07-15, 08:20
Od takich "żarówek" polecam trzymać się z daleka. Diody szybko się przepalają, barwa światła paskudna.
Lepiej dopłacić i zapłacić za marowe philipsy czy osramy.

Dzięki za radę ;-) sam chciałam coś takiego kupić. Który konkretnie model wypełni klosz białym (nie tak jak u kolegi wyzej)


Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

cyborgwrc
17-07-15, 08:35
Dzięki za radę ;-) sam chciałam coś takiego kupić. Który konkretnie model wypełni klosz białym (nie tak jak u kolegi wyzej)


Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

A masz xenony jako światła mijania?
Ja mam oem xenon i nie mogę się idealnie wstrzlić z barwą postojówek. Osram w5w led 6000k daje światło białe. Philips w5w led 4000k daje światło delikatnie ciepłe. Kupiłem obie i chyba najlepiej wypada z xenonenm 4300k ta żarówka 4000k aczkolwiek nie jest idealnie.