PDA

Zobacz pełną wersję : Wspomaganie



pteresz
01-01-09, 20:14
Ostatnio podczas mrozów po odpaleniu silnika nie uruchamia się odrazu wspomaganie i pojawia się komunikat check system. Silnik chwile popracuje i po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Tez tak ktos ma?:confused:

Pabloss
02-01-09, 12:07
nie słyszalem o tym ... jedz do serwisu

bartiH22A
02-01-09, 12:26
wina mrozów, płyn nie rozgrzany, wymiana powinna zaradzić.

mariusz05
02-01-09, 12:30
Ostatnio podczas mrozów po odpaleniu silnika nie uruchamia się odrazu wspomaganie i pojawia się komunikat check system. Silnik chwile popracuje i po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Tez tak ktos ma?:confused: Też tak miałem ,ponowne włożenie kluczyka powodowało załaczenie wspomagania,podejżenie padło na sterownik wspomagania(1500zł), ale po wizycie w serwisie wyszło że prawdopodobnie jakaś wtyczka dostała wilgoci ,po przeglądzie całej instalacji elektrycznej i konserwacji wtyczek od ok. 3 mieś. nic sie niedzieje.

Kozo
02-01-09, 12:56
wina mrozów, płyn nie rozgrzany, wymiana powinna zaradzić.

jezuuuuuu....jaki płyn ???? Panowie wydaje mi sie ze trzeba cos wiedziec o swoim samochodzie...kolego w 8gen wspomaganie ukladu kierowniczego jest ELEKTRYCZNE !

bartiH22A
02-01-09, 13:55
jezuuuuuu....jaki płyn ???? Panowie wydaje mi sie ze trzeba cos wiedziec o swoim samochodzie...kolego w 8gen wspomaganie ukladu kierowniczego jest ELEKTRYCZNE !
no fakt palnąłem bo nie spojrzałem na rok auta

malykciuk
02-01-09, 14:05
zdarzylo mi sie 2 razy na 5 miesiecy, ponowne uruchomienie rozwiazalo problem...

kklocek
25-01-09, 12:00
a u mnie tak kilka razy się powtórzyło, serwis sprawdził na komuterze, ale niczego się nie dopatrzył i po kolejnym zapaleniu się check system i zablokowaniu wspomagania wymieniono cały układ. Panowie stwierdzili, że mieli akcję serwisową dotyczącą wspomagania a więc układ może być felerny. U mnie dochodziło do tego, że nawet kilkakrotne uruchamianie auta nie pomagało..

pteresz
25-01-09, 20:36
właśnie byłem na wymianie modułu EPS.

4gotten
25-01-09, 22:04
Ostatnio podczas mrozów po odpaleniu silnika nie uruchamia się odrazu wspomaganie i pojawia się komunikat check system. Silnik chwile popracuje i po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Tez tak ktos ma?:confused:
U mnie dzieje się podobnie. taki sam objaw mam kilka razy w tygodniu. Niska temperatura to raczej nie przyczyna. Auto trzymam w garażu. Rzecz do zgłoszenia przy przeglądzie.

myszorek
18-03-09, 08:51
Dzisiaj rano kolejny ZONK w Hani!
Wysiadłem zakmnąć drzwi garażu. Silnik cały czas pracował, ruszyłem a tu zapala się kontrolka wspomagania i kierownica jak w Kamazie. Nie było komunikatu na środkowym wyświetlaczu - Check system. Po ponownym uruchomieniu silnika jest OK.
Zastanawiam sie tylko co dalej. Bo jeśli się to będzie powtarzać, to dziekuję:(
pteresz pisze, że wymienili mu moduł EPS. Ja mam już po gwarancji a mariusz05 twierdzi, że to kosztuje 1500 PLN. Fajnie:(

pteresz
18-03-09, 10:26
Tak u mnie rozwiązało to problem , ale mam wrażenie ze ten moduł EPS stal sie powszechną usterką.

myszorek
18-03-09, 11:44
Coś za dużo tych powszechnych usterek!

Qrczak86
18-03-09, 14:19
Była kampania serwisowa - o ile dobrze pamiętam chodziło o jakąś korodującą wtyczkę/złączkę w układzie wspomagania. Mój z sierpnia 2006 się nie załapał, nie ma problemów. Ale może Twój egzemplarz się kwalifikuje do takiej wymiany?

myszorek
18-03-09, 16:18
dzięki Qrczak86, zapytam w ASO.
pzdr

nadia
20-03-09, 00:13
myszorek, daj znać jak się czegoś dowiesz, bo ja też już po gwarancji...

nadia
05-08-09, 02:10
może to kogoś zainteresuje http://www.uokik.gov.pl/pl/ogolne_bezpieczenstwo_produktow/ogloszenia/powiadomienia_przedsiebiorcow_o_/art69.html

Ca$h
05-08-09, 10:32
Chyba juz wszedzie tak jest, ze trzeba uwazac na rynkowe nowości i poczekać na korekty...

Pabloss
05-08-09, 10:38
czyli rozumiem ze te 621 osób dostanie zawiadomienia i zaproszenia do serwisu ???? a wlaściwie juz dostało bo to post z listopada 2006. Co więc z osobami ktorym teraz nawala wspomaganie ???? (u mnie na szczęście jest OK)

nadia
05-08-09, 14:51
Jeśli jest spełniony warunek: "Wada dotyczy samochodów marki Honda, modele benzynowe Civic 5d kod: FK1, FK2 oraz model z silnikiem diesla FK3 wyprodukowane w 2006 roku w Wielkiej Brytanii", to wg Rzecznika Konsumentów Honda powinna niezwłocznie usunąć usterkę. W szczególności, że: "Przedsiębiorca zapewnił Urząd, że rozpoczął informowanie użytkowników samochodów objętych kampanią, o możliwości sprawdzenia modułu sterowania EPS i ewentualnej bezpłatnej jego wymiany".
I jeszcze jedno- wprowadzenie na rynek produktu niebezpiecznego a gwarancja na samochód, to dwie różne rzeczy.

karols18
06-08-09, 19:43
U mnie było to samo też zapalała się kontrolka a wspomaganie praktycznie nie działało. To była wina podobno kontrolera wspomagania. Wgrali nowy soft coś wymienili wszystko na gwarancji więc nie ma problemu tylko nie wiem jak to zrobili ale w radiu z dwóch FM zostało mi jedno :)

asd
11-04-12, 10:02
Witam, sprawa ma się tak: z rana jechałem swoją hondzia i nagle przy ruszaniu zaświeciła się kontrolka wspomagania kierownicy i wspomaganie wysiadło :( Zjechałem z ronda na światła, zgasiłem zapłon, uruchomiłem silnik i wszystko było już ok, czego to może być wina?

4gotten
11-04-12, 10:17
Swego czasu Honda przeprowadzała kampanię serwisową w związku z wadliwym modułem wspomagania. Był on wymieniany na nowy. Sam miałem kiedyś podobny problem. Po odpaleniu auta w garażu pojawiła się kontrolka wspomagania kierownicy. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Zdarzyło sie to raptem trzy razy, zawsze w tym samych okolicznościach, nigdy w czasie jazdy. Przy okazji przeglądu w ASO wspomniałem o tym. Moduł został wyminiony bez problemu, nawet bez dodatkowego sprawdzania przez ASO.

asd
11-04-12, 11:20
z tym , że auto jest już bez gwarancji:/

manticore
11-04-12, 12:58
no to fajnie, bo ja zgłaszałem w ASO ten problem jeszcze podczas gwarancji i nikt nie wspominał słowem o żadnej akcji serwisowej... :/ zresetowali mi błędy komputerem i było niby OK... ale powtarza się raz na jakiś czas cyklicznie

ArturNOW
11-04-12, 14:56
Akcjami serwisowymi objęte są także auto poza gwarancją jeżeli jest to stwierdzona usterka modelowa. Tak mi się wydaje, zawsze o tym trąbią.

qureku.
11-04-12, 15:00
http://www.samar.pl/__/3/3.a/11841?locale=pl_PL

4gotten
11-04-12, 15:03
Moje auto jest z roku modelowego 2007 i mimo tego nie było problemu z wymianą, choć było jeszcze wtedy na gwarancji.

manticore
26-04-12, 15:29
okazalo sie ze moje sie nie lapie na akcje serwisowa, ale HP zgodzila sie na wymiane w ramach goodwill ;)

MałyLuk
29-10-15, 08:47
Witam
Mam problem z generalnie określając z uk. kierowniczym, mianowicie po postoju ufo około 2 tyg. wyraźnie zauważyłem że ciężej wykonuje się obroty kierownicą, wspomaganie działa, nie pali się ani nie zapalała się żadna "kontrolka". nie polega to na tym że nie da się jeździć, parkować ale trzeba wkładać trochę więcej siły w kręcenie, Kierownica kręci się do końca nie ma żadnych stuków. Ale czuć tą twardość przy kręceniu przy parkowaniu czy na większych łukach.
Nie chce od razu siać paniki czy coś w tym stylu ale może ktoś z was miał coś podobnego lub ma pomysły z czym to może być związane.
Czy podpięcie kompa może pokazać cokolwiek w tej kwestii? W ufo jest elektroniczne wspomaganie z tego co wiem?
Ps. Może nie odpowiedni dział ale nie znalazłem podobnego do opisanych dolegliwości

dublo2
29-10-15, 11:28
W ufo jest elektroniczne wspomaganie z tego co wiem?
Nie, jest elektryczne.

A z błahych spraw... czy np. nie masz mało ciśnienia w kołach, po postoju 2 tyg.?

Pabloss
29-10-15, 11:37
A może zmieniłeś opony na zimowe ?


Pozdrowienia Pabloss

MałyLuk
29-10-15, 11:38
ciśnienie jest ok (znaczy dobiłem po tym postoju), właśnie od tego zacząłem sprawdzać

opony nie zmieniane

Odłączenie aku też nie ma wpływy z taki rzeczy

sanvean
25-04-16, 10:46
Od paru dni zaobserwowałem że wspomaganie raz działa raz nie , ale żadna kontrolka się nie wyświetla.
Ma ktoś jakieś pomysły co to jest ?
Mam nadzieję że to nie ten moduł EPS , bo trzeba 1500 wybulić :(