PDA

Zobacz pełną wersję : półośka w B16A1



przemir
01-01-06, 22:32
no to masz mniej niz ja i uwazam to za zlom bo ja mam wsio - rownie dobrze moge oddac do sulejowka i zloza to do kupy - ale ja chcem tak jak pisalem niekombinowany tak jak go wojek skosnooki zlozyl bo skladane u nas nigdy nei beda takie same /przynajmniej ja tak uwazam/
samo z siebie to sie nie rozpada/rozlacza
wiec pojecie zlomu tez jest wzgledne
dzieki za pomoc

ARTX
01-01-06, 22:39
zioom ale wiesz... nie wiem czy wogole da sie je źle złozyc bo to sa 3 kóleczka ktore sie zakłada na "patyk" :lol: wiec chyba naprawde idiota mogłby tylko to zle zalozyc :wink:


ja mam wsio - rownie dobrze moge oddac do sulejowka i zloza to do kupy - ale ja chcem tak jak pisalem niekombinowany tak jak go wojek skosnooki zlozyl bo skladane u nas nigdy nei beda takie same /przynajmniej ja tak uwazam/
jak masz całe to stary sam je złozysz bez kombinowania :)

wiec dziwie sie bardzo, ze na to mowisz złom :shock:

minime
01-01-06, 23:35
zioom ale wiesz... nie wiem czy wogole da sie je źle złozyc bo to sa 3 kóleczka ktore sie zakłada na "patyk" Laughing wiec chyba naprawde idiota mogłby tylko to zle zalozyc Wink

Te 3 koleczka jesli dobrze rozumuje to Tripod , prawde mowiac mozna go zle zalozyc na "patyk" - Oske, np odwrotnie a to juz istotna roznica.

Mini

ARTX
01-01-06, 23:47
widze kolego, ze nie masz pojecia jak to wyglada lub jak sie zakłada... napisze krotko... na tych "kołkach" sa blaszki i jesli bedziesz chcial załozyc odwrotnie to w kielich to nie wejdzie wiec nie mozna tego źle załozyc!!!!!

minime
01-01-06, 23:56
widze kolego, ze nie masz pojecia jak to wyglada lub jak sie zakłada... napisze krotko... na tych "kołkach" sa blaszki i jesli bedziesz chcial załozyc odwrotnie to w kielich to nie wejdzie wiec nie mozna tego źle załozyc!!!!!


http://img301.imageshack.us/img301/299/gi3section8lj.jpg (http://imageshack.us)

Czy tak to wyglada ?

ARTX
02-01-06, 00:36
podobnie... do tych "kólek" przyczepione są jeszcze takie blaszki prostokatne...

przemir
02-01-06, 08:01
mi sie wydaje ze fota przedstawia przegub wewn /blizej skrzyni/ a ARTX mowi o zewn czyli przy piascie - ale moge sie mylic



zioom ale wiesz... nie wiem czy wogole da sie je źle złozyc bo to sa 3 kóleczka ktore sie zakłada na "patyk" :lol: wiec chyba naprawde idiota mogłby tylko to zle zalozyc :wink:



ze tak powiem auto jezdzilo 14,5 na 1/4 - bedzie jezdzilo mniej - ja nie kombinuje. sa pewne zasady ktorych przestrzegam a wiekszosc kreci jak w fiacie 125 a potem sie dziwi ze im vti 15 ki strzelaja - sorry zioom
i tak jestem zwany panem drucikiem :D w domu bo nie na wszystko mam kase tak jak bym chcial miec to zrobione :cry:

dzieki wszystkim za checi i za maly OT :D

w siedlcach jest koles ktory sklada poloski jak klocki lego/za ok 150zł/ i tak mam zrobione w klekocie w rudej tak nie chce i oczywiscie jest to moja fanaberia jak to z zabawkami bywa

ARTX
02-01-06, 10:42
mi sie wydaje ze fota przedstawia przegub wewn /blizej skrzyni/ a ARTX mowi o zewn czyli przy piascie - ale moge sie mylic
ja tez cały czas mówie o wew. przy skrzyni :)

OK powodzenia w poszukiwaniu, chciałem tylko pomoc

aha Tencio chyba ma cała nierozbierana - odezwij sie do niego :)

Rikoo
02-01-06, 10:47
tak tencio chyba raczej ma
:arrow: Ogloszenie (http://www.honda.slask.pl/forum/viewtopic.php?t=114)

przemir
02-01-06, 12:11
ja tez cały czas mówie o wew. przy skrzyni :)



to teraz mam problem - bo ja mam wyrwana wlasnie wewn - wszystki graty znalazlem i to o czym mowisz widzialek kiedys tam przy skaldaniu poloski do rovera - moja wczesniej wzmacniali panowie z sulejowka i mam zagwozdke

ma ktos fotexy przekroju przegubow?? taki ejak zapodal Mineme = w B16A1?

minime
03-01-06, 01:00
ma ktos fotexy przekroju przegubow?? taki ejak zapodal Mineme = w B16A1?

Nie wiem dokladnie jaka polos jest w B16A1, ale ogolnie przekrój przegubu (AC Joint) wyglada tak:



http://img290.imageshack.us/img290/8893/cvjoint7mu.th.jpg (http://img290.imageshack.us/my.php?image=cvjoint7mu.jpg)

Jesli jest to typ CV Joint jak na rysunku to wlasnie powinien byc ten przekroj, chyba ze w B16 sa przeguby innego typu np VL, ale nie bede mieszal juz.

pozdrawiam
Mini

ARTX
03-01-06, 01:48
to jest przegub zewnetrzny a mowa o wewnetrznym :)

Arv
03-01-06, 14:45
trochęnie rozumiem tematu, co chcesz zrobić Przemir?? Włożyć półoś do przegubu wewnetrznego, czy jak?? Ja to robiłem i nie ma z tym żadnego problemu. W przegubie wewnętrznym najczęsciej zużywają się kamienie, które zakładasz na pajączka (spider :grin:) i nie da rady ich kupić osobno. Ale ktoś mi mówił że można je przypasować od innej Hondy (np od Preludy), tylko nie wiem czy akurat do iVT. Anyway, w czym masz problem Przemir??

przemir
03-01-06, 14:57
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=9793

Arv
03-01-06, 15:14
Przemir, to co Ty chcesz to jest w ASO tylko, nowe. A czym się będzie różnić składana od takiej która przejechała 100 tys km w przegubie?? Jak zmieniasz manszetę to też rozpinasz przegub wewnętzrny i co, wtedy jest już złom?? Problem jest w tym że się kamienie zużywają, stad takie stuki przy ruszaniu, zmieniając samą półośkę nic nie smienisz, a kupując zestaw używany będziesz miał to samo, czyli stuki. Ja bym kupił nowy przegub wewnętrzny w ASO jak bym chciał mieć na cacy, a jak nie mam kasy to niestety, ale będzie stukać. Tak jeszcze przeczytałem, że Ty swoją półoś wzmacniałeś itp, a teraz masz roz*****ą, napisz coś więcej o tym?? Jak Ci ją wzmacniali i co się stało że jest z*****a.

przemir
03-01-06, 15:17
a gdzie napisalem ze mi stuka?
na samochodach moze nei znam sie tak jak wy wiec za rady bardzo dziekuje ale ASO odpada jak przeczytales w ogloszeniu nie potrzebuje przegubu potrzebuje poloske kompl a tu ceny robia sie zawrotne
do tej pory auto jezdzilo w miare szybko i sprawnie z niezaduzym wkladem kasy wiec nei wiem czemu to zmieniac

Arv
03-01-06, 15:21
a gdzie napisalem ze mi stuka?
na samochodach moze nei znam sie tak jak wy wiec za rady bardzo dziekuje ale ASO odpada jak przeczytales w ogloszeniu nie potrzebuje przegubu potrzebuje poloske kompl a tu ceny robia sie zawrotne
do tej pory auto jezdzilo w miare szybko i sprawnie z niezaduzym wkladem kasy wiec nei wiem czemu to zmieniac

No to co CI nie pasuje, jak nie stuka i jeździ to co chcesz zmieniać??
JA się znam podobnie jak Ty na samochodach, pisze tu bo mam luzy u siebie i mnie ten temat zaciekawił. W jaki sposób wzacnia się półosie Piżmaku??

ARTX
03-01-06, 15:47
Arvid nie trzeba kupowac całego przegubu wewnetrznego w ASO, wystarczy kupic same kamienie (sztuk 3) ktore moga byc tez uzywane byle nie pekniete juz, bowiem kamienie padaja najszybciej. Jest jeszcze prawdopodobieństwo, ze kielich sie wyrobił ale to rzadka usterka, predzej kamienie. Ja u siebie wymienilem same kamienie w pólosiach jak robiłem swapa i wszystko do tej pory śmiga jak nowe :)

Z tego co zrozumiałem z wypowiedzi Przemira to u niego cos jest nie tak z półośka a nie z kamieniami.. :roll:

Arv
03-01-06, 16:31
Tak tak, Przemir napisał, że nie ma stuków. Jemu wyrwało półoś z przegubu, wtedy co mu się drążęk reakcyjny wypiął i się koło cofnęło, może wystaczry złożyć to do kupy, w końcu w przegubie wew. na półosi jest taki pierścień który nie pozwala wypaść półosi z przegubu, ale jak koło szarpnęło za półoś, ta wyskoczyła. Normalnie nic by się nie stało, tylko że u Przemira się koło cofnęło więc może się uszkodziła półoś skoro Przemitr chce ją zmieniać. A co do kamieni to nie wiedizałem że można kupić je osbno bez przegubu w ASO. Tylko pewnie kosztują majątek :D