PDA

Zobacz pełną wersję : błędy w kompie



Chbr
03-01-06, 08:26
Witam,

Stałem się wreszcie szczęśliwym posiadaczem Hondy (91r d15b2) wszystko ogolnie jest ok, oprocz jednej rzeczy, ktora nie daje mi się cieszyc z nabytku. A mianowicie:

Silnik pracuje wydaje mi sie, że w trybie awaryjnym - nie idzie powyzej okresloneego momentu -prawie 4tys. Przeszukałem archiwum i zrobiłem polecano samodiagnostykę i wyszły dwa błędy - bład nr. 3 i 8.

Z tego co znalazlem w archiwum to chyba są to: map sensor i GMP. W archiwum znalazlem tylko to, że ten GMP może się wiazac z koniecznościa wymiany aparatu zapłonowego.

Chciałbym się dowiedziec jakie mnie czekają wydatki zwiazane z przywróceniem Hondzi do życia, w zwiazku z tymi dwoma błedami. Auto jest przed wymiana rozrzadu, wszystkich plynow i swiec.

Pomózcie pliz

elmer
03-01-06, 09:18
Na 99% jest źle ustawiony rozrząd.

Chbr
03-01-06, 10:52
czyli jak wymienie u mechanika rozrzad i wszystko inne to powinno byc ok??

elmer
04-01-06, 08:04
No nie wiem, zastanawia mnie ten błąd MAP sensora. Poszukaj pinout'u wtyczek przy kompie i posprawdzaj miernikiem, czy połączenie między MAP'em a ECU nie jest uszkodzone. A jeśli dalej będzie CEL, to pożycz od kogoś MAP sensor i sprawdź czy błąd ustąpi. Ciężko na razie więcej powiedzieć.

Wpierw wymień rozrząd (jak rozumiem i tak chciałeś to robić?) i ustaw zapłon.

Chbr
12-01-06, 21:55
pierwsza walka za nami,
wymienione zostaly:rozrzad, filtry, swiece itp
błedów w kompie juz nie ma, wymieniony został aparat zapłonowy

ale silnik został chyba kiedys potraktowany nieodpowiednio Karcherem, i cos dalej nie styka tak powinno. Silnik pracuje równo, nie ma problemu z zaplonem ale wciaz tylko do 3700 obrotów :?

Jutro dalsza czesc walki...

elmer
13-01-06, 08:05
To co masz przy 3700 to jest typowa odcinka komputera ("tnie" i po chwili wkręca się znów), czy po prostu zatrzymuje się na 3700 i je trzyma?

Aha, sprawdzałeś to podczas jazdy czy na biegu jałowym? I jadąc i stojąc zatrzymuje się przy tych samych obrotach?

Cholera, dziwne to wszystko. Może drugi wtrysk nie działać, w sumie on się włącza przy 3000 rpm, więc możliwe, że przy tych 3700 brakuje już paliwa z pierwszego...

Chbr
13-01-06, 08:33
jak pamietam to przed wymianami to odciecie bylo zarówno na biegu jałowym jak i w czasie jazdy. Jak jest teraz nie wiem, przypuszczam ze tak samo (auto stoi w warszatcie, nie u mnie)

ale z tymi wtryskami... czy jakby bylo tak jak mowisz to komp, nie wywalalby wtedy błedu "16 Wtryskiwacz paliwa lub jego obwód (silnik D15B2)"

???

typeR
13-01-06, 14:25
Może się po prostu przytkał. A ponieważ jest to uszkodzenie machaniczne, to odczyty komp może dostawać prawidłowe i dlatego nie wywala błędu. Tak sobie gdybam.

elmer
13-01-06, 16:12
Dokładnie, tak samo sobie to tłumaczę.

Chbr
13-01-06, 17:36
na pewno się nie przytkał,
niestety jest złe napięcie na czujnikach, za niskie niz byc powinno

elmer
13-01-06, 19:05
Na jakich czujnikach?
Sprawdź napięcie na wtyczkach od wstryskiwaczy, powinno być 10V.

Chbr
13-01-06, 22:05
uffff juz ok, jutro odbieram auto, z tego co dzwonilem to winny byl przepalony przewod (chyba od masy)
jutro napisze wiecej, grunt ze chlopaki ogarneli temat :D

vikinger
28-11-06, 21:25
Nie chce zakladac nowego watku, wiec podepne sie pod ten.
Co oznacza sytuacja, gdy po przekreceniu kluczyka dioda raz mignie i dalej brak jakichkolwiek oznak zycia. Samochod jezdzi, ale jak sie nagrzeje, to spadaja obroty do 500 obr/min.
Jest to Civic z 91r, silnik 1.3 jednopunktowy wtrysk.

rem36
28-11-06, 21:34
brak bledow

[ Dodano: Wto Lis 28, 06 21:35 ]

Jest to Civic z 91r, silnik 1.3 jednopunktowy wtrysk.

nie ma takich

cezary1
03-12-06, 15:55
Jaki kabel był przepalony?

[ Dodano: Wto 05 Gru, 2006 ]
Witam wszystkich.Mam ten sam problem odcięcie przy 3500obr.Może ktoś miał coś takiego.Prosze o rade.

arszenik
18-12-06, 10:36
Nie chce zakladac nowego watku, wiec podepne sie pod ten.
Co oznacza sytuacja, gdy po przekreceniu kluczyka dioda raz mignie i dalej brak jakichkolwiek oznak zycia. Samochod jezdzi, ale jak sie nagrzeje, to spadaja obroty do 500 obr/min.
Jest to Civic z 91r, silnik 1.3 jednopunktowy wtrysk.

wszystko ok, 1 migniecie diody oznacza tak jakby "wlaczenie zaplonu".

vikinger
24-12-06, 02:00
wszystko ok, 1 migniecie diody oznacza tak jakby "wlaczenie zaplonu".
No tak, ale w takim razie jesli nie ma bledow, to tylko to jedno migniecie bedzie? Kiedy robi sie test? Po wlaczeniu zaplonu tak? A skoro tak, to jedno migniecie oznacza wlaczenie zaplonu, a brak pozniejszych migniec oznacza brak bledow?

sailence
24-12-06, 11:08
Nie chce zakladac nowego watku, wiec podepne sie pod ten.
Co oznacza sytuacja, gdy po przekreceniu kluczyka dioda raz mignie i dalej brak jakichkolwiek oznak zycia. Samochod jezdzi, ale jak sie nagrzeje, to spadaja obroty do 500 obr/min.
Jest to Civic z 91r, silnik 1.3 jednopunktowy wtrysk.

wyreguluj linkę gazu :) jedno mignięcie diody to 'dzieńdobry' od komputerka :)

simon_55
24-12-06, 12:33
cezary, ja mialem padniety modul w aparacie. wymiana poszla szybka i do odcinki cisnie :P