PDA

Zobacz pełną wersję : Cykanie, klekotanie pod maską.



bunet
28-12-08, 11:30
Witam po świętach.
Jest problem.
Odpalam silnik.
Bieg jałowy.
Wyłączone radio, klima.
Silnik pracuje. Ale słyszę dziwne "cykanie", "klekotanie".:confused:
Zwiększam obroty. Dalej to samo. Słyszę "cykanie", "klekotanie".:confused:
Puszczam gaz-obroty spadają, i nie słychać "cykania", "klekotania".:confused:
Po czym obroty stabilizują się i nagle znowu zaczynam słyszeć "cykanie", "klekotanie".:confused:

Przy włączonym radiu lub klimie trudno to usłyszeć.
NIe wiem od jakiego czasu tak jest. W dniu dzisiejszym to usłyszałem.

Żadna kontrolka nic nie wykazuje.
A chce się wybrać na nowy rok w góry.
Panowie i Panie, co to może być?
Pomocy:confused:

jasio381
28-12-08, 13:45
Nie szukaj pomocy. Ten typ tak ma.

wojtek5300
28-12-08, 13:57
Przewrazliwiony jesteś Normalny objaw kiedy jest mróz . Wszystko jest namarżnięte olej zimny i troche klekocze. Przejedziesz pare km i będzie cicho

zyga502
28-12-08, 15:19
u mnie tez tak jest i tak ma być

Manwe
28-12-08, 15:37
dokładnie to normalny objaw pracy silnika w niskiej temperaturze wiem że to nie najtrafniejsze porównanie ale posłuchajcie sobie Bravy 1.2 16V przy -2 stopniach... chodzi jak diesel :)

bunet
28-12-08, 17:45
Dzienks,
Trochę mnie uspokoiliście:)

Dziś zaparkowałem w ocieplonym garażu(temp. ok. 10-15 st. cels.)
Zobaczę jak odpali jutro.

lokcio
28-12-08, 19:22
bunet te cykanie to najprawdopodobniej wtryski :) tak juz musi byc co do klekotania to nie wiem ,wiem jedno silniki z łańcuszkiem rozrzadu sa glosniejsze niz na pasku ,ja mam co prawda tylko charakterystyczne cykanie w okolicy kolektora ssacego wiec mysle ze to wtryski ,mozliwe ze w twoim przypadku jest jeszcze kiepskie paliwo
JAk garaz nie pomoze natankuj lepszegp paliwka
pozdrawiam

bunet
28-12-08, 20:17
bunet te cykanie to najprawdopodobniej wtryski :) tak juz musi byc co do klekotania to nie wiem ,wiem jedno silniki z łańcuszkiem rozrzadu sa glosniejsze niz na pasku ,ja mam co prawda tylko charakterystyczne cykanie w okolicy kolektora ssacego wiec mysle ze to wtryski ,mozliwe ze w twoim przypadku jest jeszcze kiepskie paliwo
JAk garaz nie pomoze natankuj lepszegp paliwka
pozdrawiam

98 na orlenie(górczewska/lazurowa) tankowałem

Kozo
28-12-08, 20:35
tez kiedys zauwazylem ze w zimie (szczegolnie przy -10 i lepiej) silnik jakies inne odglosy wydaje, ale olałem to bo w kazdym poprzednim samochodzie tez tak bylo, wlasnie szczegolnie w fiacie ;)