PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokie obroty na biegu jałowym ( 2500 - 3000 )



aFri
02-01-06, 13:34
Witam..
Posiadam Civic'a '91 1.4 (2xgaznik) i problem jak w temacie i do tego kopci z rury wydechowej... szukałem na forum ale chyba nikt jeszcze nie miał identycznego problemu...
znajomy zasugerował że autko dostaje lewe powietrze poprzez uszkodzone gumy łączące kolektor ssący z gaźnikiem.. co wy na to? moze byc jeszcze jakas inna przyczyna?
dodam ze filtr powietrza był zmieniany 2 tygodnie temu...
z gory dzieki za pomoc....
pozdrawiam

Skrobek
02-01-06, 13:46
moze czujnik niskich obortow padl!!

na jaki kolor kopci?? jak na bialo to moze byc uszczelka pod glowiece a jak na niebiesko to i olej moze wchlaniac....

teraz jest zima i wiele aut dymi na bialo, ale to para z wydechu!!!

aFri
02-01-06, 13:54
oprocz pary.. co jest oczywiste w zime.. smierdzi benzyna i kopci na ciemno raczej... aaa.. i pali jak smok.. wiec jest to raczej powiazane z tymi obrotami...
w piatek przejechalem 35 km a mialem zatankowane za ok 50pln :/

ppm702
02-01-06, 13:57
kopci na ciemno raczej
czyżby uszczelniacze zaworowe :?:

Skrobek
02-01-06, 13:59
jak kopci na ciemno to masz za bogata mieszanke, czyli za duzo paliwa co za razem widac przy zuzyciu... ktos juz wczesniej pisal o podobnym problemie i byla to chyba ktoras z sond

Dzida
02-01-06, 14:00
Poszukaj sobie sondy w D14A1, poszukaj...

aFri
02-01-06, 14:00
ale co z tymi obrotami.... jedynje jak go "zdusze" ssaniem to spadaja do 1200 - 1500...

wieshaq
02-01-06, 14:06
jedz lepiej do diagnosty zamiast kombinowac

Tomo
02-01-06, 21:14
Oporowo się zalewa... Pewnie coś z gaźnikami...

eVok
03-01-06, 18:51
a sprawdzałeś czy linka od ssania nie jest przyblokowana?jak długo masz to auto?

dzilas
03-01-06, 19:02
Jak kopci na ciemno, to może spalać olej, gdyż są uszkodzone uszczelniacze zaworów, lub podpalone zawory. Wiąże sie to z dużą ilością spalanej benzyny. Wysokie obroty mogą być spowodowane brakiem dostępu powietrza, poprzez zabrudzony filtr powietrza i jeżeli są małe przerwy na zaworach, samochód będzie dużo palił i kopcił. Przez co nie można wyregulować obrotów. Jeżeli silnik przy tym sie grzeje i gwałtownie wzrasta temperatura płynu chłodzącego, to może być też uszkodzona uszczelka pod głowicą, wtedy również może kopcic, lecz na szaro.

wh00per
03-01-06, 23:17
mam taki sam silniczek jak ty, z tym ze nie mam problemu z obrotami, ale mam z kopceniem i spalaniem, te uszczelki przy gazniki tyz mam w kiepskim stanie, ostatnio wykrecalem gaznik i zobaczylem ze sa mocno sparciale, ale nie wymienilem ich bo nie moglem ich dostac, ale moze faktycznie tu lezy problem

Lord_ZED
05-01-06, 00:01
JA wiem jedno.
Jak mi padło serwo hamulcowe. I auto zaczeło dostawać lewe powietrze na kolektor to obroty na luzie miałem 2200-2500. Więc obstawiałbym te uszczelki.
I do tego coś się dzieje że go wachą zalewa.

aFri
06-01-06, 10:44
Oleju nie bierze.... niedawno wymieniany zreszta... filtr powietrza tez wymieniany... linka od ssania ok... wiec probuje gdzies kupic te uszczelki.. ale jest duzy problem... jakby ktos wiedzial gdzie to dostac (uszczelka laczaca kolektor ssacy z gaznikiem) to prosze o info....
z gory dzieki.... i dzieki za sugestie...
pozdrawiam

[ Dodano: Pią 06 Sty, 2006 ]
aaa... i silnik sie nie grzeje.. wrecz ma problemy z dogrzaniem sie do odpowiedniej temperatury....

[ Dodano: Pią 06 Sty, 2006 ]
dzilas,

eVok
06-01-06, 17:03
aaa... i silnik sie nie grzeje.. wrecz ma problemy z dogrzaniem sie do odpowiedniej temperatury....
wymień termostat
a linka od gazu nie jest za bardzo naciągnięta?powinna mieć minimalny luz

dzilas
07-01-06, 13:02
z tym, że nie chce nabrać właściwej temperatury to na 99% termostat. Jak wreszcie zlokalizujesz usterke to powiedz co było. Mi się pomysły skończyły na to co może być przyczyną.

aFri
09-01-06, 23:32
narazie autko stoi nieruszone bo nie mam czasu... poruszam sie xantypa... ale juz tesknie do hondzi... :) wiec w tym tyg powinienem dac znac co bylo.. zaczynam od uszczelki.. ktorej nadal nie moge kupic :/

dziki047
08-09-07, 20:36
Witam! Miałem ten sam problem z moją hondą,przyczyną tego jest uszczelka kolektora sącego! Lapie powietrze i obroty sa takie duże! POZDRAWIAM!