PDA

Zobacz pełną wersję : civic 1.3 16V szrpie i dymi na czarno



killer-k21
28-12-08, 00:01
witam!!!
mam hanie 1.3 16V 93r eg3 problem jest taki ze wczoraj po przejechaniu 100 km auto zaczelo szarpac podczas jazdy na kazdym biegu i ma mula wcisne pedal gazu i ma takie zaskoki ze przymuli i zachwile dobrze ale szarpie dalej co jakis czas. dzisiaj wracalem do domu i hania chodzi ok przejechalem gdzies znowu kolo 100km i zaczelo sie znowu tylko ze mocniej auto dymilo wczesniej na bialo a jak wcisne gazu to zaczelo na czarno oleju nie bierze, dziwnie zaczol sie trzesc uklad wydechowy i auto zgaslo odpalilo normalnie ale gdybym nie dal wiecej gazu to by padl, przez nawiew poczulem jak by cos sie przypalilo guma czy cos. nie grzeje sie oleju nie bierze swiece olej filtr oleju filtr powietrza wymieniony niewiem co jest grane moze ktos mial taki problem a i jeszcze spalanie strasznie zwroslo


problemy

- szarpie przy kazdym biegu nie przy zmianie tylko podczas jazdy
- ma mula przy przyspieszaniu i ruszaniu na 3 biegach ale po chwili zaskakuje i jest czuć przyspieszenie
- dymi na bialo i na czarno
- spalanie zwroslo niewiem dokladnie ile ale sporo
- czuc z pod maski jakby cos sie przytopilo czy cos takiego
- drgania w ukladzie wydechowym

prosze o pomoc bo niemam pojecia co to moze byc .
pozdro

jogal
28-12-08, 00:38
też miałem takie objawy czasami jak jeździłem zimą na stożku. po przejechaniu kilkunastu kilometrów zaczynał się dusić, krztusić i dymić na czarno. Jak zgasł musiałem kręcić chyba z 10s z nogą w podłodze żeby odpalił. Autko było wtedy zalewane, tak jakby się jakieś ssanie włączało czy coś takiego. Po porzadnej przegazówce objawy ustępowały i można było jechać dalej. Po powrocie na seryjny dolot i przestawieniu żeby jeździł tylko na ciepłym powietrzu z nad kolektora, autko zaczęło mniej palić, a objawy wyżej napisane nie miały już miejsca. Radze posprawdzać szczelność wszystkich wezyków dochodzących do gaźnika. W zimie zalecam jazde na seryjnym dolocie, jesli ktoś załozył sobie stożek. Wyczyścić gaźnik CARB SPRAY. Powinno pomóc...

SkąpyPan
28-12-08, 03:22
miałem podobne objawy do tych opisywanych. Wymieniłem filtr paliwa który był bardzo zasyfiały i już tak nigdy nie zrobił:) pozdro
____________
Moja Hanka
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=27465&highlight=sk%B1py

dEboo
28-12-08, 12:42
uszkodzony map sensor.....mialem identyczne objawy w d15b2.

twijo
28-12-08, 14:38
a gdzie on jest i jak go wymienic?

pedros
28-12-08, 14:40
debo jaki map sensor ?? d13b2 tego nie obsługuje . Stary bardzo możliwe ze uszczelka pod głowicą ci padła..

jogal
28-12-08, 15:27
Oczywiściwe map sensor występuje również w d13b2. Znajduje się w tej czarnej skrzynce po lewej stronie gaźnika. Radzę sie przyjrzeć węzykowi nr 21. Sprawdż czy nie ma on jakichś przetarć/nieszczelności...

pedros
28-12-08, 15:32
hmm , czy mówisz o puszce która znajduje się tuż obok akku ? tzw puszka sterowania podciśnieniem :confused:

dEboo
28-12-08, 16:36
debo jaki map sensor ?? d13b2 tego nie obsługuje . Stary bardzo możliwe ze uszczelka pod głowicą ci padła..

Że co ? czego nie obsuguje ?? pozostawie to bez komentarza. A uszczelkę to chyba tobie wydmuchalo przez co myśi ci uciekają...

pedros
28-12-08, 16:48
zwiększenie spalania , oraz dymienie wskazuje na uszkodzoną uszczelkę , jednak ludzką rzeczą jest się mylić he ?

killer-k21
28-12-08, 21:00
dzisiaj wykrecilem swiece i byly tak mocno zasyfione czarne wyczyscilem je i jak narazie jest ok. ale czy na dlugo a to ze sie zakopcily to musi byc jakis powód. dzieki i pozdro jutro pojezdze to zobacze czy dalej wszystko bedzie ok