PDA

Zobacz pełną wersję : Rozruch



debolek
26-12-08, 20:43
No to ja mam takie zapytanie jeszcze po wymianie gaźnika mam tkai problem ze obroty jak silnik jest zimny utrzymuja sie jakies 2,5 tys nawet do 3 po zagrzaniu są juz normalne ale jak zgasze auto np na stacji zagrzane i je zapalam to prawidłowo obroty powiny wskoczyc do 1.5 tyś ale spac a u mnie podchodzą pod 2,5 tyś zatrzymują się na 2 sekundy i dopiero spadają co może byc tego przyczyna ewentualnie jak to usunać



na kompie błędów nie ma po przekreceniu stacyjki diodka mignei i zgaśnie już potem nie miga

tu jest filmik na zimnym ma około2.5 tyś jak widac pod koniec po zagrzaniu jak sie zapala widac jak obroty rosna zatrzymia się na chwile i dopiero opadna ja jeszcze obstawiam krokowca

FILM

http://pl.youtube.com/watch?v=KutdqYr0maM

SILNIK D13B2

Mobilek
26-12-08, 23:05
To normalny objaw zima przy tym silniku ze ssanie wlacza sie za kazdym razem po odpaleniu. Obroty najpierw jak piszesz sa wyzsze a pozniej juz prawidlowe. Jezeli jestes po wymianie to moze trzeba lepiej wyregulowac gaznik.

debolek
27-12-08, 00:16
no własnie chodzi mi o to ze gaznik jest wyrwegulowany wiem ze samochód musi na ssaniu chodzic ale jak jest zagrzany i sie go zapala to obroty powinny podskoczyc do 1.5 i spac a u mnie ida do 3 tys prz 2 sekundy sie utrzymuja i dopieor spadaja do 800

Skoti
27-12-08, 00:23
Zobacz wady silnika D13b2 w temacie specyfikacji silników. "denerwujący system ssania w zime"

debolek
27-12-08, 14:03
nie chodziłomi o coś takeigo podam przykłada jade jakies 100km wysiadam na stacji silnik jest zagrzany ciepły :) gdy wychodze ze stacji wsiadam dio auta trwało to 5 minut zapalam samochód i obroty leca do 3 tyś trzymiasie tak około 2 sekund i spadaja do normalnych kolega tez ma takiego civica i jemu dolatuja na ciepłym do 1.5 i spadaja momentalnie może jakiś wezyk bvedzie od podcisniena nie wiem sam nei mam pomysłu na to

KluH
27-12-08, 16:21
nie chodziłomi o coś takeigo podam przykłada jade jakies 100km wysiadam na stacji silnik jest zagrzany ciepły :) gdy wychodze ze stacji wsiadam dio auta trwało to 5 minut zapalam samochód i obroty leca do 3 tyś trzymiasie tak około 2 sekund i spadaja do normalnych kolega tez ma takiego civica i jemu dolatuja na ciepłym do 1.5 i spadaja momentalnie może jakiś wezyk bvedzie od podcisniena nie wiem sam nei mam pomysłu na to

było o tym trochę. Normalne że po odpaleniu nawet ciepłego silnika obroty na początku podskoczą wyżej i po chwili ssanie się wyłączy. Poza tym poszukaj tematów o regulacji gaźnika. Nie tylko na zimę trzeba to zrobić.