PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana ECU



Bonifacy
30-12-05, 13:23
Mam pytanko takiej natury...Wlasnie dostalem "nowy" komputer do swojego auta..i chce go wymienic..ale teraz czy czekac z tym na lepsza pogode..to znaczy dodatnie temperatury..czy wymienic juz teraz..Jak to sie ma do puzniejszej eksploatacji..i tu dochodze do wielokrotnie opisywanej procedury "nauki" ECU Czy w tych warunkach atmos... auto bedzie jakoś gorzej..czy dluzej sie uczylo ? Z góry dzieki za odp.
Dodam ze obecny jest ok..jedyne co to nie dziala mu Check engine..a nikt tego naprawic nie umie:)

Furious
30-12-05, 13:30
Kompa mozesz wymienic, odkrecasz 4 srubki wyjmujesz i wkladasz 3 wtyczki i znowu 4 srubki i po problemie :)
Zrob samodiagnostyke, standardowy reset i nauka wolnych obrotow i juz :)

havok
30-12-05, 13:33
W jakimś ciepłym garażu, inaczej sobie trochę poczekasz na wentylator... ;)

przemir
30-12-05, 13:35
a autorowi nie chodzilo raczej o "nauke"?? wg mnie przy temp -5 troche dluzej auto dochodzi do temp "pracy" podawanej przy topikach o resecie ECU niz w temp +15 innych problemow nie widze!!

Bonifacy
30-12-05, 13:36
a autorowi chodzilo raczej o "nauke" wg mnie przy tem -5 troche dluzej auto dochodzi do temp pracy niz w temp +15 !! tak wlasnie..chodzi mi o warunki..bo jak wymienic kompa wiem..ale i tak dzieki za info..natomiast czy auto nie bedzie mi palilo wiecej jak nauczy sie na mrozie ?

kenny
30-12-05, 21:42
czy auto nie bedzie mi palilo wiecej jak nauczy sie na mrozie ?
Może

Furious
30-12-05, 21:52
A moze nie, bo wlasnie nauczy sie jak pracować na mrozie :P

kenny
30-12-05, 22:26
Już to przerabiałem. Czuć było, że lepiej jeździ, ale wir w baku. Na baku więcej niż 390 km po miscie nie przejechałem :| Zrobiłem reset w garażu, zatkałem CAI ;) i jest teraz w miarę ok.

Bonifacy
03-01-06, 15:09
A tak wogole czy mozna reset robic na zagrzanym silniku...czy musi byc zimny?