PDA

Zobacz pełną wersję : zapłon ?????



dmx
21-12-08, 18:57
mam pytanie chodzi mi o zapłon w mojej niuni ej9 d14a4 ostatnimi czasy prze kosmicznie mi paliła gdzieś po 13 l na 100km,po wizycie u znajomego mechanika odkrył ze zapłon rozregulował mi się na maksa,wiec go ustawił pojeździłem parę dni konkretnie dwa-trzy tankowania i chyba znów się rozkręcił bo po zalaniu jakichś 28l zrobiłem ledwo 200km i juz mam końcówkę wachy-doradźcie co się sypnęło????/
jak zapłon to gdzie mogę go kupić i jaki musi być? chyba ze to coś innego w zapłonie:(

suhy
21-12-08, 20:40
sprawdz sonde lambda,i czy nie wypadają zapłony czy np po dodaniu gazu nie przymula przez chwile.

Skoti
22-12-08, 11:59
Sprawdz sondę. zmien stacje

ironman
24-12-08, 09:44
ja się podłacze czy rozregulowany zapłon objawia się pierdzeniem tłumika w w miejwięcej miarowych odstepach, dodatkowo mam tak że silnik(d13b2) na chwile przestaje mi ssać powietrze?? silnik nie równo chodzi i całe auto się trzesie jak zimy silnik pomurzcie dziś to dopiero się stało wczoraj auto odebrałem od mechanika po wymianie rozrządu(przestawił się podobno o ząb ale poprawił) i regulacji zaworów po jego zabiegach silnik ciszej chodzi więc chyba swoje zrobił ok. Powiedział mi tylko że trzeba regulowac zapłon ma racje czy nie ??Wcześniej nie był aż takich cyrków nie chodził za równo ale nie aż tak. Tłumacze sobie to tym że rozrząd przestawiony i zawory i jakoś się wkomponowało a teraz się niezgrywa z rozrządem i zaowrami ale czy dobrze?

dEboo
24-12-08, 17:02
ja tutaj widzę tylko 2 podejrzanych. Sonda lambda uszkodzona lub map sensor(lub któryś czujnik odpowiedzialny za dawkowanie paliwa).

dmx
03-03-09, 23:11
sprawdz sonde lambda,i czy nie wypadają zapłony czy np po dodaniu gazu nie przymula przez chwile.

Suhy co rozumiesz że wypadają zapłony-jakie objawy i jak naprawić bo chyba tak jest przy małych obrotach ale jeszcze muszę zwrócić uwagę na to

sonda wymieniona,stacja zmieniona efekt brak:(

jacek_bp
04-03-09, 10:15
Może głupio zabrzmi, ale czy sprawdzałeś świece?

Jimmyy86
04-03-09, 14:06
podepnę się: mam podobny problem, silnik D14A4,
objawy: ogólny brak mocy(szczególnie powyżej 4500 obr), szarpie i dławi się przy ruszaniu oraz na niskich obrotach, duze spalanie, analiza spalin wysoko ponad normę. po podpięciu pod komputer brak błędów,
wymieniłem aparat zapłonowy, kable, świece(jakieś ok 3k km temu), sonda jest OK. pompa paliwa OK. świece są czarne.
mechanik powiedział ze może tez to być wina wtrysku, lub zapchanego katalizatora rozrząd niby wykluczył.
proszę o sugestie lub wasze doświadczenia w tym temacie.

scorpion3m
04-03-09, 14:38
Sprawdź kata, bo gdyby coś z wtryskami było to by Ci wywalało jakiś błąd.

dmx
04-03-09, 15:11
ja u siebie kata wyciąłem,sondę wymieniłem i świece też zmieniłem a spalanie cały czas takie same:(

uniu1
04-03-09, 16:06
Witam

Jeżeli chodzi o szarpaie na niskich obrotach to proponuje wymienić filtr paliwa-dużo to daje wbrew pozorom.

Jeżeli chodzi o spalanie to proponuje sprawdzić uszczelki w przepustnicy i pomiędzy głowicą a kolaktorem może ssie lewe powietrze oraz wężyki elastyczne które mogą mieć małe (często niewidoczne pęknięcia)

Poziomem dużego spalania może być też zbyt niski poziom cieczy chłodzącej w chłodnicy/zbiorniczku wyrównawczym. Ciecz chłodząca jest doprowadzana do przepustnicy gdzie znajduje się czujnik od ssania- działa on na podstawie temp cieczy tj jeżeli ciecz jest zimna to włącza się ssanie i jeśli ciecz tam nie dochodzi to też jest włączone a wtedy silnik dostaje więcej paliwa mimo ze jest nagrzany powoduje to czarny osad na świecach i czarny nagar na tylnim zderzaku

dEboo
04-03-09, 17:23
map sensor lub jego podciśnienia sia lala lala czemu nikt tego nie sprawdza ????

dmx
04-03-09, 19:11
jak można sprawdzić map sensor?

uniu1 a co do tej cieczy czy to że dawno jej nie wymieniałem tez może mieć znaczenie?

dEboo
04-03-09, 21:38
posmiana polega na podmiane z takiego samego auta......map sensor jak było u mnie mógł się zawiesić w 1 położeniu i dawał na maxa czy jechałeś wolno czy szybko i takie objawy jak wy tutaj macie.

dmx
04-03-09, 23:44
uniu1 ciecz stan ok,tyle że może za stary bo dawno nie wymieniany.....ale chyba padła uszczelka pomiędzy kolektorem a głowicą bo coś odymiło mi dekiel zaworów,wyczysciłem i jutro oblukam dokładnie:)

plakon83
05-03-09, 11:47
Ludzie przeczytajcie trochę forum, dmx od d.. strony się zabierasz się za walkę z dużym spalaniem.
Zapłon się rozregulował? wtf? a potem znowu się rozregulował?, weź zmień mechanika na początek.


chyba znów się rozkręcił bo po zalaniu jakichś 28l zrobiłem ledwo 200km i juz mam końcówkę wachy
A nie wpadłeś na to, że problem nie tkwił w zapłonie?

Robiłeś samodiagnostykę?
Zmieniłeś filtry?
termostat ok?
Sprawdzałeś sondę, czy tylko wymieniłeś?
Hamulce nie trzymają?
Łożyska dobre(również w osprzęcie)?

Zapłon się ot tak sam nie rozregulowuje.

Poszukaj tematów, bo było ich pewnie kilkadziesiąt.

dmx
05-03-09, 13:41
Ludzie przeczytajcie trochę forum, dmx od d.. strony się zabierasz się za walkę z dużym spalaniem.
Zapłon się rozregulował? wtf? a potem znowu się rozregulował?, weź zmień mechanika na początek.


A nie wpadłeś na to, że problem nie tkwił w zapłonie?

Robiłeś samodiagnostykę?
Zmieniłeś filtry?
termostat ok?
Sprawdzałeś sondę, czy tylko wymieniłeś?
Hamulce nie trzymają?
Łożyska dobre(również w osprzęcie)?

Zapłon się ot tak sam nie rozregulowuje.

Poszukaj tematów, bo było ich pewnie kilkadziesiąt.


plakon 83 dzięki za poradę ale jak byś dokładnie czytał to:
samodiagnostykę robiłem zero błędów
filtr stożek wymieniłem na nowy,filtr paliwa również
termostat jest w porządku
sonda sprawdzałem była dobra na tyle ile można zmirzyć miernikiem ale i tak wymieniłem na nówkę
hamulce były robione i nie trzymają
łożyska z tyłu zmienione ostatnio w przeciągu 3miesięcy,z przodu są ok

A co do zapłonu to nie mów tak bo ani ja ani nikt mi nic nie grzebał pod maską(mam auto z 5 lat i nic tam nie robiłełm większego poza ustawianiem zaworów) a zapłon był na maxa rozkręcony....

jak masz jeszcze jakieś pomysły to słucham....jakbym wiedział czego szukać to bym szukał:) więc dzięki za takie twoje rady żebym szukał jak nie wiem czego...już ktoś mi lepiej poradził żebym map sensor sprawdził i uszczelki przy przepustnicy lub kolektorze z głowicą:D

plakon83
05-03-09, 14:02
ja u siebie kata wyciąłem,sondę wymieniłem i świece też zmieniłem a spalanie cały czas takie same:(

To tyle w tym wątku na temat tego co wymieniłeś.
Nie wiesz czego szukać? wpisz w wyszukiwarkę "duże spalanie"
Map sensor to nie sonda lambda i powinien wyjść w samodiagnostyce.
Równie dobrze mogę podać Ci jeszcze kilka innych czujników, które MOGŁYBY powodować zwiększone spalanie.

Byłeś wogóle na badaniu spalin?

Założyłeś sonde OEM?

dmx
05-03-09, 14:22
sorry bo ja pytam jeszcze w wątku posiadacze d14a4:)
sondę Oem tak,na analizie spalin w lipcu na przeglądzie wyszło mi 100% ponad normę:(

wpisywałem duże spalanie...itp,czytałem i cały czas czytam,prawie wszystko już sprawdziłem:(

dEboo
06-03-09, 16:28
"Map sensor to nie sonda lambda i powinien wyjść w samodiagnostyce." ciekawe rzeczy waść prawisz to ciekawe czemu u mnie nigdy takiego błędu nie wywaliło gdy miałem uszkodzony map sensor. Po wymianie na 2 objawy ustały. Ale ok twórzcie dalej nowe teorie.....

plakon83
06-03-09, 19:54
Sam miałem jakiś czas temu problemy z dużym spalaniem, przebrnąłem wszyściutkie tematy i to wielokrotnie, jeszcze na starym forum i nie przypominam sobie takiego przypadku jak Twój. Poza tym objawy walniętego map sensora są trochę bogatsze niż duże spalanie.
Co oczywiście nie znaczy, że nie jest tak jak piszesz, jesteś widocznie ofiarą bardzo rzadkiego błędu hondowskiego ecu, który polega na nie wykazaniu błędu map czujnika.

Map sensor można sprawdzić voltomierzem.(1995 civic ex)
Nie robiłem tego, więc dokładnie nie wiem, co i jak, to skrócone tłumaczenie z netu:
Voltomierz ma być przyłożony do wtyczki terminalu B (connector terminal B) oraz chyba do budy (z pewnością przyda się sprostowanie) dajemy zapłon i w tej sytuacji napięcie powinno wynosić 4 do 5 V.
Test na "gorących" "neutralnych" wolnych obrotach(hot, neutral idle speed condition), czyli zapewne ciepły silnik napięcie powinno wynosić od 1.5 do 2.1V
Potem do connector terminal C, włączyć zapłon i powinno być około 5V (w nawiasie podał 0.5V sic!)

http://wiki.answers.com/Q/How_do_you_properly_test_a_MAP_sensor_on_a_1995_Ho nda_Civic_EX

Tu jest trochę inaczej, ale jest dość klarowny wykres.(civic 1992?)

http://www.askmehelpdesk.com/cars-trucks/how-do-test-map-sensor-173109.html

PeJot
06-03-09, 21:09
Palkon 83, samodiagnostyka niestety nie zawsze pokazuje walnięte czujniki, chociaż teoretycznie powinna wykazać błędy zarówno lambdy jak i map sensora - są odpowiednie kody w tabelach.

Czasami trzeba wymienić na chybił trafił ...

plakon83
07-03-09, 00:04
Na chybił trafił to możesz włożyć w silnik więcej niż jest wart:)
Zawsze jest jakiś sposób na sprawdzenie podzespołów, choćby każdy czujnik po kolei. Zresztą można dochodzić po objawach. A przyzwoity diagnosta po badaniu spalin będzie mógł chociaż naprowadzić Cię na jakieś tropy.

Co do niewykrywania przez ECU błędów, to przeważnie dogorywające sondy lambda, które wciąż wysyłają marny sygnał.
Nie znam przypadku kolegi deBoo, nie wiem co było walnięte w jego map sensorze, trudno ocenić.

ECU to nie jest człowiek, który coś może przegapić, jeśli jest 100% sprawny, a odczyty czujników wyjdą poza pewien zakres sygnalizuje to. Niektórzy radzą sprawdzić kilka ECU na jednym silniku, czy sygnalizuje te same błędy.

Na chybił trafił odradzam, chyba, że nie ma się co z $$$ robić.

dmx
07-03-09, 14:41
Kolejne sprawdzanie tankowania wczoraj i załamka wyszło prawie 13l na 100km:mad:

odpalałem wczoraj auto w garażu przykładając szmatę do tłumika i przy raptownym dodaniu gazu nie ważne czy do 3000-4000 czy 5000 obrotów wypluwa mi z wydechu na szmatę jakąś ciecz tylko mam dylemat czego czy to olej czy wacha:(

wąchałem,dotykałem i ciężko stwierdzić po wyschnięciu zostaje tylko ślad że coś mokre było ale żadnych tłustych plam nie ma na szmacie to może to ta benzyna.....poza tym jak się stoi za autem nie kopci prawie w ogóle ale jak się depnie to pluje tak że lepiej nie stać za tłumikiem bo spodnie załatwi;)

maciek070188
07-03-09, 14:47
jakkazde auto chlapie woda i tak dalej ale jak czarne to zle haha a przypaluj do 6000 tys heheh

dmx
07-03-09, 14:59
czarnych to jest tylko kilka kropek ale to może być też ta sadza co mi się na zderzaku osadza:)oby....

jeszcze mam pytanie odnośnie map sensora czy żeby podmienić go na inny w celu sprawdzenia to może być np. z d16 bo akurat taki mam w posiadaniu :D czy musi być z d14???

plakon83
07-03-09, 16:24
dmx co się wogóle z Twoim autem dzieje? są jakieś objawy poza dużym spalaniem? byłeś wogóle teraz na diagnostyce spalin?

Nie wiem czy map sensor podejdzie, jak jest identyczny to jest spora szansa.

dmx
07-03-09, 16:42
właśnie chodzi o to że nic się nie dzieje,chodzi idealnie,nie ma żadnych spadków ani skoków obrotów ani nic takiego,śmiga też nieźle,odpala też super.....w sumie naprawdę wydaje mi się że ok,gdzieś tam cieknie z uszczelniacza i może trochę oleju za dużo łyka już no ale juz sporo ma przejechane i ja tez lubię poszaleć,może nie kręcę do końca ale w przedziale 4000-5000 może 5500:D

teraz na analizie nie byłem ale ona już dużo palia jak byłem w lipcu na przeglądzie to wyszło 265 na dopuszczalne 130,po tej niby regulacji zapłonu (bez zworki) przestało tak śmierdzieć za mną wachą i aż tak dymić ale nadal dużo pali-chociaż po tej regulacji przez 2 może 3 tankowania po 100zeta zrobiłem 50-70km więcej niż normalnie:) znaczy prawie 300:) ale teraz wróciło do normy czyli 100=200 może 220:mad:

plakon83
07-03-09, 17:21
Szybko się silnik nagrzewa? może ta sonda co założyłeś jakaś walnięta?

dmx
07-03-09, 18:32
niecałe 4km przejadę i już mam 90 stopni:)

dEboo
07-03-09, 22:57
plakon83 uszkodzenie map sensora polegało na tym iż zaciął się w 1 pozycji(membrana prawdopodobnie) i dawał paliwo na maxa nie zależnie od obrotów. Odczyty najwidoczniej były poprawne odczyt nie był zły tylko był stały......

czy ta sonda co kolega kupił to byłą zamiennik czy dedykowana hondowska?? jeżeli zamiennik to słyszałęm że tak one własnie działają czyt. nie działają. A po 2 to może koledze uległ uszkodzeniu regulator ciśnienia paliwa ??

dmx
07-03-09, 23:52
a można jakoś ten regulator ciśnienia paliwa sprawdzić czy padł czy nie? czy tylko wymiana na chybił trafił:)

panowie może ułatwi wam to diagnozę że jak jadę to auto tak jakoś jakby delikatnie się przyduszało a po przekroczeniu 4000 dostaje jakby kopa???? czy to przez kolektor 4-2-1 czy to może byc związane z awarią?

maciek070188
08-03-09, 09:33
kolektor 4-2-1 ma gorsze osiagi podobno w gornej skali obrotow a 4-1 lepsze

szczypior88
20-06-09, 14:29
a co powiecie na to...
silnik dławi się po gwałtownym dodaniu gazu szczegolnie wyczuwalne w dolnej partii obrotów, pozniej leci do odcinki cudnie...wszystko ma swoje miejsce jak jest rozgrzany, jak zlapie temperature bo na zimnym dziala dobrze. Wymienilem swiece, filtr paliwa i powietrza ale zero poprawy. Świece były osmolone jak wyjąłem. Gdzies wcześniej było powiedziane o czujniku ssania ze moze byc padaka ale robiac samodiagnostyke wyszly mi 2 błędy:
-zawory/dysze wtrsykowe lub ich obwód
-krokowy ( bo mam tez falujące obroty )
Czy ten czujnik może mieć związek również na to że wywalilo mi błąd wtrysków? Jak sprawdzić ten czujnik ssania i gdzie on się dokładnie znajduje? pozdro