PDA

Zobacz pełną wersję : Plujące i dławiące się Ej1 :|



shout
21-12-08, 08:07
Siema. Jestem świeżo po wymianie aparatu zapłonowego i resecie kompa (wczoraj) Dzisiaj nad ranem jechałem, wszystko było jak trzeba aż nagle samochód zaczął się dławić. Występuje to poniżej 3 tys obrotów, jak jechałem na 4 biegu ok. 90-100km/h to było chyba okej. Obroty poniżej samochód "drży" a jak stanąłem pod domem to zauważyłem że tłumik "pluje" :/ Nie mam pojęcia co to

Objawy: - silnik się dławi
- tłumik pluje
- spalanie jakby wzrosło

Przyczyny: ??? ...mozliwe jest że zaparat zapłonowy który kupiłem (wczoraj) jest wadliwy? Bo zanim padł poprzedni nigdy tak nie było...


ps.od razu powiem że szukałem, ale nie ma nic o takich objawach w D16Z6

Skoti
21-12-08, 11:58
Jest możliwe że aparat jest wadliwy. moze przerywać cewka albo styki na kopułce.

qbaneo
21-12-08, 14:38
Albo jedna ze świec jest zalana

jacek_bp
21-12-08, 17:26
Zobacz dokładnie masy, jak cewka ma słabe połaczenia lub zaniki masy to moze taki objaw wystepować. Rozbierz aparat wyczysc połaczenia cewki i sprawdz mase silnika i pokrywy zaworów (pokrywa na wszelki wypadek). Nie zaszkodszi wyczyscic styki kopułki.

shout
21-12-08, 18:51
Dzieki. Sprawdze. Ale powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz...Sprawdzałem czy wszystkie cylindry działają (słyszałem że robi sie to tak ze samochod sobie chodzi i wyciąga sie po kolei przewody wysokiego napięcia. Jak będzie słychać reakcje, spadek obrotów to okej, a jak żadnych zmian to znaczy że cylinder nie pracuje) No i zaraz po odpaleniu zanim silnik się troche zagrzeje wszystkie cylindry pracują (czuć wyraźny spadek obrotów po wyciągnięciu każdego z przewodów, samochód prawie gaśnie) ale toche pochodzi (ok. 1,5-2minuty) silnik sie zagrzeje a obroty zacznął spadać poniżej 1000rpm i falować(tak jak pisałem wyżej) to osatni cylinder już jakby nie pracował :/ (na wszystkich dalej czuć różnice, a na ostatnim bez zmian)

No i o co tu chodzi?? Co on tak sobie raz działą a raz nie?!

jacek_bp
22-12-08, 21:38
Zobacz na popczątek to co Ci koledzy radzą, później jak nie ustapi problem to bedziemy myśleć dalej. A tak na przyszłość nie dawkuj objawów po trochę, nie rozwiązujemy tu zagadki.

shout
22-12-08, 21:42
dzisiaj będzie u mnie mechanik bo ja nie bardzo się na tym znam, przekaże mu wasze wskazówki za co wielkie dzieki i dzisiaj zamieszcze jakieś niusy

Właśnie jestem po wizycie mechanika...Po pierwsze mam wymienić filtr paliwa bo wygląda jak by nie był od nowości wymieniany (nie krzyczcie na mnie, mam 19 lat i nic nie wiem o samochodach, jeździł to nie wymieniałem :D ) a jak to nie pomoże to sprawdzić przewody i pojechać na ustawienie zapłonu...a jak jeszcze to nie pomoże to wymienić katalizator bo jest mocno przetyrany i to podobno też może być to...

ps. A świece to moge wymienić na tym jednym zamulającym cylindrze czy musze na wszystkich?;>

Skoti
23-12-08, 00:34
Najlepiej komplet, to nie jest duży wydatek a będziesz miał spokoj na długo.

shout
23-12-08, 21:40
Naprawiona :D Dzięki za pomoc ...okazało się że przewód jeden przebijał :) ...wiem wiem. Pała ze mnie, bo powinienem to sprawdzić od razu a nie siać panike ;)

jacek_bp
23-12-08, 23:13
Wazne ze dziala. Nie ma sprawy ;)

Skoti
24-12-08, 11:59
No to super :)