PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęgło...



Strony : [1] 2 3 4

CichyVIII
20-12-08, 15:09
Mam pytanko czy może w waszych Hondach zdarza się, że w momencie puszczania pedału sprzęgła w ostatniej fazie słychać takie ,,skrzypienie, naciąganie'' u mnie występuje to raz na jakiś czas po czym przestaje....
Pozdro!

Sagi80
20-12-08, 17:52
Oczywiście :) Mi się tak zrobiło kilka dni po odbiorze samochodu. Jeździłem tak pare tygodni a skrzypienie było coraz częstsze i coraz bardziej irytujące. Kupiłem WD 40, porządnie popryskałem na mechanizm nad pedałem sprzęgła i od razu zaczął działać gładko. Tylko przedtem osłoniłem dywaniki i tapicerkę żeby nie poplamić.

Kolejny przykład niedbałego montażu.

BTW - w nowym Swifcie miałem identyczny objaw - tylko tam trzeba było pryskać WD 40 raz na 3 tygodnie.

Mariusz1
21-12-08, 10:09
To jest kolejna wada fabryczna w tym modelu.Jezdząc testowym Civic przed zakupem z przebiegiem 7 tys też skrzypiało-serwis wymienił pompę sprzęgła.
W moim z przebiegiem 8 tys tez pojawiły się skrzypienia przy wciskanie sprzęgła.Próbowali to czymś smarować ale nic to nie dało.Zamówili nową pompę sprzęgła i po godzinie było po problemie :).
Pewnie po kolejnych 8 tys bedzie to samo...................
Poczekaj aż będzie cały czas skrzypiało i reklamuj.

CichyVIII
21-12-08, 11:24
dzięki....

Sagi80
21-12-08, 13:03
Niekoniecznie jest to wina pompy sprzęgła - może to być wina po prostu skrzypiącego pedału - jak w moim przypadku. Cichy - spróbuj prysnąć WD 40 pod deską rozdzielczą tam gdzie pedał sprzęgła łączy się z mechanizmem - powinno pomóc.

szoi
21-12-08, 19:56
Ja zauważyłem, że pedał sprzęgła czasami pulsuje. Dzieje się tak z reguły przy ruszaniu jak mam dość wysokie obroty silnika (nie mówię o paleniu gumy tylko kiedy np. ruszamy pod górkę dajemy więcej gazu i chwilę przytrzymujemy na półsprzęgle) nie zawsze się tak dzieje i nie wiem od czego to zależy. W poprzednim aucie (ale to była Laguna II 1.9 dCi) był to objaw kończącego się koła dwumasowego. Czy benzyniaki hondy mają koło dwumasowe? A może to jest coś innego?
Poza tym sprzęgło zachowuje się dobrze nie ciągnie, łapie ok.

kvas
21-12-08, 19:57
Mi chrobotało przy naciskaniu pedału sprzęgła. Wymieniony w ramach gwarancji + nasmarowany = cacy.

manticore
22-12-08, 13:12
Mi chrobotało przy naciskaniu pedału sprzęgła. Wymieniony w ramach gwarancji + nasmarowany = cacy.

u mnie dokladnie tak samo

lukione
22-12-08, 19:16
Miałem tak i jest to wina pękniętej tulejki prowadzącej sprężynę pedału sprzęgła, wymienili mi pedał sprzęgła na gwarancji i teraz chodzi gładko i bez zbędnych dźwięków ;)

szoi
23-12-08, 10:43
Mi nie chodzi o dźwięk, bo chodzi cicho, tylko czuć pulsowanie

Pabloss
23-12-08, 22:00
a mnie wymienili cały pedal sprzegla ale nie od skrzypienia tylko z powodu odpadniecie malej tulejki "plastikowej" w siedzisku mocowania sprezyny

gongor
24-12-08, 14:01
U mnie też chrobocze. Szczególnie słychać i czuć to przy ruszaniu na jedynce gdy nie daje mu dużych obrotów. W serwisie nasmarowali i po niecałym miesiącu znów to samo. Najgorsze że nie zdarza się to non-stop. Raz w jednym dniu z 3 razy czuje chrobotanie, raz przez 2 tygodnie wszystko chodzi cacy więc będę w nowym roku musiał pogadać u serwisanta by znowu nie skończyło się na smarowaniu bo np w chwili gdy będą go sprawdzać wszystko będzie w porządku.

rjanusz
15-01-09, 23:55
Ta wyrobiona/pęknięta tuleja w pedale sprzęgła to chyba jakaś kolejna typowa niedoróbka/wada w civach.
Mi dziś wymieniono na gwarancji 'zespół pedału sprzęgła' - przy okazji innej wymiany. Skrzypiał przy puszczaniu i sądziłem, ze tylko go przesmarują.
Części mieli na poczekaniu, bo akurat były zamówione na inną naprawę gwarancyjną... Komentarz zbędny ;).

Artur S.
16-01-09, 09:19
U mnie od jakiegoś czasu podczas wciskania sprzęgła, przy końcu skoku mam wrażenie, że pedał natrafia na jakiś opór, po czym następuje delikatne "pyknięcie" i dalej wchodzi gładko. Sam dźwięk jest cichy i olał bym go, ale wqrzające jest że owy "przeskok" jest wyczuwalny na stopie. Na dodatek error nie występuje permanentnie i zwykle po dłuższej jeździe, nie ma też znaczenie który bieg wrzucam, ba - czasami toczę się na luzie i wciśnięcie sprzęgła też skutkuje "strzyknięciem". Zgłaszałem usterkę na ostatnim przeglądzie, ale nic nie znaleźli bo efekt oczywiście nie występował.. Mam wrażenie, że to linka o coś zaczepia albo lekko wysuwa się z uchwytu i wracając na swoje miejsce delikatnie "strzyka" (coś jak rzepka w kolanie).
Miałem sam zejść do parteru i obadać temat, ale jakoś nie mogę się zebrać. Może ktoś z Was borykał się z czymś podobnym?
Aha - oczywiście nic nie skrzypi (poza jeb@#$*i plastikami) ani nie pulsuje, a samo sprzęgło działa bez zarzutu.
Pzdr - Artur S.
[edit]
sorry - dopiero teraz się zorientowałem: może to być spowodowane pęknięciem tulei o której kilku z Was pisało?

Mariusz1
16-01-09, 11:05
Ja własnie wczoraj sie załamałem..........Po 11 tys zaczeło *****iscie piszczeć sprzegło przy puszcaniu pedału-diagnoza padnięta pompa sprzęgła.3 dni na czekania na nową częśc bo oczywiscie w serwisach Hondy to może klocki i filtry mają od ręki ale nawet na głupie pióra wycieraczek trzeba czekać klika dni.Po wymianie pompy cisza jak makiem zasiał.Wczoraj po przejechaniu 1000km od wymiany nowej pompy zaczeło znowu trzeszczeć.Można się załamać ....:(

lokcio
17-01-09, 19:04
Mariusz1 pociesze Cie ! mimo iz trzeszczy ,skrzypi itp. to naszą Hondą zawsze idzie jechac :)
poprzednio mialem megane II i gdy wkladalem karte do czytnika zawsze mialem niepokój czy nie wyskoczy jakis nowy komunikat serwisowy uniemozliwiajacy dalsza jazde :D kiedys wyskoczyl mi dyrection not vorrtale czy jakos tak ;) okazalo sie ze padlo wspomaganie w aso to zaledwie 7 tys złotych ,pozniej padla elektromagnetyczna blokada kierownicy :D w Aso jedyne 2 tys zł :D uratował mnie magik ktory wylutował jakis procesor i wlutował w uzywana blokade za 150 zł :D
a wiec NIE ŁAM SIE CHLOPIE !!!!!!

luckie
17-01-09, 20:26
lokcio, karta w renault to jest juz legenda :)
Kumpel z Espacem mial tez x historii ze nie wyjechal spod domku... Na koncu silnik w ogole padl, 3.0 diesel, po 60tys km - wymienili na nowy, teraz go sprzedal i caly szczesliwy.

Civic jest OK, ma swoje wady ale i tak go lubie.

Mariusz1
17-01-09, 21:06
Ja go też lubię tylko jak robią pompy sprzęgła na kilka tys km to trochę porażka :)

bunet
18-01-09, 11:03
U mnie od jakiegoś czasu podczas wciskania sprzęgła, przy końcu skoku mam wrażenie, że pedał natrafia na jakiś opór, po czym następuje delikatne "pyknięcie" i dalej wchodzi gładko. Sam dźwięk jest cichy i olał bym go, ale wqrzające jest że owy "przeskok" jest wyczuwalny na stopie.

mam dokładnie ten sam problem.
Co to może być?

manticore
18-01-09, 11:20
Ja go też lubię tylko jak robią pompy sprzęgła na kilka tys km to trochę porażka :)

no niestety wyglada na to ze masz pecha :(
jesli Cie to pociesza to w moim poprzednim *****iscie bezawaryjnym japonskim Yarisie pompa sprzegla padla po 5k :D

mw1978
21-01-09, 23:26
i ja mialem wymienana cala pompe sprzegla generalnie wszystko poza pedalem. Podczas wciskania sprzegla na samym koncu bylo wyczowalne stukniecie

Artur S.
22-01-09, 13:23
Ale jak rozumiem to stuknięcie od pompy występowało tylko przy włączonym zapłonie? U mnie słychać nawet jak mam wyłączony silnik - IMHO ewidentnie error ma związek z samym pedałem lub mechanizmem sprzęgła (może sprężyna lubi sobie cyknąć? ;) )
Jestem umówiony na 10 lutego w ASO i uprzedziłem ich, że będziemy dotąd jeździć, aż usłyszą stukanie. Oczywiście dam Wam znać co i jak..
Pzdr - Artur S.

Sagi80
22-01-09, 13:45
Ale jak rozumiem to stuknięcie od pompy występowało tylko przy włączonym zapłonie? U mnie słychać nawet jak mam wyłączony silnik - IMHO ewidentnie error ma związek z samym pedałem lub mechanizmem sprzęgła (może sprężyna lubi sobie cyknąć? ;) )
Jestem umówiony na 10 lutego w ASO i uprzedziłem ich, że będziemy dotąd jeździć, aż usłyszą stukanie. Oczywiście dam Wam znać co i jak..
Pzdr - Artur S.

Mi cykał skrzypiał i piszczał 100 km po opuszczeniu salonu. Pomogło WD-40 - spokój do dziś!!! :)

bunet
22-01-09, 16:24
Ja mam ta:
-słychać delikatne kliknięcie w połowie wciśniętego sprzęgła
-te "kliknięcie" wyczuwam pod też wciskając pedał sprzędła.
Co to może być

galibaldik
23-01-09, 00:29
to prawdopodobnie przegub w siłowniku sprzęgła - najpierw pojedyncze tykniecia, potem kilka, czasami skrzypienie wraz z tyknięciami
objawowo pomaga smarowanie smarem o podwyższonej przyczepności, ale świadczy to o zmianie kształtu panewki z tworzywa czyli o jej uszkodzeniu

Piotrek_krak
25-01-09, 11:09
w kazdej hondzie poczawszy od 92 roku do civica ufo od 2006 zdarza sie dosc czesto skrzypienie przy pedale sprzegla ,trzeba psiknac do srodka popychacza silownika sprzegla najlepiej gesty smar silikonowy w spraju ze slomka zeby tam dojsc jak najglebiej i problem na ok rok ustapi ,generalnie nie jest to usterka..wd pomoze tylko na chwile..

a klikniecie w polowie to jest styk elektryczny w kazdym nowym aucie jest taki klik

bunet
25-01-09, 12:38
...
a klikniecie w połowie to jest styk elektryczny w każdym nowym aucie jest taki klik

Mam też nową skodę fabię(nówka sztuka) i nic nie klika.
U kumpla w mondeo(nówka sztuka) nic nie klika.
U kolegi z pracy w toyotce-Ravca(nówka sztuka) i nic nie klika.

A w hondzie klika. A jak by miało klikać to po co ten styk elektryczny?
Pozdro

galibaldik
25-01-09, 13:28
Miałem w rękach nowy i stary wymieniany siłownik. Wyraźna różnica była w przegubie, tzn. w starym był luz, a w nowym w tym samym położeniu elemetów przegubu nie było luzu.
Doraźnym rozwiązaniem jest posmarowanie smarem o podwyższonej przyczepności, ale to nie skasuje luzu. Ten element nie ma żadnej regulacji i wymaga wymiany razem z całym siłownikiem.
Życzę pozytywnie rozpatrzonej reklamacji.

Artur S.
25-01-09, 21:49
a klikniecie w polowie to jest styk elektryczny w kazdym nowym aucie jest taki klik
Bez jaj - jaki styk?? I czemu na zimnym nie klika a dopiero jak złapie temperatury? IMHO to ewidentnie kwestia mechaniki. Pisałem już, że w lutym (10-go) jadę do ASO m.in z ręcznym (kampania serwisowa), mają się przyjrzeć sprzęgłu a jako że podczas ostatniego przeglądu nic nie słyszeli, będziemy dotąd jeździć - aż w końcu usłyszą :cool:
Pzdr - Artur S.

Kozo
25-01-09, 22:01
w kazdej hondzie poczawszy od 92 roku do civica ufo od 2006 zdarza sie dosc czesto skrzypienie przy pedale sprzegla ,trzeba psiknac do srodka popychacza silownika sprzegla najlepiej gesty smar silikonowy w spraju ze slomka zeby tam dojsc jak najglebiej i problem na ok rok ustapi ,generalnie nie jest to usterka..wd pomoze tylko na chwile..

a klikniecie w polowie to jest styk elektryczny w kazdym nowym aucie jest taki klik

u mnie tez teraz zauwazylem jak o tym piszecie ze przy wciskaniu sprzegla dokladnie w polowie jest taki klik, ale moze tak faktycznie ma byc, przypuszczam ze moze byc tak u mnie od nowosci.

bunet
25-01-09, 22:15
u mnie tez teraz zauwazylem jak o tym piszecie ze przy wciskaniu sprzegla dokladnie w polowie jest taki klik, ale moze tak faktycznie ma byc, przypuszczam ze moze byc tak u mnie od nowosci.

A może to jest tylko w wersji sport. :)
Za miesiąc jadę na przegląd to zgłoszę to klikanie jako usterkę.
Zobaczymy

pozdrawiam

szoi
02-02-09, 11:04
U mnie też jest taki klik. Zauważyłem też że po dłuższej jeździe tak około 50 km. pedał sprzęgła zaczyna wyraźnie hałasować.

snowbll
05-02-09, 11:11
U mnie cos skrzypiało przy ruszaniu i puszczaniu sprzęgła. Diagnoza ASO - pompa sprzęgła/ wymiana gwarancyjna. Odbieram auto wsiadam, ma być wszystko cacy ruszam a tu żadnej zmiany. ASO na to - sorry, nie sprawdziliśmy po wymianie. Diagnoza - Sprzęgło do wymiany, znowu 3 tygodnie czekania :(
ale ostatecznie jest już ok.
Kurcze myślalem, ze to tylko u mnie a jak czytam wasze posty to wychodzi mi, że to jakiś większy fuckup

Artur S.
11-02-09, 14:10
Witam!
Ad. mojego "kliku" - do wymiany mam pedał sprzęgła. Przedwczoraj przejeździłem z mechanikiem ze 30km bo uparłem się dotąd jeździć, aż usterka wystąpi. Na moje szczęście przechytrzyłem prawo Murphy'ego, choć dopiero po dłuższej jeździe.
Anyway - najprawdopodobniej winne są białe tuleje zamontowane w samym pedale. Ponieważ nie występują osobno, wymianie podlega całość. Znowu samochód pójdzie do serwisu, a ja przeproszę się z MZK...
BTW: o żadnym "klikaniu" pedału sprzęgła nie ma mowy - musi chodzić gładko i bez żadnych klików czy innych "efektów ubocznych".
Pzdr - Artur S.

lukione
11-02-09, 14:14
Jedź na wymiane pedału sprzęgła, mi się to stało po 4tys km i wymienili cały pedał. Jest to uszkodzenie tulejki w pedale

edit:
NIe przeczytałem ostatniego posta. Czyli to co napisałem na pierwszej stronie, ale oczywiście nikt nie uwierzył:cool:

semri
11-02-09, 14:20
też mam kliknięcie w połowie wciśniętego sprzęgła, za każdym razem. I to kwalifikuje się do wymiany?

lukione
11-02-09, 14:53
tak

Sagi80
11-02-09, 15:07
Ja przed kupnem samochodu jeździłem Civikiem 5D testowym na jeździe próbnej. Tam kliknięcie było bardzo wyczuwalne i wkurzające, powiedziałem o tym sprzedawcy. Powiedział, że faktycznie muszą tam wymienić mechanizm. Wtedy myslalem ze to wina ostrego traktowania samochodu przez testujących, ale widzę że to częsta przypadłość.

Poza tym ostatnio byłem w sprawie innego problemu - popiskiwania mojego sprzęgła w ASO. Tam mechanik powiedział, że to na pewno nie problem pompy, że wadliwe pompy miały egzemplarze szczególnie z początku produkcji i charakteryzwało sie to albo klikaniem, albo chrobotaniem przy wciskaniu sprzęgła. Wymieniają na gwarancji.

Pik
11-02-09, 17:42
Bylem w serwisie z tym klikaniem. Pedal (za przeproszeniem, haha) do wymiany.

gongor
12-02-09, 18:23
U mnie już tak skrzypi że głowa boli. Jakby ktoś się bawił styropianem :) Niedługo mam przegląd więc mam się upierać by wymieniali pompę tak?

Pabloss
13-02-09, 15:45
U mnie już tak skrzypi że głowa boli. Jakby ktoś się bawił styropianem Niedługo mam przegląd więc mam się upierać by wymieniali pompę tak?
raczej nie pompe a sam pedal sprzęgła. U mnie też wymienili ale to z powody wypadnięcie tulejki teflonowej.

Kozo
16-02-09, 15:21
tez mi klika pedal w polowie skoku - tak jakby jakis styk elektryczny sie przelaczal.

czy to znaczy ze mam tez pedal do wymiany?

jesli tak to czy ktos z Was co mial to wymieniane potrafi powiedziec/opisac co dokladnie wtedy robia w ASO, ile czasu to zajmuje i czy duzo musza rozbebeszac (czy ktos z Was byl przy wymianie? bo ja inaczej nic w ASO nie robie jak nie bede nad nimi stal :) )

Pabloss
18-02-09, 13:20
ja bylem przy wymianie i to nic strasznego. Wymieniaja cały pedal bez ruszania pompy. operacja trwało około 30 minut. u mnie dodatkowo musieli przekladac nakladni aluminowe bo takie mam.

Kozo
02-03-09, 14:20
panie i panowie : sam sie przygladalem + serwis + ja z serwisem - jest to odglos wylacznika tempomatu (taki guzik) i jak energiczniej wciskam pedal to on wydaje taki odglos wlasnie tak jakby styku - wzialem wsadzilem tam palucha i go przytrzymalem i wtedy pomajtalem pedalem ;) i cisza wiec serwis powiedzial ze nic mi z tym nie zrobi bo to na pewno nie pedal (tulejka). Zreszta jak zaczalem rozmowe to widzialem ze gosciu zna temat z tulejka i wypytywal sie jak ten dzwiek wyglada i czy mam sporta wzwyz czy comforta - pojawia sie w polowie skoku pedalu dokladnie jak zwalniany jest ten guzior i tyle. Co wy na to?

Artur S.
02-03-09, 18:35
Ja mam wersję comfort, więc u mnie to ewidentnie problem tulejki. Zresztą "nomen-omen": chyba mi się "ukręciła" bo znalazłem jej kawałek na podłodze chociaż sprzęgło dalej sobie "cyka" - aktualnie czekam na telefon od ASO.
Pzdr - Artur S.

szoi
03-03-09, 12:08
U mnie zaczyna hałasować po około 40 minutach jazdy i czuję wtedy wyraźny przeskok pedału więc chyba tulejka. Dzwoniłem do ASO kazali podjechać przy okazji

luckie
16-03-09, 21:24
No i mnie dopadlo - od wczoraj pedal sprzegla klika przy wciskaniu... Umawiam sie do aso bo za tydzien do PL sie wybieram :D

Kozo
17-03-09, 14:52
No i mnie dopadlo - od wczoraj pedal sprzegla klika przy wciskaniu... Umawiam sie do aso bo za tydzien do PL sie wybieram :D

a przeczytales wszystkie posty? - jak masz sporta lub executiva to klika wylacznik tempomatu i tak ma byc

szoi
17-03-09, 15:55
KOZO ja mam sporta jeśli chcesz to nagram ten dźwięk i wbiję na forum i powiesz mi czy tak ma być... Bo moim zdaniem tak ma nie być bo nie było tak wcześniej.

bunet
17-03-09, 16:04
KOZO ja mam sporta jeśli chcesz to nagram ten dźwięk i wbiję na forum i powiesz mi czy tak ma być... Bo moim zdaniem tak ma nie być bo nie było tak wcześniej.
Zgadza się, klika czujnik tempomatu-tak mówi serwis, i chyba ma rację. Sprawdziłem w samochodzie salonowym oraz aucie demonstracyjnym
KLIKA.
Ale oprócz klikania, w moim sporcie słychać jeszcze "drugie" klikanięcie, zgdzyt, chrobot,itp w ostatniej fazie wciśnięcia pedału. Chlopaki w autowest nasmarowali i nic nie pomogło dalej mam to samo.
? Teraz mam dylemat:confused:
co to może być?
czasami zgrzyta a czasami nie:confused:

Artur S.
17-03-09, 16:15
co to może być?
czasami zgrzyta a czasami nie:confused:
Zobacz czy nie ukręciła Ci się i wypadła plastikowa (biała) tulejka w pedale sprzęgła o którą jest zahaczona sprężyna. Jeśli tak, to być może jej tarcie o metalową krawędź zamiast plastik powoduje zgrzytanie (tak jest u mnie - wymiana dopiero po 25-tym bo czekam na manetkę od regulatora wycieraczek.)
Pzdr - Artur S.

bunet
17-03-09, 17:42
Zobacz czy nie ukręciła Ci się i wypadła plastikowa (biała) tulejka w pedale sprzęgła o którą jest zahaczona sprężyna. Jeśli tak, to być może jej tarcie o metalową krawędź zamiast plastik powoduje zgrzytanie (tak jest u mnie - wymiana dopiero po 25-tym bo czekam na manetkę od regulatora wycieraczek.)
Pzdr - Artur S.
A który serwis Ci to wykrył i zdiagnozował?
Chyba,że sam jesteś taki zdolny...:)

Artur S.
17-03-09, 18:23
E tam - zaraz zdolny ;) Wypadnięcie tulejki sam zauważyłem bo znalazłem jej kawałek na podłodze, i obejrzałem dokładnie pedał sprzęgła. Serwis (HPlaza) potwierdził jego wadę i zakwalifikował do wymiany jak jeszcze tylko "klikał" - przed ukręceniem tulejki.
Pzdr - Artur S.

Kozo
17-03-09, 18:43
KOZO ja mam sporta jeśli chcesz to nagram ten dźwięk i wbiję na forum i powiesz mi czy tak ma być... Bo moim zdaniem tak ma nie być bo nie było tak wcześniej.


schyl sie pod deske i sprawdz sobie to organoleptycznie - ten czujnik to taki przycisk (guzior) ktory jest zwalniany gdy pedal jest wciskany - identyczny mialem kiedys w seicento ale to sie wtedy nazywalo automat stopu i uruchamial poprostu swiatla stopu. Mozesz go sobie przytrzymac palcem aby "nie wychodzil" i wtedy pomajtaj pedalem i jesli to to (czyli tak jak u mnie) to bedzie cisza i to jest chyba najprostszy i najszybszy sposob na sprawdzenie tego bez koniecznosci jazdy do ASO.

szoi
18-03-09, 08:41
No więc raczej koniecznie muszę jechać do ASO. Przez pierwsze 10- 15 minut jazdy jest cisza jak makiem zasiał, później pedał zaczyna hałasować coraz głośniej.

luckie
18-03-09, 13:49
a przeczytales wszystkie posty? - jak masz sporta lub executiva to klika wylacznik tempomatu i tak ma byc

Przeczytalem, mam wersje comfort wiec wylacznik tempomatu odpada.

Sagi80
19-03-09, 16:04
Ja mam sporta, tempomat, i nic nie klika.

szoi
20-03-09, 08:23
Ja mam sporta, tempomat, i nic nie klika.

nie martw się zacznie...

szoi
24-03-09, 10:05
W sobotę byłem w serwisie ze sprzęgłem. Diagnoza pompka sprzęgła do wymiany. Teraz tylko czekam na części zobaczymy czy coś pomoże...

Artur S.
26-03-09, 10:05
Witam!
Byłem wczoraj w Plazie na wymianie pedału sprzęgła - muszę przyznać że spisali się znakomicie (również z innych powodów), i teraz nic już nie "strzyka". Skok pedału jest przez cały czas "gładki" - aż trudno się przyzwyczaić ;)
Aha - podobno montowane części są już zmodyfikowane, więc error nie powinien wrócić np. po roku - specjalnie pytałem.
Pzdr - Artur S.
p.s. nie wiem dlaczego, ale ten "pedał" mi się jakoś źle kojarzy. Nie to żebym był homofobem, ale mogli wymyślić inną nazwę dla.. pedała (pedału) ;)

Sagi80
26-03-09, 10:56
Witam!
Byłem wczoraj w Plazie na wymianie pedału sprzęgła - muszę przyznać że spisali się znakomicie (również z innych powodów), i teraz nic już nie "strzyka". Skok pedału jest przez cały czas "gładki" - aż trudno się przyzwyczaić ;)
Aha - podobno montowane części są już zmodyfikowane, więc error nie powinien wrócić np. po roku - specjalnie pytałem.
Pzdr - Artur S.
p.s. nie wiem dlaczego, ale ten "pedał" mi się jakoś źle kojarzy. Nie to żebym był homofobem, ale mogli wymyślić inną nazwę dla.. pedała (pedału) ;)

Może po prostu mów "gej sprzęgła".

manticore
27-03-09, 20:16
mi wymienili juz ponad pol roku temu (czyli nowy pedał sprzęgła jest ze mną dłużej niż oryginalny;) i jest wciaz cudownie gladko i cicho.

luckie
29-03-09, 20:00
U mnie po zrobieniu dluzszej trasy - ok 900km nagle "klikanie" ustalo... ciekawe na jak dlugo.

kvas
30-03-09, 11:17
U mnie juz raz wymieniony gej sprzegla caly... I znowu jest to samo, klika, chrupie... Czyli pewnie znowu wymiana...

Artur S.
30-03-09, 12:03
A kiedy Ci robili wymianę i ile mniej-więcej zrobiłeś po niej km?
Pzdr - Artur S.

lukione
30-03-09, 18:37
Mi też już zaczyna gej chrupać :D wymieniony w grudniu

kvas
31-03-09, 14:54
Wymienilem kole listopada, 2 miechy nieintensywnej jazdy i chrupie...

Pik
31-03-09, 21:44
Ja jezdze z chrupaniem ponad rok... Teraz nie wiem, czy warto wymieniac, bo jestem juz bliski przyzwyczajenia sie... :D

kvas
01-04-09, 13:58
Hyhyhyhy :D

szoi
08-04-09, 13:37
Jestem po zmianie pompki dzisiaj. Zobaczymy jak długo nie będzie chrupać.

skferek
08-04-09, 19:12
No dobra to ja też coś napiszę.

przy przebiegu ok 4kkm czyli w czerwcu zeszłego roku (po miesiącu użytkowania) wymienili mi pompę ponieważ miałem dziwne odgłosy z pedału sprzęgła. Po kolejnych 5kkm wróciłem do serwisu ponownie z tą samą usterką. Panowie coś tam porobili popsikali od spodu i problem chwilowo ustał. Po miesiącu pojawił się problem z wrzuceniem 1 biegu więc ponownie odwiedziłem ASO. Auto 2h na podnośniku i później jazda próbna i wszystko niby ok, w październiku czyli po kolejnym miesiącu podczas wjeżdżania na krawężnik nagle wypadła mi jakaś śrubka na nogi :eek: podjechałem w tym dniu do innego ASO i okazało się że czegoś mi nie dokręcili przy pedale sprzęgła i stąd problemy z biegami się zaczęły. Niestety w dniu dzisiejszym znowu skrzypienie i wizyta w ASO. Wstępna diagnoza wymiana pompy sprzęgła, jakichś okładzin ciernych i pedału sprzęgła.

P.S.
Przy okazji okazało się że w piątek jak mi wymieniali opony na letnie to jakiś pajac porysował mi kluczem felgi w otworach na śruby, ale kierownik serwisu stanął na wysokości zadania i powiedział że polakierują wszystkie felgi

Kozo
08-04-09, 19:29
P.S.
Przy okazji okazało się że w piątek jak mi wymieniali opony na letnie to jakiś pajac porysował mi kluczem felgi w otworach na śruby, ale kierownik serwisu stanął na wysokości zadania i powiedział że polakierują wszystkie felgi

no wlasnie , o tym pisalem w temacie felg - kupilem sobie specjalne nakladki udarowe z oslonkami plastikowymi ktore chronia przed takimi akcjami - tak mi ktos (nie wiem ktory zaklad bo nie zwrocilem uwagi na to wczesniej) zalatwil oryginaly ze sporta i teraz jak wymieniam kola ze swoimi ulubionymi stormami :) to woze ze soba cos takiego i swiety spokoj :

http://www.allegro.pl/item596801800_nasadki_udarowe_do_alu_felg_prawdziw a_okazja_fv.html

bylem juz z tym wynalazkiem w 2 zakladach oponiarskich i tydzien temu w moim ASO i przeraza mnie to ze nikt nie wiedzial ze cos takiego istnieje !?! i niestety stad wtedy mamy takie problemy :(

skferek
08-04-09, 19:36
Wiem czytałem twój temat wczoraj i dlatego dzisiaj obejrzałem dokładnie felgi

kvas
09-04-09, 09:07
Ja mam porysowane zimowki i mnie h... strzela. Dziex za dobry cynk Kozo

Andre
11-04-09, 22:23
No to i ja zawitałem do tematu sprzęgła...
10.000 km przejechane, pojawiło się takie pykanie,pstryk przy odpuszczaniu sprzęgła, ASO stwierdziło, że to pedał, więc wymienili pedał...
19.000 km przejechane i ponownie to samo, no więc stwierdzili, że teraz czas na pompę sprzęgła, byłem na analizie problemu w tym tygodniu, zamówili część, mają niedługo wymienić, czekam co będzie później, za kolejne 8-10.000 km :(

semri
16-04-09, 21:56
tydzień temu wymienili mi pedał, dziś zamówili pompę. Więc potrafi szybciej walnąć po wymianie niż 9kkm

gongor
17-04-09, 17:19
Mi we wtorek pompę wymieniają :)

zyga502
17-04-09, 19:43
Mi we wtorek pompę wymieniają
a co się dzieje u Ciebie i jakie są objawy?

gongor
19-04-09, 21:42
a co się dzieje u Ciebie i jakie są objawy?

W zimę skrzypiał mi pedał sprzęgła. Gdy pojechałem na przegląd już było po zimie i skrzypienia nie było ale zgłosiłem to i w serwisie wyjaśnili mi że pompa jest do wymiany bo skrzypienie będzie się pojawiać gdy tylko wilgoć np: śnieg lub woda będą na dywaniku pod pedałem. W sumie fajnie że w końcu wymienią bo takto tylko smarowali mi jakimś wynalazkiem i nic to w sumie nie dawało. Przy okazji będą mi jeszcze grzebać pod maską bo ich zdaniem chłodnica mi się poluzowała co powodowało dziwny dźwięk przy odpalaniu - jakby coś się obijało ale co i gdzie się poluzowało to już lookną we wtorek.

gongor
21-04-09, 21:44
Hehe. Nie uwierzycie :) 2 lata jeździłem ze śrubokrętem w chłodnicy :) Normalnie musiał to być turecki śrubokręt bo ASO nigdy tam nie zaglądało. Jaja normalnie - podobno mieli niezły ubaw jak to zobaczyli - nawet zdjęcia porobili :) Chyba nikt nie dostał takiego gratisu przy zakupie auta co nie? :))

zyga502
21-04-09, 21:47
Hehe. Nie uwierzycie 2 lata jeździłem ze śrubokrętem w chłodnicy Normalnie musiał to być turecki śrubokręt bo ASO nigdy tam nie zaglądało. Jaja normalnie - podobno mieli niezły ubaw jak to zobaczyli - nawet zdjęcia porobili Chyba nikt nie dostał takiego gratisu przy zakupie auta co nie? )

napisz coś więcej o co chodzi z tym śrubokrętem

gongor
21-04-09, 22:07
napisz coś więcej o co chodzi z tym śrubokrętem

Dokładnie nic więcej nie powiem. Byłem odebrać auto o 16:10 jak już prawie wychodzili więc w biegu praktycznie powiedzieli mi o co chodzi. Jakiś gołąb musiał zostawić lub mu wpadł śrubokręt w jakąś szpare przy chłodnicy i tak już ją przykręcili razem z nim. Dopiero jak w Aso odkręcili chłodnicę to go ujrzeli :) No to se jeździł ze mną 2 lata i se pukał przy odpalaniu :)

Artur S.
28-04-09, 17:50
No i "hu*, dup* i kamieni kupa" jak mawiała cyganka... Miesiąc po wymianie sprzęgła znowu zaczyna skrzypieć i trzeć. :mad: Ten samochód zaczyna mnie niewąsko wqrwiać i chyba się rzęcha pozbędę szybciej niż myślałem. :mad:
Pzdr - Artur S.

semri
28-04-09, 18:38
podjedz, to zamówią pompkę. u mnie zaczęło trzeć dwa dni po wymianie

civic
28-04-09, 19:05
No i "hu*, dup* i kamieni kupa" jak mawiała cyganka... Miesiąc po wymianie sprzęgła znowu zaczyna skrzypieć i trzeć. :mad: Ten samochód zaczyna mnie niewąsko wqrwiać i chyba się rzęcha pozbędę szybciej niż myślałem. :mad:
Pzdr - Artur S.

Ja już się pozbyłem :)

Pik
28-04-09, 19:55
No i gratulacje, kolego civic! Jak widze radosc byla tak wielka, ze sie tym "przechwalasz" przy kazdej mozliwej okazji, haha... Ale to nic nie wnosi do tematow. Prowadzisz jakas prywatna krucjate przeciw Hondzie, czy co?

Nie jestem jakims zagorzalym fanem tej marki, ale brzmi to dosc infantylnie... :p

civic
28-04-09, 21:18
No i gratulacje, kolego civic! Jak widze radosc byla tak wielka, ze sie tym "przechwalasz" przy kazdej mozliwej okazji, haha... Ale to nic nie wnosi do tematow. Prowadzisz jakas prywatna krucjate przeciw Hondzie, czy co?

Nie jestem jakims zagorzalym fanem tej marki, ale brzmi to dosc infantylnie... :p


Jako jeden z 1 użytkowników Civica mam spore doświadczenie z tym autkiem i wiem co opisuje, także wszystko przed Wami drodzy koledzy :D

zyga502
28-04-09, 22:09
Domyślnie
Cytat:
Napisał Pik Zobacz post
No i gratulacje, kolego civic! Jak widze radosc byla tak wielka, ze sie tym "przechwalasz" przy kazdej mozliwej okazji, haha... Ale to nic nie wnosi do tematow. Prowadzisz jakas prywatna krucjate przeciw Hondzie, czy co?

Nie jestem jakims zagorzalym fanem tej marki, ale brzmi to dosc infantylnie...

Jako jeden z 1 użytkowników Civica mam spore doświadczenie z tym autkiem i wiem co opisuje, także wszystko przed Wami drodzy koledzy

Jako posiadacz też civica tylko sedana zgadzam się z Pikiem.Widać trafiłeś na fatalny i pechowy egzemplarz swojej hondy.Nie wiem czy dobrze Cię kojarzę ,ale chyba teraz jeździsz meganką (jeśli się pomyliłem to przepraszam),ale jesli odszedłeś od marki honda to po co ciągle to przypominasz na tym forum ???

Artur S.
28-04-09, 22:34
podjedz, to zamówią pompkę. u mnie zaczęło trzeć dwa dni po wymianie
A czy jak jest coś nie-halo z pompą, to przy wyłączonym silniku też by pedał tarł i zgrzytał? Bo tak jest u mnie - bez względu na stan zapłonu pedał zahowuje się tak samo ******
Pzdr - Artur S.
p.s. sorry za te "gwiazdki", ale jestem autentycznie wqr* Miałem *****istego szczawia 6gen, to mi się zachciało nówki-sztuki-nie jeżdżonej.......

Pik
28-04-09, 22:37
Jako jeden z 1 użytkowników Civica mam spore doświadczenie z tym autkiem i wiem co opisuje, także wszystko przed Wami drodzy koledzy No coz, nie odnioslem wrazenia, ze w swoich postach dzielisz sie jakimkolwiek doswiadczeniem. Mozna co najwyzej odnalezc rodzaj kpiny z innych uzytkownikow Hondy?

Jezdze Civiciem ponad 2 lata, wiem czego moge sie spodziewac po tym aucie i tez dysponuje jakims doswiadczeniem. Na pewno wiekszym niz ty jesli idzie o nowa megane, haha! To w zasadzie przed toba jeszcze wszystko! :rolleyes:

A 'chrupiacy' pedal sprzegla wlasnie mi wymienili tydzien temu. Na razie jest OK... :cool:

rjanusz
29-04-09, 00:28
Jako jeden z 1 użytkowników Civica mam spore doświadczenie z tym autkiem i wiem co opisuje, także wszystko przed Wami drodzy koledzy :D
Civic, Ty jestes w renault na etacie, czy placa Ci od posta na tym forum? Od dluzszego czasu mnie to zastanawia :D

semri
29-04-09, 11:05
A czy jak jest coś nie-halo z pompą, to przy wyłączonym silniku też by pedał tarł i zgrzytał?

yep, niezależnie od zapłonu.

kmleon
30-04-09, 10:33
Podzielę się również moimi doświadczeniami dot. sprzęgła.
Po około 1/2 roku użytkowania samochodu pojawiło się chrupanie w pedale sprzęgła, jeździłem z tym do pierwszego przeglądu, na którym podobno posmarowali coś smarem silikonowym - nie dopytywałem co dokładnie, bo właściwie po wyjeździe z ASO chrupanie od razu się pojawiło spowrotem. Pojawiało się jedynie przy maksymalnym wciśnięciu sprzęgła, więc nauczyłem się jeździć nie dociskając go do końca, przez co właściwie zupełnie o tym zapomniałem. Przy wymianie klocków ham (30 kkm) zwróciłem ASO uwagę, że sprzęgło jak chrupało, tak chrupie dalej - zajęli się tym i od tamtej pory (ponad rok minął od tego czasu) - chrupanie całkowicie ustało. Natomiast zimą - około 1/2 roku temu pojawił mi się trochę bardziej niepokojący objaw. Im więcej jeżdżę samochodem w korkach - ciągłe wysprzęglanie itd - obserwuję zjawisko jakby nierównego łapania sprzęgła - coraz trudniej jest ruszyć delikatnie samochodem. Zaczyna mnie to powoli drażnić, bo efekt coraz bardziej się nasila. Zaczynam jeździć jak jakiś nowicjusz - coraz trudniejsze staje się ruszanie, niezależnie od tego jak pracuję sprzęgłem i gazem - samochodem telepie. Jedyny sposób, to ruszać dynamicznie, ale jadąc w korku jest to trochę utrudnione. Czy ktoś się spotkał z takim zjawiskiem? Samochodem przejechałem ledwie 60 kkm!

skferek
01-05-09, 20:49
Pojawiało się jedynie przy maksymalnym wciśnięciu sprzęgła, więc nauczyłem się jeździć nie dociskając go do końca, przez co właściwie zupełnie o tym zapomniałem


Natomiast zimą - około 1/2 roku temu pojawił mi się trochę bardziej niepokojący objaw. Im więcej jeżdżę samochodem w korkach - ciągłe wysprzęglanie itd - obserwuję zjawisko jakby nierównego łapania sprzęgła - coraz trudniej jest ruszyć delikatnie samochodem


Miejmy nadzieje że jazda na półsprzęgle go nie uszkodziła

bunet
01-05-09, 22:02
Miejmy nadzieje że jazda na półsprzęgle go nie uszkodziła
O tym samym pomyślałem, że jazda na pół-sprzęgle mogła go uszkodzić.

kvas
04-05-09, 10:35
??

civic
04-05-09, 16:11
.

kmleon
11-05-09, 14:02
O tym samym pomyślałem, że jazda na pół-sprzęgle mogła go uszkodzić.

Nie, no na pół sprzęgle nie jeżdżę - sprzęgło puszczam całkowicie, jedynie nie wciskam do końca przy zmianie biegów. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ wysprzęglenie następuje wcześniej. Wydaje mi się, że moja technika jazdy nie jest zupełnie z tym związana, ktoś już pisał o podobnym zachowaniu się civic'a w korkach, na civinfo jest mnóstwo osób skarżących się na tą dolegliwość.

Andre
27-06-09, 22:46
No i witam ponownie, w październiku 2008 miałem wymieniany pedał sprzęgła, w kwietniu miałem wymienaną pompę sprzęgła, niestety od jakiś 3 dni pojawiło mi się znowu skrzypanie/chrupanie przy zwalnianiu sprzęgła, myślałem ze to może jakiś dzwięk z obuwia (guma,podszwa czy cuś), ale sprawdzałem reką i też to występuje....ktoś ma może koncepcję co to może być, auto ma przejechane 20tyś km i ciekaw jestem co tym razem wymyślą w ASO?znowu pompę wymienią, pedał co może być przyczyną bo już generalnie podłamany jestem troszkę.

W ogóle od jakiegoś tygodnia auto stało się jakieś przymulone, również szarpie mocno przy odpuszczaniu sprzegła/zmianie biegów, kiedyś czegoś takiego nie było, troche nierówno przyśpiesza, szczególnie na 2gim i 3cim biegu :( co może być tego przyczyną?
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Andre

Artur S.
28-06-09, 12:04
Witam!
Też miałem problem z pedałem sprzęgła. Za pierwszym razem w Honda Plaza wymienili go, bo źródlem "chrupania" okazały się ukręcone białe tulejki wprasowane w pedał. Niestety, po niezbyt długim czasie problem powrócił i tym razem miała być wymieniona pompa sprzęgła. Jednak jej nie wymienili, ale cały mechanizm jeszcze raz przesmarowali jakimś swoim wynalazkiem i użyli nietypowych tulejek - teraz mają kolor niebieski - +"czegośtamjeszcze". Tematem zajął się IMHO chyba jeden z bystrzejszych gości pracujących w HPlaza (znam go jeszcze przy okazji wizyt z poprzednim szczawiem), i naprawa była robiona wg. jego pomysłu. Ustaliliśmy, że jeśli problem wróci, wtedy będzie wymieniana pompa ale na razie - odpukać - chrupanie ustało, mam nadzieję na dobre. Jeśli jesteś zainteresowany, mogę Ci podać na PW namiar na tego gościa, żeby bezpośrednio z nim porozmawiać.
Co do samego "chrupania", to podobno najczęściej są dwie przyczyny: uszkodzone tulejki w pedale i jakiś wodzik w pompie sprzęgła. Ten wodzik pracuje zdaje się w gumowym kołnierzu i jeśli smarowanie wyschnie albo będzie za słabe, to guma zamiast ślizgać się trze o metal i stąd ten efekt.
A'propo szarpania przy zmianie biegów: tez od jakiegoś czasu zauważyłem że nie mogę ich zmieniać płynnie. Zawsze pojawi się mniejsze lub większe szarpnięcie i zaczyna mnie to irytować, choć do tej pory składałem to na karb takiej a nie innej pracy sprzęgła... Chętnie spotkałbym się w Wawie np. na Wirażowej i porównał mojego szczawia z innym. Na 99% wybieram się dzisiaj ze scanerkiem posłuchać i pooglądać samoloty, ale jeszcze nie wiem o której godzinie. Jeśli ktoś jest zainteresowany, możemy ustalić konkretna godzinę.
Pzdr - Artur S.

Artur S.
28-06-09, 12:04
DEL
Sorry, poszedł dublowany post ;)

mroziu
09-07-11, 19:30
Witam!

Dzisiaj podczas wciskania sprzęgła usłyszałem głośne chrupnięcie i znalazłem tą białą tulejkę na wycieraczce. Z tego co się zorientowałem jest to prawa tulejka w której osadzona jest a raczej była sprężyna.

Oczywiście samochód miesiąc po gwarancji. I tu się pojawia pytanie. Czy coś z tym robić? Na razie pedał sprzęgła wydaje się pracować poprawnie, ale jakby przestał to wymiana całego pedału sprzęgła byłaby mało zabawna. Czy może ktoś już wymieniał to osobno? Artur S o tym jak widzę pisał, ale to było 2 lata temu.

Ogólnie nie wygląda to na jakiś ekstremalnie ważny element i jeżeli odczucia odsłuchowe się nie pogorszą to chyba temat do olania.

semri
09-07-11, 22:42
Słyszałem że nawet po gwarancji przesmarują homoniewiadomo za free, polecenie z góry

Ordi
10-07-11, 10:49
Podjedź do ASO i zapytaj co i jak. Czasem nawet i po gwarancji wymienią/naprawią coś za free w ramach akcji 'lojalnościowej'...

mikek
14-07-11, 15:11
siemka
wlasnie u mnie tez po roku od wymiany pompy sprzegla skrzypianie powrocilo
co wam aso wymienialo albo powiedzialo ??
czekam na jakies sugestie

Sagi80
14-07-11, 16:25
Mi ostatnio na przeglądzie przesmarowali i jest ok.

elmo141
14-07-11, 16:31
Ja mam do wymiany pompę sprzęgła najprawdopodobniej (telefoniczna konsultacja z ASO), bo przy wciskaniu sprzęgła jest takie charakterystyczne cyknięcie. Zrobię to przy przeglądzie.

TRAFO
14-07-11, 19:06
Koledzy szanowni wytłumaczcie mi co to znaczy "uwalona, przegrzana dwumasa" niezbyt się na tym znam ale chętnie posłucham, więc o co chodzi? coś jest pęknięte, urwane, spuchnięte? Może jakieś zdjątko?.

mikek
15-07-11, 16:22
siemka
wlasnie wrocilem z hondy oprocz hrubotania doszlo piszczenie
powiedzieli ze to piszczenie to cos z lapa ale sprobuja przesmarowac moze pomoze jesli nie to beda wymieniac
a to hrubotanie to najprawdopodniej pedl :P ale to dopiero stwierdza jak rozbiora
narazie nic nie wymienia na nowe tylko rozbiara przesmaruja jesli sie da bo jak nie to wtedy bedzie dopiero cos nowego
najgorsze ze za miesiac konczy sie gwarancja :(
i musze ich cisnac i auto zeby teraz jak najwiecej jezdzic
a jeszcze zauwazylem ze to szarpanie przy zmianie biegow jest bardziej odczuwalne jak sie jezdzi na klimie

Nemereth
15-07-11, 17:01
Koledzy szanowni wytłumaczcie mi co to znaczy "uwalona, przegrzana dwumasa" niezbyt się na tym znam ale chętnie posłucham, więc o co chodzi? coś jest pęknięte, urwane, spuchnięte? Może jakieś zdjątko?.

https://www.youtube.com/watch?v=aenF...layer_embedded

TRAFO
15-07-11, 23:11
Wrzuć linka jeszcze raz bo coś nie idzie.

mikek
26-07-11, 15:59
siemka
ja wlasnie wrocilem z salonu
i lape mi przesmarowali a niestety pompa sprzegla do wymiany

dynybol
08-04-12, 18:30
Wie ktoś moze czy te pompy co teraz honda montuje przy wymianie sa juz ok ? Jako ze auto mam jeszcze na gwarancji mam miec wymieniona pompę w najbliższym czasie (juz zamowiona). W ASO zapewniali ze obecne pompy są po modernizacji i juz jest ok ale czy to faktycznie prawda ?? Czy też to skrzypienie po jakimś czasie powróci przy nowej pompie ??

qbson
11-04-12, 12:38
Witam!

Dzisiaj podczas wciskania sprzęgła usłyszałem głośne chrupnięcie i znalazłem tą białą tulejkę na wycieraczce. Z tego co się zorientowałem jest to prawa tulejka w której osadzona jest a raczej była sprężyna.

Oczywiście samochód miesiąc po gwarancji. I tu się pojawia pytanie. Czy coś z tym robić? Na razie pedał sprzęgła wydaje się pracować poprawnie, ale jakby przestał to wymiana całego pedału sprzęgła byłaby mało zabawna. Czy może ktoś już wymieniał to osobno? Artur S o tym jak widzę pisał, ale to było 2 lata temu.

Ogólnie nie wygląda to na jakiś ekstremalnie ważny element i jeżeli odczucia odsłuchowe się nie pogorszą to chyba temat do olania.

Mroziu, spróbuję Cię pocieszyć :). Otóż ja też znalazłem, ale aż dwie takie białe tulejki kiedyś na dywaniku. Było to rok, dwa temu? Jeżdżę dalej i w sumie nic się nie dzieje z żadnym z pedałów, więc nie ma stresu.

lolek82
12-04-12, 14:56
Wydaje mi się, że te pompy dalej montują jakieś trefne. Auto z kwietnia 2010 - po roku wymiana, teraz kolejny kwiecień ,kolejny rok i kolejna wymiana... W ogóle co raz wiecej drobnych awarii zaczęło się pojawiać.

tommygunsnk
12-04-12, 19:39
Wydaje mi się, że te pompy dalej montują jakieś trefne. Auto z kwietnia 2010 - po roku wymiana, teraz kolejny kwiecień ,kolejny rok i kolejna wymiana... W ogóle co raz wiecej drobnych awarii zaczęło się pojawiać.
Czyli wynika z tego ze w dalszym ciągu nie ma sensu tego zmieniać tylko raz na jakiś czas przesmarować ( u mnie przed smarowaniem skrzypiało tylko jak było sucho teraz spokój już ponad miesiąc)
Polecam smar półtłusty wurth w sprayu dedykowany do zawiasów drzwi :)

Saawrel
03-09-12, 17:30
JA się podepnę do tego tematu:

Mianowicie mam zamiar kupić mocniejsze sprzęgło. Znalazłem parę fajnych ofert. I tak o ile z samym sprzęgłem i dociskiem nie ma problemów bo sprzęgieł kewlarowych jest dużo na rynku za rozsądną cenę. ale koło dwu-masowe w 2.2 i-cdti to już inna bajka.
I tu właśnie moje pytanie jest, jeden sklep-warsztat zaproponował mi że zamiast koła dwu-masowego zrobią mi jedno-masowe+ kewlarową tarcze i mocny docisk.. Cały zestaw może przenieść moc ok 280KM więc spokojnie by wystarczyło nawet do mocno podkręconego silnika. I teraz moje pytanie:

Czy ktos miał do czynienia z takim rozwiązaniem tzn z jedno-masowym kołem w tym silniku, jak w ogóle sie to zachowuje i jak z żywotnością skrzyni biegów?

Ordi
03-09-12, 18:08
Widzę, że podejmujesz ten sam trop co ja. Temat wałkowany już trochę na forum...
W VW dużo osób założyło zamiast dwumasy jednomasę i jakoś auta jeżdżą i maja się dobrze :)
Możesz powiedzieć jaki to warsztat ci to powiedział i jaki koszt? Ewentualnie z czego chcą docisk wziąć?
Radzikowski z Wa-wy powiedział za jednomasę 800-1000pln + tarcza ~250pln
Pamiętaj o jednym - przy jednomasie musisz założyć tarczę sprzęgła z tłumikiem drgań (ze sprężynami).
Spieku raczej nie polecam zakładać bo wtedy będzie 'ostro' łapało przy puszczaniu sprzęgła - lipa dla skrzyni...
problemem w silniku 2.2 jest docisk i dwumasa. Tarcza jest OK.
W UK ludzie niby piszą, że nie zakładają jednomasy bo niby skrzynia szybko poleci bla bla bla. Jednak tak jak napisałem wyżej - w VW ludzie zakładają jednomas i wszystko jest OK.
Ja narazie póki co mam taką opcję - docisk z Accorda 2.2 i-dtec + tarcza z tłumikiem drgań + jednomasa... Powinno dać radę. Ale ile KM wytrzyma - nikt tego jeszcze nie wie

butler.gdansk
03-09-12, 20:56
Ja jestem w trakcie przerabiania koła dwumasowego. Zamówiłem już i czekam na mocniejsze sprężyny. Na razie sprawdzę tą opcję tylko u siebie bo nie wiem co z tego wyjdzie. Boję się że będzie stukać... Zobaczymy.
Sprzęgło na razie mi trzyma, ale będę szedł w kierunku sprzęgła z Accorda Type-S (180km) - kosztuje coś lekko ponad 2000zł. Jak kupię dam je do Radzikowskiego żeby je jeszcze wzmocnił.
Rety, pełno tematów rozpoczęłem i ciężko mi teraz wszytsko ogarnąć.

Saawrel
03-09-12, 23:47
No to dobrze wiedzieć ze ludzie coś kombinują U mnie wygląda to tak, że jestem w UK i tutaj się rozglądam za sprzęgłami i jest tak:

1. Z firmy CG Motorsport jest sprzęgło 6-panelowe za 350funtów maja tez koło dwu masowe ale ono z tego co mi napisali nie jest wzmacniane, ale napisali ze jest to niejako dobrze dobrane pod tą tarczę. Z ich odpowiedzi i opisu wynika jasno że wytrzyma 200KM. ale kolesie na Civic.info piszą o nim że raczej nie zaleca się go do normalnie używanego samochodu bo robi sieczkę ze skrzyni biegów. więc jeśli komuś zależy na niezawodności i jezdzi rormalnie codziennie do pracy samochodem i na zakupy to raczej odpuścić sobie to sprzęgło

2. Firma Kestrel Transmissions robi wzmocnione sprzęgła oraz koła dwu masowe czekam na odpowiedź od nich co i jak. Parę osób w UK pisze ze maja od nich sprzęgła i sobie chwalą.

3. techniclutch dała mi właśnie odpowiedź o kole jedno masowym + kewlarowe sprzęgło cena tego zestawu to 665funtów(3500pln). jak napisali wytrzyma 280KM więc chyba najlepszy zestaw jaki znalazłem. Dopytam jeszcze o to czy ta tarcza ma sprężynie czy nie. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260784306702&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123 tutaj z opisu wynika że ma tłumienie na tarczy i mocny docisk.

Takie moje opcje są na dzisiejszy dzień. Jeszcze jak się dowiem co i jak od Kestrel to napiszę. Ale generalnie same tarcze kwelarowe w UK kosztują ok 350 funtów a koła dwu lub jedno masowe ok 300.

Ordi
05-09-12, 11:38
...
3. techniclutch dała mi właśnie odpowiedź o kole jedno masowym + kewlarowe sprzęgło cena tego zestawu to 665funtów(3500pln). jak napisali wytrzyma 280KM więc chyba najlepszy zestaw jaki znalazłem. Dopytam jeszcze o to czy ta tarcza ma sprężynie czy nie. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260784306702&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123 tutaj z opisu wynika że ma tłumienie na tarczy i mocny docisk.

Coś w opisie aukcji jest walnięte! Tam jest napisane że Type-S a podany jest silnik 2.0. A więc pewnie chodzi im o Type-R'a...! lepiej się dowiedz dokładnie aby nie przyszedł ci zestaw od Type-R'a...
BUTLER - ciekawe jak jest z tym dociskiem od Accorda bo Radzikowski mówił że np. na docisk z Civica nie ma patentu i nie wiedział jak go wzmocnić. On dla KOT'a zrobił wzmocniony docisk z Opla Omegi 3.0. Ale sam Radzik mi powiedział, że aby założyć ten docisk do auta to trzeba było jakąś grubszą rzeźbę robić...
Lipa, że docisk z Accorda kosztyje 2tys pln i jest wyłącznie z tarczą sprzęgłową :mad:
Ja jednak chyba będę szedł dośc sprawdzoną drogą czyli docisk z Accorda... No i do tego pewnie jednomasa + tarcza. Zestaw na gotowo wyjdzie pewnie z 3.200pln :(

butler.gdansk
05-09-12, 11:49
BUTLER - ciekawe jak jest z tym dociskiem od Accorda bo Radzikowski mówił że np. na docisk z Civica nie ma patentu i nie wiedział jak go wzmocnić. On dla KOT'a zrobił wzmocniony docisk z Opla Omegi 3.0. Ale sam Radzik mi powiedział, że aby założyć ten docisk do auta to trzeba było jakąś grubszą rzeźbę robić...
Lipa, że docisk z Accorda kosztyje 2tys pln i jest wyłącznie z tarczą sprzęgłową :mad:
Ja jednak chyba będę szedł dośc sprawdzoną drogą czyli docisk z Accorda... No i do tego pewnie jednomasa + tarcza. Zestaw na gotowo wyjdzie pewnie z 3.200pln :(

Wiesz... Tak się zastanawiam czy w dobrą stronę idę bo realnie to może wyjść tak że ładuję sie tylko w koszty a kupa z tego będzie.
Po analizie z chęcią podłączę się pod Twoją opcję. Kiedy będziesz z tym działał? Może we dwóch to bardziej ekonomicznie wyjdzie...

h16v
05-09-12, 14:22
Zestaw na gotowo wyjdzie pewnie z 3.200pln
Za dwumasę LUKA) i sprzęgło (Honda) zapłaciłem około 2800 więc jeśli Twój zestaw może pracować dłużej to myślę, że warto. Daj znać jak już Ci to zadziała.

Ordi
05-09-12, 16:14
Ja narazie mam tylko taki plan. Nie ruszam tego póki nie muszę (narazie moja dwumasa działa).
Napewno będę z tym działał jak padnie mi dwumasa... Także wtedy zdam relację co i jak :)

butler.gdansk
05-09-12, 16:45
Ja narazie mam tylko taki plan. Nie ruszam tego póki nie muszę (narazie moja dwumasa działa).
Napewno będę z tym działał jak padnie mi dwumasa... Także wtedy zdam relację co i jak :)

No mi też na razie wszystko działa, ale jak soft wkońcu zrobię to po przeróbkach będzie gruuubo ponad 200KM więc muszę się zabezpieczyć.

Ordi
05-09-12, 19:01
a co jeszcze będziesz robił oprócz IC i softu? Wydech?

butler.gdansk
05-09-12, 22:35
a co jeszcze będziesz robił oprócz IC i softu? Wydech?
Kolektor wydechowy bez przewężenia jak oryginalny już jest. Zrobiony w sumie z przymusu bo pęknięty miałem, dziś właśnie zamontowany.
Przelotowy grill od Type-r chyba w tym tygodniu założę, strumień z niego pokieruję potem na nowy dolot.
Wydech chyba zostawiam bo już w serii jest raczej wystarczający, ale jeszcze to przemyślę.
DPF wycięty (tempomat przestał mi prawidłowo przez to chodzić)
Jeszcze przed przeróbkami sprawdzałem auto na hamowni i miało 152KM, mimo iż przez swoje DRL przysłaniałem 30% powierzchni wlotu intercollera.
Motor więc jest aż nadto zdrowy.
Tylko to sprzęgło i dwumasa. Nie będę ryzykować z autorskimi przeróbkami bo to auto nie do zabawy, tylko do codziennej jazdy.
Szukam sprawdzonego rozwiązania które wytrzyma myślę 210-220KM. W sumie już bym się decydował, ale nie za bardzo jestem zorientowany gdzie szukać.
Mój angielski jest zbyt ubogi by szukać rozwiązań na Civinfo.

Ordi
05-09-12, 23:01
to standard że 2.2 w serii ma więcej niż 140KM. Mój w serii miał 151KM (z seryjnym IC). MRCN (chyba to on?) też pisał, że jego miał w serii coś około tego co my...
w angli każdy kombinuje tylko z innymi tarczami i ewentualnie mocniejszy docisk... Nikt jeszcze chyba nie założył jednomasy bo każdy się 'boi'.
200-230KM jest realne do osiągnięcia przy dużym IC. Podobno powyżej 230KM trzeba już turbo zmieniać na większe. Gdzieś kiedyś czytałem że ktoś zrobił civica 2.2 na 270KM (inne turbo) ale nie widziałem nigdzie tego projektu - ktoś powiedział, że ktoś czytał że ktoś powiedział że tak było :p
Jak będziesz jechał na chipa to wyłącz odrazu sobie EGR - ja to napewno zrobie przy jakiejś korekcie kiedyś...
A tak to powodzenia w modzeniu i dawaj znać na bieżąco co i jak

Saawrel
05-09-12, 23:58
Coś w opisie aukcji jest walnięte! Tam jest napisane że Type-S a podany jest silnik 2.0. A więc pewnie chodzi im o Type-R'a...! lepiej się dowiedz dokładnie aby nie przyszedł ci zestaw od Type-R'a...

To ja dałem tylko przykładowe sprzęgło od nich jak to wygląda. Ja wysłałem zapytanie z podaniem konkretnie danych mojego samochodu i pod niego zrobią mi na zamówienie zestaw.


w angli każdy kombinuje tylko z innymi tarczami i ewentualnie mocniejszy docisk... Nikt jeszcze chyba nie założył jedno masy bo każdy się 'boi'.

To ja chyba będę pierwszy. Bo raczej to rozwiązanie najbardziej mi odpowiada. Jeszcze sporo czasu mam do tego więc pewno coś się zmieni.
Co do tego co piszą na civic.info to dużo ludzi jeździ na sprzęgłach od Kestler transmissions. I bardzo sobie je chwalą. Ja widziałem tylko jednego Civica co ma tam założone sprzęgło 6-panelowe CG Motor sport, ale tez kolo w temacie o sprzęgłach chwalił je i już sporo na nim przejechał bez żadnych problemów.

butler.gdansk
06-09-12, 06:13
To ja dałem tylko przykładowe sprzęgło od nich jak to wygląda. Ja wysłałem zapytanie z podaniem konkretnie danych mojego samochodu i pod niego zrobią mi na zamówienie zestaw.



To ja chyba będę pierwszy. Bo raczej to rozwiązanie najbardziej mi odpowiada. Jeszcze sporo czasu mam do tego więc pewno coś się zmieni.
Co do tego co piszą na civic.info to dużo ludzi jeździ na sprzęgłach od Kestler transmissions. I bardzo sobie je chwalą. Ja widziałem tylko jednego Civica co ma tam założone sprzęgło 6-panelowe CG Motor sport, ale tez kolo w temacie o sprzęgłach chwalił je i już sporo na nim przejechał bez żadnych problemów.
Jak będziesz mógł to daj znać jak bedzies brał się za to. Chciałbym się podłączyć pod zamówienie.

mrcn
06-09-12, 10:01
to standard że 2.2 w serii ma więcej niż 140KM. Mój w serii miał 151KM (z seryjnym IC). MRCN (chyba to on?) też pisał, że jego miał w serii coś około tego co my...

U mnie wypłuło w serii nawet 153KM, więc chyba to taki standard w 2.2.

A tak w temacie - może ktoś się orientuje, czy ten zestaw sprzęgła LUK'a 624 3356 00 (w intercarsie w sumie w dosyć atrakcyjnej cenie) jest kompletny (tzn. czy nie muszę czegoś jeszcze dokupić w ASO)? Widzę, że jest dostępny jeszcze zestaw SACHS nr 3000 954 285 (jest trochę droższe od LUK'a) - zna to ktoś?

Ordi
06-09-12, 15:53
Tez to niedawno widziałem. Z tym, że zastanawia mnie to, że sprzęgło SASH o numerze 3000 954 285 odpowiada (według katalogu na stronie) numerom seryjnym sprzęgła:
22105-PGE-305
22105-PGE-315
A niestety oba te sprzęgła mi padły... Nie ma nic wzmianki o numerze 22105-PGE-325, który symbolizuje ostatnie (jakby mocniejsze) sprzęgło Hondy.
Trochę lipa byłaby wydać 1tys pln na sprzęgło które będzie się ślizgało zaraz po założeniu :confused:

Jednak jakby nie patrzeć to seryjna dwumasa i docisk jest firmy LUK... :rolleyes:
Więc ciekawe co oni prezentują...?

TeeS1975
08-09-12, 09:51
zazwyczaj graty które ida na pierwszy montaż są lepszej jakości niż teoretycznie te same części które można kupić na wolnym rynku

qbson
05-10-12, 08:44
haha, trochę zapeszyłem jak pisałem w kwietniu, że zgubiłem dwie tulejki i da się jeździć :). Panowie mam problem od wczoraj, proszę o rady. Sprzęgło nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków. Natomiast jeśli chodzi o jego działanie, to przy puszczaniu pedału sprzęgła, wraca on bez problemu przez ok 4/5 potem się zatrzymuje i teraz są dwie opcje a) albo sam po chwili odskoczy do końca, b) mogę go podciągnąć palcami u nóg od tyłu (tak częściej robię). Zacina się tylko w momencie powrotu, przy wciskaniu nic się nie dzieje. Co o tym myślicie? Miał tak ktoś z Was?

butler.gdansk
05-10-12, 09:19
Mroziu, spróbuję Cię pocieszyć :). Otóż ja też znalazłem, ale aż dwie takie białe tulejki kiedyś na dywaniku. Było to rok, dwa temu? Jeżdżę dalej i w sumie nic się nie dzieje z żadnym z pedałów, więc nie ma stresu.

Buhahahehe :D Nie mogłem się powstrzymać ze śmiechu :D

qbson
05-10-12, 09:46
Buhahahehe Nie mogłem się powstrzymać ze śmiechu
Napisałem, że trochę zapeszyłem ;)

TeeS1975
05-10-12, 17:10
Może jakiś kolejny kawełek czegoś się odłamał i blokuje, zajrzyj tam :)

qbson
06-10-12, 07:59
zajrzyj tam sprawdziłem mniej więcej i nic nie wzbudziło moich podejrzeń... o dziwo dziś rano nie było problemu ze sprzęgłem.

Saawrel
07-11-12, 16:53
firma z UK CG Motorsport na civicinfo zaprezentowała teraz cały wachlarz możliwości naszego diesla.

1. 6-panelowe tarcze wytrzyma 240KM/470NM
2. 8-panelowe tarcze wytrzyma 220KM/430NM
3. dwu-tarcze wytrzyma 200KM/400NM

Moce oraz niutonometry na kole zamachowym nie na kołach

do tego właśnie zaprezentowali jednomase więc jest w czym wybierać!!!

Najlepsza opcja to chyba 8panelowe sprzęgło. jedena osoba już przesiadł się z poprzedniej generacji 6panelowego na to właśnie i mówi że bajka o wile lepszy komfort jazdy.
Co do zakładania jedno masy to inna sprawa ale na pewno jest ot opcja dla tych co chcą kilka razy w roku na ro wyskoczyć.
TUTAJ (http://www.civinfo.com/forum/cg-motorsport/86943-only-smf-kits-uk.html) cała oferta z Civic info
DRUGI (http://www.civinfo.com/forum/engines-transmission/83869-cg-motorsport-5-paddle-clutch.html) link tez dużo ciekawych wypowiedzi

butler.gdansk
07-11-12, 17:11
No i ja właśnie na ten zestaw mam parcie, od paru tygodni przeglądam tam wątek patrzę po opiniach czy faktycznie to zdaje egzamin.
Plan kupna mam wstępnie na przełom zima/wiosna. Co chłopaki powiecie na jakieś zbiorowe zamówienie? Może jakis upust dostaniemy :)

mrcn
07-11-12, 21:45
Jestem na tak, do wiosny angole powinni już to dobrze przetestować :)

Ordi
08-11-12, 09:08
Te zestawy są z dociskiem? Bo nie doczytałem do końca i nie mam teraz na to czasu... :)
Komplet z wysyłką do PL wyjdzie pewnie z 4.000pln...

Btw. jednomas jak to jednomas - cudów w nim nie ma. Sęk w tym jakie sprężyny są w tarczy...?
Co do ceny to jakby chcieć to samemu robić w PL to wyjdzie podobnie (jednomas ~1.000pln + ~300pln tarcza + ~1.900pln docisk z accorda = ~3.200pln)

Saawrel
08-11-12, 10:47
w zestaw sprzęgła wchodzi docisk( mocniejszy niż standardowy), tarcza oraz łożysko oporowe.

Co do jedno masy to faktycznie tutaj tylko bardziej ekstremalne przemawiał by za zmiana na nie. Jednak poczekam co powiedzą ludzie, ktoś tam pisał że ma zamiar kupić jednomasę+8panelowe sprzęgło więc zobaczymy co napisze.

Sam zestaw sprzęgła 8panelowego to 2500pln. trochę więcej niż zwykłe sprzęgło ale za to pewność ze nie padnie za szybko bo jest zaprojektowane do większych mocy/momentu. Moim zdaniem warto dołożyć parę stów i mieć gotowy produkt.

Ale jak zwykle każdy ma inne wymagania więc dla każdego coś dobrego się znajdzie...

bibi
08-11-12, 12:21
Nie no ja widzę że w komplecie jest dwumas sprzęgło i docisk 765 funciaków za komplet z 8 panelowym sprzęgłem.

Saawrel
08-11-12, 13:21
Nie no ja widzę że w komplecie jest dwumas sprzęgło i docisk 765 funciaków za komplet z 8 panelowym sprzęgłem.

no tak ale nikt nie każe kupować od razu dwumasy skoro masz ją dobrą

ceny podane na forum civic info są może troszkę mylące bo to ceny z promocją, dla pierwszych 3 osób z forum które kopią i zamontują u nich ten zestaw,

na stronie CG :
8panelowe kosztuje 479GBP
6panelowe 300GBP
dwu tarczowe 375GBP
dwu mas 400GBP

nie wiedzę nigdzie ceny za jedomas ale z cennika wynika że powinno być podobnie jak za dwumas

cebu
12-11-12, 21:45
Co chłopaki powiecie na jakieś zbiorowe zamówienie? Może jakis upust dostaniemy :)

Ja bardzo chętnie. Dzisiaj moje 2-gie sprzęgło zaczęło się ślizgać... 1,5 roku temu miałem wymianę gwarancyjną i założone 22105-PGE-325, ale przejechałem tylko 36 tyś od wymiany i to na seryjnym programie - specjalnie nie robiłem wirusa z nadzieją, że uniknę dzięki temu kolejnej wymiany. Wygląda jednak na to, że 22105-PGE-325 wcale nie jest mocniejsze, jeśli pada przy serii, albo wcisnęli mi kit podczas wymiany gwarancyjnej i wsadzili jakiś wcześniejszy zestaw. Pozostaje w takim razie wsadzenie czegoś mocniejszego i poprawienie seryjnych map.

butler.gdansk
12-11-12, 23:50
Chłodniej się zrobiło i silnik nabrał Ci mocy to od razu sprzęgło zaczęło Ci puszczać...

cebu
13-11-12, 06:27
Mam to samo przypuszczenie. Pierwszy (oryginalny) zestaw również padł w pierwsze chłodne dni w listopadzie 2010...

Ca$h
13-11-12, 20:24
Póki co 50tys km od 2007 i nic jeszcze się nie dzieje... (seria)

Saawrel
14-11-12, 00:34
Firma CG założyła Pierwsze jedno masowe koło, do kompletu z kwelarowym sprzęgłem, które powinno przenieść 215KM/410Nm.

Przedtem w tym samochodzie był dwumas+ 6panelowe sprzęgo, jak się okazało przy demontażu dwumas nie wytrzymał ,przy ciągłym staniu w korkach i sprzęgło panelowe zjadło go ciągłym ruszaniem, poszedł po 35tyś. Jeśli dobrze go zrozumiałem to została zniszczona powierzchnia styku koła z tarczą. Samo sprzęgło było praktycznie nie naruszane. Nie da się tego podobno naprawić. Za to jednomas robiony przez nich może być ponownie zeszlifowany/odnowiony.

Samochód dopiero odebrał ale wrażenia z jazdy mówi że świetne. Jazda jak ze zwykłym sprzęgłem tyle że o większej wytrzymałości.Tutaj (http://www.civinfo.com/forum/cg-motorsport/87311-smf-kevlar.html) jego cała wypowiedź.

Zestawić jedno masa + kawlarowe sprzegło wydaje się bardzo rozsądny dla kogoś kto nie wybiera się na tor za często. ten zestaw raczej gwarantuje dłuższa żywotność przy chipowanym silniczku
jednomas+ 8panelowe sprzęgło dla tych co jeżdżą czasem na tor lub wola ostrzejszą jazdę

Zobaczymy co napisze za jakiś czas jak to wszystko się dotrze

cebu
15-11-12, 15:04
Przejrzałem te wątki dotyczące CG na civinfo i rzeczywiście: SMF + np. podwójna tarcza mają sens... Nie chciałbym od razu wkładać sprzęgła panelowego, bo autem jeździ też małżonka.
Tymczasem trochę się nauczyłem jeździć z tym starym sprzęgłem (w palnik tylko powyżej 2500 obr/min) i może da się przeżyć do wiosny.

Saawrel
17-11-12, 23:21
ten wątek (http://www.civinfo.com/forum/cg-motorsport/87311-smf-kevlar.html) Relic założył jednomas wraz z kewlarowym sprzęgłem. sprzęgło wytrzyma standardowy chip tuning, on ma jakieś 190Km/400Nm. to też dobre rozwiązanie trochę ludzi dobrze opisuje kwelarowe sprzęgło, a ten podwójny zestaw to nowość więc ciężko tam coś powiedzieć jak to się zachowuje i ile faktycznie wytrzyma mocy.

Ja tez czekam do wiosny jak ludzie naczaskaja trochę kilometrów na jedno masach i zobaczę co będą pisali wtedy. ale na na pewno jednomas + 8panelowe albo kewlarowe sprzęgło. dla mnie te dwa rozwiązania są najlepsze.

butler.gdansk
23-12-12, 21:39
No więc dziś nastąpił nieubłagany uślizg sprzęgła... W Marcu/Kwietniu (kasa) będę więc na 100% kupować jednomas + 8-panelowe sprzeglo chyba że ktoś wymyśli lepsze rozwiązanie. Mam nadzieję że do tego czasu się "doturlam". Miesięcznie robię mniej niż 1000km więc raczej dam radę.

Ordi
24-12-12, 22:58
uuu lipa! a jakie masz teraz sprzeglo? tzn o jakim numerze (... 305 czy 315 czy 325)?

butler.gdansk
25-12-12, 10:55
uuu lipa! a jakie masz teraz sprzeglo? tzn o jakim numerze (... 305 czy 315 czy 325)?

Nie wiem jaki numer bo musiałbym sprawdzić. W sumie nie widzę w tym żadnego sensu bo i tak nie będę zakładał fabrycznych rozwiązań. Poprzedni właściciel w 2011 wymieniał przy przebiegu 90tyś. Przy 110tyś zrobiłem mody na większą moc. Obecnie przy 118tyś uślizg...

Ordi
27-12-12, 10:51
uuu to krótko ci wytrzymało... :( Jak w 2011r wymieniał sprzęgło w ASO to pewnie założyli sprzęgło 325...
Coś dziwnie krótko ci wytrzymało :( Ja mam 325 i zrobiłem już ponad 40tys km i nadal działa. Ale wszystko zależy też od wykresu (skoku momentu) i sposobu użytkowania...

Btw.
BUTLER, przecież masz dostęp do CNC więc sam sobie dorób jednomasę z żeliwa (dokładnie nie pamiętam jakie oznaczenie ale chyba ZL160? mam gdzieś zapisane). Pierścień zębaty do rozrusznika zdejmiesz z dwumasy - podgrzewasz go na maxa i sam zeskoczy - później tak samo zakładasz go na jednomas. Do tego musisz to tylko wyważyć dynamicznie i masz gotowy jednomas. Tarczę dorobi Ci Radzikowski za około 200-250pln. Docisk z accorda i masz piękny pancerny zestaw ;)

buri
27-12-12, 11:10
Butler mysle ze spokojnie do kwietnia sie doturlasz jak nie bedziesz butowal, moze sie tez okazac ze jak sie zrobi cieplej to sprzeglo przestanie sie slizgac ale to chwilowa poprawa.
Co do docisku z accorda to u mnie odpukac caly czas sie trzyma. testowalem troszke ostatnio i zero uslizgu. w kazdym razie przy rozwazaniu go jako opcji trzeba wziac pod uwage ze samego docisku nie kupisz, bo to jest zestaw razem z tarcza. tarcza tez jest inna niz seryjny zestaw do ufo - wydaje sie grubsza i na pewno jest z innego materialu.
zestaw taki kosztuje prawie 2000 chyba ze sie uda jakis rabat w aso dostac - wydaje mi sie ze co najmniej 10% powinni dac jak sie dobrze zagada.
no i ten docisk trzeba stoczyc delikatnie bo jest za wysoki. rodzi sie pytanie co bedzie finansowo lepsza opcja - zestaw z CG, czy taka badz co badz rzezba

tutaj maja spoko cene na ten zestaw
http://www.lingshondaparts.com/honda_car_parts_selection.php?block_01=17TL4A01&block_02=E__4800&block_03=1158

butler.gdansk
27-12-12, 13:34
uuu to krótko ci wytrzymało... :( Jak w 2011r wymieniał sprzęgło w ASO to pewnie założyli sprzęgło 325...
Coś dziwnie krótko ci wytrzymało :( Ja mam 325 i zrobiłem już ponad 40tys km i nadal działa. Ale wszystko zależy też od wykresu (skoku momentu) i sposobu użytkowania...

Btw.
BUTLER, przecież masz dostęp do CNC więc sam sobie dorób jednomasę z żeliwa (dokładnie nie pamiętam jakie oznaczenie ale chyba ZL160? mam gdzieś zapisane). Pierścień zębaty do rozrusznika zdejmiesz z dwumasy - podgrzewasz go na maxa i sam zeskoczy - później tak samo zakładasz go na jednomas. Do tego musisz to tylko wyważyć dynamicznie i masz gotowy jednomas. Tarczę dorobi Ci Radzikowski za około 200-250pln. Docisk z accorda i masz piękny pancerny zestaw ;)

Czy sprzęgło krótko wytrzymało...
Jak mi hamowano auto to po wszystkich modach maksymalnie wyszło 190KM i prawie 400Nm... a liczyłem na więcej (biorąc pod uwagę wasze opinie, że dla bezpieczeństwa zaniżaliście osiągi). Program więc został na aucie że tak powiem performance - ile się dało to jest. Ale hamowanie odbyło się przyrządem zakładanym na koło i mierzone w trakcie jazdy. Nie miałem okazji porównywać go na stacjonarnym sprzęcie.
Mam jednak wrażenie że rzeczywisty pomiar wykaże więcej (może nawet znacznie) przez co to sprzęgło tak szybko puściło... Dlaczego?
To że "subiektywnie" Civic przestał się toczyć i zaczął fruwać to było do przewidzenia, Ale...
Po pierwsze objechałem (na prostej pod górę) kumpla w seryjnym FN2. I to bezdyskusyjne. A to przecież 200KM i lżejsza buda.
Po drugie... Przed świętami wizytowałem się w Niemczech i rozpędziłem bolid licznikowo do 246km/h. Odpuściłem wtedy bo zaczęły mi już opony huczeć (chyba ich indeks prędkości przekroczyłem). Przed przeróbkami było 213km/h.

Czy samemu sobie dorobić to sprzęgło...
Miałem taki zamysł. No ale jest kłopot taki że mam MNÓSTWO zleceń i zaległości terminowe. Nie jestem teraz w stanie zrobić sobie fuchy, tym bardziej że to nie jest takie "hop siup". No i w tej chwili auto musi być na chodzie, a nie mogę sobie pozwolić na brak mobilności. Jakbym miał to zrobić to pewne by mi to zajęło parę dni...
Jakbym miał jeżdżące auto i taki komplet do przeróbki to spoko. W wolnej chwili bym sobie grzebał i po jakimś czasie bym skończył.
Ale mając do wyboru płacić 2000zł i rzeźbić (+tracić nerwy i +brak czasu +brak samochodu) a kupić (mimo że drożej) gotowe rozwiązanie chyba skłaniam się do opcji nr.2

Ordi
28-12-12, 09:17
No niby masz rację - lepiej kupić gotowy zestaw i mieć plug&play a nie turlać się z tym.
Co do pomiaru mocy na 'wybiegu' to nie jest to dokładny pomiar - jest to pomiar bardziej porównawczy (mierząc moc seryjną i po przeróbkach widać czy jest lepiej czy gorzej). Dokładnego wyniku na tym nie złapiesz tak samo jak na hamowni inercyjnej. Podjedź na hamownię obciążeniową i zmierz co tam dokładnie masz ;)

butler.gdansk
01-02-13, 11:28
No dobra, zbliża się czas kiedy będę zamawiać sprzęgło z CG Motorsport.
Jestem zdecydowany na 8-panelowe ceramiczne sprzęgło z kołem jednomasowym.
Koszt to 765 funtów.
Pytałem o rabat przy zamówieniu dwóch lub więcej zestawów. W odpowiedzi są gotowi na darmową przesyłkę. Normalnie 60 funciaków, więc nie mało.
Czekam do max marca na info od kogoś kto też będzie chętny by złożyć "zbiorowe" zamówienie.
Jak się nas by więcej zebrało, może i coś więcej dało by się ugrać.

butler.gdansk
06-02-13, 14:15
Zmienili trochę odpowiedź dla mnie bo wcześniej gadałem z jakimś zastępcą który miał tylko maile odbierać.
Odezwał się do mnie Andrew Bedford który jest tam odpowiedzialny w CG za Hondę...
Za 1 zestaw zapłacę 765 funtów + 60 funtów przesyłka.
Jeśli zamówię 2 zestawy to cena wynosi 1550GPB (ale już razem z przesyłką),
Jeśli 3 zestawy to 2075GPB (razem z przesyłką).
Dodatkowo trzeba opłacić 4% haraczu dla Paypal, ale z tego co wiem można to obejść przesyłając "gift"... Chyba że czegoś nie wiem.
Jak ktoś by był zainteresowany to dajcie znać wcześniej, bo ja MUSZĘ to zmienić.
Normalnie jeździć się nie da, czuję czasami uślizgi nawet jak pełnego gazu nie daję.

bieniaa
06-02-13, 16:46
Witam,tak jak reszta osób w tym poscie tez mam problem z moja civą.Uslizgi pojawiły się w zeszłym roku przy spadku temperatury przebieg 51000.Jak sie ociepliło uslizgi stawały się żadsze potem zanikły,czasami sie pojawiały lecz tej zimy powrocily na dobre aż do ocieplenia.Sprzęgło jest daremne ale bardzo dziwna jest budowa wysprzęglika który ma zaworek podczas energicznego puszczania pedału sprzęgła płyn powraca zwężonym kanalikiem aby nie było mocnego szarpnięcia.Zauważyłem bynajmniej tak mi się wydaje że jeżeli "strzelę" pedałem sprzęgła kilka razy uślizgi są słabsze.Podczas dużych mrozów pedał wraca wolniej ze względu na gęstość płynu.Może to że docisk nie zostaje do końca zasprzęglony jest powodem szybszego zużycia sprzęgła.Fakt jest jednak taki że sprzęgło muszę wymienic i kombinuje na jakie bo na pewno nie na fabryczne.Zastanawiam się nad standardowym z CG jak by nie miało samoregulacji(choć tego nie wiem na 100%) to by szło je wzmocnic u radzikowskiego.Pod uwagę biorę też zakup sprzęgła z podwójną tarczą.

butler.gdansk
20-02-13, 09:56
Na dniach będę miał sprzęgło.
ASO wycenia robociznę na 1000zł, a jak popytałem po okolicznych warsztatach samochodowych to średnio 500zł, ale mam "stracha" założyć zestawik w niesprawdzonym miejscu.
Trudna taka operacja?

Saawrel
20-02-13, 10:53
z tego co wszyscy piszą o tych sprzęgłach to powinno buc plag&play, więc żadnej rzeźby nie powinieneś mieć. powinna być to standardowa zabawa dla każdego mechanika. porządny warsztat powinien zrobić to bez większego problemu. jeśli masz jakiegoś dobrego zaufanego mechanika to śmiało możesz do niego jechać.

Rozumiem że zamówiłeś to 8panelowe z jedno masą w zestawie??

To mnie troszkę wyprzedziłeś bo ja tez zamawiam na dniach, tyle ze zakładam za jakiś czas dopiero.

Chciałem poczekać aż wydadzą nową wersję w lecie, z lepszymi okładzinami, ale chip wpada za niedługo więc raczej stare sprzęgło szybko się rozpadnie.

Ordi
20-02-13, 11:38
Tak jak pisze SAAWREL- zestaw jest plug&play więc pierwszy jakiś lepszy warsztat ci to wymieni. Daj później znać jak auto chodzi na nowym zestawie!!!

butler.gdansk
20-02-13, 12:51
z tego co wszyscy piszą o tych sprzęgłach to powinno buc plag&play, więc żadnej rzeźby nie powinieneś mieć. powinna być to standardowa zabawa dla każdego mechanika. porządny warsztat powinien zrobić to bez większego problemu. jeśli masz jakiegoś dobrego zaufanego mechanika to śmiało możesz do niego jechać.

Rozumiem że zamówiłeś to 8panelowe z jedno masą w zestawie??

To mnie troszkę wyprzedziłeś bo ja tez zamawiam na dniach, tyle ze zakładam za jakiś czas dopiero.

Chciałem poczekać aż wydadzą nową wersję w lecie, z lepszymi okładzinami, ale chip wpada za niedługo więc raczej stare sprzęgło szybko się rozpadnie.

No widzisz... Trzeba było dać znać to by trochę taniej nam wyszło.
Pytałem, ale odzewu nie było praktycznie żadnego więc nie miałem na co czekać.
A zestaw właśnie do mnie dotarł... 8-panelowe sprzęgło z jedno masą.
Tak oglądam to CG od nowa nie robili sprzęgła, tylko przerobili LUK'a...
Zastanawia mnie też brak sprężyn na tarczy... :confused:

http://img33.imageshack.us/img33/9854/dsc03216va.jpg

http://img33.imageshack.us/img33/408/dsc03218na.jpg

http://img585.imageshack.us/img585/4111/dsc03220h.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/838/dsc03224j.jpg

http://img651.imageshack.us/img651/816/dsc03225eq.jpg

http://img827.imageshack.us/img827/5794/dsc03226au.jpg

Saawrel
20-02-13, 13:15
Zastanawia mnie też brak sprężyn na tarczy... :confused:


To mi sie pierwsze rzuciło w oczy!!!! ja miałem juz jedno sprzęgło od nich tylko że 6panelowe które sprzedałem a na civicinfo w ich dziale CG wyraźnie pisali że tarcza taka bez sprężyn jest do dwumas!!!! więc cos tu jest nie tak chyba???

TUTAJ (http://www.civinfo.com/forum/cg-motorsport/86943-only-smf-kits-uk.html) wyraźnie jest jednomas i 6panelowe do niego na sprężynach wiec ty powinieneś mieć takie samo!!! może ci źle wysłali przez pomyłkę czy jak??

PS ja jestem teraz w UK wiec nie miałem szans kupić w zestawi razem z Tobą.

Ordi
20-02-13, 13:39
i znow jest tak jak pisze SAAWREL - masz na 99,9% złą tarcze! Do jednomasy trzeba dać tarczę z tłumikiem drgań bo inaczej tak będzie je*ało po skrzyni, że długo nie pociągnie... A ze spiekiem to już całkiem!
BTW. Butler, zwymiaruj tą jednomasę to sam będziesz to robił! Ja bym napewno to u ciebie zamówił ;)

butler.gdansk
20-02-13, 13:47
i znow jest tak jak pisze SAAWREL - masz na 99,9% złą tarcze! Do jednomasy trzeba dać tarczę z tłumikiem drgań bo inaczej tak będzie je*ało po skrzyni, że długo nie pociągnie... A ze spiekiem to już całkiem!
BTW. Butler, zwymiaruj tą jednomasę to sam będziesz to robił! Ja bym napewno to u ciebie zamówił ;)

Znajdę chwilę to ją zwymiaruję. Cięęężka jak cholera ;)
Wysłałem pytanie do nich odnośnie tarczy, prawdopodobnie pomyłka ale czekam na instrukcje co mam dalej robić.
Ale mam pecha ostatnio do wadliwych zakupów... KASIO coś też o tym wie ;)

F1le
20-02-13, 14:36
Zastanawia mnie też brak sprężyn na tarczy... :confused:


Ale będziesz mieć pierd..nięcie i przeciążenie skrzyni jak masz jednomasę i brak sprężyn na tarczy sprzęgła. Olalala, już czekam na Twój test.

butler.gdansk
20-02-13, 14:48
No i dostałem odpowiedź... Wygląda na to że jest tak jak być powinno bo dostałem nową okładzinę.
Hi we are now using a new ceramic compound that gives a near stock feel to the driveability
This is a very strong robust unit and will perform like and feel like a standard clutch while holding 440 lb/ft torque (to prawie 600NM !!!)
Hmm... Albo to dobry start do następnych pomysłów, albo faktycznie skrzynia mi się rozpadnie.
Zakładam. Skrzynia nie jest taka droga... :D

buri
20-02-13, 14:52
hhehhe podoba mi sie Twoje podejscie:cool:
daj znac jak to zalozysz i sie ulozy jak sie jezdzi - zwlaszcza pod katem tego czy czuc roznice w kulturze pracy na jednomasie
moja 2ga dwumasa dobija juz 80kkm, wiec nie ma co narzekac i mam nadzieje ze nie padnie szybciej niz sprzeglo z accorda bo wtedy mialbym dylemat czy zakladac jednomas plus to sprzeglo czy caly nowy zestaw z cg..

F1le
20-02-13, 16:54
Albo to dobry start do następnych pomysłów, albo faktycznie skrzynia mi się rozpadnie.
Zakładam. Skrzynia nie jest taka droga... :D

Czekam na testy i przejechane pierwsze 10tys km.

Ordi
20-02-13, 17:05
co wlasnie smieszne to skrzynia do 2.2 chodzi po 400-1000pln wiec rzeczywiscie nie jest droga.
Jednak dla mnie tarcza bez tlumika drgan to cos dziwnego w jednomasie i niestety ale nie wroze nic dobrego - brak kompresji naprezen w ukladzie droga-przeguby-skrzynia-silnik...
btw. jeszcze jest pytanie czy pierwsze padnie skrzynia czy urwie sie wal :) mam znajomego co handluje uzywanymi czesciami i mowil ze to co go zaskoczylo to to, ze rozbieral juz 3 accordy 2.2 na czesci i w kazdym z nich byl urwany wal (po wypadku)...

No, ale 3mam kciuki za ten zestaw i projekt!!! Daj znac po testach jak to jezdzi

butler.gdansk
20-02-13, 17:39
Właśnie brak tłumienia drgań między silnikiem a skrzynią najbardziej mnie martwią, a mój angielski nie jest na tyle dobry żeby im zadać o to pytanie.
Translatory na technicznym wysiadają a ja zamiast się uczyć kiedyś porządnie języków to za babami latałem :)

siemaR
20-02-13, 17:57
Butler - pytanie sprzedawcy/producenta o ich towar sensu za bardzo nie ma - bo co niby mają odpowiedzieć - że się rozleci skrzynia albo silnik po 15 tysiącach? Oczywiście odpiszą, że będzie dobrze i żeby się nie martwić, bo testowane, sprawdzone itd. Poszukaj raczej opinii użytkowników takiego zestawu i testuj, trzymamy kciuki :)

F1le
20-02-13, 18:50
Właśnie brak tłumienia drgań między silnikiem a skrzynią najbardziej mnie martwią, a mój angielski nie jest na tyle dobry żeby im zadać o to pytanie.
Translatory na technicznym wysiadają a ja zamiast się uczyć kiedyś porządnie języków to za babami latałem :)

To Ci pomogę :

"Why clutch disc does not have any dampers (springs)? Don't you think lack of it and lack of dual-mass flywheel which is also responsible for torque damping peaks compensation might create too much amplitude of torque and too much stress on gearbox elements and the whole drivetrain system?"


co wlasnie smieszne to skrzynia do 2.2 chodzi po 400-1000pln wiec rzeczywiscie nie jest droga.
Jednak dla mnie tarcza bez tlumika drgan to cos dziwnego w jednomasie i niestety ale nie wroze nic dobrego - brak kompresji naprezen w ukladzie droga-przeguby-skrzynia-silnik...

To chyba problemu nie rozwiązuje, że skrzynia nie jest droga, ale jak Ci się wysypie na środku drogi to już przerąbane nawet gdy masz za nią 1000zł zapłacić. Zgadzam się co do drugiego punktu. Mam te same zastrzeżenia. W dieslu problemem jest doładowanie i mega skokowy wzrost momentu - praktycznie pionowy - po to są 2 masowe koła aby kompensować te obciążenia i nie przenosić ich na ogólnie mówiąc skrzynie i dalej. W benzynie wystarczy to na tarczy sprzęgła, bo tu nie ma momentu narastającego pionowo, ale też jest potrzebne, ale brak w dieslu tłumienia na tarczy sprzęgła i brak 2-masy to jakaś nowość.

Ordi
20-02-13, 19:03
SIEMAR - ja nie mowie ze ten zestaw jest zle zrobiony! Mi chodzi o to, ze jakis baran mogl spakowac zla tarcze (od dwumasy) do tego kompletu!
Osobiscie pierwszy raz spotykam się z jednomasą bez sprezyn na tarczy

siemaR
20-02-13, 19:37
Ordi - przecież nie pisałem nic odnośnie Twojej wypowiedzi, tylko tego, że pytanie producenta/sprzedawcy o opinie o ich produkcie większego sensu nie ma. Zgadzam się z Tym co pisałeś w 100% koło dwumasowe wymyślone zostało po to, żeby między innymi lepiej tłumić drgania niż tradycyjne sprzęgło i przedłużyć żywotność jednostki. Sam jestem ciekawy ile takie rozwiązanie wytrzyma - powinno dłużej niż dwumas pytanie czy nie zabije to silnika i skrzyni. Odpisali, że tak ma być, chociaż nie jest do końca powiedziane to wprost - można wywnioskować, że nie ma pomyłki. Butler z tym pojeździ, to zaspokoimy ciekawość i tyle :)

Saawrel
20-02-13, 23:39
Jeśli chodzi o opinie to są jak najbardziej pozytywne od ludzi którzy maja już pozakładane jednomasy i takie sprzęgła.

Nie pamiętam w którym wątku ale tam wyraźnie było napisane przez CG że te tarcze do jednomas mają sprężyny bo padło pytanie o nie, i nawet podali rodzaj sprężyn jaki montują!! Coś jest moim zdaniem nie tak z Tą przesyłką, bo w odpowiedzi nie ma nic o tym ze na tarczy nie ma zamontowanych sprężyn!! no chyba że nie zrozumieli pytanie ze chodzi o brak sprężyn, bo z tego co poznałem firmę to na pewno nie jest zła wola tylko jakaś pomyłka.

Chyba ze faktycznie przestali wkładać sprężyny ale to by było dziwne posunięcie z ich strony, bo jak jakiś wariat wpakuje prawie 600NM to powytruwa wszystko przy pierwszym strzale ze sprzęgła a to nie będzie najlepsza reklama dla nich. a pyzatym to jest 8panelowe a 6 czy 5 przesiąść może jeszcze większe wartości a to bez sprężyn to będzie lipna akcja.

Co do samej tarczy to zapewne dostałeś jeden z pierwszych wyprodukowanych nowej serii tarcz, sami pisali że zaczną je sprzedawać dopiero w lecie, nic tylko się cieszyć!!!

W każdym bądź razie zanim kupię to jeszcze raz dokładnie sie spytam jak to jest dokładnie z tymi sprężynami teraz.

Znalazłem wypowiedź o sprężynach:::

Originally Posted by coste1l
The clutch plate needs to be sprung as you are taking out the damping the dmf provided. Actually i guess it will but i wouldnt want to drive it!

Andy@CG-Motorsport
Exactly, we have placed Marcel springs inside the clutch plate to help ease the dampening effect on the gearbox previously aided by the sprung Dual Mass Flywheel, which is consequentially removed by the Single Mass Flywheel.

butler.gdansk
21-02-13, 09:37
Dzięki wam za pomoc (tłumaczenia, opinie i chęci)
Zobaczymy jak się do tego ustosunkują bo wysłałem im zapytanie z argumentami które tu przytoczyliście.

butler.gdansk
21-02-13, 11:25
No i tak to wygląda... Czuję się jak królik doświadczalny :confused:
We have taken the marcels springs out and testing has shown minimal clutch pressure transferred to the gearbox.
However if you do not feel that you want to install the kit please return it for a full refund.
Montuje i niech się dzieje wola boska. Oby było dobrze. Jak coś się z***** to już ja im narobię reklamy...
Jestem umówiony na wymianę dopiero na 5 marca, więc cierpliwości.

buri
21-02-13, 12:15
Szymon a tak z ciekawosci mozesz powiedziec jaka masz na sprzezynach docisku nabita wartosc? na zdjeciach nie widac
ciekawi mnie czy wymienili te sprezyny na mocniejsze zeby sila docisku byla wieksza (tak by wskazywala logika) i czy wiadomo jaka jest ta sila?
na seryjnym z docisku z ictdi bylo bodajze 6600, na zestawie z i-dtec 180 jest 7500 (domyslam sie ze chodzi o niutony, bo mniej wiecej taka wartosc jest potrzebna zeby ugiac ta sprezyne jak sprawdzi sie to na wadze

butler.gdansk
21-02-13, 12:30
Szymon a tak z ciekawosci mozesz powiedziec jaka masz na sprzezynach docisku nabita wartosc? na zdjeciach nie widac
ciekawi mnie czy wymienili te sprezyny na mocniejsze zeby sila docisku byla wieksza (tak by wskazywala logika) i czy wiadomo jaka jest ta sila?
na seryjnym z docisku z ictdi bylo bodajze 6600, na zestawie z i-dtec 180 jest 7500 (domyslam sie ze chodzi o niutony, bo mniej wiecej taka wartosc jest potrzebna zeby ugiac ta sprezyne jak sprawdzi sie to na wadze

6602

F1le
21-02-13, 12:43
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na moim sprzęgle do benzyny jest 7100 - ale to taka ciekawostka.

Saawrel
21-02-13, 16:38
no to ciekawe podejście mają :eek: no cóż niestety ale faktycznie będziesz królikiem doświadczalnym niestety. pewno będzie na początku dobrze tylko ile to tak wytrzyma i czy nie będzie jakiś wibracji przenoszonych z silnika na skrzynie?

Ordi
21-02-13, 22:25
Być może wyjeli sprężyny bo z nimi sprzęgło na luzie bardziej się 'tłukło' niż bez nich.
Ogólnie rzecz biorąc to dość dużym problemem jest dobór sprężyn w takim zestawie. Gadałem z kilkoma firmami tuningowymi co wstawialy już jednomas do Audi i każdy mówił tak samo - jeśli źle dobrało się sprężyny w tarczy to na luzie sprzęgło 'tłukło się' prawie tak jak padnięta dwumasa. Problem zawsze tkwił w doborze odpowiedniej twardości sprężyn

mikocivic
01-03-13, 09:45
Panowie, zmieniając temat. W moim sedanie zaczęło się ślizgać sprzęgło, przyszła pora bo już mamy 130tkm. Jakie założyć? Serię czy zainwestować w coś innego. Jeśli tak to poradźcie jakie i jakiej firmy.

wirtold
01-03-13, 09:50
zaczęło się ślizgać sprzęgło, przyszła pora bo już mamy 130tkm

Hm... Są gdzieś jakieś informacje kiedy ta pora przychodzi? Pytam, bo zaczynam się zbliżać do tej granicy ;) Raczej ze sprzęgłem staram się obchodzić delikatnie, ale może te 130kkm to właśnie górna granica...

butler.gdansk
01-03-13, 09:55
Panowie, zmieniając temat. W moim sedanie zaczęło się ślizgać sprzęgło, przyszła pora bo już mamy 130tkm. Jakie założyć? Serię czy zainwestować w coś innego. Jeśli tak to poradźcie jakie i jakiej firmy.

A jaki silnik masz? Bo z tego co wiem to w 1.8 nie ma takich problemów...

Ordi
01-03-13, 11:53
jak myślisz nad jakimiś grubszymi modali to załóż jakies inne sprzęgło - jest wiele firm więc coś możesz wybrać (Exedy, ACT itd). Jeśli natomiast silnik seria i chcesz np tylko zmienić dolot i wydech to spokojnie seryjne sprzęgło wystarczy

mikocivic
02-03-13, 08:10
Hm... Są gdzieś jakieś informacje kiedy ta pora przychodzi? Pytam, bo zaczynam się zbliżać do tej granicy ;) Raczej ze sprzęgłem staram się obchodzić delikatnie, ale może te 130kkm to właśnie górna granica...

Wirtold, przyszła pora, bo się zaczęło ślizgać. Czytajac wcześniejsze wpisy, pojawiają się nawet głosy, że ktos musiał zmienić sprzęgło po 40tkm. Zatem jak widac pora nadchodzi, kiedy zaczynasz czuć, że coś ze sprzęgłem nie tak. Zatem jeśli u ciebie jest OK, to się nie przejmuj. Czekaj, aż hanka sama da Ci znak ;)

Ordi, nie myślę o modach, 140 kucyków wystarcza na moje potrzeby. Zatem wejdę w serię. Dzięki za radę ;)

zyga502
02-03-13, 08:52
mikocivic napisz jak juz zrobisz, ile Cię to kosztowało

mikocivic
02-03-13, 16:38
mikocivic napisz jak juz zrobisz, ile Cię to kosztowało
Spoko, myślę, że w ciągu 10 dni będzie zrobione...

butler.gdansk
04-03-13, 06:27
Koło jednomasowe od CG zwymiarowane, model w SolidWords poniżej...
Całkowita średnica to 305,3mm (na wieńcu), grubość 55mm, waga 20,5kg.

http://img404.imageshack.us/img404/3360/koozamachowehondaufo22i.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/3360/koozamachowehondaufo22i.jpg

jockow
04-03-13, 09:07
Wirtold, przyszła pora, bo się zaczęło ślizgać. Czytajac wcześniejsze wpisy, pojawiają się nawet głosy, że ktos musiał zmienić sprzęgło po 40tkm. Zatem jak widac pora nadchodzi, kiedy zaczynasz czuć, że coś ze sprzęgłem nie tak. Zatem jeśli u ciebie jest OK, to się nie przejmuj. Czekaj, aż hanka sama da Ci znak ;)

Ordi, nie myślę o modach, 140 kucyków wystarcza na moje potrzeby. Zatem wejdę w serię. Dzięki za radę ;)Napisz jak się objawia twoje ''coś się dzieje nie tak?'' Ja mam sedana 137 tyś i faktycznie jak był mróz to mi się w połowie wyciskania przyślizgiwało ale jak jest ciepło to tego nie ma.Muszę to zaobserwować.

buri
04-03-13, 11:48
Koło jednomasowe od CG zwymiarowane, model w SolidWords poniżej...
Całkowita średnica to 305,3mm (na wieńcu), grubość 55mm, waga 20,5kg.

http://img404.imageshack.us/img404/3360/koozamachowehondaufo22i.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/3360/koozamachowehondaufo22i.jpg

myslisz ze dalbys rade to zrobic? jak tak to za ile? pytam by wczoraj zauwazylem ze moja dwumasa daje znaki ze na nia pora - wczoraj jak wcisnalem na 4 przy 1500 to zaczelo troche telepac samochodem i przestalo jak obroty przekroczyly 2000 :(
za to sprzeglo trzyma bez zarzutu i zastawnawiam sie czy daloby rade zmienic samo kolo zamachowe i zostawic sprzeglo z accorda jesli ulozylo sie juz ze starym kolem.

butler.gdansk
04-03-13, 12:46
myslisz ze dalbys rade to zrobic? jak tak to za ile? pytam by wczoraj zauwazylem ze moja dwumasa daje znaki ze na nia pora - wczoraj jak wcisnalem na 4 przy 1500 to zaczelo troche telepac samochodem i przestalo jak obroty przekroczyly 2000 :(
za to sprzeglo trzyma bez zarzutu i zastawnawiam sie czy daloby rade zmienic samo kolo zamachowe i zostawic sprzeglo z accorda jesli ulozylo sie juz ze starym kolem.

Sprawdzę jak z dostępnością materiału i dam znać, ale niestety przy jednostkowej robocie mało to nie wyjdzie. Można dużo taniej robiąc większą partię, ale nie przy jednej sztuce.
Jeśli materiał kosztował by w granicach 15zł/kg to koszt samego żeliwa sferoidalnego to około 600zł. Łącznie z obróbką koszt by oscylował w granicach 1600-1800zł. :(
Ale to baaardzo wstępna wycena. Radzikowski pewnie taniej by zrobił bo on ciągle w tym grzebie i odpowiednie żeliwo ma "na placu"

mikocivic
05-03-13, 23:54
Napisz jak się objawia twoje ''coś się dzieje nie tak?'' Ja mam sedana 137 tyś i faktycznie jak był mróz to mi się w połowie wyciskania przyślizgiwało ale jak jest ciepło to tego nie ma.Muszę to zaobserwować.

To ciekawe. bo u mnie to też pojawiło się zimą. Mam czasami wrażenie, że wciskam sprzęgło i jest jakby lekki uślizg, tak mw. jak piszesz "w połowie" za nim załapie. Myślę co z tym zrobić, bo sprzęgło z wymianą to pewnie kosztuje koło 1500 pln. panowie od sedanów ktoś miał zimą podobny efekt. podpowiadajcie.

butler.gdansk
06-03-13, 06:16
To ciekawe. bo u mnie to też pojawiło się zimą. Mam czasami wrażenie, że wciskam sprzęgło i jest jakby lekki uślizg, tak mw. jak piszesz "w połowie" za nim załapie. Myślę co z tym zrobić, bo sprzęgło z wymianą to pewnie kosztuje koło 1500 pln. panowie od sedanów ktoś miał zimą podobny efekt. podpowiadajcie.

To normalne że pierwsze objawy uślizgów sprzęgła pojawiają się w chłodniejszych miesiącach. Silniki spalinowe w niższych temperaturach mają wyższą sprawność.
Chłodniejsze powietrze ma większą gęstość a co z tym idzie w tej samej objętości jest więcej tlenu, co się przekłada na większą efektywność silnika.
U mnie w Gdańsku sama usługa wymiany sprzęgła oscyluje w granicach 500-600zł. Koszt sprzęgła jest zależny od tego jaki silnik masz (do diesla jest droższe)

cebu
06-03-13, 12:28
Jestem umówiony na wymianę dopiero na 5 marca, więc cierpliwości.

I jak wrażenia po wymianie?

butler.gdansk
06-03-13, 12:43
I jak wrażenia po wymianie?

Przedwczoraj oddałem auto, dziś wieczorem powinienem odebrać. Czekam na telefon.

mrcn
06-03-13, 14:11
Przedwczoraj oddałem auto, dziś wieczorem powinienem odebrać. Czekam na telefon.

My też czekamy.... :)

grypsownik
06-03-13, 18:36
bo jak wciskac to słysze takie skrobniecie i jak puszczam to tez ale ewidentie slychac to na tych tulejkach bialych co zaznaczylem na fotce bo ten picek w tej pompce to jak wcisne sprzegla i go recznie wciskam to nic nie chrupie czysto
http://imageshack.us/photo/my-images...sc02354an.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/19/sdc14962.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/22/sdc14963.jpg/

dani3llo
06-03-13, 19:44
Witam, niestety u mnie sprzęgło również daje o sobie znać byłem w servisie Hondy i zaproponowali mi 22105-pge-315 z łożyskiem + wymiana za 1950zł..tak wiec pod koniec miesiąca wizyta w ASO.

Ordi
06-03-13, 22:04
Witam, niestety u mnie sprzęgło również daje o sobie znać byłem w servisie Hondy i zaproponowali mi 22105-pge-315 z łożyskiem + wymiana za 1950zł..tak wiec pod koniec miesiąca wizyta w ASO.
Załóż sprzęgło o numerze 22105-pge-325 !!! To jest najnowsze sprzęgo wypuszczone przez hondę i jest najmocniejsze! To co ty podałeś padło mi po 15tys km (auto po programie na 190KM). Obecne (22105-pge-325) wytrzymało już ponad 50tys km i dalej trzyma

butler.gdansk
07-03-13, 07:01
No to pora podzielić się moimi wrażeniami po zamontowaniu zestawu od CG Motorsport.
Przypomnę (żeby nie wertować tematu wstecz), że chodzi o koło jednomasowe, 8-panelową ceramiczną tarczę i docisk do 2.2 i-CTDi
Pierwsze na co zwróciłem uwagę po odpaleniu silnika to jego zmieniona kultura pracy - słychać go inaczej, można powiedzieć że mniej trąca dieslem. Jest cichy jak był, ale bardziej jednostajny i przyjemniejszy dla ucha.
Myślę że wynika to z ciężkiego koła zamachowego (jednomasy) które waży ponad 20kg i swoją zmniejszoną bezwładnością w stosunku do dwumasy wpływa na silnik.
Próba ruszenia z parkingu i prawie mi nie zgasł. O ile w serii amplituda pedału do jazdy na "półsprzegle" jest spora i bardzo komfortowa, to teraz lekkie popuszczenie sprzęgła i czuć szarpnięcie. Nie jest to może jeszcze system zero-jedynkowy, ale wymaga ode mnie teraz sporo wprawy żeby płynnie się poruszać.
Przy szarpnięciu na niskich obrotach słychać było lekko też jakby cichy, ale wyraźny niski dźwięk zasprzęglania przypominąjacy trochę chrupnięcie.
Ruszam, jadę... Bez zastrzeżeń. Czy to zmieniam biegi jadąc stylem emeryta, czy ogień na obwodnicy, układ przeniesienia napędu trzyma bardzo dobrze.
Czasem czuć szarpnięcie, ale to wynika raczej z moich umiejętności no i tego iż mimo że to 8 paneli na tarczy, to jednak jest ceramika.
Wyłączenie silnika... Trwa dłużej - Jednomasa :) Jednocześnie buda lekko się zatrzęsła przy okazji, ale myślałem że będzie gorzej. Mało było to wyczuwalne i trzeba specjalnie zwrócić na to uwagę.
Tyle po przejechaniu około 100km.
Dwumasę którą zdjąłem jest w bardzo dobrym stanie. Tarcza o dziwo też wygląda dobrze, mechanik był zdania że przy serii powinna nadal trzymać.
Nie dawał rady więc docisk (tak jak zwykle u nas), będę miał chwile czasu to się mu dokładnie przyjrzę.
Przy okazji zalałem nowy olej w przekładni bo na zegarku 118000km.
Na koniec wizyta u Piotra Stefanickiego (Szołek (http://rajdy.elpigaz.com/index.php?pds=zaloga)) który ustawił zbierzność (trzeba było po wymianie sprzęgła) i po założeniu śrub mimośrodowych ustawił odpowiednie kąty na przedniej osi.
Dodam tylko że jadąc moim ulubionym odcinkiem zakrętów w lesie (na Słowackiego) Civic po tym modzie mniej nerwowo reagował na ruchy kierownicą i jest bardziej przewidywalny.

http://img203.imageshack.us/img203/3930/epal.jpg

http://img849.imageshack.us/img849/9367/epbv.jpg

http://img7.imageshack.us/img7/5593/epch.jpg

Saawrel
07-03-13, 13:50
no to gratulacje w takim razie montażu. waga jednomasu mnie trochę zaszokowała, 20 kilo to wilki kawał żelastwa.

czekamy na dalsze relacje jak ot będzie się zachowywało.

Ordi
07-03-13, 14:23
a tak z ciekawości - ile waży seryjna dwumasa?
Dawaj znać na bieżąco jaktam ma się ten zestaw

F1le
07-03-13, 16:08
Jezu 20kg koło zamachowe (patrząc na moje 3.8kg), no tak czymś tą dwumasę trzeba było zastąpić, jestem ciekaw ile spadły Ci osiągi 0-100kmh, bo spadły i to na pewno przy takim ciężarze, zakładając, że ta jednomasa jest tak pewnie ze 3 razy cięższa niż dwumasa. Ważyłeś dwumasę?

butler.gdansk
08-03-13, 06:26
Ważyłem zdjętą dwumasę i też ona jest nielekka - 14,9kg.
Jeśli osiągi spadły przez koło cięższe o 5kg to też jestem ciekawy o ile (jeżeli w ogóle spadły), nie odczuwam spadku dynamiki.
Jak rwał kapcia przyspieszając na dwójce, tak rwie dalej hehe :D
Zbiera się nawet lepiej bo prawdopodobnie miałem do tej pory małą nieszczelność na instalacji frontowego intercoolera.
Objawiało się o tym że po odpuszczeniu gazu słychać było bardzo fajnie krótki świst.
Chłopaki z FFG składając z powrotem furę pewnie dobrze skręcili obejmy bo dźwięk znikł.

mikocivic
10-03-13, 13:29
http://allegro.pl/sprzeglo-kpl-japan-exedy-honda-civic-1-6-1-8-viii-i3040411493.html

znacie firmę, warto kupić?

buri
10-03-13, 17:40
moim zdaniem spokojnie mozesz brac. exedy robi tez zestawy do sportu, to nie jest zadna firma-krzak

butler.gdansk
11-03-13, 10:40
CG Motorsport spostrzeżeń ciąg dalszy.
Jest zimno, po odpaleniu silnika obroty są trochę wyższe niż przy letnich temperaturach więc drgań nie ma.
Ale jak odpalam rozgrzany już silnik który ma mniejsze obroty to odczuwam wibracje. Buda się jako-tako nie trzęsie, ale na tyłku to czuję - to jednomasa.
Myślę że dotarłem sprzęgło co nieco bo już tak nie szarpie jak na początku, no chyba że się przyzwyczaiłem i dostałem wprawy.
Nadal mnie wkurza krótki dźwięk i lekkie wibracje które pojawiają się przy szybkiej zmianie biegów na niższych obrotach. Porównać to mogę do próby wrzucenia szóstego biegu przy 20km/h, która by była w porę rozsprzęgnięta żeby silnik nie zgasł.
Żeby tego uniknąć sprzęgło muszę wolniej puszczać żeby następny bieg delikatniej wchodził.
Powyżej 2.5tys obrotów dla biegu wrzucanego ten mankament zanika.

mrcn
19-03-13, 14:06
Szymon, jak tam sprzęgło? Ułożyło się? :)

butler.gdansk
19-03-13, 22:42
Szymon, jak tam sprzęgło? Ułożyło się? :)

Nie robię dużych przebiegów, od wymiany sprzęgła zrobiłem dopiero jakieś 600km.
Jest cały czas dość brutalnie.
Mogę ruszać z półsprzęgła i całe szczęście nie jest to sysem zero-jedynkowy, ale w momencie samego zasprzęglenia choćbym nie wiem jak wolno puszczał pedał to przy dużych różnicach obrotowych potrafi solidnie szarpnąć i lekko zawibrować. Czuć to szczególnie zmieniając bieg z 1 na 2, i trochę z 2 na 3.
Ale powoli się przyzwyczajam i z dnia na dzień jest lepiej.
Generalnie jestem zadowolony.

mikocivic
20-03-13, 23:36
Ostatecznie sprzęgło, wymiana i geometria kosztowały mnie 1500 pln. Sprzęgło zamienniki, bo oryginał to, sami wiecie.

tynciu88
21-03-13, 18:10
Mój kolega ma sedana R18A1 i ma nalatane już 200tys. i zero problemów ze sprzęgłem. U mnie 120tys. i jak narazie odpukac wszystko ok chociaż jak były duże mrozy to podczas ruszania na 1 były jakieś takie lekkie kangurki, lekkie szarpnięcia. Ale wszystko ustało

mikocivic
23-03-13, 00:50
Zamiennik sprzęgła jest LUKa, wszystko działa jak na razie dobrze. czuć różnicę w prowadzeniu auta...

grypsownik
25-03-13, 09:09
spoko

buri
25-03-13, 10:16
przy wymianie pedalu nie musisz wymieniac plynu
uklad wspomagania sprzegla jest polaczony z hamulcowym, wiec jak wymieniasz plyn hamulcowy to i ten od wspomagania sprzegla i odwrotnie ale nie powiem ci ile dokladnie tam wchodzi plynu. wydaj mi sie ze 2l powinno wystarczyc

Stressby
26-03-13, 10:42
Założę się, że w tym LuKu w środku siedziało EXEDY :p
Kumpel też ostatnio kupował i było to samo :)

Ordi
02-04-13, 17:07
Dla zainteresowanych - potaniały graty do zestawu sprzęgła!
Np. Obecna cena docisku i tarczy sprzęgła z Accorda Type-S 2.2 i-dtec to 1.400pln (stara cena to 1.950pln)!!!
To samo dotyczy się zestawu dydykowanego do civica o numerze końcowym 325...
Honda od lutego dość znacznie opuściła ceny na 'wybrane' części

filipfm
02-04-13, 17:23
Ordi, to jakaś czasowa promocja, czy na stałe :)
Bo nie wiem czy kupować na zapas razem ze zrobieniem programu czy można poczekać aż zacznie ślizgać ;)

Dzida
02-04-13, 17:30
Ostatecznie sprzęgło, wymiana i geometria kosztowały mnie 1500 pln. Sprzęgło zamienniki, bo oryginał to, sami wiecie.

Bo oryginał co, bo nie wiemy? Bo oryginał możesz kupić za 950PLN kompletny to źle?


Ordi, to jakaś czasowa promocja, czy na stałe

Nikt tego nie wie, ceny spadły bez ostrzeżenia z dnia na dzień, istnieje także prawdopodobieństwo że bez ostrzeżenia z dnia na dzień wzrosną.

Ordi
02-04-13, 18:33
...
Nikt tego nie wie, ceny spadły bez ostrzeżenia z dnia na dzień, istnieje także prawdopodobieństwo że bez ostrzeżenia z dnia na dzień wzrosną.
Tak jak piszesz. Niby nigdzie nie jest to napisane że to PROMOCJA. Po prostu obniżyli cene i tyle. Ale nikt tez nie wie czy jej później nie podniosą...

Saawrel
13-05-13, 23:56
Szymon jak tam sprzęgło oraz jednomas się ma? Jak wrażenia z jazdy? Widziałem, że wybierasz się na zlot w czerwcu wiec mam nadzieję zobaczyć Twoje autko w akcji ;)

Bo za niedługo chyba będę zmuszony kupować nowe sprzęgło, gdyż dzisiaj po praz pierwszy miałem jego uślizg. Przy 2100obr/m na 4biegu chciałem wyprzedzić ciężarówkę ale zamiast jechać szybciej to obroty skoczyły do 3tys :( i tyle z mojego wyprzedzania było

Moje modyfikacje dodały mi jakieś 40KM że sprzęgło od razu skapitulowało :cool::cool::cool:

butler.gdansk
14-05-13, 06:35
Panele w tarczy się dotarły, albo jest cieplej i już mi nie szarpie przy zmianie biegów. Mogę bez problemu jechać na półsprzęgle, choć wiem że muszę tego unikać bo spieki tego nie lubią. Przeniesienie napędu trzyma nawet przy największych przeciążeniach więc jest ok. Ale nie wszystko jest idealnie.
Najwięcej wątpliwości mam do sytuacji gdy próbuję agresywnie ruszyć. Trakcję wyłączona - to jasne.
Wygląda to tak że wbijam jedynkę, ogień do 4000obr i delikatny jest poślizg kół.
I jak wtedy wbijam na dwójkę to sprzęgło nie zawsze chce ze mną współpracować. Ciężkie koło zamachowe jest na dużych obrotach i sprzęgło niemal w ogóle nie chce złapać przy dużo niższych obrotach elementów przenoszących dalej napęd.
Ogólnie jest wrażenie że miele się kołami w miejscu...
Moją receptą na to jest szybsza zmiana biegów z jedynki na dwójkę - poniżej 3000obr.
Dwójka sobie radzi bo jest duży moment obrotowy od samego dołu i miło ciągnie... Ale można się czasem naciąć próbując szybko "odjechać". Przy wyższych biegach nie ma tego dyskomfortu.
Spróbuję ruszyć "ze strzała" z dwójki - jeszcze tego nie próbowałem.
Co do samego koła zamachowego to nie odczuwam zmiany w komforcie między dwumasem a jednomasem.
Nic nie telepie i nie trzęsie. Minimalnie tylko przy gaszeniu silnika, ale to już bym musiał się czepiać.
Na razie mam kłopot bo tuleje w wahaczu mam do wymiany bo są w tragicznym stanie i czekam na poliuretany które mi własnie dorabiają w Olkuszu.
Jak nie zdążę ich wymienić to zlot będę musiał odpuścić...

mrcn
24-07-13, 15:23
Szymon, jak tam sprzęgło po kolejnych 2 miesiącach? Ile masz już na nim przejechane?

butler.gdansk
24-07-13, 16:10
Wrażenie się "ustabilizowały". Jak mam niskie obroty (np. bez gazu) i chcę powoli ruszyć na półsprzęgle to trochę szarpie to przeniesienie napędu. Ale jak lekko przygazuję powyżej 1,5tys to już pełna kultura.
Nikt kogo przewoziłem dotąd nie poznał że zamiast koła dwumasowego jest jednomasowe. Nic mi nie drga z tego powodu.
Przejechałem 5tys km, ale jazda bardzo mieszana, nie rzadko mocno agresywna.
W sierpniu w końcu wydech na 3" a potem tylko dopracować soft i będziem testować ;)

Saawrel
24-07-13, 19:22
no pięknie!! zwykłe CTR-y będziesz brał na śniadanie teraz;)

3'' to spory kawałek rury. Bierzesz jakiś firmowy czy na zamówienie coś ci robią? I jak z hałasem, nie boisz się że będzie za głośny?

Chyba że to taki sam "rodzinny samochód" jak ma Ordiego to co innego;););)

butler.gdansk
24-07-13, 23:02
Na zamówienie będzie robiony. Mam kontakt do gościa który ogarnia niemal artystycznie te wydechy. Hałas... Przelotu kompletnego to nie chcę :) Jakieś tłumienie musi być.

mrcn
07-11-13, 16:57
Ci, co śledzą civinfo, już pewnie to widzieli...
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.663466930340669.1073741830.277790352241664&type=1&l=8ce0ec3c85

Ciekawe, czy się sprawdzi. Aczkolwiek z ceną to przesadzili...

butler.gdansk
07-11-13, 17:47
1000 funciaków... + wysyłka to będzie nielekko ponad 5000zł.
Musieliby dawać gwarancję na sporo kilometrów na tym kicie. Masakra.

filipfm
07-11-13, 17:47
Ci, co śledzą civinfo, już pewnie to widzieli...
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.663466930340669.1073741830.277790352241664&type=1&l=8ce0ec3c85

Ciekawe, czy się sprawdzi. Aczkolwiek z ceną to przesadzili...

1000 funciaków :) otro

uniu1
07-11-13, 19:37
Hej Bulter jak tam Twoje sprzęgiełko się sprawuje? Jestem ciekaw gdyz już trochą czasu minęło, a mam chęć też dłubnąć swojego polifta



PS. Odnosnie tego nowego podwójnego sprzęgła to pojawiły się jakieś filmiki an Fb
https://www.facebook.com/Clutch.Specialists

A tek swoją droga to przecież wadą naszego sprzegła jest przede wszyskim docisk a nie tarcza więc chyba bardziej powinni się skupić na docisku

butler.gdansk
07-11-13, 22:08
Trzyma ok, ale czuć zdecydowanie że to spiek bo ciężko "nieszarpnąć"
Trudno się powoli jedzie na półsprzęgle bo rzuca autem, muszę trochę gazu dodawać żeby płynnie i powoli ruszać.
Jak przeciągnę jedynkę do końca to uślizg mam na dwójce. Odpuszczam gaz i daje zejść silnikowi na obroty wału aż szarpnie/zasprzęgi i śmigam dalej.
Jak zmieniam jedynkę do 3500obr to tego nie ma, ale uwielbiam przeciągać do 5000obr bo idzie równo do końca :D

mrcn
08-11-13, 09:24
A tek swoją droga to przecież wadą naszego sprzegła jest przede wszyskim docisk a nie tarcza więc chyba bardziej powinni się skupić na docisku

Andy gdzieś tam pisał, że wady samoregulującego docisku zostały wyeliminowane...

Tak czy inaczej - w tej cenie to można sprzęgło i ze 4 razy wymienić... Ja tam chyba jednak wypróbuję Sachsa.

filipfm
08-11-13, 09:42
Andy gdzieś tam pisał, że wady samoregulującego docisku zostały wyeliminowane...

Tak czy inaczej - w tej cenie to można sprzęgło i ze 4 razy wymienić... Ja tam chyba jednak wypróbuję Sachsa.

Tego wzmacnianego czy kupisz normalne i dasz do wzmocnienia do Radzikowskiego? Wyjdzie chyba ciut więcej ale była mowa o +40% a ten fabrycznie wzmocniony jest na 15%.

mrcn
08-11-13, 09:53
Tego wzmacnianego czy kupisz normalne i dasz do wzmocnienia do Radzikowskiego? Wyjdzie chyba ciut więcej ale była mowa o +40% a ten fabrycznie wzmocniony jest na 15%.

Skoro OEM u mnie wytrzymał ponad 80tys. km, to zmienię raczej na normalne... Co nam po wzmacnianiu, jak docisk ten sam.

filipfm
08-11-13, 10:14
Skoro OEM u mnie wytrzymał ponad 80tys. km, to zmienię raczej na normalne... Co nam po wzmacnianiu, jak docisk ten sam.

Buri pisał o wzmocnieniu docisku i tarczy :)

mrcn
08-11-13, 12:19
Buri pisał o wzmocnieniu docisku i tarczy :)

To jakoś nie doczytałem, że ktoś u nas jest już w stanie wzmocnić docisk...

filipfm
08-11-13, 12:39
To jakoś nie doczytałem, że ktoś u nas jest już w stanie wzmocnić docisk...

Coś tu (http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?42872-N22A2-cosmic-grey-pearl&p=2110386&viewfull=1#post2110386) i tutaj (http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?42872-N22A2-cosmic-grey-pearl&p=2110568&viewfull=1#post2110568)

Ponoć Sachs ma inną konstrukcję niż OEM i LUK i jest szansa na wzmocnienie. Ale na razie wstępna diagnoza

mrcn
08-11-13, 13:08
Coś tu (http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?42872-N22A2-cosmic-grey-pearl&p=2110386&viewfull=1#post2110386) i tutaj (http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?42872-N22A2-cosmic-grey-pearl&p=2110568&viewfull=1#post2110568)

Ponoć Sachs ma inną konstrukcję niż OEM i LUK i jest szansa na wzmocnienie. Ale na razie wstępna diagnoza

Ciekawe. Może to jednak ja pierwszy kupię tego Sachsa i sprawdzę. Pojawił się też Blue Print, cena powyżej 1500zł - ktoś wie, czy to jakoś wzmocnione?

filipfm
08-11-13, 13:10
Ciekawe. Może to jednak ja pierwszy kupię tego Sachsa i sprawdzę. Pojawił się też Blue Print, cena powyżej 1500zł - ktoś wie, czy to jakoś wzmocnione?

Z Blueprintem to ponoć jest loteria co jest w środku, bo to tylko pakowacze i nawet kupując to samo pudełko, zawartość może być różna. Ale to tylko to, co wyczytałem w necie ogólnie o firmie, a nie o samym produkcie.

buri
08-11-13, 13:46
Z tego co widze, to ze w tym zestawie z podwojna tarcza docisk zakladaja wlasnie sachsa. Ale nie musi to byc czesc zestawu do 2,2, mogli po prostu dobrac cos do tej rzezby...
Cena jak dla mnie z kosmosu ale fajnie ze cg ciagle pracuje nad sprzeglem do civica.
pytanie czy to znaczy ze ich dotychczasowe rozwiazania nie sprawdzily sie na dluzsza mete?

cebu
27-11-13, 11:11
1000 funciaków :) otro

Z tego co doczytałem, jest to komplet: dwumasa + sprzęgło. Stąd taka cena.

Ca$h
25-12-13, 18:48
zaczęło się... seria, przebieg 73 tys, sprzęgło zaczyna się ślizgać, fajnie by było zakupić coś poprawionego/wzmocnionego, bo nie ukrywam czekałem z virusem do śmierci seryjnego zestawu :)

_python_
31-12-13, 12:12
Współczuje i mi też nie dawno pękło 70 tyś .....wiec ciekawe kiedy u mnie padnie..... A już wiesz na co wymieniasz ?

Ca$h
02-01-14, 16:49
Myślę nad zestawem od CG, ale to jeszcze nie teraz, póki co zrobiło się cieplej i ustało...