PDA

Zobacz pełną wersję : problem z paleniem i wysokie spalanie



Spidi
20-12-08, 09:23
witam czy spotkał Się kiedyś ktoś z czymś takim że jego hania w silniku 1,3 na pełnym baku zrobiła zaledwie 415km? i nie chce palić na rozrusznik, wymieniłem świece iskra jest a świece po krótkim kręceniu poprostu zalewa paliwem.....co może być przyczyną? na pych to zapali ale jak się ją zostawi na luzie to po chwili ją gasi i zalewa.... PLIS HELP!

Whiplash
20-12-08, 10:06
Kable, kopulka, palec zle ustawiony zaplon, lub szlag trafia aparat zaplonowy, stalo sie to samo czy pojakiejs wizycie u mechanika ??

Spidi
21-12-08, 11:20
Mała poprawka... Samochód kupiłem przedwczoraj i był w nim padniety akumlator.. i faktycznie nie chciał krecic ale wystarczyło że go troszke popchnelismy i odrazu zapalił. wczoraj wymienilem akumlator i świece ale auto dalej nie chce zapalic z rozrusznika, poprostu kręci i w nic a gdy wyciagamy swiece jest ona poprostu zalana, mussze dac przy próbie zapalenia gaz do deski by wreszcie zapalił bez gazu ani rusz... i tak samo w czasie jazdy wszystko jest ok, no prawie bo gdy wrzycamy luz to samochodzik chwile chodzi ale za chwile gaśnie tak jakby go poprostu zalewało paliwem... i dodqaje że na pełnym baku zrobiłem 414km więc też i pali chyba troszke ZADUŻO... PROSZE O JAKAŚ POMOC

yautja
21-12-08, 11:54
Może regulacja gaźnika pomoże?
Do tego nie zaszkodzi wymienić (lub przeczyścić) kopułkę i palec rozdzielacza.

seawater
21-12-08, 12:59
W d13 właśnie trzeba przed odpaleniem zimnego silnika wcisnąć do podłogi (i puścić) pedał gazu, żeby załączyć ssanie. Zanim się weźmiesz za gaźnik to sprawdź rozrząd czy się znaki TDC pokrywają, ja już widziałem tak luźny pasek, że można było wkrętak przeciągnąć między paskiem a kołem :D, może akurat jak pchaliście to przeskoczył.

suhy
21-12-08, 19:49
w gażniku jest tzw: pompka przyspieszająca .
po wciśnięciu gazu sika paliwem do kolektora.
sprawdz czy po jednorazowym naciśnięciu pedału gazu nie odpala bez problemu.
trzeba sprawdzić czy na biegu jałowym gaśnie z powodu nadmiaru czy braku paliwa.

Skoti
22-12-08, 10:44
Co niektorzy fajne rzeczy piszą. Sika paliwem do kolektora, może jeszcze do kabiny ?
W d13 jest pompa mechaniczna osadzona na bloku silnika. Przy zapalonym zapłonie naciska się że auto szybciej zapaliło ponieważ pompa wtryskuje resztki paliwa z przewodów do gaznika. Niech kolega najpierw sprawdzi czy ma w ogóle iskrę.

suhy
22-12-08, 11:00
Często problemy stwarza termiczny przełącznik podciśnień lub zanieczyszczona dysza gaźnika .


ps:
Co niektorzy fajne rzeczy piszą. Sika paliwem do kolektora, może jeszcze do kabiny ?
goguś widziałeś kiedyś gaźnik ? :mad:. jak widzę masz autko z w/w wystarczy że zdejmiesz pokrywę filtra i siatkę z gaźnika ,potem naciśnij gaz patrząc w drugą gardziel .

Spidi
22-12-08, 15:23
dobra co do tego gaźnika to młbyś mi such poiwiedzieć coś więcej co i jak aha i co z tym spalaniem....(wiem że to głupie pytanie ale jak pojemny jest bak w eg3? aha i co do tej sytuacji z tymi świecami to iskra jest jak grom z jasnego nieba a świece w sobote wymieniłem na nowe.. na jałowym biegu autko po jakimś czasie poprostu gaśnie a gdy wyciągniemy świece są mokre od paliwa... więc co tu robić?

aha i jeszcze jedno... ona ne chce zapalić tak odrazu, trzeba ją pokręcić troszke na rozruszniku, tj. ok 5-8 sek a to chyba już zdecydowanie zadużo

a i czy ma ktoś jakiś rysunek albo jest w stanie dokłądnie określić gdzie i jak mają być ustawione znaki na rozżadzie bo wymieniliśmy pasek i rolke napinacza ale ustawiliśmy go dokłądnie tak jak był wcześniej(gdy już nie chciał palić po tej akcji z pchaniem).....PROSZE O POMOC...

Gumka23
22-12-08, 16:17
Przyczyn może być wiele.Gażnik,przewody WN( tracą rezystancję),świece nie takie(na obudowie rozrządu powinna być naklejka jakie świece standardowo powinno się stosować do danego silnika),aparat zapłonowy.Mogą być też zaśniedziałe przewody na konektorach w złączkach.Ściągnij sobie z działu serwisówki instrukcję obsługi.Tam masz wymianę i ustawianie rozrządu i wiele innych pomocnych porad.Ale tylko porad.Resztę problemów trzeba rozwiązać na mózg.

Spidi
22-12-08, 17:07
a czy włąśnie tego złego palenia i gaśnięcia może być np. źle ustawiony rozrząd?
tzn gyby pasek podczas pchania przeskoczyłm o jeden ząbek albo coś takiego?

Misiekemeryt160
22-12-08, 17:13
a czy włąśnie tego złego palenia i gaśnięcia może być np. źle ustawiony rozrząd?
tzn gyby pasek podczas pchania przeskoczyłm o jeden ząbek albo coś takiego?


może być .

suhy
22-12-08, 19:41
to że świece są mokre to nic nie znaczy ( pare razy popompujesz gazem i mokre będą ) trzeba stwierdzić co dokładnie jest przyczyną niepalenia ,brak czy nadmiar paliwa czy kłopoty z zapłonem . Przy tej temp (na źimnym )nawet po wlaniu sporej ilości paliwa napewno odpali.co do spalania 10l /100km to nie tak źle haha zależy jak jeździsz.oki sprawdź czy pompka pompuje dobrze paliwo może padła .i przy kręceniu nie jest w stanie zassać .może paliwo felerne.na odległość niestety ciężko wydumać...

nike69
23-12-08, 01:25
a wiec mam podobny a moze i taki sam problem ale juz mnie szlak trafia bo naprawilem to i znowu po miesiacu dzieje sie to samo. jest to kwestia tego typu ze do gaznika dostaly sie jakies brudy przez i jakas tam przepustnica byla caly czas otwarta i nie wiem czy od tych brudow czy nie plywak zacial sie i poprostu zalewalo silnik do tego stopnia ze benzyna znalazla sie w oleju. teraz mam od nowa to samo, spalanie duze, problemy z odpaleniem i momentalnie gasnie na wolnych obrotach czyli to co kolega wiec radze dac do gaznikowca, czuc ci benzyna bardzo bo u mnie strasznie nawet w kabinie czuc jak samochod stoi.

jestem wkurzony na maxa bo naprawilem miesiac temu dalem 300zl z wymiana oleju termostatu i naprawa gaznika, dodatkowo mechanik zalozyl mi dodatkowy filtr paliwa przed gaznikiem. i co sie okazuje ze znowu to samo, mozliwe zeby przez ten filtr znowu brudy przeszly? jesli tak to moim zdaniem trzeba zlikwidowac przyczyne czyli wyczyscic bak i przewody paliwowe, dobrze mysle? bo tak to sytuacja moze sie powtarzac w nieskonczonosc, a jesli to nie brudy to jak myslicie wymiania samego plywaka moze pomoc ?

suhy
29-12-08, 12:18
Kiepski temat, w takim wypadku może sie okazać, że gaźnik będziemy czyścić raz na parę tygodni.niestety zwykle omijam takie naprawy z powodu czasochłonnośc,i zwykle wymieniałem cały gaźnik i jeszcze nie zdarzyło sie by to nie pomogło.
a może dwie "pieczenie" .... tzn wymienić gaźnik na wtrysk np od d14.(mogę opylić kompletny kolektor i komputer za 300 do tego wiązkę(około100 pln) i tanio i pare koni extra +mniejsze spalanie)

dEboo
29-12-08, 12:39
Na początek chyba posprawdzaleś wszystkie filtry...paliwa, powietrza. Ich przytkanie może powodować zwiększenie spalania lub dziwne zachowania silnika.

Jeżeli filtry masz nowe to objawy wskazują na zacięty(uszkodzony) map sensor. Czy auto ci szarpie podczas jazdy lub zalewa/muli silnik podczas okolo 2-3tyś obrotów ?? Ja mialem w d15b2 zacięty map sensor zablokowal sie w pozycji maxymalnej i ciągle dawal mi na maxa dawkę nawet jak tylko lekko gazu dodawalem jednocześnie występowal objaw blokady 2 przepustnicy przez moment.

Map Sensor-dostosowuje dawke do prędkości obrotowej silnika...w hondzie jak i wielu innych autach dziala on na zasadzie podciśnienia wytwarzanego w kolektorze dolotowym. Do niego biegnie 1 wężyk od kolektora z podciśnieniem i wtyczka która ma w sobie 3 piny. Sprawdź czy wężyk nie gubi podciśnienia. Spróbuj od kogoś pożyczyć map sensor(z takiego samego silnika) i podmienić wtedy zobaczysz czy to to.

nike69
29-12-08, 17:05
hmm dalem dzis auto do mechanika nie wiem czy to map sensor ale raczej nie bo pytalem go czy przyczyna moze lezec gdzies indziej np w jakims czujniku a on powiedzial ze nie ma takiej opcji, do wymiany jest chyba zawor iglicowy bo przelewa sie przez niego paliwo i nie da sie tego wyregulowac, wiec mam nadzieje ze wymiana tego rozwiaze problem
wlasnie dzisiaj jadac do mechanika auto tak jak mowisz szarapalo jak cholera na malych obrotach i do puki nie wcisnalem porzadnie gazu to wogole obroty nie wzrastaly, gdy bym mial silnik na wtrysku to pewnie byl by to map sensor, ale tutaj raczej przyczyna lezy wlasnie w gazniku... no chyba ze to uszkodzony map sensor potrafil by takie rzeczy robic z gaznikiem, ale tego nie wiem, mam nadzieje ze wymiana tej iglicy pomoze..
@suhy
gdybym mial kase to na pewno bym sie skusil na ten wtrysk a gdybym mial wiecej kasy to moze i na swap albo lepiej wogole na zmiane auta z innym silnikiem conajmniej d15b7 ale niestety na razie musze ten problem rozwiazac jak najmniejszym kosztem..
chociaz gdybym od razu wiedzial ze ta naprawa bedzie mnie tyle kosztowala (300zl + teraz nie wiem ile) to na pewno bardziej oplacalo by sie ten wtrysk wsadzic ale kto moze przewidziec cos takiego heh

dEboo
29-12-08, 19:25
iglica może być nie do wyregulowania bo to map sensor jest uszkodzony i leje caly czas tyle samo paliwa....... mam nadzieje że ta iglica pomoże ci. Uklad na wtrysku czy na gaźniku uszkodzony map sensor objawia sie tak samo.