PDA

Zobacz pełną wersję : Wycieraczki nie chodzą



Tomason
19-12-08, 12:03
Witam wszystkich,
Mam problem z wycieraczkami w swoim Civicu. Wczoraj podczas jazdy wszystko było w porządku i nagle przestały działać. Silniczek słychać, że działa ale wycieraczki niestety nie reagują. Co mogło się stać?

Pozdrawiam

inferno66
19-12-08, 12:40
Tez tak mialem...okazalo sie ze silniczek wyzionol ducha....niby go bylo slycahc ale byl spalony.Na allegro caly mechanizm kosztuje niecale 100zl wymien i bedzie ok.pozdr!!!

Tomason
19-12-08, 14:54
Dzięki za odpowiedź właśnie myliło mnie to ze go słychać.

Pozdrawiam

blue_kos
02-01-10, 14:53
to ja odswierze :]

mysle ze spalil sie silniczek ale chcial bym sie upenic
Zaczol szwankowac jak pojawilo sie zimno.
Wycieraczki na zimnym silniku nie mialy sily sie "podniesc" przesowaly sie do polowy szyby i stawaly, w miare rozgrzania sie silnika pracowaly ale widac bylo ze pracuja wolniej. Dzis stanely na amen, wlaczylem poruszyly sie pol centymetra i juz nie drgnely.

Gdzie znajduje sie silniczek w D15B7
Czy jak go wyczyszcze bedzie dzialal? Czy niema co tracic czasu i kupic nowy/zamiennik?? Jaka moze byc cena??
Czy faktycznie spie spalil. (spryskiwacz dzial a wiec to nie bezpiecznik)

marcocivic1
02-01-10, 15:19
Musisz rozebrać żeby sie upewnić. Może zapikło sie ramie wyciraczki.

Pho
02-01-10, 18:22
Wycieraczki na zimnym silniku nie mialy sily sie "podniesc" przesowaly sie do polowy szyby i stawaly, w miare rozgrzania sie silnika pracowaly ale widac bylo ze pracuja wolniej. Dzis stanely na amen, wlaczylem poruszyly sie pol centymetra i juz nie drgnely.
Swojego czasu miałem to samo w końcu wymieniłem cały silniczek łącznie z mechanizmem od EJ9.


Gdzie znajduje sie silniczek w D15B7
Odkręcasz wycieraczki, podnosisz maskę, wyciągasz te śmieszne zaślepki listwy podszybia i wyjmujesz tą plastikową listwę, musisz ją trochę wygiąć, wyciągnąć najpierw jedną stronę potem drugą i tam już czeka na Ciebie cały mechanizm:) A jakbyś użył szukajki to byś znalazł odpowiedź wiem bo sam kiedyś szukałem ;)

blue_kos
02-01-10, 22:28
dzieki Pho za pomoc

Panowie zdebialem
rano nie dzialay dzis pojezdzilem autem troche i jak juz wracalem do domy zasowaly jak nowe,
o co chodzi juz wczesniej pisalem ze po odpaleniu ledwo wycieraja albo tylko sie podoisza kawalek
moze to kwestaia ze do czegos przymarzaja a silniczek nie jest na tyle mocny zeby sie oderwac???

Macie jakis pomysl????????????????