PDA

Zobacz pełn± wersję : Wymiana - tylna boczna szyba (karoseryjna) eg4



maciek
13-12-04, 13:30
Jak juz pisalem wczesniej, jakies mendy mi wybily te szybe.
Kupilem szybe i zabralem sie do roboty...
Stanalem w miejscu zdejmowania resztek kleju(takia pianka-slikon) z karoserii i z szyby bo, tego po prostu nie idzie zerwac (no i tak pewnie ma byc).
I teraz tak sobie mysle zeby pojechac do warsztatu ktory sie zajmuje szybami w autach i po prostu im zlecic koncowke roboty.
Albo samemu doczyscic resztki uszczelek (kleju) i przykleic - odpowiedni silikon mam.
Czym rozpuscic ten klej? Macie jakis pomysl?
Zrobilem juz cala robote i nie chce placic kaski za zapięcie ostatniego guzika, a moze powinienem?

TOMI 3D
13-12-04, 16:10
Jak wstawiałem do swojego cifa przedni± szybę w warsztacie to chłopcy żdzierali resztki kleju ostr± szpachelk± , potem odtłuszczali jakim¶ rozpuszczalnikiem , potem cały rant i powierzcnię do której dolega szyba pomalowali jakim¶ zagramanicznym czarnym siuwaxem ( czyt. farb± ) który ostro ¶mierdział i po wyschnięciu nałożyli klej pistoletem pneumatycznym. Szyba trzyma się jak ta lala.
Na twoim miejscu pojechałbym do warsztatu , a to z tego względu , że moja poprzednia szyba przednia była wklejana przez jakiego¶ Bolusia na jaki¶ klej silikon i efekt był taki że najpierw pękła a potem prawie wypadła , ale to poprzedni wła¶ciciel tak zaoszczędził , że ja musiałem za to zapłacić...

badyl
13-12-04, 17:23
ja bym to zlecił warsztatowi,koszt chyba nie bedzie wielki...nie masz warunków do takiej roboty.zapłacisz jakies 60pln i bedzie git a i gwarancja bedzie.

Maro
13-12-04, 21:45
Też bym sie niebrał za to sam . Ale klej ten możesz usun±ć tak jak to opisywał Tomi 3D. czyli ostr± szpachelk± - Ewentualnie nożem i tylko tak ,żeby zabardzo lakieru nie zdrapać . Pozdro. :D