PDA

Zobacz pełną wersję : Moja Honda Civic coupe z D16y7 pali jak traktor



najkpio
27-12-05, 19:36
Prosze pomozcie i doradzcie co zrobic jaka diagnostyke ewentualnie wykonac gdyz moja Hondzia pali jak Ursus.. Na miescie 10l/100km przy bardzo spokojnej jezdzie, na trasie mysle ze jakies 8l/100. Wymienione sa filtry, swiece NGK, pasek rozrzadu,płyn chlodniczy,olej półsyntetyk, zrobilem samodiagnostyke i nic nie wykazalo.Spalanie jest identyczne czy jezdze na 98 czy 95. Nie wymienilem filtra paliwa ale mysle ze to nie ma jakiegos duzego wplywu na spalanie...

siemaR
27-12-05, 20:02
ok 10l/100km zimą w mieście to w miarę norma, ,pytasz bo paliła mniej i zaczęła "tyle" chlać, czy poprzedni właściciel wmawiał że pali 5-6 ? Zmień ten filtr jeszcze, ewentualnie ustaw zapłon, zaworki, później reset ecu.

najkpio
27-12-05, 20:53
Kupilem ją w październiku jest sprowadzana z Francji i nie wiem ile wczesniej paliła... Troche mnie boli jej spalanie bo wczesniej jezdzilem Civic 5D 97r z silnikiem 1.4 i tamten palił bardzo malo....Na trasie chyba stanowczo za duzo pali.. :( A do tego chyba jedyny model bez ABSu..

Octane
27-12-05, 21:36
ok 10 litrow to nie jest chyba jakos duzo, mysle ze jest w normie, zalezy terz jak jezdzisz. Hamuj silnikiem to zaoszczedzisz troszke. ;)

najkpio
27-12-05, 22:28
Chłopaki wy mi pomóżcie obnizyc to spalanie i ewentualnie podpowiedzcie co zrobic bo ja jezdze moja niunia tak jakbym garnek z woda wiozl zeby sobie jaj nie zalac-- niskie obroty , delikatny start itp.. a tu wskazowka leci w dol w kilka dni... teraz nawet opony mam waskie 175/65/14 i nic sie nie zmienilo.. Czy ta regulacja zaplonu i zaworów cos pomoże albo wymiana filtra paliwa??

Furious
27-12-05, 22:35
Moze pomoc... mozesz dla swietego spokoju sprawdzic bledy na komputerze i zrobic reset....

siemaR
27-12-05, 23:04
marudzisz, powtórzę, 10 w mieście zimą to normalne, korki, ssanie, te sprawy, jak chcesz żeby nie paliło to rower...

na trasie mysle ze jakies 8l/100.


Na trasie chyba stanowczo za duzo pali.. A do tego chyba jedyny model bez ABSu..
wcześniej myslisz, później chyba... to nie jest jedyny model bez ABS, który zresztą ma sie nijak do spalania. Zmierzyłeś te swoje spalanie jak Ursus, czy tylko Ci się wydaje? temat z dupy, mi wpierdala teraz 12-14l/100, pocieszyłem ?

redrac
27-12-05, 23:28
moja d16z6 lyka 9,5-10 po miescie tarsa okolo 7-8 ale zima jest wiec nie placze... sprawdz ile Ci pali jak wylaczysz sobie w mozgu jazde al'a stary dziadzius :) bo jak zauwazylem moja pali wiecej jak jezdze nia jak jakis mul niz normalnie :)

jaqb
27-12-05, 23:28
marudzisz, powtórzę, 10 w mieście zimą to normalne, korki, ssanie, te sprawy, jak chcesz żeby nie paliło to rower...

na trasie mysle ze jakies 8l/100.


Na trasie chyba stanowczo za duzo pali.. A do tego chyba jedyny model bez ABSu..
wcześniej myslisz, później chyba... to nie jest jedyny model bez ABS, który zresztą ma sie nijak do spalania. Zmierzyłeś te swoje spalanie jak Ursus, czy tylko Ci się wydaje? temat z dupy, mi wpierdala teraz 12-14l/100, pocieszyłem ?

przelicz sobie ze w zime jadac rowerem musisz jesc wiecej :) :)

to samo masz w aucie a kupujac na zime nowe auto chcialbys zeby bylo super i nic nie palilo a tu nici, ciesz sie ze w lato bedzie duzo mniej, takie sa hondy, brrrrrr nie lubia zimy

ARTX
28-12-05, 01:04
marudzisz, powtórzę, 10 w mieście zimą to normalne, korki, ssanie, te sprawy, jak chcesz żeby nie paliło to rower...
nie jest to normalne akurat w tym silniku... sam mialem D16Y7 w tej samej budzie wiec cos tam wiem... ;)

w zimę spalanie na trasie Kielce-Wawa wyszło 6,8L/100km ale wtedy była straszna sniezyca wiec jazda 70km/h max :) pozatym w miescie paliła 7,7-8L wiec nie jest to normalne gdy ten silnik pali powyzej 10L :idea:

siemaR
28-12-05, 06:23
nie jest to normalne akurat w tym silniku... sam mialem D16Y7 w tej samej budzie wiec cos tam wiem...

w zimę spalanie na trasie Kielce-Wawa wyszło 6,8L/100km ale wtedy była straszna sniezyca wiec jazda 70km/h max pozatym w miescie paliła 7,7-8L wiec nie jest to normalne gdy ten silnik pali powyzej 10L
ale piszesz o extremalnie oszczędnej jeździe, też potrafię zejść do spalania ok.7l/100km w trasie zimą, i ok. 8-9l/100km w mieście, ale to wszystko zależy... np. kolega jeździ krótkie odcinki po 2-3 km, silnik nie zdąży się rozgrzać, nie wiemy jak było mierzone te spalanie, czy na powiedzmy 10 litrach od pełnego zbiornika, czy wyjeździł cały i tyle mu wyszła średnia, czasami takia emerycka jazda wbrew pozorom wcale nie jest taka ekonomiczna itd. Moim zdaniem 10l/100km zimą to nie jest palenie jak traktor i tragedii nie ma, co jeszcze można zrobić napisałem wyżej, a o spalaniu i oszczędnej jeździe tematów już było sporo i zazwyczaj do niczego ciekawego nie prowadziły ;)

rek1n
28-12-05, 10:04
sprawność silnika w warunkach zimowych czyt. niska temperatura maleje, jazda na krótkich dystansach, ssanie, nim silnik osiągnie właściwą temp pracy już go gasimy więc spalanie 10/100 w tym przypadku jest uzasadnione, faktycznie zmiana stylu jazdy może nieznacznie pomóc, sam jak jeździłem jak emeryt bo mnie serducho bolało jak wciskałem gaz na zimnym silniku to H paliła 10 ( krótkie dystanse, do pracy mam 5 km ), gdy moja psychika przywykła do waruków zimowych i bardziej ochoczo operowałem pedałem przyspieszenia to spalanie spadło
zmień styl jazdy lub poczekaj do wiosny 8)
temat do zamknięcia, tak jak mój przedmówca zauważył było wałkowane o tym ostatnio sporo i kolejny wątek o tej samej tematyce nic nowego nie wniesie do sprawy

ppm702
28-12-05, 11:50
zacznij od resetu kompa... To moze być główna przyczyna

elmer
28-12-05, 21:16
Wymień termostat, może Ci się niedogrzewa silnik czy coś (a termostat to 40 zł i wymiana prosta).

Jakie masz wolne obroty? Podniesione wolne obroty podnoszą spalanie po mieście, szczególnie w korkach. Powinny być <800 rpm przy w pełni nagrzanym silniku.

Na spalanie przy lekkiej nodze wpływa też mocno stan sondy lambda - możliwe, że coś z nią nie halo bądź jest nieoryginalna bądź przewody druciarsko naprawiane i stąd duże spalanie. Może tak być pomimo, że CEL się nie pali. Oczywiście mówię tutaj o pierwszej sondzie, przed katalizatorem (bo w D16Y7 są bodajże dwie sondy L).

Na początek bym jednak wymienił ten termostat.

Pozdrawiam :)

P.S. Ten filtr paliwa wymień, nie jest to droga sprawa i wymienić też można spokojnie samemu. Tylko, że stary filtr paliwa na spalanie wpływu nie ma.

najkpio
02-01-06, 13:47
sprawdzilem dzis czy z sonda lambda jest ok... odlaczylem zapalilem silnik i zapalilo sie check engine.. wszystko OK wyglada.. i co ja mam dalej robic zeby mi palił mniej..moze wyczyscic przepustnice?? Silnik ma przejechane 140tys wyglada super choc nie wiadomo co poprzedni wlasciciel z nia robił.. doradzcie co jeszcze sprawdzic?

ARTX
02-01-06, 13:55
ja bym wymienił ten filtr paliwa, przeczyscił przepustnice i kolektor...

jaqb
02-01-06, 13:56
...poczekaj do lata :D


a tak serio to przeczytałem na forum o resecie kompa i procedurze nauczania w ciepłym pomieszczeniu, może to da jakis efekt, może ktoś przed toba coś grzebał i spaprał albo zapomniał i teraz pali jak SMOK

emg
02-01-06, 14:32
znam jedną qpe, która pali 13 po mieście, tam sonda jest padnięta, jak wkręciliśmy do mojej to też zaczęła palić gruuuubo ponad 10

Wally
02-01-06, 15:10
A moje D14A3/A4 3D'96r pali teraz 9.3L przy serio oszczednej jezdzie... Troche kiepsko...

lukas-comp
02-01-06, 17:55
moja d14z6 przy ostrej jezdzie na trasie spala max. do 6.5l, w miescie do 7.5 :)
przy spokojnej jezdzie da sie zejsc ponizej 5.7l/7l

jesli chodzi o Twoje spalanie to jakie pokonujesz odcinki ?
bo to tez warto wziac pod uwage czy to sa trasy 3km czy 50km ? :)

Wally
02-01-06, 20:05
W moim przypadku to ok 70% odcinki 12-25km a reszta to krotkie skoki do sklepu lub markietu :sad:

Tomo
02-01-06, 21:21
jest jeszcze kilka innych drobiagow ktore moge miec wplyw na spalanie a moga sie wydawac banalne...

Sprawdz czy wszystkie kola kreca sie w miare lekko... Czy nic się nie blokuje. Miałem kiedyś taki objaw że tłoczki zardzewiały i ciągle lekko hamowały mi auto... Musiałem dawać więcej gazu co powodowało większe spalanie...

I tak tylko dla świętego spokoju sprawdz jeszcze jak masz napompowane opony i czy nie masz nadciętych opon od wewnątrz.

prz3mo
02-01-06, 21:25
W moim przypadku to ok 70% odcinki 12-25km a reszta to krotkie skoki do sklepu lub markietu :sad:

Mi w D14A3 miasto - 70% i trasy 25km - 30% wyszlo srednio 7.5, a innym razem ok 8l...
Ale rano jak jade do pracy to dopiero przed miejscem docelowym silnik osiaga wlasciwa temp. wiec na praktycznie calym odcinku pali jak smok na ssaniu :D

Tomo
02-01-06, 21:36
lukas-comp,
Wally,
prz3mo,

Fajnie że wam mniej pali ale ogarnijcie się bo nie nie piszecie na temat.

Leon.
03-01-06, 14:47
Fajnie że wam mniej pali ale ogarnijcie się bo nie nie piszecie na temat.
Właśnie się dowiedziałem, że też mam silnik D16Y7, mi pali identycznie raczej 10l/100 niż 8, choć 8 pewnie się zdarza. U mnie to automat, z "klimą" a/c, więc może powinien więcej palić, ale zrobię na wiosnę generalny przegląd i będę wiedział, jak trafię na fachowców;) :lol: ja tam się cieszę, że chce palić. gorzej by było gdyby przestał;) :twisted: