PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne stukanie, pukanie z przedniej osi!!



podlez
18-12-08, 09:38
Witam
Zauważyłem dziwny obiaw.
Tydzień temu byłem na ustawianiu zbieżności
Od tamtego czasu furką jezdziłem dwa razy, z 30KM zrobiłem
Coś mi dziwne puka na przedniej osi tak myslę że to na przedniej osi.
Jest to charakterysytczne tylko z odpowiednio wcisnietym pedałem gazu tak aby jechac ze stałą prędkością.
Jak wrzuce na luz, to pukanie ustaje, jak dospiesze, lub odpuszcze gaz pukanie ustaje.
Myslełem że to opony,ale nie.
To pukanie jest co obrót koła czyli im szybciej jade tym częsciej to coś puka,
To stukanie czuć delikatnie na pedale gazu.
Co to może być? Ktoś mógł coś a bardzo naprężyć?
Zbieżnbośc ustawiałem bo wymieniałem koncówki drązków kerowniczych. Ustawiona jest poprawnie.

Nie jest to mocne i nie słychac tego prawie, ale coś jest.

dEboo
18-12-08, 14:08
na początek dokręć koła. A potem spr. czy piasta ma luz. Podnieś auto i poruszaj kołem zobacz czy gdzieś wyczuwasz luz lub go słyszysz.

podlez
19-12-08, 00:21
koło sprawdzone>>było dokręcone
Jak podnosze koło to moge nim ryszyc ok 4cm patrzac na obwód koła zaczyma ruszac 4cm i opór i tak samo w druga strone. Auto na biegu. Przy tym ruszaniu kołem słychac lekkie stuk, ale to moze dlatego że jest gdzies mini luz w przegubie lub na skrzyni. Ośka się rusza razem z kołem.
I nie jest to opona lub jakis kamyk w niej.

Co tam mogli mi zmajstrowac?? Robiłem to po znajomości w serisie tesciowej w Fordzie i nie chce im dupy truc, dlatego zanim tam pojade to musze wykluczyc co tylko się da.

dEboo
19-12-08, 11:17
to jak auto na biegu jest i poruszasz kołem na boki do oporu to normalne że jest stuk puk bo w skorzyni są lekkie luzy zawsze tak jest. Chyba że jest tam bardzo bardzo duży luz. Ciężko stwierdzić tak przez internet. Może zbiegiem okoliczności klocki ci się kończą ?? lub tarcza się skrzywiła.....no nie wiem będziesz musiał się przejechać do tego warsztatu.

podlez
19-12-08, 12:02
podjade dziś po południu wyjaśnić co się dzieje.
Dzięki ze starasz się mi pomóc. Napisze czy udało się usunąc usterke

wildbill
19-12-08, 15:19
... no i co sie dowiedziałeś? Temat bardzo stary jak widzę, ale i ja się głowię co u mnie puka - te same objawy. Z góry odrzuciłem opony (na 2 kompletach tak samo), hamulce (stuka tylko przy określonym ciągu silnika). Zdaje się, że to mogą być tylko łożyska lub przeguby, chociaż żadnych wyczuwalnych luzów na uniesionych kołach oraz nie zmienia się siła stukania podczas skrętów.

teg
20-12-08, 13:39
Ja bym podnisół, wrzucił na luz i kręcił kołem, słuchając. Miałem podobnie, jakiś bezmózg założył na osłonę przegubu opaskę zaciskową, która odsawała i obcierała :D

jero11
20-12-08, 14:13
może podczas ustawiania zbieżności wygięli osłonę tarczy hamulcowej i obciera, bo co można spie.. przy regulacji zbieżności??
jedynie się odkręca nakrętki kontrujące końcówek i kręci drążkiem.

podlez
20-12-08, 23:49
siemka
byłem na tej zbierzności, notabene jest to ASO FORDA.
Auto do góry trzy głowy pod furke i nic. Gręcili kołami, stukali, pukali, jakimiś łomami podwarzali i nic. Jedynie co to bardzo lekki luz na przegubie wewnętrznym jest, lecz powiedzieli że można z tym jezdzi i jezdzic. Cała zawieszka w stanie bdb, zadnych luzów, tarcia jakiś elementów, nic!
Nie wiem o co kaman?? :(
Jak stukało tak stuka, jest to bardzo ciche, ale idzie to uszłyszec i te stuki można poczuc na pedale gazu. może to rzeczywyscie od przegubu? Myslałem ze moze cos ze skrzynią, ale nie przyszło mi nic konkretnego do głowy. hmm :(
Może opona ma jakies osiowe bicie? Tylko czemu na luzie tego nie ma?

patyk_lks
21-12-08, 13:35
JEzeli stuka przy gazie to na pewno ktorys przegub. Jezeli na skreconych kolach(tylko) to wewnetrzny.

podlez
22-12-08, 00:29
JEzeli stuka przy gazie to na pewno ktorys przegub. Jezeli na skreconych kolach(tylko) to wewnetrzny.

na skreconych kołach nic nie stuka. Tylko przy jezdzie na wprost.

wildbill
22-12-08, 09:55
JEzeli stuka przy gazie to na pewno ktorys przegub. Jezeli na skreconych kolach(tylko) to wewnetrzny.

Tak po mojemu, to na skręconych kołach stukają zużyte przeguby ale zewnętrzne. Wewnętrzny pracuje tylko z zawieszeniem i do skrętu kół nic nie mają.

No ale jedna sprawa do tego stukania, bo może mam identycznie - czy stukanie jest najgłośniejsze przy pewnej prędkości? U mnie stuka najbardziej na 4 przy 40 km/h :confused: Przy innych prędkościach i biegach już znacznie ciszej lub wcale.

Stawiam na jeszcze jedną rzecz poza przegubem - sprzęgło, a dokładniej docisk. Co Wy na to? Bo jak by nie było mam już dobity docisk i łożysko - szarpie nie tylko przy ruszaniu, ale nawet przy poszczeniu nogi z gazu przy pewnych prędkościach, na niższych biegach.

dEboo
22-12-08, 18:40
może to być rzeczywiście docisk w twoim przypadku. Co do tematu to wibracje na pedalach często powodują krzywo zebrane tarcze lub krzywo zebrane klocki.

podlez
22-12-08, 18:50
stukanie rzeczywiscie jest rózne na róznych biegach.
Np do 30 km/h nic nie czuc i nic nie słychac. Najlepiej jest to wyczualne przy np 70km/h na 5biegu.

Sprzęgło mam dobre, na dwójce mieli :) więc to chyba nie sprzęgło.
Przed świętami juz i tak nic z tym nie zrobie, ale po nowych roku zaatakuje ten lekko luzny przegub wewnętrzny.

Bemo
22-12-08, 21:13
ja mam podobna sytuacje,przy puszczaniu sprzegła mam yebnięcie jak by silnik szedł pierwszy.Jak puszcze lekko sprzegło na 1-ce, wcisne i puszcze drugi raz objaw ustaje, to samo jest na wstecznym.Poduszki mam dobre,sprzegło wymienione,,możliwe aby było coś nie tak z przegubem? Juz zgłupiałem..........a to jest naprawde denerwujące.....
może ktoś się z tym spotkał?

dEboo
22-12-08, 23:28
Bemo w twoim przypadku to na pewno któryś z przegubów. Gdy ruszasz z 1 lub do tylu sprzęglo ma duży luz i wali po budzie. A gdy już ruszysz to luz się wybiera na przegubie. Mialem tak kiedyś w escorcie strasznie walilo przez to po budzie myślalem że kiedyś to się rozpadnie ;)

Bemo
23-12-08, 08:09
Bemo w twoim przypadku to na pewno któryś z przegubów. Gdy ruszasz z 1 lub do tylu sprzęglo ma duży luz i wali po budzie. A gdy już ruszysz to luz się wybiera na przegubie. Mialem tak kiedyś w escorcie strasznie walilo przez to po budzie myślalem że kiedyś to się rozpadnie ;)

ale przegub żaden nie napier...la hmmm wymieniać przegub na nowy jak ten nie stuka?
POMOCY :D

dEboo
23-12-08, 14:03
bemo on nie ma napierdzielać tylko miećduży luz w skrzyni tak duży że jest aż walnięcie po budzie. Sprawdź to bo mi się kończą już pomysly podjedzcie do jakiegoś porządnego warsztatu.

Bemo
23-12-08, 18:06
bemo on nie ma napierdzielać tylko miećduży luz w skrzyni tak duży że jest aż walnięcie po budzie. Sprawdź to bo mi się kończą już pomysly podjedzcie do jakiegoś porządnego warsztatu.

byłem już nie w jednym,powiedzieli żebym najpierw powymieniał poduszki (a wiem że są dobre) a potem się zobaczy.....na 99% dla mnie to jest coś w okolicy półosi czy jak to się tam nazywa.......

dEboo
24-12-08, 00:58
a po czym poznajesz że poduszki są dobre ??

Bemo
24-12-08, 08:34
a po czym poznajesz że poduszki są dobre ??

wszystkie były sprawdzone..........