PDA

Zobacz pełną wersję : Plastiki...



CichyVIII
16-12-08, 23:07
Witam ponownie a powiedzcie jak tam plastiki u Was trzeszczą?
Pozdro!:D

bunet
17-12-08, 07:27
Mi trzeszczy kratka nawiewna. Ale to też zależy w jakim położeniu.
Ogólnie plastiki trzeszczą, TTTM.:)
Poczytaj o usterkach.

Maciek CIVIC SPORT
17-12-08, 09:16
Ja mam cifa z listopada 2006 i nic mi nie trzeszczy, serio

Sagi80
17-12-08, 12:34
U mnie:

- coś puka pod przednią szybą
- coś piszczy pod przenią szybą jak dwa kawałki steropianu
- czasem coś strzyka z nawiewów
- coś stuka z tyłu
:D
Ciekawostka jest taka, że wszystko jest uzależnione od temperatury - gdy coś strzyka przy szybie, to podoszę trochę temperatuę, wtedy przestaje przy szybie zaczyna w nawiewach itp itd.
Przyzwyczaiłem się.

W Civiku 5D z 96 r. nic mi nie trzeszczało mimo 220 tyś przebiegu.

PS.
Ale i tak kocham ten samochód :)

CichyVIII
17-12-08, 13:52
U mnie dokładnie jak u kolegi zależy od temperatury...:D

Mariusz1
17-12-08, 15:15
U mnie:

- coś puka pod przednią szybą
- coś piszczy pod przenią szybą jak dwa kawałki steropianu
- czasem coś strzyka z nawiewów
- coś stuka z tyłu
:D
Ciekawostka jest taka, że wszystko jest uzależnione od temperatury - gdy coś strzyka przy szybie, to podoszę trochę temperatuę, wtedy przestaje przy szybie zaczyna w nawiewach itp itd.
Przyzwyczaiłem się.

W Civiku 5D z 96 r. nic mi nie trzeszczało mimo 220 tyś przebiegu.

PS.
Ale i tak kocham ten samochód :)

Trzeszczenie w okolicach przedniej szyby też u mnie wystepuje i jest to zalezne od temperatury

Manwe
17-12-08, 16:22
u mnie też występowało ale okazało się że te dźwięki wydaje ciasno włożony kabel od wyświetlacza czujników cofania. wystarczyło że go trochę poluzowałem... innych trzeszczeń z okolic szyby nie zanotowałem

szubek
17-12-08, 19:35
w okolicach przedeniej szyby to znany temat, trzeszczy podszybie na zwenatrz bo tam dostaje sie piach, pomiędzy podszybie plastykowe a szybę ..zgłaszajcie to do ASO ja z tym tematem walczę od początku zakupu i nie dam za wygraną włśnie piszę Pismo do Hondy Poland w tej sprawie dla mnie ewidentnie jest to wada fabryczna i źle zaprojektowane podszybie.

bejrutek
17-12-08, 20:17
po ponad dwóch latach ekploatacji na naszych dziurach i 90kkm jest coraz gorzej... świerszczyki coraz gromadniej zamieszkują okolice drzwi przednich i tylnych... dokładnie wszystko słuchac na postoju przy muzyce z basami na full

Pik
17-12-08, 20:31
szubek, w Civicu trzeszczy z czasem tyle roznych rzeczy, ze mozesz sobie darowac to podszybie... Jeden odglos mniej czy wiecej nie stanowi...

szubek
17-12-08, 22:34
u mnie poza nieszczęsnym podszybiem nic nie trzeszczy

zyga502
17-12-08, 22:51
u mnie też nic nie trzeszczy i nigdy nie trzeszczało ,ale to 4d ...:)

kocik
17-12-08, 23:28
u mnie minimalnie trzeszczy, ale tylko slychac jak sie wylaczy radio i jezdzi poza miastem jak sie tak przyslucham to raczej ten element kolo radia.

Yossarian
18-12-08, 00:24
u mnie kratka nawiewu (chyba) po stronie kierowcy, jak sie przysłuchać przy wyłaczonym radiu to troche trzeszczy, ale w sumie mi to nie przeszkadza. W Citroenie w ogóle tapicerka zyła własnym życiem więc Civic jest i tak sporo lepszy.

kvas
18-12-08, 10:01
Nacisnijcie bialy panel z guzikami do lampek nad lusterkiem. To dopiero rozkoszny dzwiek hehehe

Artur S.
18-12-08, 10:12
u mnie poza nieszczęsnym podszybiem nic nie trzeszczy
Też to mam i jest cholernie wqr* Wogóle jak dla mnie trzaski i zgrzyty są w tym samochodzie na nieakceptowalnym poziomie - pod względem wykonania nowy szczaw nie ma nawet startu z 6gen.
Teraz co do podszybia: doraźnie pomaga - przynajmniej u mnie - użycie spryskiwacza, natomiast na dłuższy czas sprawę załatwia psiknięcie z zewnątrz WD40 pomiędzy przednią szybę a plastykowe podszybie.
Pzdr - Artur S.

luckie
18-12-08, 11:06
U mnie wzgledna cisza

szubek
18-12-08, 13:58
ja wiem jak to naprawić tylko oczekuję od ASO profesjonalnego podejścia do sprawy i zmuszenia Hondy Poland do wypuszczenia specjalnej uszczelki gumowej do tego podszybia tak jak jest to rozwiązene w wersji 4D i stąd to moje pismo, zresztą ASO takzę prosiło mnie abym bezpośrednio napisał do hondy w tej sprawie bo podobno ma być jakaś akcja w związku z tym podszybiem ...

Swoją drogą bardzo mnie ciekawi czy to poprawili w wersji po lifcie - jeśli tak to mamy problem z głowy...jak ktoś mam możliwość obejrzenia nowego autka to proszę zerknijcie na przednie podszybie czy tam znalazła sie jakaś usczelka ew. jakieś inne rozwiązanie.

gongor
24-12-08, 15:26
U mnie też zero trzasków ale też 4D.

Hondata
24-12-08, 15:41
Wniosek taki ze angole nie umieja robic samochodów:D
A to co jest zrobione w Japan jest BDB jakosci....

Mnie osobiscie nic bardziej w Hondzie nie wqrwia jak trzeszczace plastiki....

silverniak
25-12-08, 17:33
Witam ,piszę na waszym forum pierwszy raz.
Widzę,że trzeszczenia w Civicu są dla wasz wielkim problemem.
Czy zgłaszaliście ASO te problemy?
Jak tak to jakie jest ich stanowisko?
Jestem ciekawy jak ASO radzi sobie z tymi problemami??
Może u kogoś były jakieś naprawy z tym związane??
Pozdrawiam Marcin

Kozo
25-12-08, 21:00
Witam ,piszę na waszym forum pierwszy raz.
Widzę,że trzeszczenia w Civicu są dla wasz wielkim problemem.
Czy zgłaszaliście ASO te problemy?
Jak tak to jakie jest ich stanowisko?
Jestem ciekawy jak ASO radzi sobie z tymi problemami??
Może u kogoś były jakieś naprawy z tym związane??
Pozdrawiam Marcin

tak, zglaszalem - usmiech, te typy tak maja (w skrocie czesto tutaj uzywane TTTM), prosze podglosnic radio, jak tu podkleimy tasma to tu znowu zacznie itd. ja naprawde sie przyzwyczajam albo juz tego nie slysze, dodatkowo jest tak ze raz jade i trzeszczy, a drugi raz nie - z reguly jak jade do ASO to przestaje - dodatkowo jest to BARDZO zalezne od temperatury na zewnatrz, a wlasciwie na jej zmiany. Plastiki to pikus przy glosnym i stukajacym przednim zawieszeniu ktore pomimo wymiany WSZYSTKIEGO na nowe z czasem powraca i od 2006 roku az do teraz honda nie zrobila NIC w tym temacie!