PDA

Zobacz pełną wersję : usterki w VII gen



Strony : [1] 2 3

Chruścik
25-12-05, 23:28
piszcie co sie u was psuje lub co was denerwuje w eksploatacji civica........moze to pomoc w rozwiazaniu problemow lub zwroci uwage innych urzytkownikow na dany element....

Mekintosh
26-12-05, 19:37
Jedyna rzecz, która mnie irytuje w moim samochodzie to smrodek z klimy. Nie pomogło kilkukrotne odgrzybianie, ani wymiana filtrów. :sad:

lukas-comp
26-12-05, 19:56
chodzi fotel kierowcy (kiwa sie) :)

Chruścik
28-12-05, 00:21
fotel
smrod z klimy
skrzypiace sprezyny
parujce reflektory
skrzypiace sprzzeglo
wyciera sie srebrny kolor z uchwytow wew na drzwiach
hamulec reczny nie trzyma
skrzypienia i trzeszczenia.........

Kras
28-12-05, 08:11
fotel
U mnie OK...



smrod z klimy
W ogóle nie stwierdzono.



skrzypiace sprezyny
Tudzież nie.



parujce reflektory
W ogóle nie...



skrzypiace sprzzeglo
Też jest ale jeszcze nie jeździłem Hondą w której po jakimś czasie by nie skrzypiało...



wyciera sie srebrny kolor z uchwytow wew na drzwiach
Nic się nie wyciera.



hamulec reczny nie trzyma
Ręczny był do bani w każdym Civie mającym z tyłu tarcze. Można naciągać ale daje efekt tylko do pewnego momentu.



skrzypienia i trzeszczenia.........
Każdy samochód po pewnym czasie jazdy w PL.

Ogólnie reasumując to ten FL to straszny badziew. U mnie mimo sporo starszego wieku 3/4 z tych rzeczy to pojęcia w ogóle nieznane :mrgreen:

lukas-comp
28-12-05, 10:06
ja tez mam przed FL i jedyny mankament to fotel :P

ppm702
28-12-05, 11:22
smrod z klimy
może warto zdezynfekować :?:

Skrobek
28-12-05, 11:26
jesli chodzi o srebrny kolor wycierajacy sie wewnatrz auta z elemnetow tapicerki to juz w kilku civicach to widzialem!!!

sc0rpion
28-12-05, 16:58
u mnie sie lekko wyciera ale tylko na recznym

rudzinski
04-01-06, 00:22
chlopaki ten smrod z klimy... wiecie jak z tym walczyc? zawsze zanim dojedziecie do celu, zatrzymacie sie i wylaczycie silnik to wylaczajcie klime i niech sie troche "przedmucha" normlanym powietrzem. w ten sposob osuszycie wszelkie przewody od nawiewow i bedzie OK

Monogramus
06-01-06, 09:52
fotel, fotel! lata, kiwa sie, skrzypi, chyba jedyny sposob to zalozyc inny razem z mocowaniami i kawalkiem podlogi
klocki starczaja na 20 000km
[skrzypiace sprzeglo; reczny] naprawiaja w aso w 3min, smrod-wymieniam filtr przeciwpylkowy co rok i wlaczam klime raz tygodniu (w zime:) )
[klamki; sprezyny; reflektory] nie zaobserwowalem

graf78
06-01-06, 16:17
a mnie: po pol roku i 17tkm
- szyba przednia zle wklejona (za nisko) zaraz po odbiore wyszlo ze przy predkosci powyzej 160 swiszczalo tak ze sie jechac nie dalo - serwis zalatwil sprawe podklejajac uszczelke
- reczny nie dziala bylem 3 razy w ASO naciagli linke i nic nie pomaga
- smrodu z klimy nie mam bo mam ja caly czas wlaczona, wiem ze jak dluzej nie pracuje to sie pojawia (tez mialem w lecie jak ja wylaczalem), polecam wlaczyc i powinni byc po sprawie.
- fotel przod ok testowany w roznych warunkach :D
- sprzeglo tzn pedal skrzypial ale przestal sam wiec jest OK
- leflektory OK nie paruja
- uchwyty w drzwiach OK nic sie nie wyciera
- wskaznik temp zewnetrznej troche zle pokazuje w zimie ze jest cieplej a w lecie chlodniej
- z wad zaobserwowalem ze CIVIC ma bardza slaba trakcje na sniegu (opony zimowe michalin alpin 205/55R16)
Pozdrawiam

MichalG
07-01-06, 13:22
Ja mam póki co 0,5 roku i ~10500 kilometrów i jak dotąd:
1. Coś stukało (jakby plastikowo) z przopdu zawieszenia - im bardziej koła były skręcone tym bardziej stukało - na wybojach oczywiście) - ASO naprawiło "od ręki".
2. Tłumik zaczyna mi "bulgotać" :(
3. Silnik nieciekawie zaczał warczeć - ASO twierdzi, że tak ma być ale coś mi się to nie widzi.
4. Wskaźnik temperatury pokazywał straszne głupoty ale ASO naprawiło również szybciutko - powiedzieli, że wyregulowali.

Poza tym bombowo.

graf78
07-01-06, 23:42
4. Wskaźnik temperatury pokazywał straszne głupoty ale ASO naprawiło również szybciutko - powiedzieli, że wyregulowali.

Poza tym bombowo.[/quote]

co ci wskaznik temperatury zewnetrznej pokazywal??? moze moj tez jest wadliwym wiem ze w zimie zawyrza temp otoczenia (byc moze grzeje sie od silnika) a w lecie zaniza

MichalG
08-01-06, 00:01
co ci wskaznik temperatury zewnetrznej pokazywal??? moze moj tez jest wadliwym wiem ze w zimie zawyrza temp otoczenia (byc moze grzeje sie od silnika) a w lecie zaniza

Ciekawe co miałoby w lecie go chłodzić ;) - ale faktycznie zaniżał.

Pokazywał straszne głupoty. Np.:
1. Rano skrobię szybki, wsiadam do auta a wskaźnik mnie przekonuje, że jest +7°C.
2. Samochód stoi w garażu pod domkiem. W garażu jest ~14°C i tyle pokazuje wskaźnik w samochodzie. Wyjeźdźam (w mrozy oczywiście), wskaźnik po 4-6 godzin pokazuje 9°C.
3. W wigilię wyjechałem do roziny - w corsie teściów termomentr pokazywał -2°C - u mnie +4°C

Teraz termometr reaguje na zmiany dość sprawnie, w garażu pokazuje prawidłową temperaturę - na zewnątrz prawdopodobną - nie porównywałem z innym samochodem.

Przyznam, że w ASO nie byli specjalnie zaskoczeni moim marudzeniem o termometrze - pytali tylko o ile mniej więcej mi zawyża - tylko, że mi zawyżał delikatnie mówiąc "różnie" :D. No i latem zaniżał także samo "przeskalowanie" wksaźnika popsułoby i tak już posute wskazania letnie. W każdym razie naprawili, zobaczę jak będzie latem ale teraz jest dość "wiarygodnie".

Jedź do nich, na pewno Ci to naprawią.

Buczer
10-01-06, 18:41
1) Polecialy mi przednie plastikowe nadkola ... wedlug ASO bylem trzecim takim przypadkiem ale poprzednio zawsze problem wystepowal w 4D z Turcji. Wymienione na gwarancji na mocniejsze i jest oki ....
2) Jak nagle rosnie temp (z minusowej) to potrafi mi zaskrzypiec fotel pasazera.

I to wszystko. Nic szczesliwie (tfu, tfu :P) nie paruje, nie wariuje, nie buczy :) itd.

LIO
10-01-06, 18:52
nie buczy
:D

oj Bucza, Bucza :-)

Buczer
10-01-06, 18:59
W koncu sie zalgowalem Lio :) Tylko, ze pod innym pseudo. Wlasnie sie zastanawiam .. mozna jakos zmienic na Bucze? ;)

kijas
11-01-06, 14:38
Bardzo słabe klocki hamulcowe i skrzypienie plastików w drzwiach od samego poczatku. Przy okazji zmiany audio troche mi tam pomajstrowano i jest niby lepiej. Ogolnie jest OK. Klima faktycznie smierdzi jesli jej sie nie używa. Pomagają odświeżacze do klimy.

Pozd.M

Troll
11-01-06, 15:45
Moze ktos mi powie co zrobic z tym skrzypiacym sprzeglem?? ..gdzie i czym prysnac

graf78
11-01-06, 16:20
Moze ktos mi powie co zrobic z tym skrzypiacym sprzeglem?? ..gdzie i czym prysnac
Sproboj prysnac na oske pedalu sprzegla (nie wiem czy latwo tam dotrzec) Ja sluchalem glosniej radia :D ale po jamkims czasie przestalo skrzypiec wiec pewnie u ciebie tez przestanie. Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 11 Sty, 2006 ]

Bardzo słabe klocki hamulcowe i skrzypienie plastików w drzwiach od samego poczatku. Przy okazji zmiany audio troche mi tam pomajstrowano i jest niby lepiej. Ogolnie jest OK. Klima faktycznie smierdzi jesli jej sie nie używa. Pomagają odświeżacze do klimy.

Pozd.M

Jesli chodzi o klocki to moje seryjne nie sa takie zle, ale juz wybralem z katalogu EBC wersje GREEN STUFF koszt kolo 227 pln zmieniam na wiosne, bo seria duzo wiecej niz 20kkm nie wytrzyma (u mnie sa hamulce LUKAS).

Kijas wlacz klime i jezdzij na wlaczonej caly czas wtedy nic nie smierdzi, nie wiem ile wiecej pali ale tragedii nie ma.

Cobweb
11-01-06, 19:27
EBC greenów nie polecam - jak się jutro przed południem ogarnę to wkleję foty jak wyglądały po 5 tyś km .... :570:


EDIT do postów niżej:
być może akurat twardość tarcz w nissanie była odpowiednio dobrana i red stufy działały ale greeny to dno ...jak je kupiłem to Witek się zaśmiał ze musze często je sprawdzać bo mi się rozpadną (wiadomo jak go potraktowałem :lol:) a efekt?? oto foteczki: ZONK 1 (http://img58.imageshack.us/img58/1391/p1010118a2nl.jpg)
ZONK 2 (http://img58.imageshack.us/img58/4530/p1010119a1ro.jpg)

pozostawiam bez komentarza...

Mekintosh
11-01-06, 21:03
Kijas wlacz klime i jezdzij na wlaczonej caly czas wtedy nic nie smierdzi, nie wiem ile wiecej pali ale tragedii nie ma.

No tak tylko osiągi znacznie słabsze... :?

graf78
11-01-06, 22:26
EBC greenów nie polecam - jak się jutro przed południem ogarnę to wkleję foty jak wyglądały po 5 tyś km .... :570:

Ja jezdzilem nissanem NXem na RED STUFF i starczyly na 6500km ale byly bardzo dobre i nie ruszaly tarcz, ale zgadzam sie ze moga szybko sie konczyc mysle ze greeny wystarczan na dluzej...???

[ Dodano: Sro 11 Sty, 2006 ]


Kijas wlacz klime i jezdzij na wlaczonej caly czas wtedy nic nie smierdzi, nie wiem ile wiecej pali ale tragedii nie ma.

No tak tylko osiągi znacznie słabsze... :?

w lecie tak jest slabsza ale w zimie nie czuje roznicy (dziwne) w lecie wylaczam klime jak chce wyprzedzac :D

Kras
12-01-06, 08:40
EBC greenów nie polecam - jak się jutro przed południem ogarnę to wkleję foty jak wyglądały po 5 tyś km ....

U mnie mimo też już około 5kkm i całkiem ostrego użytkowania Greeny sprawują się bardzo dobrze. Ostatnio zdejmowane (z innej, niezwiązanej przyczyny) więc mogłem się dobrze przyjrzeć. Płyn też zmieniłem na 5.1 i jak na razie daje rady.

MichalG
12-01-06, 09:34
w lecie tak jest slabsza ale w zimie nie czuje roznicy (dziwne) w lecie wylaczam klime jak chce wyprzedzac :D

Bo zimą poniże ~0°C kompresor nie stratuje więć nie ma znaczenia czy przysk świeci Ci na zielono czy nie - klima i tak nie działa, a że już długo nie działa to i nie śmierdzi (zdążyła sie przewentylować). Daltego również zimą nie czujesz żeby klima cos mocy zabierała.

Jeżeli latem będziesz wyłaczał klimę jakieś 1 do 2 minut przed wyłaczeniem dmuchawy to tez nie będzie smierdzieć - to jest cecha każdej klimy. Jeśli wyłączysz klimę wcześniej, to nadmuch zdązy wysuszyć wymiennik ciepła, jeśli tego nie zrobisz, skropli Ci sie tam sporo wody (dlatego bywają kałuże pod samochodem z klimą latem po postoju), ta woda zostaje w obudowie wymiennika (ile wyleci przez odpływ tyle wyleci) ale sporo zostaje - i grzybki rosną :grin:

Toms
12-01-06, 11:39
co do skrzypiacego sprzegla to problem pojawil sie od 6 gen ze na zimnym skrzypie a jak sie bardzo rozgrzeje to juz jest oki.... w 5 gen nie bylo takiego problemu.....

Pati
12-01-06, 14:10
w 5gen tez potrafi sobie zaskrzypiec...

rodriguez
12-01-06, 23:35
a wiec zaczne i ja swoje nieupodobania co do cifa moj ma przejechane 8700 wytarly sie elementy radia przy galeczce glosnosci ze srebrnego na kolor czarny ale to malo warzne jestempalaczem papierosow wie c urzywam popielniczki ktora sie wytyrala jak szmata wyupada i prawie wogole nie trzyma jesli chodzi o zawieszenie mam jakies watpliwowsci tak jak kolega wspomnial ze przy najazdach na muldy wali cos w zawieszeniu klocki seryjne przy ostrej jezdzie powiedzialy mi kaput sa ku wyczerpaniu bo zaczyna mi pisczzec wkolkach i to by bylo chyba na tyle a i dziwnie mi pali ten samochod bo 11l 12 oczywiscie mowie o delikatnej chloscie i kreceniiu po obrotach bede reklamowal hehe a tak wogle jest ok pozdro dla was

graf78
13-01-06, 00:04
a i dziwnie mi pali ten samochod bo 11l 12 oczywiscie mowie o delikatnej chloscie i kreceniiu po obrotach bede reklamowal hehe a tak wogle jest ok pozdro dla was[/quote]

12 mi tez spalil kiedys ale wiecej sie nie da 1.6 e-vtec (chyba )

Buczer
13-01-06, 09:38
W miescie, po Wawie samochod mi pali od jakis 8,2-8,4 do 10,2 (wedlug kompa) przy normalnej jezdzie. Wszystko zalezy jaka trasa. Im dluzsza tym zazwyczaj mniejsze spalanie (wiecej jedziesz na nagrzanym silniku), jak sie stoji przez wiekszosc czasu w korku, lub ciagle trafia na czerwone swiatlo to 10 litrow bez problemy sie osiagnie. Generalnie jednak mi przy normalnej jezdzie po Wawie spala okolo 9 litrow .. zima poniewaz jezdze na krotkich trasach moze 9,5. Dla mnie to b. dobry wynik bo Leon spalal mi spokojnie do 11-11,5 litra przy normalnej miejskiej jezdzie (1.6 8v). Natomiast jak sie zacznie katowac w miare auto (a nie wyobrazam sobie aby inaczej stracic klocki przy 8 tys km :P) to wiadomo, ze spalanie bedzie wieksze. Wtedy mozna osiagnac abstrakcyjne rezultaty na upartego.

Na pocieszenie. Znajomych AR156 1.6 przy normalnej Warszawskiej jezdzi systematycznie spalaja 11-13 litrow. A jak sie pocisnie ... hehe :)

PS: Ale musze sie pochwalic sila woli :D Jak wracalem z Zakopca to do Krakowa spalanie mialem okolo 6 litrow (czasem mniej). 5,9-6,4 (caly czas mam kompa wlaczonego) to w 3 osoby z Wawy do Kazimierza nad Wisla jak najbardziej mozliwy wynik. Tylko trzeba miec silnac wole.

PPS: Ludzie, szlag mnie trafia. Skrzypi mi przy tych temp. prawy fotel. Nawet jak skrecam to skrzypi ... macie cos takiego?

graf78
13-01-06, 12:42
W miescie, po Wawie samochod mi pali od jakis 8,2-8,4 do 10,2 (wedlug kompa) przy normalnej jezdzie. Wszystko zalezy jaka trasa. Im dluzsza tym zazwyczaj mniejsze spalanie (wiecej jedziesz na nagrzanym silniku), jak sie stoji przez wiekszosc czasu w korku, lub ciagle trafia na czerwone swiatlo to 10 litrow bez problemy sie osiagnie.

spalanie masz identyczne jak Ja:) ja mierzylem wartosci podawen przez kompa kilka razy i podawal prawidlowe zuzycie odchylki +/- 0,1


PS: Ale musze sie pochwalic sila woli :D Jak wracalem z Zakopca to do Krakowa spalanie mialem okolo 6 litrow (czasem mniej).

Ja Chrzanow - Krakow 5.5 ale mniej sie nie da

PPS: Ludzie, szlag mnie trafia. Skrzypi mi przy tych temp. prawy fotel. Nawet jak skrecam to skrzypi ... macie cos takiego?

Co z tymi fotelami ??? u mnie po 8 m-cach i 17kkm po miescie wszytko jest OK nic nie skrzypi. Jedz do ASO z reklamacja

rodriguez
13-01-06, 13:03
faktycznie z tym fotelem to straszna kupa ja bym sie nie zastanawial i przypomnial sie dilerowi panowie tro sa wozy po 60 klockow a tu sraka taka ze wypadaja popielniczki i wogle heh no slowo wam daje ten moj *****y jakis pechowy jest hehe a ten fotel to porazka ale zamierzam sobie loiste zrobic na pierwszy ptrzeglad hehe pozdro dla was

[ Dodano: Pią 13 Sty, 2006 ]
moj mi pali caly czas ponad 10 szke raz jak do slomczynapolecialem spalil moze z 7 cos a w miescie zre ponad 10 najwiecej spalil miponad 12 ale ja go nie oszczedzam heh w koncu jest gwarancja ;) panowie z honda plaza bede mieli co robic hehe graf *****iste masz kolo wrzucone do tego sporta swojego bez kitu

lukas-comp
13-01-06, 23:51
[quote="Buczer"]

Ja Chrzanow - Krakow 5.5 ale mniej sie nie da

Tez mieszkam niedaleko Chrzanowa i jezdze trasa Chrzanow->Krakow :)
Skad dokladnie jestes ? :D

Na tej trasie przy ostrej jezdzie moja Hania bierze ok. 7l ;)
W cyklu mieszanym na full baku wychodzilo mi 6.5l, co uwazam za wynik rewelacyjny :)

Na co musze sie poskarzyc to swiatla... zarowki fabryczne nie swieca za dlugo :P

michcior
17-01-06, 21:07
No, widze ze wszystko na miejscu, u mnie:

RECZNY - slaby, juz dwa razy podciagany,

SPRZEGLO - pompka raz wymieniona, nowa idzie w tym samym kierunku, chyba szkodzi jej garac lata i smar schnie

FOTEL - na razie cicho

SILNIK BURCZY - bo sie autku ulozylo, jak sie dostroii do spokojnej jazdy to jest cichszy.
poza tym czekam na wymiane plecionki przy ktora laczy wydech z korpusem, to chyba tez podnosi buczenie.

WYDECH - burczy jak sie zmoczy przy 2600-2700obr ale juz o tym pisalem

KLIMA nie smierdzi bo sie trzymam na poludniu europy i caly czas na klimie, trzeba wymieniac filterek i odgrzybiac raz w roku.

A teraz historyjka, gosciowi strasznie smierdzial samochod, wysiadal wachal niby nic ale czasami jak zajechalo to zgon. Jak w koncu zawiozl do serwisu to my z wydechu zdrapali przypieczonego kotka sasiada ktory sobie przysnal biedaczek na cieplym tlumiczku. :cry: [/b]

MichalG
17-01-06, 21:25
SILNIK BURCZY - bo sie autku ulozylo, jak sie dostroii do spokojnej jazdy to jest cichszy.
poza tym czekam na wymiane plecionki przy ktora laczy wydech z korpusem, to chyba tez podnosi buczenie.


A widzisz u mnie to samo niestety ale silnik ma twarda pracę nawet jak jadę spokojnie - słyszę to terkotanie np. przy 110km/h i głaskaniu gazu na piątce i mnie szlag trafia niestety. Nawet podgłasnianie radia nie pomaga.

Napisz czy na jałowym i przygazówce też burczy czy tak jak u mnie wyłacznie w czasie jazdy przy przyśpieszaniu (ostro czy delikatnie - nieważne).

Iwansky
18-01-06, 20:51
Witam.
Moja niunia jest z 2004r. i ma 22tyś przelotu. Widzę że te pare usterek o których wspomnieliście to standart. U mnie nie pojawił się jedynie problem z klockami i sprzęgłem. Natomiast co do luzów w fotelu to proponuje sterroryzować serwis. Mi się udało.

graf78
18-01-06, 22:54
Witam.
Moja niunia jest z 2004r. i ma 22tyś przelotu. Widzę że te pare usterek o których wspomnieliście to standart. U mnie nie pojawił się jedynie problem z klockami i sprzęgłem. Natomiast co do luzów w fotelu to proponuje sterroryzować serwis. Mi się udało.

ja ci sie 1.4 w wersji LS spisuje??? mierzyles osiagi i spalanie??

Iwansky
19-01-06, 18:03
Nie zawiodłem się na niej. Jeżeli chodzi o spalanie to min 5.7 po trasie(100-110km/h). Natomiast max to 9,2 przy napradę ostrym katowaniu po mieście(nocne hasanie). Są to wyniki z kompa, który jak kiedyś sprawdzalem są prawdziwe. Co do osiągów to nie mierzyłem przyspieszenia. Prędkość max 195(licznikowo). Mam ostatnimi czasy ochotę na turbinkę. Ciekawe jak ten silnik by to znosił. :D

graf78
20-01-06, 00:04
Nie zawiodłem się na niej. Jeżeli chodzi o spalanie to min 5.7 po trasie(100-110km/h). Natomiast max to 9,2 przy napradę ostrym katowaniu po mieście(nocne hasanie). Są to wyniki z kompa, który jak kiedyś sprawdzalem są prawdziwe. Co do osiągów to nie mierzyłem przyspieszenia. Prędkość max 195(licznikowo). Mam ostatnimi czasy ochotę na turbinkę. Ciekawe jak ten silnik by to znosił. :D

Nie powinno byc problemow z dobrze zrobionym soft turbo tak na 140KM, ale jesli chcesz cos robic to tylko w wawie wg mnie tam sa najlepsi ludzie od tego, najwiecej aut przerobili cena soft turbo ok 10-12 tys. Turbo wsumie fajna sprawa ale wiem ze lepiej odkladac na type-ra.

SEDZONG
20-01-06, 01:04
Ja jestem bardzo zadowolony z hondżitsu spalanie w granicach 7 - 7,5 litra (aktualnie 7.3) najmniej mialem 5.2 ale to było tempo hardcore emeryt (90 km/h na 5. biegu) :P:P:P Czasami coś zaskrzeczy w zawieszeniu , ale nie ma reguły. Tylna lampa troche paruje, ale zwisa mi to. Na trasie Warszawa - Rewal średnio 120 -140 km/h auto spaliło mi 6.4 l. wliczając pół godzinny korek przed Kołobrzegiem, także spalanie mi się podoba..Ogólnie super autko!!

Iwansky
20-01-06, 18:09
Fakt! Mogę zainwestować w turbo, a nawet 2xturbo czy 8xturbo :grin: a i tak type-r to to nie będzie :cry:

kijas
24-01-06, 14:55
Przy tych mrozach plastiki na zewnatrz zaczely mi sie zmieniac (zderzaki)....w Hondzie powiedzieli ze nie jestem sam...a wy???

Pozd.M

Buczer
24-01-06, 17:04
Jak to zmieniac? Przepoczwarzaja sie? :D :D

A powaznie? Jak moga sie "zmieniac" ?? Plastiki od mrozu moga sie co najwyzej kurczyc przez co czasem moga pojawic sie stuki plastikow na desce. Ale to wszystko. Pierwsze slysze. I jakie to zmiany niby maja byc?

graf78
24-01-06, 23:17
u mnie plastikowe dokladki sa OK i nawet sie trzymaja, a pare razy zdarzylo mi sie przepchac troche sniegu:)
pozdrawiam

kijas
25-01-06, 08:26
Jak to zmieniac? Przepoczwarzaja sie? :D :D

A powaznie? Jak moga sie "zmieniac" ?? Plastiki od mrozu moga sie co najwyzej kurczyc przez co czasem moga pojawic sie stuki plastikow na desce. Ale to wszystko. Pierwsze slysze. I jakie to zmiany niby maja byc?


Szpary w zderzakach sie pozmienialy troszke:) ale dzisiaj juz jest lepiej...

Pozd.M

Grzesiek G.
31-01-06, 19:02
Napiszcie moi drodzy jakie usterki są domeną Civica sedana 1.6. tego ostatniego oczywiście. Ja mam z 2005r. kupiłem czarnego z jasną tapicrką. Podoba mi się o wiele bardziej od ciemnego wnętrza. Mam ponad 10 000 km. i jestem zadowolony. A co możecie powiedzieć o sedanach? Pozdrowionka.

lukas-comp
31-01-06, 22:51
Sedan hmm osobiscie nie znam opini na ten temat.
Jedno jest pewne nie podoba mi sie tak jak 3D :)

meetoo
03-02-06, 18:35
Czy w waszych ASO doradzli wam wymianę oleju po pierwszych 2 tys? Mi zalecili. W ksiazce serwisowej raczej odradzją takie ruchy.

Mekintosh
03-02-06, 23:39
Mi powiedzieli, że to strata pieniędzy. :P

Leo261
06-02-06, 10:40
Ja takze sobie podarowalem wymiane oleju po 2 tys. km. W ksiazce nic nie pisali a sam serwis takze nie naciskal, dodajac, ze to indywidualna sprawa.
Zrobilem to dopiero po 20 wedle ksiazki.
pozd

meetoo
06-02-06, 18:01
Dzisiaj przy przecieraniu reflektorów, zobaczyłem, że lewy jest zaparowany (teraz przymarznięty). Powyżej 100 km/h zaczyna coś lekko szumieć przy uszczelce tuż przy słupku. Przy lekkim dociśnięciu uszczelki szum ustaje. Muszę odwiedzić serwis i ich podręczyć.
Pozdr

delo
08-02-06, 23:20
Dzisiaj przy przecieraniu reflektorów, zobaczyłem, że lewy jest zaparowany (teraz przymarznięty). Powyżej 100 km/h zaczyna coś lekko szumieć przy uszczelce tuż przy słupku. Przy lekkim dociśnięciu uszczelki szum ustaje. Muszę odwiedzić serwis i ich podręczyć.
Pozdr


Mam to samo :) Co do reflektorów to na dzień dzisiejszy Honda Poland nakazała serwisom suszenie, jeżeli to nie pomoże to będą wymieniac.

Wojtek

hasofo
17-02-06, 13:00
Moj Civ z maja 2005...

1. od nowosci trzeszczenie w zawieszeniu ( "gumowe" - podejrzewalem np mocowania stabilizatora... w serwisie powiedzieli ze to wpomaganie !?! wyregulowali... oczywiscie nadal stuka.. niebawem znow ich nawiedze, troche wiecej mam tera czasu ;)

2. szyba za nisko osadzona... swist przy V> 140kmh niektore serwisy w ogole usterki nie znaly (brak komentarza;) w AutoWescie wkitrali mi kupe silikonu w boczne slupki, sugerujac iz to "zakloci" przeplyw powietrza i nie bedzie swiszczec... swiszcze nadal (choc mniej), a naprawy nie komentuje - z pewnoscia tam zacznie rdzewiec za pare lat, o ile nie zwroce im uwagi

3. komputer zaniza srednie spalanie ;)
tak o 0,5-0,7l mniej niz powinien... zwykle Civ pali (przy zdecydowanie spokojnej jezdzie) ok 7,0-7,3l - w realu odpowiednio wiecej...

4. słaby naciąg ham. ręcznego - regulowali ale tradycyjnie z marnym efektem ;)
przydalby sie mocniejszy do podcinania - tera wole juz go rzucac z "wahadla" - lepsze efekty hehe

tak to z wozu jestem zadowolony, trzesie co prawda bardziej niz solberg kolegi, ale co tam ;)
mialo byc szportowo i tanio - przygotowany bylem na to ;)

pzdr

graf78
17-02-06, 13:32
A ja juz sie Civica pozbylem i jestem Happy :D sprzedal sie w 4 dni od zamieszczenia ogloszenia.

HASOFO mialem ten sam problem ze swiszczaca szyba, bo byla za nisko wklejona w ASO zapropowali mi nawet wymiane ale skonczylo sie na tym ze podkleili mi gorna uszczelke klejem do szyb i przestala sie odchylac i swiszczec.

Mekintosh
17-02-06, 23:03
Dla mnie sporym niedociągnięciem jest mały zakres regulacji wstecznego lusterka. Nie pomyślano o wyższych kierowcach. Ja mam 194 cm i przy ustawieniu lusterka na maksa do góry widzę górną część kanapy. Muszę jeździć na "ustawieniu nocnym". :roll:

maps
18-02-06, 11:23
Dla mnie sporym niedociągnięciem jest mały zakres regulacji wstecznego lusterka. Nie pomyślano o wyższych kierowcach. Ja mam 194 cm i przy ustawieniu lusterka na maksa do góry widzę górną część kanapy. Muszę jeździć na "ustawieniu nocnym". :roll:

Nie było na tyle wysokiego inżyniera japońskiego, żeby mogli to wcześniej przewidzieć :wink:

rodriguez
21-02-06, 23:25
mam takie zapytanie czy to normalne ze mialem poziom oleju w 7g po przejechaniu 10000 km na minimum co sadzicie na ten temat? aso mi zrobilo tak zwana dolewke ale to chyba dziwne jesli nowy woz bierze juz olej bo tak mi sie wydaje prosze o dokonanie swych opini jesli chodzi o stare sprawy7 ktore pisalem na forum aso wymienilo mi plastiki te ktore sie powycieraly pozdrawiam i czekam na jakies znaki

[ Dodano: Sro 22 Lut, 2006 ]
kolego hasofo mi dzialy sie podobne rzeczy z tym zawieszeniem poczym pojechalem do aso zglosilem raz usterke podregolowali zglosilem drugi raz usterke i powiedzieli ze mam do wymiany amortyzatory co ci takze radze to zrobic pozdrawiam

[ Dodano: Sro 22 Lut, 2006 ]
co do lamp dostalem jakies wkladki zelowe ;)

izp2
23-02-06, 09:33
witam
Jestem nowym użytkownikiem. Mam civic 5drzwiowego od maja 2005 rocznik 2004.
Chyba ta klima to jest standart w tym modelu nowy samochód 3 miesiące 1 raz smrodzik czyszczenie w ASO po tygodniu to samo powtórne czyszczenie i to samo
Podobno rozkręcili całośc ale efekt zerowy. Widocznie jest to jakiś feler w tych modelach że są jakieś zakamarki których nie można wyyczyśćic albo niedbałośc serwisu; słaby naciąg ham. ręcznego; komputer zaniza srednie spalanie
tak o 0,2-0,4 mniej niz rzeczywiście wychodzi z tankowania (przy zdecydowanie spokojnej jezdzie) ok 7,0-7,5l latem na miejscu, zimą dołuż co najmniej 0,7 l. Moje wyniki latem na trasi nad morze wyszło 5,8 l przy średniej prędkości ok 120 z tym że odcinek Gliwice- Wrocław ok 150km/h. Mam dokładną ewidencję przebiegu i zakupów paliwa tak że spalanie (przebieg ok 10 000) wyszło średnie 7,07 l ale jestem raczej spokojnym kierowca.
Jeżeli chodzi o ten wynik na komputerze to znajomy z Niemiec też ma civic stwierdził że jak tankuje w niemczech to wyniki ma zbliżone jak u nas to tak samo mu civic zaniża niż jest w realu wniosek albo u nas na stacjach te liczniki oszukują albo paliw jest dużo gorsze

maps
23-02-06, 09:49
witam
... wniosek albo u nas na stacjach te liczniki oszukują albo paliw jest dużo gorsze

Druga opcja to raczej odpada. Lepsze czy gorsze - litr to zawsze litr i żaden komputer nie powinien tego mierzyć inaczej.

Mekintosh
28-02-06, 19:35
Dziś przy myciu zauważyłem małego pruchelka rdzy na tylnej klapie pod tą chromowaną listwą. :x
Spotkał się ktoś z Was z tym ? Ciekawe co powiedzą w ASO. Pewnie nie będą zbyt skorzy do wymiany klapy.

MichalG
01-03-06, 14:08
Dziś przy myciu zauważyłem małego pruchelka rdzy na tylnej klapie pod tą chromowaną listwą. :x
Spotkał się ktoś z Was z tym ? Ciekawe co powiedzą w ASO. Pewnie nie będą zbyt skorzy do wymiany klapy.

Ja się spotkał :(
Niestety nie będą chcieli Ci klapy wymienić. Mi klapa tam rdzewieje gdzie Tobie, dodatkowo na brzegu.

Moje auto ma 8 miesięcy także bedę się "wykłucał".

pytlu
01-03-06, 18:35
Napiszcie moi drodzy jakie usterki są domeną Civica sedana 1.6. tego ostatniego oczywiście. Ja mam z 2005r. kupiłem czarnego z jasną tapicrką. Podoba mi się o wiele bardziej od ciemnego wnętrza. Mam ponad 10 000 km. i jestem zadowolony. A co możecie powiedzieć o sedanach? Pozdrowionka.

Slyszalem od wlasciciela tureckiego sedana ze ma bardzo czeste problemy z elektryka-auto z 2003

kap21
03-03-06, 12:28
Witam.Posiadam civica 1.4 5d z 2005r i mam problem ze skrzynia biegow.Przy zimnym silniku biegi wchodza z oporem,najgorzej jest z redukcja z 3 na 2 bieg trzeba mocno ciagnac,czuc opor.Po rozgrzaniu(czasami wystarczy 10 km odcinek,a czasami 30km)biegi wchodza dobrze.Czy ktos ma taki problem i czy ASO to usunie,a moze ten typ tak ma.

MichalG
03-03-06, 12:38
Witam.Posiadam civica 1.4 5d z 2005r i mam problem ze skrzynia biegow.Przy zimnym silniku biegi wchodza z oporem,najgorzej jest z redukcja z 3 na 2 bieg trzeba mocno ciagnac,czuc opor.Po rozgrzaniu(czasami wystarczy 10 km odcinek,a czasami 30km)biegi wchodza dobrze.Czy ktos ma taki problem i czy ASO to usunie,a moze ten typ tak ma.

Nie wiem jaki masz silnik ale IMHO nie powinno tak być - Honda słynie z doskonałości skrzyń biegów także strasznie niepradopodobnie to brzmi. U mnie biegi można zmieniać małym palcem.

Jedź do ASO - pewnie będziesz musiał zostawić auto na noc, ale wydaje mi się raczej, że coś Ci się rozregulowało w sterowaniu linkami.

Homo erectus
12-03-06, 15:13
Witam!
Troszku mnie zaniepokoiliście swoimi problemami. Odebrałem swoją Hanie 11.02.2005 7g. 1.4 90KM 5D w kolorku MichalG. Narazie kompletnie nic się nie dzieje, wiem że to jeszcze za wcześnie, chciałbym wierzyc, że tak już zostanie ;)
No właśnie, podobno przyczyną korozji tylnej klapy jest wadliwa chromowana listwa, która przeciera lakier :sad: kupując zupełnie o tym nie wiedziałem :evil: Można temu jakoś wcześniej zapobiec? i czy można generalizowac, ze we wszystkich to wystąpi.
A ci angole to jacyś poryci, żeby takiej sprawy nie wyeliminowac od 2004r. :x nie wierze żeby ta sprawa do nich nie dotarła, z tego co słyszę przed liftem nie było takich problemow :razz:

lukas-comp
12-03-06, 15:24
bo przed liftem nie bylo chromowanej listwy... tylko czarna plastikowa ;)

MichalG
12-03-06, 21:30
Witam!
Troszku mnie zaniepokoiliście swoimi problemami. Odebrałem swoją Hanie 11.02.2005 7g. 1.4 90KM 5D w kolorku MichalG.

Cosmic Pearl wymiata ;)



No właśnie, podobno przyczyną korozji tylnej klapy jest wadliwa chromowana listwa, która przeciera lakier :sad: kupując zupełnie o tym nie wiedziałem :evil: Można temu jakoś wcześniej zapobiec? i czy można generalizowac, ze we wszystkich to wystąpi.


Tak mówią w ASO i pewnie to jest prawda. Ja raczej zastanawiam się na co liczy Honda Poland. Skoro problem jest taki oczywisty i skoro podobno problem ma załatwić wlepienie jakiejś przeźroczystej uszczelki to czemu ASO tego nie robi deafultowo po otrzymaniu nowego samochodu zanim jeszcze pójdzie do klienta...
Na forum Hondapl.org są głosy, że korozja tylnej klapy wyłazi po raz któryś tam na już lakierowanych klapach także może być wesoło.

Homo erectus
12-03-06, 22:29
No to porażka, ostatnio jeździłem przez trzy lata nową ibizą od nowości i zero rdzy i awarii za wyjątkiem lekkiego skrzypienia fotela. Zachciało mi sie większego auta i legendarnej małej awaryjności Hondy :shock: Taka przynajmniej była opinia ludzi posiadających te toczydła zapewniających mnie o wielkim zadowoleniu z posiadania :) Zastanawiam się czy nie lepiej było wziąśc focusa II, w necie są bardziej optymistyczne opinie właścicieli a przeciesz rudy dośc dotkliwie atokował pierwszą generacje focusa. Z tej przyczyny w obawie przed nie znanym kupiłem civica, no i pewno wpadnę z deszczu pod rynnę :? Macie jakieś pozytywy na temat tych samochodów dla pocieszenia :D
Jak docieraliście swoje autka?

acha już po wyjeździe z salonu zaparowały mi lekko boki tylnych reflektorów i tak jest za każdym razem przy wilgotnej pogodzie, przednie sa ok!

[ Dodano: Nie 12 Mar, 2006 ]
Może warto było by zorganizowa jakiś masowy protest dlawyeliminowania tej przypadłości raz na zawsze :twisted:

kap21
12-03-06, 22:54
Witam. widze ze jestes z Torunia tak jak tez mam civica 1.4 2005.Narazie nie mam problemu z rdza a pod listwa mam juz piankowa uszczelke i narazie nic nie widac.Poprzednio jezdzilem megane 1.4 16v i civic jest zdecydowanie lepszy.Jle pali ci to auto po naszym miescie.

Homo erectus
12-03-06, 23:21
kap21 a tą piankową uszczelkę założyłeś we własnym zakresie?
Właściwie to jeżdzę jeszcze na pierwszym baku wię trudno powiedziec? Po małej przejaszdze z trasy komp wskazywał mi 5,9 ale jechałem jak kapelusz z uwagi na docieranie. W salonie uprzedzili mnie że przkłamuje miej więcej o 0.5l, a Tobie ile pali?
Powiedz coś na temat tej uszczelki bo jestem zainteresowany, czy można wramach gwarancji w co wątpie, niechciałbym czeka do oznak pierwszej korozji :lol:

[ Dodano: Nie 12 Mar, 2006 ]
Zapomniałem Kap21 jestem z Torunia :D

lukas-comp
13-03-06, 01:57
japonskie autka sa bardzo malo awaryjne, ale za to szybciej rdzewieja srubeczki itp :D
jesli chodzi o parowanie swiatel, to jedz na gw. to bedziesz mial naprawione ;)

kap21
13-03-06, 09:33
Wysłany: Nie 12 Mar, 2006




kap21 a tą piankową uszczelkę założyłeś we własnym zakresie
Nie .uszczelka byla juz zalozona fabrycznie.Zauwazylem tez jedna dziwna rzecz.A mianowicie wewnetrzna powierzchia klapy bagaznika polakierowana jest tez lakierem bezbarwnym,a drzwi,maska silnika sama baza.Ciekawe jak jest u was bo to dziwna sprawa ze polakierowali od wewnatrz lakierem tylko klape.Jezeli chodzi ozuzycie paliwa to ostatnie tankowanie tylko miasto,komp.pokazywal 7.5 po tankowaniu wyszlo 7.9.Na krotkiej trasie pokazal 6.1 jazda z predkoscia ok 110 km.Mialem ostatnio dwa francuzy- nowe auta, civic jest o wiele lepszy.Moj kolega ma polo 1.2 itez sobie chwali.Pozdrowinia. :D

Homo erectus
13-03-06, 11:29
Wysłany: Nie 12 Mar, 2006




kap21 a tą piankową uszczelkę założyłeś we własnym zakresie
Nie .uszczelka byla juz zalozona fabrycznie.Zauwazylem tez jedna dziwna rzecz.A mianowicie wewnetrzna powierzchia klapy bagaznika polakierowana jest tez lakierem bezbarwnym,a drzwi,maska silnika sama baza.Ciekawe jak jest u was bo to dziwna sprawa ze polakierowali od wewnatrz lakierem tylko klape.Jezeli chodzi ozuzycie paliwa to ostatnie tankowanie tylko miasto,komp.pokazywal 7.5 po tankowaniu wyszlo 7.9.Na krotkiej trasie pokazal 6.1 jazda z predkoscia ok 110 km.Mialem ostatnio dwa francuzy- nowe auta, civic jest o wiele lepszy.Moj kolega ma polo 1.2 itez sobie chwali.Pozdrowinia. :D



Kap21 a skąd będę wiedział, że mam taką uszczelkę, przeciesz tego nie widac. Czy Ty tak jak ja odbierałeś z salonu na Zółkiewskiego swoją hondkę. Jezeli tak to ja powinienem ją też miec. Co do polakierowania klapy bagażnika, drzwi i maski silnika to nie zwróciłem uwagi, ale przyjrzę się dziś temu. Co do wyboru auta to wchodził w gre nowy leon lub wypasiona schodząca wersja. Najważniejsze że jeseś zadowolony bo ja dotychczas też :D
Może oczekiwania ludzi co do tego autka są zbyt wygórowane, przeciesz to nie klasa S :wink: A jak z wyciszeniem, dla mnie troszkę za głośny od 120km/h :?

rodriguez
13-03-06, 18:13
Jesli chodzio parowanie swiatel aso robi to od reki tak zwane wklady zelowe sluchajcie mnie rozczarowala jedna kwestia po przejechaniu 13 tys mam amortyzatory do wymiany bo zglosilem stuki w zawieszeniu i w aso stwierdzili ze amortyzatory sa do wymiany czy ktos spotkal sie z taka usterka albo mial podobna przygode??

lukas-comp
13-03-06, 19:20
nie amortyzatory, a sworzenie ;)
ja jezdze po meeega dziurach i amortki mam b.dobre, jedyne co poszlo to sworzenie do wymiany

kap21
13-03-06, 21:31
Kap21 a skąd będę wiedział, że mam taką uszczelkę, przeciesz tego nie widac.
U mnie widac przez wyciecia od oswietlenia tablicy rej,na gorze widac jak wystaje szara piankowa uszczelka.Jezeli chodzi o wyciszenie to poprzednie moje auta byly glosniejsze wiec nie narzekam,slychac troche mocno szum powietrza tak od 130 a dzwiek silnika moze byc.Glosne sa jedynie opony Dunlopa straszna kaszana.PZDR :D

Homo erectus
13-03-06, 22:05
Kap21 kupiłeś z salonu czy od kogoś :)

[ Dodano: Pon 13 Mar, 2006 ]
To prawda Te Dunlopy to lipa też je mam, jaką meganką jeździłeś?

lukas-comp
14-03-06, 01:44
potwierdzam: dunlopki sport strasznie glosne!
myslalem, ze mi lozyska poszly, dopoki nie wymienilem opon i halas ustal :D

Homo erectus
14-03-06, 18:52
potwierdzam: dunlopki sport strasznie glosne!
myslalem, ze mi lozyska poszly, dopoki nie wymienilem opon i halas ustal :D




Na jakie opony wymieniłeś 8)

lukas-comp
15-03-06, 01:26
zima: kleber kristal hp, z automatycznym lataniem oponki, gdy zrobi sie dziura, a lato toyo t1-r :D
dunlopki jesli chodzi o jazde nie sa zle, tylko strasznie szumia...

Homo erectus
15-03-06, 10:49
lukas-comp masz civa 7g.1.4?, przeglądając wątek "1.6 czy 1.7CTDI" pisałeś coś że jest po lekkiej modyfikacji. Możeś coś na ten temat skreśli :D

kap21
15-03-06, 11:13
Witam.Czy moze ktos juz sprawdzal jak jest malowana od wewnatrz klapa bagaznika,u mnie lakier a nie sama baza.Bardzo mnie to dziwi,bo pozostale elementy sa malowane baza.Auto kupione jako nowe w pazdzierniku 2005.

Homo erectus
15-03-06, 11:34
Witam.Czy moze ktos juz sprawdzal jak jest malowana od wewnatrz klapa bagaznika,u mnie lakier a nie sama baza.Bardzo mnie to dziwi,bo pozostale elementy sa malowane baza.Auto kupione jako nowe w pazdzierniku 2005.




U mnie wygląda to w ten sam sposób jak u Ciebie. Autko odebrałem 11.02.2006 :D
Dotychczas nie dziwiło to mnie, bo w mojej nowej ibizie było tak samo :P

kap21
15-03-06, 11:42
Autko odebrałem 11.02.2006
A w lutym mozna bylo jeszcze kupic takie auto,bo z tego co wiem to juz w polowie stycznia tych aut nie bylo w smh.A z jakim silnikiem miales ibize.

Homo erectus
15-03-06, 12:04
Co do parowania tylnych lamp to dzwoniłem do ASO i kazali mi z tym przyjechac (lekko parują boki tylnych lamp co tak naprawdę mi nie przeszkadza) :grin: Przy okazji pytałem o listwę chromowaną. Facet z serwisu mnie uspokoił twierdząc, że prawdopodobnie mam już nową listwę, która nie dotyka i nie przeciera lakieru, a nawet gdyby tak było to obecnie wymieniają już na nowe nie powodujące przecieranie lakieru a tym samym korozji.
Kochani nie obrzydzajmy sobie tych autek za wczasu i radości z posiadania nowego samochodu. Mamy dobre autka z trzy-letnią gwarancją. Są to jedne z najmniej awaryjnych samochodów na świecie. Tak naprawdę to w moim akurat przypadku szukałem takiego samochodu, który mógłby pełnic rolę samochodu rodzinnego w miare trwałego i oszczędnego. Myślę, że za cenę 51.100 zł dokonałem najlepszego wyboru z możliwych w tej cenie. Oczywiście do pełnego szczęścia brakuje silnika 1.6 którego już w końcówce listopada nie było, no ale trudno 1.4 wcale nie jest takim totalnym mułem. 12s. do setki jak podaje producent to w porównaniu do ibizy 1.4 jest rakietą, nie wliczając innych wynalazków typu astra III 1.4 16V lub inne. 1.4 w stosunku do 1.6 jest troszkę cichcze, ale to tylko na swoje pocieszenie, bo gdybym mniał taką możliwośc oczywiście byłby to 1.6 ;) Mi osobiście civ- wan bardzo się podoba :grin:

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2006 ]


Autko odebrałem 11.02.2006
A w lutym mozna bylo jeszcze kupic takie auto,bo z tego co wiem to juz w polowie stycznia tych aut nie bylo w smh.A z jakim silnikiem miales ibize.


Zamówiłem w końcówce listopada, w tedy mogłem wybra dowolny kolorek :D Specjalnie czekali na mnie do lutego z tym samochodem (oczywiście był zadatek), ponieważ kasa leżała na koncie i szkoda było ruszac, wiadomo procenty ;)

MichalG
15-03-06, 12:16
Przy okazji pytałem o listwę chromowaną. Facet z serwisu mnie uspokoił twierdząc, że prawdopodobnie mam już nową listwę, która nie dotyka i nie przeciera lakieru, a nawet gdyby tak było to obecnie wymieniają już na nowe nie powodujące przecieranie lakieru a tym samym korozji.

Mi niestety też tak powiedzieli i niestety nie mieli racji - jest korozja :(



Kochani nie obrzydzajmy sobie tych autek za wczasu i radości z posiadania nowego samochodu. [...]

I tutatj też podpisuję się rękami i nogami.
Łyżki dziegciu niestety dodaje Honda Polska która z obowiązków gwaranta delikatnie zdaje sie migać. Co prawda daję wiarę, że gdy klape mi pomalują i wymienią listwę (na juz tę lepszą) to ruda juz sie nie pojawi ale z niepokojem czekam na parowanie reflektorów (oby ni ebyło) po tym jak widziałem wysmarowane silikonem w ASO reflektory na zlecenie HPL - to sa juz kpiny sam przyznasz.

Ale auto jest bombowe ;)

lukas-comp
15-03-06, 12:43
lukas-comp masz civa 7g.1.4?, przeglądając wątek "1.6 czy 1.7CTDI" pisałeś coś że jest po lekkiej modyfikacji. Możeś coś na ten temat skreśli :D

na wiosne jak stopnieje juz snieg zaloze new topic pochwalic sie swoja niunia :mrgreen:
z modyfikacji to klcuszki i tarcze ebc, teraz poszukuje fajnych alusow, zakupilem lusterka z type-r, nowy wydech plus pare niespodzianek do engine :)
z tylu w pulce zrobilem mala, drewniana modyfikacje i wrzucilem sony xplody :mrgreen:
reszte modyfikacji aczne nad nia od wiosny jak juz bedzie mozna siedziec w cieplutkim garazu :twisted:

Homo erectus
15-03-06, 14:08
Pierwszą rzeczą jaką chciałbym zmienic to kierownica, która chciałbym obszyc skórą. Macie pomysł gdzie i jak to zrobic by nie utracic gwarancj bo trzeba podobno ją zdjąc. Moze w ASO ciekawe ile to kosztuje. Przydałyby się alusy i czujnik parkowania by nie kikac ciągle w lusterka :D

Buczer
15-03-06, 17:38
Locomotiv :D (witaj swoja droga :) ) kiedy mowisz o parowaniu tylnych lamp chodzi ci o takie .. no nieduze powierzchnie, okolo maks 1cm na rogu tylnych lamp? Ja mam to samo :D I powiem Ci, ze w ogole sie tym nie przejmuje. To akurat niczemu nie przeszkadza, jest malutkie, nie powoduje gorszej widocznosci swiatel itd. Nie wiem czy dobrze robisz, ze jedziesz bo jeszcze bedziesz mial gorzej przez "czepialstow" ... no ale daj znac jakie beda rezultaty :D Inna sprawa, ze ja juz w ogole nie jestem wydelikacony na parowanie reflektorow i lamp. Kto mial Leona (jak ja) ten wie :D Woda w halogenach, w tylnej lampie stop, a przednie reflektory jak parowaly to zakrywaly 3/4 klosza :D Wiec nie ma co rozpaczac :) A .. i Leonik byl bezwypadkowy. Zreszta. To norma w tamtych autach .. i i chyba w ogole w dzisiejszych to tez norma (patrzac na inne modele). Moze to wynik "wymyslnych" ksztaltow kloszy dzisiejszych lat ... albo w latach 70/80 nitk by sobie nawet tym glowy nie zawracal?

Glupia tylko sprawa z ta listwa tylna. Niespodziewalem sie :(

A samochody na tym forum wiadomo, ze bedziemy sobie obrzydzac. Przeciez to forum gdzie sie pisze o usterkach ;) I dobrze. I oby tylko nie musialo sie szybko rozrastac :D

kap21
15-03-06, 19:39
Co prawda daję wiarę, że gdy klape mi pomalują i wymienią listwę (na juz tę lepszą)
Michal,napisz w jakim serwisie bedziesz malowac klape,moze wiesz czym rozni sie ta dobra listwa od tej wadliwej.Czy w twojej hani tez wewnetrzna pow. klapy lakierowana jest lakierem.

MichalG
15-03-06, 20:54
Michal,napisz w jakim serwisie bedziesz malowac klape

Chciałbym w SMH ale strasznie klopotliwe byłoby dla mnie kursowanie z samochodem. Zdecydowania bliżej mam do Łodzi - nawet żeby wpaść na małą kontrole do lakierni ;)


moze wiesz czym rozni sie ta dobra listwa od tej wadliwej

Wiem tylko tyle, że nie powoduje juz otarcia lakieru. U mnie ta listwa dotyka blachy tylko z lewej strony i tam właśnie rude wlazło...


Czy w twojej hani tez wewnetrzna pow. klapy lakierowana jest lakierem.


Jutro sprawdzę (w dzień). Tam chyba wystarczy tę zaślepkę wyciągnąć i zerknąć czy trzeba cały plastik zdejmować?

kap21
15-03-06, 21:15
Tam chyba wystarczy tę zaślepkę wyciągnąć i zerknąć czy trzeba cały plastik zdejmować?
Chodzi mi o ta czesc ktora nie jest zakryta plastikiem od krawedzi w gore.Drzwi maska u mnie od spodu mat.PZDR.

Homo erectus
16-03-06, 07:49
Locomotiv :D (witaj swoja droga :) ) kiedy mowisz o parowaniu tylnych lamp chodzi ci o takie .. no nieduze powierzchnie, okolo maks 1cm na rogu tylnych lamp? Ja mam to samo :D I powiem Ci, ze w ogole sie tym nie przejmuje. To akurat niczemu nie przeszkadza, jest malutkie, nie powoduje gorszej widocznosci swiatel itd. Nie wiem czy dobrze robisz, ze jedziesz bo jeszcze bedziesz mial gorzej przez "czepialstow" ... no ale daj znac jakie beda rezultaty :D Inna sprawa, ze ja juz w ogole nie jestem wydelikacony na parowanie reflektorow i lamp. Kto mial Leona (jak ja) ten wie :D Woda w halogenach, w tylnej lampie stop, a przednie reflektory jak parowaly to zakrywaly 3/4 klosza :D Wiec nie ma co rozpaczac :) A .. i Leonik byl bezwypadkowy. Zreszta. To norma w tamtych autach .. i i chyba w ogole w dzisiejszych to tez norma (patrzac na inne modele). Moze to wynik "wymyslnych" ksztaltow kloszy dzisiejszych lat ... albo w latach 70/80 nitk by sobie nawet tym glowy nie zawracal?

Glupia tylko sprawa z ta listwa tylna. Niespodziewalem sie :(




A samochody na tym forum wiadomo, ze bedziemy sobie obrzydzac. Przeciez to forum gdzie sie pisze o usterkach ;) I dobrze. I oby tylko nie musialo sie szybko rozrastac :D


Witaj Bucza (a raczej Buczer na tym forum) :D tak to prawda chodzi o tylne lampy, które są zaparowane na krawędziach. No może trochę więcej niż centymetr ale nieważne nie będę mierzył linijką :grin: Już wcześniej pisałem, że mi to nie przeszkadza. W mojej ibizie parowały z kolei przednie reflektory, w civicu są za to OK!
Co chciałeś powiedzie przez to, że przez czepialstwo ASO mogę miec gorzej. Czyżby paprali tę robotę :571: Swoją drogą czytając te wszystkie posty człowiek staje sie nadwrażliwy, dlatego wykonałem telefon do ASO. Gościu w pierwszej chwili udał, że nie wie oczym mówie co mnie nieźle wkurzyło. Bredził coś żebym nie słuchał pierdoł, bo gdyby coś takiego występowało (chodzi o listwę) to powiadamiali by o tym każdego osobiście listownie. I tu mój pierwszy zawód co do rzetelności informacyjnej pracowników hondy. Niestety przechodząc obok dwóch civiców 5-D oblukałem miejsca pod listwą ( musiałem przypalic głupa schylając się niby wiążąc buta :D ) i zonk małe plamy rdzy :shock:
Kurcze tak wydawała by się banalna sprawa, a jednak ciągnie sie od roku 2004. To wstyd, musisz przyznac. To co budowali z mozołem pracując na dobry wizerunek marki, szybko mogą schrzanic postępując w ten sposób. Moim zdaniem właśnie powinni wezwac wszystkich i powymieniac te listwy, a w rocznikach 2005 nie powinno miec to miejsca w ogóle :x

Buczer
16-03-06, 11:19
"Co chciałeś powiedzie przez to, że przez czepialstwo ASO mogę miec gorzej. Czyżby paprali tę robotę" - tzn. z serwisu gdzie ja i Ojciec serwiujemy samochody (lacznie 3 Hondy, ale jedna juz sprzedana dawno temu) jestesmy bardzo zadowoleni .. i miedzy innymi dlatego wybralem Honde bo uzerac sie z pajacami z 3 roznych serwisow Seata (bo tyle zwiedzilem) i sluchac ich pyskowek juz mi sie nie chcialo. Sytacja z Lecha Szymczyka. Przyjechal facet okolo 60 z Ibiza i calkowicie zaparowanymi lampami przednimi, wyszedl kolezka z ASO i mowi mu tak - "poczekaj Pan do wiosny, wtedy nie beda parowac" i po prostu poszedl :D Albo mialem 2 opony inne na przod i dwie inne na tyl. Pojechalem u nich zmienic (przelozyc bo juz lato przyszlo) a oni mi zaczeli kit wciskac, zebym koniecznie kupil dwie opony bo _na wszystkich kolach musza byc identyczne_. Ja mowie, ze chyba na osi, i poprosze mowiacy o tym przepis ... oczywiscie mialem wtedy racje. Zreszta. Nie chcieli mi wydac (w komecie) historii serwisowania !!, a jak pojechalem na badanie ABS, zaplacilem za sprawdzenie komp. silnika !! i powiedzieli, ze uklad ABS dziala ok. Dzien pozniej juz wszystko tam sie z***balo i auto trafilo na warsztat z awaria czujnikow obortu kol przednich. A wode na progach i w srodku tlumaczyli fakte, ze to normalne zjawisko :D ... w koncu w jednym z ASO (na Bemowie) przyznali, ze to wada fabryczna ale ze po gwarancji zrobili 50/50. A to tylko poczatek problemow :( Dlatego teraz jak patrze na ten najwiekszy problem mojego auta (te 1cm pary na rogu tylnych reflektorow) to mam taka znieczulice, ze w ogole juz nie uwazam tego za probolem. O to mi tylko chodzilo. Ale oczywiscie ... pojedz i niech Ci zrobia. Choc moim zdaniem to taka "glupotka", ze lepsze jest wrogiem dobrego ze ... choc oczywiscie teoretycznie masz racje jak najbardziej.

Co do listwy. Nie wiedzialem o tym. Dopiero teraz ten problem sie pojawia na forum a mnie jak wiesz i tak nie dotyczy. Coz. Glupia sprawa. Powtorka z rozrywki (w latach 95-97 rdzewialy przez wade konstrukcyjna progi w 5D i Accordach co mego Ojca dotknelo) .... nie powinna miec miejsca jak najbardziej. Wstyd i tyle. Ale na pocieszenie kiedy mowa o rdzy .. poczytaj fora Focusa (ktorego chciales) lub popytaj Marcela (maja nascie w firmie) albo wlasciciela Mattiego. I przejzyj fora Merca o C klasie. Wiec nie jest tak jeszcze najgorzej.

BTW. Civic w kategorii 2-3 latkow zajal 2 miejsce za Corolla w TUV w kompaktach wiec .. to tak na pociesznie :)

PS: Walki z ew. rdza na tylnej klapie nie popuszczaj :) Zrob foty jakis "zardzewialych" egz i przyjdz z tym do nich.

MichalG
17-03-06, 09:28
Chodzi mi o ta czesc ktora nie jest zakryta plastikiem od krawedzi w gore.Drzwi maska u mnie od spodu mat

Pomijam że mam niemiłosiernie brudny samochód aktualnie ale:
1. Klapę mam normalnie pomalowaną od spodu
2. Maska MAT

kap21
17-03-06, 11:05
Klapę mam normalnie pomalowaną od spodu
2. Maska MAT
Michal dzieki za odpowiedz bo juz myslalem ze bylo cos robione przed odbiorem w salonie. :)

meetoo
17-03-06, 14:34
Klapa u mnie jest pomalowana od wewnątrz tak samo jak na zewnątrz. Co do parujących reflektorów przednich, ta przypadłość wystąpiła tylko raz, gdy zostawiłem auto po dłuższej jeździe. Temperatura wtedy wynosiła minus -30 i wilgoć nie zdążyła odparować tylko osadziła się na szkle. Później już nie wystąpiło parowanie.
Serwis męczę o wymianę uszczelki przy szybie (świszczy), dziś się dowiedziałem, że jednocześnie naprawiają podnośniki przednich szyb (mojemu koledze się zacieła szyba) - wada fabryczna.
Po 7,5 tys spalanie średnio 6,3 litra.

Barti88
31-03-06, 00:28
witam czy w waszch wystąpiło u kogoś bujanie się fotela kierowcy? siedzisko lekko chodzi we wszystkie strony, czym może być to spowodowane ?
pozdrawiam!

MichalG
31-03-06, 09:55
czy w waszch wystąpiło u kogoś bujanie się fotela kierowcy? siedzisko lekko chodzi we wszystkie strony, czym może być to spowodowane ?

Podobno typowe. Podobno ASO sobie z tym radzi dość szybko wymieniając jakieś tuleje w mechaniźmie ustawiania fotela.

U mnie jeszcze tego nie ma ale ponieważ po kolei występują wszystkie wady tego modelu więc cierpliwie czekam :lol:

kap21
03-04-06, 11:46
Witam,czy ktos z uzytkownikow civica z 2004 i 2005r zauwazyl w swoim aucie korozje na laczeniach ramki okna z poszyciem drzwi.Ostatnio czytalem w necie kilka postow na ten temat ale auta byly z lat 2001 2003r.Podejrzewam ze auta te sa bardzo slabo zabezpieczane przed korozja i nie posiadaja ocynkowanej karoseri.I jeszcze HPL nie uznaje gwarancji na korozje na laczeniach.

lukas-comp
03-04-06, 21:58
u mnie fotal buja, ale nie przeszkadza, tzn troszeczke do tylu sie kiwal, jak sie na fotelu wiercilem :P

[ Dodano: Pon 17 Kwi, 2006 ]
hmm tak ostatnio posluchalem tlumika i zaczelo cos w nim bulgotac :shock:
ktos wie czym to moze byc spowodowane ? bo juz opinie o tym bulgotaniu widzialem :evil:

kap21
20-04-06, 11:28
Czy czytaliscie artykul w ostatnim magazynie Auto Swiat dotyczacy korozji w hondzie civic z 2005r.Gosc opisuje ze wyszla rdza oczywiscie pod listwa a takze na drzwiach bocznych od wewnatrz.Najlepsza byla odpowiedz pani z HPL ze to bardzo sroga zima jest przyczyna tej korozji.uderzenia kamieni i itd.No wszystko rozumiem ale rdza klientowi wychodzi przeciez na drzwiach od wewnatrz .To co kamienie wpadaja przez szybe do srodka i obijaja lakier.Wielka kpina i robienie z ludzi idiotow.

lukas-comp
20-04-06, 12:44
taaa, niestety zlewaja klienta... taki kraj :/
bylo tez o tym w tv chyba na tvnie

gladziu
08-05-06, 18:39
u mnie wszystko idealnie poza
1) wkurzajacym przelaczeniem miedzy temp/spalaniem/km - nie mogli tego zrobic w koncowce drazka migaczy?...
2) fotel kierowcy nie przesuwa sie przy skladaniu przez co nie mozna z tylu wysiasc przez ta strone (civic sport)
3) najwazniejsze: strasznie miekkie materialy. To ze mi pies 50kg wskoczyl na maske i narobil rys do podkladu (juz troche sie z tym uporalem) to rozumiem, ale zeby zrobic rysy na szybach i reflektorze od gumowej skrobaczki? To juz przegiecie, az paznokiec staje w nich staje, dlugie proste rysy... masakra. Tez tak latwo Wam sie rysuja?
4) swiszczenie z dachu, powyzej 110, czasami powyzej 160km/h. W serwisie kleili uszczelke juz 2 razy i bylo dobrze na chwile i potem znow piszczy. Musze jechac do nich znowu, podobno jak klejenie nie pomaga to wymieniaja szybe.
5) tarcze czasami rdzewieja ale to chwilowe, szybko rdza sie sciera i jest super, tyle ze na oponach zostaje rudy nalot, ktory jest bardzo ciezko usunac
6) w zimie tak przy -20C drzwi wpadaja w wibracje nawet przy lekkiej jezdzie po dziurach, nie mowie juz o muzyce, ale to chyba dosc normalne przy takich temp.
7) tylne lampy paruja z boku troszeczke, pare minut po deszczu i pary nie ma, takze to nie przeszkadza

Wielki plus za spalanie, udalo mi sie raz 4,8l/100km na 140km trasie, oczywiscie spokojna jazda.

wisnia
08-05-06, 20:10
cześć jestem nowy ale to co czytam troche mnie przeraża i nie potwierdza moich obserwacj pewnie dlatego że mam auto z rynku USA w przeciwieństwie do tego co piszecie to wszystko jest ok jak narazie zrobiłem 18 tyś auto jak kupiłem miało 5 tyś jest wszystko ok jedyne co mnie martwi to skrzypienie pułeczki pod radiem czy ktoś coś takiego miał??
żadnego smrodu z klimy niemam ale to pewnie dlatego że, włączam ja dopiero po paru kilometrach i wyłączam na kilka przed zatrzymaniem pracy silnika pozwalam się jej osuszyć, jak po jeździe widzisz wode na ziemi to znaczy żę woda pozostał w parowniku i to jest przyczyna tego zapaszku
problemu z rdzą niemam auta z tamtego rynku są obsmarowane jakimś guwnem z wszystkich stron to jest wnerwiajace bo klapa od bagarznika jest wiecznie brudna od wewnątrz i nie da się tego zmyć czy w europejskiej wersji jest to samo??
klocki jak narazie ok i sądze ze jeszczez 40 tysiów wytrzymaja
na klapie nie mam listwy chromowanej tylko naormalny kawałek blachy możę dzieki temu nie ma rdzy mimo że samochód ma już 2 latka
spalanie jest spore bo w mieście przy średniej jeżdzie wacha sie miedzy 10 a 11 litrów (krótkie trasy) to w końcu automat
sam silnik jak narzie nie brzeczy wydech też jest ok ale mimo wszystko go wymieniam bo jest bezpłciowy koniki jak narazie są na miejscu i lubią sobie galopować nie odczuwam ich braku aczkolwiek budzą sie dopiero od 3 tyś obrotów jak to honda
jak ktoś ma civa z USA to niech sie także wypowie o jakiś problemach lub o ich braków :P :D :D :D

lukas-comp
08-05-06, 21:03
moj problem z bulgotaniem to chyba wina katalizatora, jutro sie okaze ;)
skrzypiaca poleczka: dokrec srubki, mialem tak i to pomoglo
ja na autko nie narzekam, jest super :P

wisnia
08-05-06, 22:09
dzieki za porade sprawdze czy to coś pomoże

Cobweb
09-05-06, 09:07
u mnie wszystko idealnie poza
4) swiszczenie z dachu, powyzej 110, czasami powyzej 160km/h. W serwisie kleili uszczelke juz 2 razy i bylo dobrze na chwile i potem znow piszczy. Musze jechac do nich znowu, podobno jak klejenie nie pomaga to wymieniaja szybe.

sprawdź czy to nie wina wycieraczek - u mnie kidyś zaczynało świstać od 180 - i zauważyłem ze wycieraczka prawa lekko się podnosi - wymieniłem na nową i jest ok.... (w serwisie oczywiście zaczeli kąbinować z uszczelkami ... :roll: :lol:

gladziu
09-05-06, 18:29
nie to nie wycieraczki, piszczy z dachu i mozna modulowac dzwiek przez naciskanie obicia:) Z tego co widze, piszczenie to wada fabryczna i wielu osobom sie zdarza, musze jechac do serwisu.

SEDZONG
10-05-06, 13:27
Witam! odnośnie świszczenia przy przedniej szybie to dziwne zjawisko, u mnie zaczynało się przy 130 aż do 160 km/h , szlag mnie trafiał! potem szperałem po różnych forach i znalazłem informację aby podociskać uszczelkę wokół szyby palcami..i...hehehe :D od 20 tyś.km nic nie świszczy , może u was zadziała, szkoda czasu na cyrki w ASO... :570:

P.S Czy ktoś z was ma problem z szybami bocznymi tzn. Przy uchylonych szybach "latają" one na boki hałasując niemiłosiernie , jak ktoś jeździł leciwym Ikarusem to wie o jaki dzwięk mi chodzi , tak jakby szyba miała zaraz wyladowac na moich kolanach.. :/

Pozdr600

wisnia
10-05-06, 14:33
no a masz elektryke szyb ja miałem cos takiego winą jest poluzowanie śrób w drzwiach lata szyba prza zdiąć boczki i popatrzeć co jest luźno

gladziu
12-05-06, 00:27
Od dzisiaj w lewych drzwiach w Civicu Sport 2005 przy przyspieszaniu i hamowaniu, ogolnie przy lekkich przeciazeniach strasznie mi cos chrobocze na wysokosci ramienia, pod guzikiem do centralnego, nie wiem co to i jak sie tego pozbyc. jak szybe uchyle to przestaje, jak jest zamknieta to zaczyna halasowac. W serwisie powiedzieli ze to uszczelki i ze trzeba nasmarowac, nie pomoglo... to z drzwi ten odglos, mial ktos kiedys cos podobnego? Auto ma niecaly rok.

wisnia
12-05-06, 00:30
to nie żadna uszczelka luzy w mechanizmie szyb jedz do ASC i sie kłuć to w koncu nowy samochód który kosztował dużo kasy

lukas-comp
12-05-06, 09:22
masz najprawdopodobniej poluzowane elementy od centralnego lub podnoszenia szyb
jedz na gw niech rozbiora tapicerke i sprawdza dokladnie, a nie "spuszczaja" klienta! ;)

kap21
12-05-06, 10:54
Witam,czy moze mi ktos z was powiedziec jakie sa w waszych autach obroty silnika po uruchomieniu (chodzi mi o zimny silnik w okresie letnim) silnik 1.4 90KM civic 2005 5D.Umnie sa dosc wysokie ok 1600 po ok 3s spadaja do 1200.W poprzednich autach mialem ok 1000-1100. :roll:

lukas-comp
12-05-06, 12:43
u mnie normalne na biegu jalowym 750obr w lecie

wisnia
12-05-06, 16:09
no mi też sie wydają troche za wysoki ponad tyś w lecie coś jest nie tak nie wypowiem sie bo mam 1,7 w benzynie troche inaczej tam jest

MichalG
12-05-06, 16:16
u mnie normalne na biegu jalowym 750obr w lecie

Na zimnym zilniku (np. po nocy)?
U mnie jest ~1300 i powoli spada w miarę rozgrzewania się silnika.

lukas-comp
12-05-06, 16:20
odrazu, np. rano wsiadajac do auta

wisnia
12-05-06, 16:28
a niewiesz jaki masz olej to też może zależeć od tego jak jest ten co wytrzymuje wyższe temp to jest gęstrzy ale lepiej smaruje w lecie w zimie odwrotnie ale nie sadze zeby zalewali w hondzie innym olejem niż 5W50 wieć powinien chodzić tak na tysiu ale spoko nie sądze zeby to był ajakaś usterka ale zawsze można podjechać do ASC w końcu za coś sie płaci te kase kupując fur za 60 tyś-ów

lukas-comp
12-05-06, 19:27
ja leje tylko w aso shell ultra racing 10W60
sprawdzalem w ksiazce od 7g i na jalowym wskazane jest 720 +/- 50 na biegu jalowym

MichalG
12-05-06, 19:36
sprawdzalem w ksiazce od 7g i na jalowym wskazane jest 720 +/- 50 na biegu jalowym


ale na rogrzanym silniku. Przyznam, że pierwszy raz się spotykam z obrotami charakterystycznymi dla silnika ciepłego na zimnym :) - ale zamotałem.

PS. Ja mam Mobil1 0w40.

wisnia
13-05-06, 11:33
może ktoś sprawdzić w instrukcji co znaczy maint req`d bede wdzieczny

lukas-comp
13-05-06, 13:21
dzisiaj sprawidzlem na calkiem zimnym silniku i obr byly 1200, po chwili spadly do 750 ;)
cos z tymi 1600 w lecie to masz za duzo...

kapsel
17-05-06, 14:54
Witam serdecznie jestem posiadaczem hondy civic 1,4 z 2005r ,auto ma niewielki przebieg 8000 km a podczas przejezdzania np.przez torowisko slychac lekki metaliczny stukot albo z zawieszenia albo z ukl. kierowniczego.Ostatnio moj kolega powiedzial mi ze slyszal ze w tych hondach to normalne,czy w waszych autach tez wystepuje ten problem.

MichalG
17-05-06, 14:57
czy w waszych autach tez wystepuje ten problem.

W moim występował ale został wyelimnowany w ASO.

kapsel
17-05-06, 15:21
Dziekuje za odpowiedz, moze wiesz co bylo u ciebie przyczyna tego stukania.

Troll
19-05-06, 14:07
Szyby tylne "manual" latają w prowadnicach.. ma ktos na to lekarstwo??

wisnia
19-05-06, 14:19
jedyne jakie znam bo miałem ten sam problem tylko że z przednimi to wymienić na elektryke

civic45
20-05-06, 23:53
ja mam sporta 2003 przebieg 61500 km
ogólnie było by oki ale....................
czytając posty widzę że ten face lifting nic nie zmienił usterki się powtarzają jak przed facem u mnie po 1000 km wymiana amora prawego (wadliwy) chyba nic dziwnego bo to delphi
5000 km klejenie uszczelki szyby przód (gwizdanie)
dodatkowo odklejony płat drzwiowy (przy zamykaniu drzwi brzęczało jak w żuku)przykleili płat przy okazji zniszczyli mi w serwisie śrubokrętem zaślepkę uchwytu drzwi tą srebrną
30000 skrzypienie maglownicy (przesmarowali pomogło )
nie wspominam o tarczach hamulcowych 10000 i na złom(wymiana w prywatnym zakresie na brembo raicing seria oro wiercone ) znowu bajka
zaobserwowałem także wzbudzanie się silniczka reflektora samoistnie
60000 dobiega grzechotanie z przedniego zawieszenia nie wiem chyba amory bo luzów nie ma

Qesto
22-05-06, 20:49
ja też mam sporta i gwizdanie uszczelki miałem już po 200 km a przekładnie mi smarowali raz i pomogło ale tylko na pewien czas. Fajna fura ale ma kilka wad WSTYD

civic45
23-05-06, 00:39
honda zaczyna się cofać w rozwoju miała być nowsza i lepsza ale ta niezawodność powoli staje się mitem

anubis
24-05-06, 17:24
to dzieki temu że cif jest produkowany w angli a nie w japoni jak accordy. A wiadomo że angole to znaja sie na burdach futbolowych a nie na składaniu aut. I zobaczycie bedzie tak samo jak z astra budowana na zeraniu ktora po roku czasu zaczynała gnic.

Barti88
24-05-06, 18:52
no bez przesady...w moim Civicu nic sie nie psuje a drobne denerwujace rzeczy wewnątrz auta wystepuje chyba wszędzie i to jest do zaakceptowania. Gdzie porównywać jakaś lewa Astre do Civica ??? pomyśl troche człowieku.....

wisnia
25-05-06, 09:39
tak zgadzam się że to wina angoli, mam zaprzykjażniony serwis(niestety nie honda tylko toyota) z którego jasno wynika że samochody z japoni nie mają podobnych problemów co samochody z angli i innej reszty świata

kapsel
10-06-06, 17:54
Witam.Czy ktos z was moze mi odpowiedziec czy jest to normalna rzecz,a mianowicie po wlaczeniu klimatyzacji sprezarka zalacza sie i po chwili sie wylacza w ciagu np. 1 min potrafi sie 3 razy wl. i zal.Czuc jest nawet podczas jazdy jak sie zalaczy bo spada moc,Auto civic 1.4 5 d 2004r klima manualna.Poprzednio mialem auto z klima tez silnik 1.4 ale czegos takiego nie zauwazylem zeby po wlaczeniu sie wylaczala i zal.

civic45
10-06-06, 18:40
u mnie tak jest

MichalG
12-06-06, 09:11
ale czegos takiego nie zauwazylem zeby po wlaczeniu sie wylaczala i zal.

U mnie też tak jest.
W róznych samochodach jest ponoć róznie -ja w oplu miałem tak, że kompresor działał non-stop.
Kompresor ma czuniki wysokiego i niskiego ciśnienia - jak za niskie działa jak za wysokie to przestaje.

Zobaczysz jeszcze jak przyjdą upały - kpmpresor będzi ci się zatrzymywał 1 na minutę i dosłownie na kilka sekund. Wszystko ok! ;)

lukas-comp
12-06-06, 09:27
zaobserwowałem także wzbudzanie się silniczka reflektora samoistnie
60000 dobiega grzechotanie z przedniego zawieszenia niewiem chyba amory bo luzów nie ma

silniczek -> mormalne w tej generacji :(
stuki -> stawiam na tuleje wahacza lub lacznik stabilizatora w najgorszym przypadku armor :/

rytor
20-06-06, 09:39
Jedyna rzecz, która mnie irytuje w moim samochodzie to smrodek z klimy. Nie pomogło kilkukrotne odgrzybianie, ani wymiana filtrów. :sad:

W moim aucie w upalne dni (czuć lekko słodkawy zapach piwa, wina) coś pomiędzy. Nie jest to związane z działaniem klimy. Po jej uzyciu dochodzi chwilowo typowy zapach bardzo delikatnej pary wodnej i szybko mija. To zaś "dziadostwo" smierdzi tym bardziej im dłużej na słońcu stoi. Przeciwpyłkowy suchy, klima działa raczej OK, a kto wsiada,
to z usmiechem pyta - o chyba piwko było wczoraj?

Co to może być?

ppm702
20-06-06, 09:48
może coś Ci się rozlało w aucie :?:

rytor
21-06-06, 09:42
może coś Ci się rozlało w aucie :?:

Nie, wylania "czegoś" nie biorę pod uwagę - sprawdziłem, poza tym trwa to kolejny sezon.
Zimą nie czuć nic. Zastanawiałem się czy nie jest to ten "zapach" z klimy o którym wielu pisze?

civic45
18-09-06, 23:26
nowa usterka heheheee prawy łącznik stabilizatora przód 68000 tys km
skorodowała osłona katalizatora puscił jeden uchwyt na śrubę dzwoni

lukas-comp
20-09-06, 00:35
z katem mialem to samo :)

Troll
20-09-06, 08:18
moze wiecie gdzie mozna kupic tą osłone i za ile ? ( Opaski juz nie pomagają heee)

civic45
20-09-06, 20:16
ja ją wywaliłem i nareszcie cisza

szabrownik
16-12-06, 16:55
widze ze ze swiszczaca szyba przednia duzo osob mialo problemy... mnie w serwisie naprawiali 3x, ale w koncu zrobili...
ogolnie trzeba pod gorna uszczelka dolozyc kleju, bo przy duzych V tamtedy powietrze wpada pod podsufitke i dlatego tak swiszcze dziwnie..
oczywiscie mialem wczesniej kleju napchane rowniez po bokach, ale to wlasnorecznie wywalilem, bo tylko przeszkadza w odplywie wody...

mam za to pyt. ad zawieszenia:
od nowosci jak jest wilgotno, albo po deszczu (nawet po nocy w garazu) z przodu slychac takie dziwne trzeszczenie - albo gumki stabilizatora albo silentbloki wahaczy podejrzewam. oczywiscie z serwisie nigdy nie chce zatrzeszczec, wiec bujam sie juz 1,5roku ;( ktos wie co to? dodam ze nie jest to trzeszczace wspomaganie, bo tez mi to juz w serwisie probowali wmowic..
trzeszczy na garbach ale czasem tez na prostej na drobniutkich nierownosciach - dlatego obstawiam ze to gumy stabilizatora...
moze znow pojade do ASO, choc w sumie to nie lubie ich odwiedzac, jeszcze nie bylo wizyty, zeby zrobili cos jak trzeba...

aha, mierzylem swoim 1.6 sport przyspieszenie 0-100km/h VBOX`em (probkowanie 20Hz z satelity)... 9,9s (!!!!!!!!!!) sam, malo paliwa na pokladzie no i seryjne RE030..

Karol
16-12-06, 17:52
mam za to pyt. ad zawieszenia:
od nowosci jak jest wilgotno, albo po deszczu (nawet po nocy w garazu) z przodu slychac takie dziwne trzeszczenie - albo gumki stabilizatora albo silentbloki wahaczy podejrzewam. oczywiscie z serwisie nigdy nie chce zatrzeszczec, wiec bujam sie juz 1,5roku ;( ktos wie co to? dodam ze nie jest to trzeszczace wspomaganie, bo tez mi to juz w serwisie probowali wmowic..
trzeszczy na garbach ale czasem tez na prostej na drobniutkich nierownosciach - dlatego obstawiam ze to gumy stabilizatora...
moze znow pojade do ASO, choc w sumie to nie lubie ich odwiedzac, jeszcze nie bylo wizyty, zeby zrobili cos jak trzeba...


To jest przekładnia kierownicza. Wymieniają w niej części na mocniejsze o innych nr katalogowych i od tego momentu jest spokój. Nie pomaga wymiana całej przekładni na nową bo za jakiś czas będzie to samo. Aha i jeszcze są do wymiany chyba drążki kierownicze też o innej budowie(tak mi gość w ASO mówił). Wiec raczej radze jechać do ASO i po wymieniać wszystko w czasie gwarancji bo potem mogą być niezłe koszty.

kap21
16-12-06, 18:07
od nowosci jak jest wilgotno, albo po deszczu (nawet po nocy w garazu) z przodu slychac takie dziwne trzeszczenie -
W moim aucie tez co jakis czas podczas przejezdzania przez garby bylo slychac trzeszczenie okazalo sie ze to gumowe oslony na amortyzatorach,wystarczy je rozruszac i posmarowac smarem silikonowym raz do roku wystarczy. :D

szabrownik
16-12-06, 19:38
hhm, glowe dalbym se obciac ze to zawieszenie ;)
no, od biedy jeszcze te koncowki drazkow kierowniczych moga trzeszczec, ale zeby cos w przekladni?
to tylko trzeszczy podczas deszczu, albo nastepnego dnia po deszczu przez jakis czas - tak jakby od wilgoci guma zaczynala wlasnie trzeszczec...

w sumie macie racje, niech wymieniaja (1,5roku gwar jeszcze), w koncu po cos nowy woz kupowalem zeby sie nie dotykac... choc fakt, ze to sie nie nasila (ani nie ustepuje).. pierwszy raz 'zaskrzypialo' po pierwszym deszczu.
no i w serwisie (auto west w wawie) cos poregulowali wspomaganie i wiecej nic nie umieli poradzic.. no, pojade jak bedzie znow padac, moze wtedy Civ raczy zaskrzypiec donosnie..
pozdro

civic45
16-12-06, 20:07
od nowosci jak jest wilgotno, albo po deszczu (nawet po nocy w garazu) z przodu slychac takie dziwne trzeszczenie - albo gumki stabilizatora albo silentbloki wahaczy podejrzewam. oczywiscie z serwisie nigdy nie chce zatrzeszczec, wiec bujam sie juz 1,5roku ;( ktos wie co to? dodam ze nie jest to trzeszczace wspomaganie, bo tez mi to juz w serwisie probowali wmowic..

na 100 % to maglownica w serwisie ci ja przesmaruja i bedzie dobrze
dopiero jak po przesmarowaniu sytuacja sie powtarza to wymieniaja magiel to jest jedna z usterek nękających prawie wszystkie 7 geny

być może niebawem zacznie cie nękać skrzypiący pedał od sprzegła heheheee to tez się stale powtarza

Yarro
18-12-06, 23:44
Witam wszystkich !
Mam taki problem: przy zmianie biegów z 1 na 2 czasami zdarza się, że dźwignia zmiany biegów bardzo energicznie zeskakuje (niemal ją "wyrzuca" z biegu).
Czy ktoś spotkał się z czymś takim? :?
Auto jest do marca na gwarancji i zastanawiam się czy nie wybrać się do ASO. Obawiam się tylko, że mnie spławią, bo nie ma reguły na to kiedy tak się dzieje :(
PZDR

graf78
19-12-06, 00:01
moze ci synchronizator 2 biegu pada? jedz do ASO i naciskaj na wymiane

Yarro
19-12-06, 00:09
Chyba tak zrobię, bo mnie to trochę wkurza :evil:

civic45
19-12-06, 23:46
synchronizator raczej nie (walnięty przeważnie powoduje zgrzyty przy wkładaniu biegu a nie jego wyzucanie,albo silny opor przy wkładaniu biegu)
może to kwestia regulacji linek od drązka
a moze jest uszkodzona któraś poduszka silnika

a poza tym znowu juz poraz trzeci smaruje pedał od sprzęgła w zasadzie popychacz który się zaciera w pompie (sam pedał jako tako nie zgrzyta)

michwil
20-12-06, 10:18
Yo!
Civic TypeR z 2003 roku, ale po FL.
Generalnie ok.
1. Plastiki trzeszczą (w okolicy schowka pasażera) powyżej 200 km/h i przy włączonym VTEC'u;
2. Parują lampy przedni i tylne;
3. Smarowałem przekłądnie kierowniczą w serwisie bo treszczała jak cholera;
4. Więcej grzechów nie pamiętam :D

Spalanie w mieście (korki rano 8.00 i po południu 16.00, bez ostrego katowania - 10,5 litra) z ostrym katowaniem to nawet z 15 litrów będzie.

graf78
20-12-06, 14:29
Yo!
Civic TypeR z 2003 roku, ale po FL.
Generalnie ok.
1. Plastiki trzeszczą (w okolicy schowka pasażera) powyżej 200 km/h i przy włączonym VTEC'u;
2. Parują lampy przedni i tylne;
3. Smarowałem przekłądnie kierowniczą w serwisie bo treszczała jak cholera;
4. Więcej grzechów nie pamiętam :D

Spalanie w mieście (korki rano 8.00 i po południu 16.00, bez ostrego katowania - 10,5 litra) z ostrym katowaniem to nawet z 15 litrów będzie.
przy normalnej jezdzie pali ci bardzo malo, mi 1,6 w korkach + klima brala az 9,5 a duzo mnie KM pod maska bylo

wisnia
20-12-06, 18:14
w koncu to K20 musi palic ja tam bym chciał taki silniczek, moje 1,7 tezbierzew korku z 9 w porywach do 9,8 jak bym chciał oszczednie to bym ropniaka kupił

graf78
21-12-06, 01:47
w koncu to K20 musi palic ja tam bym chciał taki silniczek, moje 1,7 tezbierzew korku z 9 w porywach do 9,8 jak bym chciał oszczednie to bym ropniaka kupił
przy Subaru Imprezie GT K20 jeszcze oszczedne niczym dieselek :D

adam1231
16-04-07, 16:48
Witam,
chciałbym tu wrócić to typowej usterki 7 gen 01-05, czyli do tej cholernej listwy na tylnej klapie. Niestety problem też mnie dotknął i owszem pomalowali mi to ponwnie na gwarancji, a ja 3 dni temu profilaktycznie zdjąłem listwę i co??? Znowu małe dwa ogniska korozji po lewej i prawej stronie listwy!!! Nie mam czasu jeździć do serwisu 9caly czas śmigam hondą, więc zrobiłem zaprawki i już. Podkleiłem dodatkowe podkładki z gąbki pod listwę i założyłem ponownie. Może warto tą gąbkę doodatkowo nasączyć jakimś olejem??? Teraz też mnie naszły myśli, że mogą mi zabrać gwarancję za te zaprawki, które sam zrobiłem? Jak myślicie??

pozostałe usterki po 2 latach ekspoatacji:
- złe wskazania temperatury na zewnątrz, wyregulowano w ASO,
- skrzypi pedał sprzegła, nasmarowano w ASO,
- regulacja podnoszenia lewej szyby przód,
- wymiana tylnej szyby, bo nie grzały niektóre te scieżki ogrzewania na szybie.

w zasadzie to głupoty, oprócz tej listwy - wnerwia mnie to :djablek: !

pozdro

graf78
16-04-07, 19:51
sprzedaj tego zloma i kup Subaru Impreze GT, ja tak zrobilem w zeszlym roku i byla to najlepsza decyzja motoryzacyjna w moim zyciu :agent:

Cobweb
17-04-07, 10:09
sprzedaj tego zloma i kup Subaru Impreze GT, ja tak zrobilem w zeszlym roku i byla to najlepsza decyzja motoryzacyjna w moim zyciu :agent:

masz coś do dodania? :zasady: :ban:

graf78
17-04-07, 11:25
tak, Subaru jest lepsze :agent:

cart
17-04-07, 15:04
tak, Subaru jest lepsze :agent:

to po jakiego grzyba wchodzisz na to forum ?? :klutnia:

http://subaru.pl/forum/index.php?redir=1 i rozplywaj sie tam ile chcesz :ban:

graf78
17-04-07, 15:50
Gdzie jest napisane ze to ze zmienilem marke samochodu powoduje ze niemoge tu pisac? Mialem dwie Hondy z kilkoma stycznosc i cos tam jeszcze pamietam i moge komus udzielic fachowej pomocy. Jesli was urazilem prawdziwym stwierdzeniem ze Subaru lepsze od Hondy to przepraszam ale podejzewam ze za tymi wypowiedziami kryje sie zazdrosc. No coz gdyby Honda robila dobre 4x4 to pewnie dalej bym nia jezdzil. Pozdr.

cart
17-04-07, 16:29
Gdzie jest napisane ze to ze zmienilem marke samochodu powoduje ze niemoge tu pisac?

A tego nikt nie powiedzial, kosiniak ma volvo i jest ok, wiec za to raczej nikt sie nie czepia


Mialem dwie Hondy z kilkoma stycznosc i cos tam jeszcze pamietam i moge komus udzielic fachowej pomocy.

Prawdziwa fachowa pomoc:


Subaru jest lepsze :agent:

:ban:


podejzewam ze za tymi wypowiedziami kryje sie zazdrosc.

zazdroscic to moge posiadacza nowego civica si lub ctr, bez urazy ale subaru mi sie poprostu nie podoba.

Barti88
17-04-07, 16:59
Gdzie jest napisane ze to ze zmienilem marke samochodu powoduje ze niemoge tu pisac? Mialem dwie Hondy z kilkoma stycznosc i cos tam jeszcze pamietam i moge komus udzielic fachowej pomocy. Jesli was urazilem prawdziwym stwierdzeniem ze Subaru lepsze od Hondy to przepraszam ale podejzewam ze za tymi wypowiedziami kryje sie zazdrosc. No coz gdyby Honda robila dobre 4x4 to pewnie dalej bym nia jezdzil. Pozdr.

a właśnie że Honda jest lepsza od Subaru :) jedyne Subaru godne uwagi to Impreza WRX STi. A co do napędu 4x4 to Honda ma i to nie byle jaki w Legend...

graf78
17-04-07, 17:09
a jezdziles jakims Subaru zeby wyciaga takie wnioski czy jestes wierbym fanem Hondy?
bo jak by nie patrzac subaru jest lepsze, a jesli popada deszcz lub co gorzej sypnie sniegem miazdy 99% Hond :d Legend w swojej klasie cenowe nie jest autem wybitnym i pod wieloma wzgledamu ustepuje Audi czy BMW

cart
17-04-07, 19:20
a jezdziles jakims Subaru zeby wyciaga takie wnioski czy jestes wierbym fanem Hondy?

Zdziwil bys sie jakimi autami jezdzilem :agent:
A mam takie auto na ktore mnie stac i ktore mi sie podoba :d uwarzam ze to leprze rozwiazanie niz kupienie starej subaryny, jesli mial bym kupowac to nowa, ale jak bym mial tyle kasy to tez bym sie zastanowil czy nie kupic innego auta bo bardziej mi sie np nowe evo podoba :)

generalnie i mi i Cobweb-owi chodzi oto ze wypowiedzi typu:

sprzedaj tego zloma i kup Subaru Impreze GT, ja tak zrobilem w zeszlym roku i byla to najlepsza decyzja motoryzacyjna w moim zyciu :agent:
lub

tak, Subaru jest lepsze :agent:
są zbędne a powodów jest kilka, np. temat dotyczy czego innego, albo wypowiedz jest bezsensowna...
ja na tej samej zasadzie moge powiedziec ze na Twoim miejscy sprzedal bym subary bo to dziadostwo i kupil bym sobie infiniti fx45, bo to jest fajne auto...

podsumowujac, zachowaj swoje komentarze dla siebie albo wyglaszaj je w odpowiednim dziale !! :)

Pozdrawiam cart :agent:

Cobweb
18-04-07, 09:14
panowie proszę o spokoj -
wszystkie posty nie wnoszące uwag do tematu usterki w 7g zostaną skasowane :/

jeśli będą kolejne dyskusje nie na temat taż zostaną skasowane - to jest topic o usterkach w 7gen
dyskusji do jest lepsze subaru CTR czy inne było wiele ... :agent: :box:
i na dyskusje tego typu zapraszam do innych tematów
:aloha:

Pablo33
22-04-07, 22:03
u mnie bardzo mocne ząbkowanie Dunlopków ale niestety także Nokianów zimowych. Nie wiem co robić?? to już nie jest jeden komplet opon. Zawieszenie niby ok. Serwis odbija piłeczkę. Poza oponami - bez problemów, klapa pomalowana już w aso.

Cobweb
23-04-07, 10:54
u mnie bardzo mocne ząbkowanie Dunlopków ale niestety także Nokianów zimowych. Nie wiem co robić?? to już nie jest jeden komplet opon. Zawieszenie niby ok. Serwis odbija piłeczkę. Poza oponami - bez problemów, klapa pomalowana już w aso.

tez tak miałem na fabrycznych bridgestonach RE40 - problem pozostał nierozwiązany
po zmianie opon kolejne już nie ząbkowały

Pablo33
23-04-07, 14:04
zmieniałeś na większy rozmiar?? czy pozostałeś przy serii. Boję się, ze wyrzucę kase a opony i tak wyząbkują.

Karol
23-04-07, 15:09
Fabryczne koła są fatalnej jakości idą na ilość a nie na jakość. Ja osobiście zmieniłem na Yokohamy C-Drive i żadnego ząbkowania nie zauważyłem. Jeżeli miałbym polecać jakieś opony na zmianę to właśnie albo Yokohama albo Toyo

jasiek_s
25-04-07, 20:00
Witam
To mój pierwszy post więc się przedstawię: CIVIC 1.4 z 2004 57000 km przebiegu. Mam ją od 5 miesięcy, zrobiłem 5500 km i jak do tej pory padła tylko lewa końcówka drążka kieroniczego oraz osłony stabilizatorów - obie rzeczy wymienione na gwarancji.
Takim malutkim mankamentem jest wycieranie się panelu radia w okolicach gałki Volume - i jak na razie tyle.

Pozdrawiam

Janusz

mib
27-04-07, 13:09
Rowniez 1szy post na tym forum witam Was!!!!


Honda Civic 1,4 rocznik 2003.

Serwis zdiagnozowal dzisiaj ze do wymiany sa lozyska w skrzynii biegow. Auto ma zaledwie 72k przebiegu wiec nie wiele.
Co z tym mozna zrobic?? Mial Ktos w Was podobny problem.
Z gory dzieki.

Limak9
26-05-07, 23:25
mnie denerwuje strasznie ze przy uchylonej szybie ona lata na boki przez co odglosy sa niezafajne.

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 ]
Moje usterki przy okolo 40 tys wymienione na gwarancji przeni prawy amortyzator i lampa gdyz pekla soczewka. Co dalej do roboty rdza ( masakra autko jest z 2005 roku) na klapie i pod uszczelkami na tylnich drzwiach radze dokladnie posprawdzac autko puki je macie na gwarancji.

Szymek
21-11-07, 15:22
Mam pytanie, czy komuś wyciera się kierownica ?(3 ramienna ale nie ta z modelu sport) w civie (2004 r, 3d, po liftingu, przebieg 90 tys). Mam okazję kupić taki model, w środku auto jest jak nowe z wyjątkiem tej kierownicy(trochę chropowata-wytarta na górze) i się nieco boję bo lekko podejrzanie to wygląda... dodam, że pedały w ogóle nie są "wytarte". Chodzi mi po prostu o to, czy ta kierownica ma tendencje do "wycierania"?

lukas-comp
21-11-07, 15:35
Moja ma przejechane 120tys i kierownica jak nowa

Szymek
21-11-07, 15:39
może to po prostu od obrączki/pierścionka? :d

lelo
21-11-07, 20:08
2 lata i 30000 km, kupilem nowego z saloonu.
Na gwarancji:
- tradycyjnie listwa/klapa
- wymieniony amortyzator prawy przód, objawy podobne do prawej strony pojawiły się z lewej, rzekomo serwis ustalił co było tego przyczyną i z lewej strony usunęli usterkę bez wymiany amortyzatora - jakie objawy, najazd na spiacego i jedno krótkie skrzypniecie/stukniecie (wnerwiajace)
- wymiana kompletu lozysk w skrzyni (szumialy wyraznie, a nawet piszczaly)
- wymiana wybieraka skrzyni
- wymiana linki gazu i hamulca recznego ( w sumie nie wiem dlaczego, to byla inicjatywa serwisu)
- naprawa skrzypiacych peadlow sprzegla i gazu (pewnie jakies WD40, wiec naprawa to za duze slowo)

Poza tym, parujace od tylne lampy, powoli sie zbieram zeby ich zaatakowac o wymiane, debilny termometr zawyzajacy zima temperature (pan w serwisie powiedzial ze termometr ma takie oprogramowanie, że trzeba jechac 3 min. z V wieksza od 60 km/h i wtedy zacznie pokazywac wlasiciwa temerature - nie sprawdzilo sie, dzis Opel Astra -0,5 st C, Civic 8 spadlo do 2 st C.
Dzis dodatkowo zaczal glupiec wskaznik zucia paliwa, przejechane 350 km, glownie miasto, zuzucie 9,8 l/100 km, przejecahlem dalej 5 km po miescie, a wskazanie nagle wzroslo do 13,2, dziwne. Moze sie cos rozprogramowalo, bo auto byli w serwisie i chyba akumulator odlaczali, a moze zaczal palic jak smok.

Aaaaaa, bym zapomnial, przy 26000 km, klocki przod poszly do krainy wiecznych lowow.

pozdro i bezawaryjnosci

agent
22-11-07, 07:49
To rzeczywiście nieciekawie zwłaszcza z tą skrzynią biegów. Pocieszam się, że w CDTI jest skonstruowana od nowa dla tego silnika więc może nie będzie takich problemów, linki gazu też nie ma, listwy na klapie też nie (przed liftingiem) a klocki po 26 tys to mogły sie zużyć zwłaszcza jak wymienili może nieco przed czasem żeby nie puszczac klienta ze starymi na następne 15 tys..

kap21
22-11-07, 08:56
wymiana kompletu lozysk w skrzyni (szumialy wyraznie, a nawet piszczaly)
- wymiana wybieraka skrzyni
Jestem bardzo ciekawy co bylo przyczyna wymiany wybieraka skrzyni.W moim aucie ciezko wchodzi dwojka,ale tylko przy zimnym silniku.Jezeli chodzi o lozyska to slychac lekki szum przy wycisnietym sprzegle,jak wcisne to cisza.Nie wiem czy jest to normalne,
czy zglosic to w serwisie. :(

an6968
22-11-07, 15:16
U mnie podobnie na ssaniu przy wyciśniętym sprzęgle szum łożysk skrzyni,po rozgrzaniu np.przejechaniu 5km szarpanie przy dojezdzaniu do skrzyżowania tzn. jadę na 2 puszczę gaz bez hamulca ,obrotomierz zbliża się do 1000 obr/min i następuja skoki samochodu co to może być ?

agent
23-11-07, 08:06
Jak na 2 jedziesz na obrotach 1000 to co ma nie szarpać. Silnik jest mocno obciążony i szarpie.

Szymek
23-11-07, 15:29
czy fabryczne spasowanie lamp przednich z maską jest idealne? chodzi o szczeliny między elementami, pytanie nie jest głupie bo spotkałem się z modelami (pisemna gwarancja ASO o bezwypadkowości pojazdu) w których spasowanie nie było idealne (1 do 2 mm asymetrii)

an6968
23-11-07, 15:49
Jak na 2 jedziesz na obrotach 1000 to co ma nie szarpać. Silnik jest mocno obciążony i szarpie.
agent rozumiem że u ciebie też tak jest ,widocznie w dieslu jest podobnie ,dziwie się bo do tej pory miałem samochody które po zdjęciu nogi z gazu np dojeżdzając w korku na pierwszym biegu owszem zaczynały szarpać ale w okolicy obrotów silnika na biegu jałowym (750-800 obr/min),a civic szarpie już 1000-1100 (rozgrzany),chwile poskacze i obroty spadną do 750-800 i sobie równo jedzie ,dodam gazu ,ujmę i historia się powtarza.

Zauważyłem też dziwną rzecz jadę na luzie (samochód rozgrzany)obroty silnika w okolicy 1000 ,dopiero jak się zatrzymam spadają do 750-800 ,u was też tak jest?

Troll
24-11-07, 09:03
tak jest tak samo. nawet prz schodzeniu wesoło spadają do 1000 a potem wolniutko do 800

Leeo
06-01-08, 01:13
to ja cos dodam o coupejce z 2004 :)

- juz o tym bylo, a wiec bujanie fotela (max irytujace jest to, ze po odgieciu fotel pasazera dochodzi do pionu i trzeba za kazdym razem "kalibrowac" pod siebie)
- na zakretach wyrzuca tyl, ogolnie jestem niemile zaskoczony po przesiadce z 5D i focusa trend
- głośno w środku przy juz od 120 km/h i wyżej
- brak wycieraczki z tylu powaznie utrudnia zycie :(
- zaczely dobiegac mnie jakies metaliczne drzwieki spod maski przy zalaczaniu absu

Pati_crx
07-01-08, 10:53
No to i ja sie wypowiem na temat coupe. W wersju USA mam przejechane ok. 90tys. km i nie zauważyłem żadnych problemów, ręczny łapie jak brzytwa (bębny z tyłu). W wersji europejskiej autko ma 42tys. przebiegu i slychac taki plastkiowy stuk z lewego przodu (stawiam, że cos trze o nadkole), hamulec ręczny ;/ pozostaiwe bez komentarza (z tyłu tarcze), czasem zgrzytna sobie plastiki i najbardziej co mnie niepokoi to skrzypienie z silnika podczas dodawania gazu i przekreczania 4tys. obrotów. No i jeszcze niemoge rozkminić jak odpalić podgrzewanie foteli, raz mi sie udało jakoś. Podsumowując gdyby nie to, że moja wersja USA ma automatyczną skrzynie i 115KM to bym nie kupił europejskiej, ale czego się nie robi dla VTEC'a i manuala :)

PS: obydwa auta 2002 rok.

PS2: wersja USA do sprzedania :P

Pozdro.



- na zakretach wyrzuca tyl, ogolnie jestem niemile zaskoczony po przesiadce z 5D i focusa trend
- głośno w środku przy juz od 120 km/h i wyżej
- zaczely dobiegac mnie jakies metaliczne drzwieki spod maski przy zalaczaniu absu
Wyrzucanie tyłu to i nawet w sedanie się dzieje, a metaliczny dzwięk przy załączaniu ABS to normalka.

civic45
07-01-08, 22:37
u mnie łożyska skrzyni :aloha:

DORIS
01-03-08, 16:08
no więc ja sie przyłączę do tematu, ponieważ w końcu MAM PROBLEM :afro:

czy komuś to sie wcześniej przytrafiło, czy może ktoś po prostu wie- dlaczego zapala się kontrolka hamulca ręcznego na wysokich obrotach i na zakrętach? ?? !!

Robert_F
01-03-08, 17:35
Civic 1.6 VTEC 3d sport, 60 tys. km

Jako 10-letni użytkownik hondy civic jestem zdania, że jakość wykonania tego samochodu spada z generacji na generację. Jest coraz gorzej. Dotyczy to zarówno rozwiązań konstrukcyjnych jak również coraz gorszych materiałów wykończeniowych.

1. Co do konstrukcji to najwięcej zastrzeżeń mam do przedniego zawieszenia. Niestety, najprostsze wykonanie MC-Personów w którym oszczędzano nawet na elementach tłumiących, nijak nie przystaje do cichego, wielowahaczowego zawieszenia z VI generacji. To co boli najbardziej to to, że zawieszenie w VII gen. jest po prostu gorsze w zachowaniu na drodze, bardziej niebezpieczne a także o wiele bardziej awaryjne. Nawet wymiana wszystkich amortyzatorów na KONI niewiele pomogła.
2. To samo tyczy się układu kierowniczego, który jest niezwykle awaryjny a luzy na prowadnicy maglownicy są tylko kwestią czasu. Rozebrałem jedną maglownicę i wiem, że praktycznie niewiele da się zrobić żeby uniknąć wyrobienia się plastykowyego prowadnika listwy zębatej w civicu. Smarowanie może trochę odsunąć ten moment w czasie ale nie łudzę się, że w pewnym momencie usłyszę klekotanie listwy w przekładni.
3. Następne zastrzeżenie to wewnętrzne parowanie szyb. Usunąłem już filtry kabinowe i jeździłem bez – niestety niewiele to pomogło.
4. Klapka airbagu pasażera wydaje różne dźwięki w zależności od obrotów silnika i częstotliwości drgań karoserii.
5. Norma (i to także dla starszych genów) to rdzewiejące emblematy. Emblematy mam wszystkie oryginalne, ale zamiast błyszczeć są bure od rdzy. Ich powierzchnia jest popękana i polerowanie niewiele pomaga bo rdza wyłazi po kilku dniach. To co się dzieje z moim znaczkiem H to chyba metafora tego co się dzieje z całą marką.
6. Jakość materiałów i „plastikowość” wnętrza jest zwyczajnie obskurna w porównaniu z welurowym, miękkim wnętrzem VI gena.

Do plusów zaliczyłbym kulturę pracy i elastyczność silnika 1.6 VTEC. Silnik ma dosyć płaską charakterystykę w prawie całym zakresie obrotów co przekłada się na bardzo płynne przyspieszanie. Wysoko oceniam także skrzynię biegów.

Robert

lukas-comp
01-03-08, 21:04
Nie tylko Honda obniza jakos materialow wykonania. Ostatnio czytalem litanie posiadaczy nowych Audi A6... Tam to dopiero jest dramat za tyle $$ ! :D
Powiem tak: ja przywiozlem sobie sam Hondzie ze Szwajcarii i jak narazie typowe usterki nie wystepuja!
Fotel kierowcy trzyma sie jak mur, lampy nie paruja, kontrolka check engine nie swieci sie po jezdzie na wysokich obrotach, zawieszenie idealne! :)

an6968
01-03-08, 22:52
czy komuś to sie wcześniej przytrafiło, czy może ktoś po prostu wie- dlaczego zapala się kontrolka hamulca ręcznego na wysokich obrotach i na zakrętach? ?? !!
przylączam się do pytania mam to samo ?
-poziom plynu ok
-ręczny ok

tomborek
02-03-08, 17:24
czy komuś to sie wcześniej przytrafiło, czy może ktoś po prostu wie- dlaczego zapala się kontrolka hamulca ręcznego na wysokich obrotach i na zakrętach? ?? !!
przylączam się do pytania mam to samo ?
-poziom plynu ok
-ręczny okmialem tak w lanosie siostry. trzeba bylo dolac plynu hamulcowego

DORIS
02-03-08, 17:41
czy komuś to sie wcześniej przytrafiło, czy może ktoś po prostu wie- dlaczego zapala się kontrolka hamulca ręcznego na wysokich obrotach i na zakrętach? ?? !!
przylączam się do pytania mam to samo ?
-poziom plynu ok
-ręczny okmialem tak w lanosie siostry. trzeba bylo dolac plynu hamulcowego
a jesli nie płyn, to co?

Mr_Harry
03-03-08, 18:52
Zwarcie jakieś? W okolicy przycisku od dzwigni ręcznego lub przy klockach jeżeli są czujniki zużycia (nie wiem czy są)

civic45
04-03-08, 22:21
sprawdz poziom oleju w silniku
jak miałem raz za malo to faktycznie miałem taka jazdę

Limak9
04-03-08, 22:48
moze juz klocki do wymiany

cart
08-03-08, 15:21
czy komuś to sie wcześniej przytrafiło, czy może ktoś po prostu wie- dlaczego zapala się kontrolka hamulca ręcznego na wysokich obrotach i na zakrętach? ?? !!
przylączam się do pytania mam to samo ?
-poziom plynu ok
-ręczny ok

miałem ten sam problem...

a to rozwiązanie:

klocki do wymiany

i po problemie ;)

DORIS
09-03-08, 22:39
nagłe olsnienie :d :hinczyk:

jerrry
13-03-08, 10:50
Witam
To mój pierwszy post więc się przedstawię: CIVIC 1.4 z 2002 74000 km przebiegu. Mam ją od 6 miesięcy,
Mankamentem jest "wrzucanie" wstecznego bardzo ciężko wchodzi i czasem trzeba sie pomęczyć by nie "zachrupało".
Mam też problem z fotelem który sie kiwa, tylnia lampa "zaparowuje".
Coś stuka w zawieszeniiu zapewnie jakieś gumowe końcówki - ale to wina dróg :(
Ogólnie mam auto o którym zawsze marzyłem wiec i tak HONDA RULEZ :)

pozdrawiam

Jurek

Alchemiq
13-03-08, 11:06
czy to rocznik 1994 (jak mój obecny) czy 2004 :) widać nic się nie zmieniło z tym wstecznym - to normalne w każdej Hani, że ciężko wchodzi :d

kiwający sie fotel też doprowadza mnie do szału ;)

Leeo
13-03-08, 12:38
niestety, mogli by to zmienic, jak zaczal mi sie problem ze wstecznym w civic 5D z 95, to mam go teraz w civic 2D 2004, z mala przerwa gdy jezdzilem focusem, bo tam nic sie takiego nie dzialo, nawet sie fotele nie kiwaly :P

jerrry, poki co wszytsko w normie ;)

pakuś
20-03-08, 13:37
mam cifka z 2002r wiec tak:
- czasami problemy z wrzuceniem wstecznego-jak widzę norma-nie przeszkadza mi to w sumie
- stuki w przednim zawieszeniu-tez norma-mechanik zdiagnozował luzy na lewym drążku,ale z tego co tu wyczytałem bardziej prawdopodobne że są to luzy w układzie kierowniczym(maglownica) -a to już mnie znacznie draźni :/
- skrzypienie fotela-tez norma i też zaczyna mnie :/
- parowanie przednich reflektorów,w sumie do zaakceptowania
- no i skrzypienie sprzęgła,też mnie :/
znacie Panowie rozwiazania?
bieg-zostawiam,nie przeszkadza
- stuki,to chciałbym usunąć,wymienie ten drążek,ale...
- fotel-smarowanie coś da?
- sprzegło,gdzie dokładnie przesmaroawć?

pakuś
20-03-08, 13:37
mam cifka z 2002r wiec tak:
- czasami problemy z wrzuceniem wstecznego-jak widzę norma-nie przeszkadza mi to w sumie
- stuki w przednim zawieszeniu-tez norma-mechanik zdiagnozował luzy na lewym drążku,ale z tego co tu wyczytałem bardziej prawdopodobne że są to luzy w układzie kierowniczym(maglownica) -a to już mnie znacznie draźni :/
- skrzypienie fotela-tez norma i też zaczyna mnie :/
- parowanie przednich reflektorów,w sumie do zaakceptowania
- no i skrzypienie sprzęgła,też mnie :/
znacie Panowie rozwiazania?
bieg-zostawiam,nie przeszkadza
- stuki,to chciałbym usunąć,wymienie ten drążek,ale...
- fotel-smarowanie coś da?
- sprzegło,gdzie dokładnie przesmaroawć?

rytor
21-03-08, 11:26
czy komuś to sie wcześniej przytrafiło, czy może ktoś po prostu wie- dlaczego zapala się kontrolka hamulca ręcznego na wysokich obrotach i na zakrętach? ?? !!
przylączam się do pytania mam to samo ?
-poziom plynu ok
-ręczny ok

miałem ten sam problem...

a to rozwiązanie:

klocki do wymiany

i po problemie ;)

Miałem podobny temat i w końcu nie były to klocki. Płyn miałem w normie, ale na granicy normy.
Na zakrętach, przy dużym przyspieszaniu i na obrotach lampka zapalała się (bezwładnośc cieczy) gasła gdy poziom się ustalał. Dolałem więcej i temat rozwiązał się niskim nakładem kasy.

rytor
21-03-08, 11:26
czy komuś to sie wcześniej przytrafiło, czy może ktoś po prostu wie- dlaczego zapala się kontrolka hamulca ręcznego na wysokich obrotach i na zakrętach? ?? !!
przylączam się do pytania mam to samo ?
-poziom plynu ok
-ręczny ok

miałem ten sam problem...

a to rozwiązanie:

klocki do wymiany

i po problemie ;)

Miałem podobny temat i w końcu nie były to klocki. Płyn miałem w normie, ale na granicy normy.
Na zakrętach, przy dużym przyspieszaniu i na obrotach lampka zapalała się (bezwładnośc cieczy) gasła gdy poziom się ustalał. Dolałem więcej i temat rozwiązał się niskim nakładem kasy.

Rysiu
24-03-08, 15:11
Hej Pakuś
Fotel będzie skrzypieć i nic na to nie poradzisz niestety. Honda to nie jedyny samochód ze skrzypiącym fotelem.
do przednich reflektorów można włożyć jakieś żelki, co zapobiegają temu. W ASO znają problem i z pewnością chętnie pomogą.
Siłownik sprzęgła trzeba wymienić, bo smarowanie nie pomoże.

Na wszystko jest jeden sposób. Po prawej stronie jest radio. Należy wyszukać sobie dobrą stację radiową i delektować się jazdą jakby nie patrzeć fajnym autkem. Wersja 3d i 2d to auta naprawdę ładne i w miarę niezawodne.
A po pewnym czasie wymienić go na.... hondę MADE IN JAPAN. Powiedzmy S2000, lub NSX. CivTypeR składany jest też już w Anglii.
POzdrawiam
Rysiu


mam cifka z 2002r wiec tak:
- czasami problemy z wrzuceniem wstecznego-jak widzę norma-nie przeszkadza mi to w sumie
- stuki w przednim zawieszeniu-tez norma-mechanik zdiagnozował luzy na lewym drążku,ale z tego co tu wyczytałem bardziej prawdopodobne że są to luzy w układzie kierowniczym(maglownica) -a to już mnie znacznie draźni :/
- skrzypienie fotela-tez norma i też zaczyna mnie :/
- parowanie przednich reflektorów,w sumie do zaakceptowania
- no i skrzypienie sprzęgła,też mnie :/
znacie Panowie rozwiazania?
bieg-zostawiam,nie przeszkadza
- stuki,to chciałbym usunąć,wymienie ten drążek,ale...
- fotel-smarowanie coś da?
- sprzegło,gdzie dokładnie przesmaroawć?

dagor
21-04-08, 11:21
Witam
Mam turecki sedan 1,6 i wylazła korozja na tylnej klapie. Gwarancja skończyła się 3 miesiące temu. W ASO porobili zdjęcia i powiedzieli że będą rozmawiać z honda pl. Mam pytanie czy jest szansa żeby polakierowali klapę po gwarancji? Czy komuś udało się przedłużyć gwarancję na lakier? Pytam bo podobno w przypadku 5d gwarancja była przedłużana.
Pozdrawiam

lukas-comp
21-04-08, 18:02
z ktorego roku masz tego sedana, bo na korozje jest 7l gw ?

jaspero
26-05-08, 23:40
kurcze a ja myslalem ze nie umiem wstecznego wrzucac :P fotel hmm ?? poki co to latania niema, a ogolnie jazda to jak taczka (Si niema cywilnego zawieszenia, to moge potwierdzic, jesli mowimy o twardosci), ale powoli sie przyzwyczailem, sprzeglo no cos tam jakby czasem (nie nazwalbym tego skrzypieniem), ale to jak rano wyjezdzam z garazu potem elegancko :)

Hoze
31-05-08, 16:50
Ogólnie to ja ze swojej Hanii jestem zadowolony,ale mialem kiedys Civica V gen i ten jakosciowo byl duzo lepszy.
Do tej pory przytrafilo mi sie:
-parujące tylne lampy(wymienione na nowe)
-czasami cos skrzypii w maglownicy(na gwaracji przsmarowali,pomoglo na dwa miechy,potem dalem se spokooj)
-skrzypiacy pedal sprzegla,nasmarowywany przy kazdym przegladzie, tez pomagalo na krootko
-kiwajacy sie fotel kierowcy
-NO I NAJGORSZE TO TO CO MI SIE TERA PRZYTRAFILO(sorzeglo do wymiany,opisywane w dziale Obsluga/Serwis/Civic 2001-2005)
Po 70 tys. km spodziewalem sie po Hanii lepszych rezultatow, tym bardziej ze mam(mamy z rodzicami) ja od nowosci i jest 100% bezwypadkowa, ja odkad ja mam dla siebie dbam o nia niczym o najwiekszy skarb, wiec troche przykre to jest:(Ale i tak jestem na TAK:)Moze przez sentyment do tej marki.POZDRO

dagor
27-06-08, 12:46
z ktorego roku masz tego sedana, bo na korozje jest 7l gw ?
z 2004 rejestracja 2005 gwarancja na lakier to 3 lata. Honda uznała reklamację i klapa została polakierowana.
Pozdrawiam

Marek Podlaskie
10-08-08, 13:36
W miescie, po Wawie samochod mi pali od jakis 8,2-8,4 do 10,2 (wedlug kompa) przy normalnej jezdzie. Wszystko zalezy jaka trasa. Im dluzsza tym zazwyczaj mniejsze spalanie (wiecej jedziesz na nagrzanym silniku), jak sie stoji przez wiekszosc czasu w korku, lub ciagle trafia na czerwone swiatlo to 10 litrow bez problemy sie osiagnie. Generalnie jednak mi przy normalnej jezdzie po Wawie spala okolo 9 litrow .. zima poniewaz jezdze na krotkich trasach moze 9,5. Dla mnie to b. dobry wynik bo Leon spalal mi spokojnie do 11-11,5 litra przy normalnej miejskiej jezdzie (1.6 8v). Natomiast jak sie zacznie katowac w miare auto (a nie wyobrazam sobie aby inaczej stracic klocki przy 8 tys km :P) to wiadomo, ze spalanie bedzie wieksze. Wtedy mozna osiagnac abstrakcyjne rezultaty na upartego.

Na pocieszenie. Znajomych AR156 1.6 przy normalnej Warszawskiej jezdzi systematycznie spalaja 11-13 litrow. A jak sie pocisnie ... hehe :)

PS: Ale musze sie pochwalic sila woli :D Jak wracalem z Zakopca to do Krakowa spalanie mialem okolo 6 litrow (czasem mniej). 5,9-6,4 (caly czas mam kompa wlaczonego) to w 3 osoby z Wawy do Kazimierza nad Wisla jak najbardziej mozliwy wynik. Tylko trzeba miec silnac wole.

PPS: Ludzie, szlag mnie trafia. Skrzypi mi przy tych temp. prawy fotel. Nawet jak skrecam to skrzypi ... macie cos takiego?

Witam.Tylko czy komp jest wiarygodny pokazujac spalanie.Ja nie bardzo w to wierze.Pokazuje spalanie od 6.8-8.6 a po zalaniu za 50 zl 10,5 litra nie moge przejechac 100 km zakladajac ze spali 10.
Jezdze od 3 tyg i z tego co zauwazylem to
Smierdzaca klima
zaparowane reflektory przednie
I chyba narazie wszystko.Oby wiecej nic sie nie dzialo i autko jechalo


Witam. widze ze jestes z Torunia tak jak tez mam civica 1.4 2005.Narazie nie mam problemu z rdza a pod listwa mam juz piankowa uszczelke i narazie nic nie widac.Poprzednio jezdzilem megane 1.4 16v i civic jest zdecydowanie lepszy.Jle pali ci to auto po naszym miescie.

Witam.Czy ta uszczelke o ktorej mowisz jest mzoliwosc dokupienia i zamontowania w ASO.bo duzo o tym rdzewieniu slyszalem.Co innego jak auto kupione w Polsce i byla akcja wymiany przez Auto Poland.A co gdy auto jest sprowadzone?:(


Na jakie opony wymieniłeś 8)
Ja teraz jezdze na oponach KUMHO .Mam felgi 17 ,ale bede zmienial na 16.Slychac podczas jazdy ,ale nie jest zle.Jezeli zmienie na 16 to upie albo KUMHO ,lub Pirelli P7:)


Nie tylko Honda obniza jakos materialow wykonania. Ostatnio czytalem litanie posiadaczy nowych Audi A6... Tam to dopiero jest dramat za tyle $$ ! :D
Powiem tak: ja przywiozlem sobie sam Hondzie ze Szwajcarii i jak narazie typowe usterki nie wystepuja!
Fotel kierowcy trzyma sie jak mur, lampy nie paruja, kontrolka check engine nie swieci sie po jezdzie na wysokich obrotach, zawieszenie idealne! :)
I super to ujales.Kazde auto ma jakies wady,czy to audi ,czy Honda ,czy inne.Ja jezdzilem mazda premacy w dieslu i jak poczytalem te forum to sie przerazilem i zmienilem auto:):):).A tu to samo:):).Nie ma auta bez wad tylko ze jak sie nam przytrafia to wnerwia szczegolnie jak auto na gwarancji.Pozdrowionka Marek

Barti88
10-08-08, 14:42
Witam.Tylko czy komp jest wiarygodny pokazujac spalanie.Ja nie bardzo w to wierze.Pokazuje spalanie od 6.8-8.6 a po zalaniu za 50 zl 10,5 litra nie moge przejechac 100 km zakladajac ze spali 10.
masz silnik 2.0 160KM to spalanie 10l przy normalnej jeździe a nawet 11l wg. mnie jest zupełnie normalne a może być wieksze jak przyciśniesz...

Marek Podlaskie
10-08-08, 20:46
Zgadzam sie Barti z Toba.Takie auto musi palic 10 i wiecej.Zalezy od buta .Tylko mi chodzi o wskazania spalania.Bo podczas jazdy pokazuje spalanie w granicach 6.8-5.6 a ja na 10 litrach nie przejade 100 km ,wiec albo wskaznik spalania jest do d...y ha ha,albo stacje benzynowe wala klientow po rogach.160 km slpala bo musi ,a jak dobrze pociagniesz az do odciecia zaplonu to i pokazuje 14 .Pozdrawiam Marek:)

Hoze
17-08-08, 14:44
Komputer(a raczej duży minikomputer hehe) rzeczywiście przekłamuje zużycie paliwa, mi tak z 0,3-0.7l/100 km(oczywiście zaniża:))

szoku2007
17-08-08, 23:10
mam hondę diselka 1,7 ctdi przy ruszaniu przenoszą się naprężenia na nadwozie bardzo mnie to denerwuje czy ktoś spotkał się z takim problemem proszę pomóżcie

Marek Podlaskie
18-08-08, 09:05
Witaj.Nie jestem fachowcem ,ale mysle ze jest to mozliwe.Ja jezdzilem Mazda Premacy w dieslu i podobne objawy byly przy ruszaniu.Myslalem ze to nawet sprzeglo.Wiec moze tak byc:)

agent
18-08-08, 14:04
Dodaj więcej gazu i/lub puszczaj wolniej sprzęgło to tak nie będzie.

civicmax
09-11-08, 18:15
O trzeczących plastikach juz bylo ale nic chyba mnie tak nie wkurza jak trzeszcząca podsufitka...jak docisniesz w okolicach punktu świetlnego z przodu to ustaje..tylko teraz jak to dokrecic czy docinsac do dachu na stale ...ktos ma jakis pomysl?

Mr_Harry
10-11-08, 16:18
No ja to naprawiłem - kupiłem coś jak silikon - sikaflex (nie niszczy lakieru, jest elastyczny i do wszystkiego się klei). Zdjąłem daszki przeciwsłoneczne, odchyliłem podsufitkę i nałożyłem silikon na kostki z pianki, które dystansują podsufitkę od dachu. Po przyklejeniu tych elementów do dachu podsufitka siedzi cicho, nie trzeszczy. Ale z wymianą jej lub demontażem to już raczej lekko nie będzie :)

radekkaras
16-11-08, 09:49
Ma ktos problem w Civic-u 3 dzwiowym z trzeszczaca otwarta szyba od strony kierowcy. Przy zamknieciu jest ok.

cvc d15
16-11-08, 13:12
Ma ktos problem w Civic-u 3 dzwiowym z trzeszczaca otwarta szyba od strony kierowcy. Przy zamknieciu jest ok.
standard, wystarczy zdjąć tapicerkę drzwiową i podregulować prowadnice szyby.

radekkaras
17-11-08, 19:36
standard, wystarczy zdjąć tapicerkę drzwiową i podregulować prowadnice szyby.
Dzieki zadzialalo cisza jak makiem zasial.

maciex
02-01-09, 09:25
D14Z6 EP1 po 50k km:
-Czasami ciężko wrzucić wsteczny
-Parę razy miałem tak, że nie chciała świecić jedna z tylnych postojówek a na rugi zień było już ok
-Luzujące się chlapacze, ale tu podobno tylko zaciski trzeba zmienić

rafalpbz
25-01-09, 23:56
Teraz ja ponarzekam :)

Mianowicie Civic Coupe:przebieg 106tys km
1.Stuki puki w zawieszeniu,
2.Bardzo mało wytrzymała powłoka lakiernicza,
3.Szyba, nie wiem to się dzieje ale pomimo nie skrobania szyby, nowych wycieraczek mam ryse na rysie...,
4.Zawijające się pasy bezpieczeństwa, trzeba prawie za każdym razem poprawiać je ręcznie, jak nie to beda sie obijac (mnie to denerwuje)
5.Wsteczny (podwójne wciśniecie sprzęgła i wchodzi bez oporów)
6.Nie bede pisał o trzeszczącej desce, przecież mieszkamy w polsce,

a po za tym same plusy, :)

MajkelG
26-01-09, 00:29
1. Przekładnia kierownicza stuka na wybojach
2. Trzesie sie deska gdy ruszam z mala iloscia gazu
3. Zawijaja sie pasy (trzeba uwazac zeby drzwiami ktos nie przycial :/ )
4. Kiwajacy sie fotel
5. Parujace lampy z tylu
6. Gdy jest zimno plastiki nad stopami kierowcy i pasazera lubia pohalasowac (chodzi o te okragle zapinki, ktore sie przekreca... tasma szmacianka pomaga ;) )
7. Skrzypi fotel kierowcy
8. Czasami trudno wrzucic wsteczny
9. Otwarcie szyby w czasie jazdy nie jest plynne (trzeba dokrecic conieco przy mocowaniach na szynach)
10. Czasami gdy dam mocniej gazu jadac pod gorke (gdy sa spore przeciazenia) zapala mi sie lampka od recznego (guziczek w srodkowym tunelu trzeba doregulowac)
11. W tylnym spojlerze w wersji sport tworzą się dwie małe kałuże po deszczu (chyba mozna to uznac za wade) ;)

poza tym auto bajka :) same plusy

agent
26-01-09, 07:21
Z tymi pasami to nie ma co tak narzekac. wole jak się słabo zwijają zamiast ściskania mnie podczas jazdy. W Toyocie to jest normalnie koszmar.

LemonR
26-01-09, 09:18
...
10. Czasami gdy dam mocniej gazu jadac pod gorke (gdy sa spore przeciazenia) zapala mi sie lampka od recznego (guziczek w srodkowym tunelu trzeba doregulowac)
...

Ja bym obstawił za niski poziom płynu hamulcowego i bym w pierwszej kolejności sprawdził tarcze i klocki. Ich zużycie powoduje, że spada poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku i przy przechyłach zapala się lampka (to właśnie ta od hamulca ręcznego).
pozdr

Snajper_NSK
26-01-09, 09:35
2. Trzesie sie deska gdy ruszam z mala iloscia gazu
Mam to samo w swoim diseslu, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jest tylna (ta bliżej kierownicy) poduszka silnika do wymiany.Cena w ASO ok 220 PLN(bez robocizny). Może być jeszcze poduksza(belka) pod skrzynią biegów(ok 220 PLN). Na marginesie przednia poduszka silnika - ok.550PLN w ASO - zamienników poduszek raczej nie znajdziesz.

cvc d15
26-01-09, 10:16
8. Czasami trudno wrzucic wsteczny To Twój pierwszy Civic? :)

agent
26-01-09, 11:57
snajper NSK A skąd wiesz że to poduszki

Snajper_NSK
26-01-09, 13:33
snajper NSK A skąd wiesz że to poduszki

Objawy jakie opisał MajkielG występują równieżu mnie. Jak dam za mało gazu przy ruszaniu drga dosć bardzo deska rozdzielcza. Domyślałem się że to poduszki, potwierdził to znajmoy bardzo dobry mechanik. Na 99% to poduszki, choć reki nie dam sobie uciąć.....

Inny objaw jaki może być związany z podszką (belką), ale pod skrzynią biegów jest to że np. jak jade na wyższych obrotach silnika i nagle puszczę gaz to lewarek zmiany biegów poruszy się/szarpie 2-3 razy.

Zwróć uwagę czy jak zapalasz/gasisz samochód to silnik dziwnie nie "lata" i nie przenosi drgań na ramę.

Jak wymienię poduszki (zabyt szybko tego nie zrobię) napiszę czy pomogło.

Brad
26-01-09, 13:36
co do biegu wstecznego to nie tylko civic, bardzo duzo aut ktore maja standardowy wsteczny (prawo dół) maja problemy z wrzuceniem wstecznego, taka juz natura tych skrzyn i nic na to nie pomorze jedynie ponowne wcisniecie sprzegla:) juz od niejednego mechanika to slyszalem, kumplowi w ASO powiedziano to samo:)

KUBI2410
26-01-09, 16:10
1. Przekładnia kierownicza stuka na trelince czy nierównej kostce od paru dni
2. kiepsko Zawijające się pasy
3. Kiwający się fotel na szczęście tylko kierowcy
4. Czasami trudno wrzucić wsteczny ale to standard w maździe było to samo
5. Nie odbija klamka w tylnej klapie trzeba odcisnąć samemu rozbierałem smarowałem nie pomogło trudno już się przyzwyczaiłem
6.Skrzypiące sprzęgło
7.Kiepsko obracające się pokrętło od temperatury
więcej grzechów nie pamiętam niby drobiazgi ale denerwujące kupując civica spodziewałem się większej precyzji wykonania

Leeo
26-01-09, 16:43
smieszne, bo czy jest to coupe, sedan, 3D, 5D, stare czy młode, to i tak zawsze te same objawy :D

Alchemiq
26-01-09, 17:25
oczywiście, to co powyżej jest w 80% u mnie, ale obecnie drażni mnie jeszcze to, że skrapla się woda na tylnej szybie - dlaczego nie poprowadzono nawiewu na tył?!
Woda spływa gdzieś do wewnątrz auta.... jednego dnia było wilgotno (roztopy) następnego ściął mróz .. bagażnik wewnątrz miałem cały oszroniony! tak samo membrana głośnika i wzmacniacz.... a niczego nie wożę w bagażniku więc domyślam się, że wilgoć pochodzi z tylnej szyby..

Leeo
26-01-09, 17:38
Dominik, u mnie sie nie skrapla.. moze uszczelka gdzie puscila?

agent
26-01-09, 17:59
Mam to samo w swoim diseslu, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jest tylna (ta bliżej kierownicy) poduszka silnika do wymiany.Cena w ASO ok 220 PLN(bez robocizny). Może być jeszcze poduksza(belka) pod skrzynią biegów(ok 220 PLN). Na marginesie przednia poduszka silnika - ok.550PLN w ASO - zamienników poduszek raczej nie znajdziesz.

Ja też mam drgania przy ruszaniu z małych obrotów ale nie mam szarpania dźwigni. Przy ruszaniu wystarczy tylko aby obroty nie spadły gdzieś poniżej 1300-1400 i wtedy szarpania nie ma. Myślę że przynajmniej u mnie to nie poduszki i TTTM (Ten Typ Tak Ma)

MajkelG
26-01-09, 18:38
To Twój pierwszy Civic? :)

pierwszy, ale jezdzilem sporo 5 i 6gen... wiec wiem, ze to standard ;) ale tak samo jest w wiekszosci francuzow i wielu innych autach... ale fakt faktem ze ta usterka nie nalezy do blachych ;)

a co do trzesienia sie deski... tez wydaje mi sie ze to poduszka bo przy gaszeniu silnika auto sie troche macha :)

LemonR: dzieki za wskazowke z tym plynem ;) sprawdze

Leeo
01-02-09, 03:13
http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=2200423 - rada na bujany fotel, chyba bedzie trzeba przetlumaczyc i sprobowac :) MI jeszcze sie leciutko rusza, ale moze ktos pilniej potrzebuje zabiegu odnowy fotelika ;)

wojtek5300
01-02-09, 13:00
http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=2200423 - rada na bujany fotel, chyba bedzie trzeba przetlumaczyc i sprobowac :) MI jeszcze sie leciutko rusza, ale moze ktos pilniej potrzebuje zabiegu odnowy fotelika ;)


Jak możesz to przetłumacz jak najszybciej bo mnie ten fotel doprowadza do białej gorączki

Mr_Harry
04-02-09, 08:39
Montowałem ten zestaw z ASO - mają cały KIT do bujanego fotela. Cena jakaś koło 160 zł, sporo tego dają. Niestety nie wszystko da się poprawić, siedzisko jest stabilne, natomiast z oparciem jest problem, bo są elementy nitowane fabrycznie i nierozbieralne i nie ma jak ich dokręcić, tak więc jeżeli komuś buja się zarówno oparcie jak i siedzisko, to można to naprawić trochę, ale w 100% sztywne oparcie nie będzie.

_reggie_
04-02-09, 20:47
Montowałem ten zestaw z ASO - mają cały KIT do bujanego fotela. Cena jakaś koło 160 zł, sporo tego dają. Niestety nie wszystko da się poprawić, siedzisko jest stabilne, natomiast z oparciem jest problem, bo są elementy nitowane fabrycznie i nierozbieralne i nie ma jak ich dokręcić, tak więc jeżeli komuś buja się zarówno oparcie jak i siedzisko, to można to naprawić trochę, ale w 100% sztywne oparcie nie będzie.

W 100% potwierdzam. Też robiłem fotel i oparcie lekko nadal się buja, ale przynajmniej nie chodzi już całe siedzisko. Tyle, że ja zakupiłem kpl tulejek - 6 szt. po 6 zł. brutto każda czyli wydałem 36,60 zł. dokładnie.:D
Dla zainteresowanych nr katalogowy 90502S3N013

pozdro :cool:

pimbartosz
19-03-09, 21:56
Skrzypiące sprzęgło - potwierdzam niestety:(
lakier z klamek zewnętrznych tez schodzi
pomimo sprawdzonego kilkakrotnie zawieszenia i diagnozy ze wszystko ok , dalej cos puka nie wiadomo skąd
klima smierdząca strasznie
wyciszenie chyba nie istnieje!

karmenka
20-03-09, 11:45
Witam,ja swój samochód mam od 2005 roku(nowości) i w 2006 po jakimś pół roku uzytkowania byłam w ASO z reklamacją rdzewiejącej klapy...Niby wymienili klape na nową czego nie jestem pewna na 100% bo już malowałam te klape chyba ze 4 razy.Pod chtomowa listwa nie rdzewieje a jedeynie na rancie gdzie się kończy koło zderzaka.Zółte plamki wychodzą od środka klapy.W ASO powiedzieli mi że nie mają pojęcia dlaczego tak się dzieje może przez zime jak lód przymarznie to lakier zchodzi ale to dziwne bo samochód stoi w garażu.malowanie przedostatnie było w listopadzie a ostatnie na początku marca wię po 4 ech miesiącach.Czekam dalej -co prawda samochód jest juz po gwarancji ale serwis daje wewnętrzną gwarancje więc podejrzewam że będą mi tak malowac te klape dopóki będę mieć ten samochód.A ja sie zastanawiam czy juz go nie sprzedać...
Poza tym ostatnio zepsuło mi sie pokretło regulacji temperatury i pech chciał że zatrzymało sie na zimnie ale juz naprawili -w sumie nie duży wydatek 150zł ale możliwośc była też taka że mógł się zepsuć panet a tu koszt 1200zł:eek:
Samochód jak na swoją klase jest obszerny w srodku i tu bije wszystkie mniejsze auta ,wygodny w podróżowaniu i nieżle się prowadzi -lepiej niż np.city...Pozdrawiam