PDA

Zobacz pełną wersję : Lakier



rutkose
14-12-08, 20:45
Pytanko. Czy znając "kod" koloru swojej hondy mogę gdzieś kupić puszeczkę farby w tym, że kolorze??

skolopendra
14-12-08, 20:50
.tak można zamówić w mieszalni

piotrlyszcz
14-12-08, 21:29
wez pod uwage ze lakier od nowosci juz troche wypłowiał i moze sie roznic od tego z kodu ....
lepiej dobrac np z wlewu paliwa

patyk_lks
14-12-08, 22:13
sa takie puchy np motip ale zasadniczo roznia sie od tego co masz na aucie i sa kiepskiej jakosci(rzadkie). Lepiej dobrac wedlug lakieru jaki masz na elemencie w pro mieszalni.

rutkose
14-12-08, 22:47
No spoko. Wezmę klapkę od wlewu paliwa i zajrzę do mieszalni. Pytanko tylko jaka może być cena takiej puszki bo nie wiem, czy uskutecznia to teraz, czy po nowym roku??

taz666
14-12-08, 23:15
No spoko. Wezmę klapkę od wlewu paliwa i zajrzę do mieszalni. Pytanko tylko jaka może być cena takiej puszki bo nie wiem, czy uskutecznia to teraz, czy po nowym roku??

Na Twiom miejscu już po pomalowaniu elementu zafundowałbym Hani kompleksową polerkę lakieru, wtedy ew. różnice w kolorze będą praktycznie niewidoczne.

patyk_lks
14-12-08, 23:18
Gorzej jak masz perle/metalik wtedy to nie pomoze:)

taz666
14-12-08, 23:21
Gorzej jak masz perle/metalik wtedy to nie pomoze:)

Wtedy spróbowałbym najpierw polerki całości a dopiero potem dobranie lakieru do już wypolerowanego lakieru.

patyk_lks
14-12-08, 23:23
ale polerka jest tu malo istotna jak baza bedzie zle dobrana. Inaczej sie bedzie mienic pod katem, wpadać w inny odcień itp

taz666
14-12-08, 23:43
ale polerka jest tu malo istotna jak baza bedzie zle dobrana. Inaczej sie bedzie mienic pod katem, wpadać w inny odcień itp

Dlatego mówię o spolerowaniu lakieru w całości, razem z klapką, którą poźniej weźmie jako bazę do dobrania lakieru, ogólny efekt wtedy będzie lepszy.

rutkose
14-12-08, 23:51
Jak kupowałem hańke to była już po polerce, czego dowodem były białe ślady w szczelinach i gdzie nie gdzie biały pył:/ Wykonane zostało to amatorsko i jest jedno miejsce na słupku, gdzie gośc za mocno polerkę przytrzymał i przy wpatrzeniu to widac :/ No, ale trudno, nie bedę lakierował całego auta (przynajmniej narazie). Do czego mi puszka z farbą?? Do zamalowania małym pędzlem bądź aerografem paru kliku tys na zderzaku bo kredka maskująca w tym kolorze nie występuje :/

karpik85
15-12-08, 00:39
Dlatego mówię o spolerowaniu lakieru w całości, razem z klapką, którą poźniej weźmie jako bazę do dobrania lakieru, ogólny efekt wtedy będzie lepszy.

Ty w ogóle wiesz jak wygląda lakier na samochodzie ? Masz kolor i bezbarwny na nim, co Ci da polerowanie, skoro polerujesz właśnie ten bezbarwny, a baza zostaje nadal taka sama ?

rutkose
15-12-08, 00:55
Właśnie tez się nad tym zastanawiałem o co chodzi?? Bo najpierw idzie podkład, później farba, a na końcu lakier... Wracając do tematu to ile może kosztowa taka puszeczka??

taz666
15-12-08, 02:47
Ty w ogóle wiesz jak wygląda lakier na samochodzie ? Masz kolor i bezbarwny na nim, co Ci da polerowanie, skoro polerujesz właśnie ten bezbarwny, a baza zostaje nadal taka sama ?

Jak wygląda lakier w samochodzie to ja wiem nie będę już wspominał o podkładzie pod lakierem... Chodziło mi o to że jak samochód ma straszy lakier to może on być trochę zmatowiały i będzie się różnił od koloru "świeżego" lakieru. bo jakby nie było to jednak wierzchnia powłoka (bezbarwny) ma wpływ na wygląd koloru pod spodem. Dopiero chwilę później dowiedziałem się że samochód kolegi był polerowany przed jego kupieniem.